» »

Prispevki s.p.-ja

Prispevki s.p.-ja

1 2 3
4
»

Invictus ::

rokp je izjavil:

Obesil sem se samo na tisto, da veš, koliko boš zaslužil, kljub temu, da je veliko stvari, ki lahko (čeprav z dokaj majhno verjetnostjo) pridejo vmes... ;)

Saj nikoli ne veš. Pride pijan voznik in te zbije. Nato ne moreš vplivati. Zato je take predpostavke malo butasto dajati v nek plan. Ker nanje nimaš vpliva.

Lahko si pa narediš nekaj scenarijev, da vsaj veš kak finančni tok boš imel. Če ne drugega da veš kako boš zapravljal.
Ampak bi rekel da 99,99% folka niti ne ve kaj je to plan in finančni tok, kaj šele da bi kaj ukrenili v zvezi s tem ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

7student7 ::

Na kakšen način najlažje optimizirati plačevanje prispevkov ter akontacije dohodnine.
Res mi je bedno skoz spremljati da bom nekaj plačeval do 10 v mesecu, nekaj drugega pa do 20 v mesecu.
Kako imate to v urejeno ?

RedDrake ::

Nakažem pavšal par jurjev potem pa parkrat letno pokukam na edavke kako je moje stanje na "kartici zavezanca" in če se bližam nuli spet nakažem par jurjev.
S točnimi ciframi se bom obremenjeval, ko bom s.p. zaprl.

Ali oboje (dohodnina in prispevki) lahko nakažeš za vnaprej ?
Verjetno nakažeš potem kar en okviren znesek in ne točno naprimer za 6 obrokov ?

krneki ::

Jaz imam vedno isto za plačevati in imam v N26 scheduled transferje, tako da se samo nakazuje in ne rabim skrbeti.

RedDrake ::

7student7 je izjavil:

Ali oboje (dohodnina in prispevki) lahko nakažeš za vnaprej ?
Verjetno nakažeš potem kar en okviren znesek in ne točno naprimer za 6 obrokov ?

Tako je. Jaz dam okviren znesek. Nekaj časa sem računal, recimo 6x trenutni mesečni obrok. Ampak se ta številka itak spreminja na par mesecev, tako da so potem vedno neki centi in euri narobe hodili. Brez veze komplicirati.

Kje se pa na edavkih vidi koliko imaš presežka gor...

5erson ::

eKartica

DePalmo ::

Trajnik. Najlažje in najcenejše, na vsake toliko pa pogledam če vse štima. Pa seveda opomnike kdaj moram oddat dokumente in preverit če res štima.
1 2 3
4
»

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odprtje normiranega spja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16432682 (7557) Recordman
»

Freelance, sp, in davkarija (strani: 1 2 3 )

10414462 (7808) maticb492
»

Ustanovitev normiranega s.p. - prosim za nasvete (strani: 1 2 )

5416183 (14803) LuiIII
»

A je s.p. pravi odgovor za moj posel? (strani: 1 2 )

7820142 (17743) Mavrik

Več podobnih tem