» »

Težava z grafično kartico

Težava z grafično kartico

fantom20 ::

Pozdravljeni,

Potrebujem pomoč, na lepem se mi je zgodilo, da se računalnik že ob zagonu obnaša tako, da se na monitorju pojavijo razne barvne črte (zelene navpične črte po treh koncih zaslona), rdeči kvadratki in podobno. To se pojavi že pred zagonom Win7 (tudi v BIOSU slika ni normalna), do zagona win pa sploh ne pride (se prej računalnik sam resetira), razen v safe modu, kjer pa se težave z raznimi črtami na ekranu nadaljujejo.
Grafična je Geforce GT 8800 z dvema DVI izhodoma. Probal sem oba na dveh različnih monitorjih pa je povsod enako. Stik kabla z monitorjem je odličen, sprobal sem tudi dva različna kabla.
Verjetno gre za crkovanje grafične ali je lahko še kak drug vzrok?
Ne vem ali sem podal dovolj informacij za analizo?
Žal druge grafične nimam, da bi sprobal, če je res kriva grafična. Se komu sanja kje je lahko problem in kako ga odpraviti? Ventilator na grafični se vrti.

LP

Han ::

Peka v pečici ponavadi pomaga... Uporabi iskanje - je kar nekaj tem na to temo. ;)

Mitch ::

Ali pa reball, če ti kdo naredi za sprejemljivo ceno...

Insan3Lik3 ::

glede na to da je samo gt8800 bi tudi jst probal s peko v pečici :D
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

mfurlan8 ::

Reballing... Peka v pečici po pomagala kšn mesec dva potem pa isto...

Insan3Lik3 ::

reballing plačat 2x tolko kolikor je grafična vredna? al nisem na tekočem z reballing cenami v slo?
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

mfurlan8 ::

Jaz sem že seznanjen s tem ne se bat. Jaz sem povedal edino kaj pomaga... Bolj pametno je nakup nove kartice... Na koncu koncev tisti k delamo reballing se lahko tudi samo čip segreje in namaže z fluksom in načeloma reši zadevo. To pa ne stane več kukr 15-20 EUR...

fantom20 ::

Razumem, hvala za pojasnila, grem v lov za novo kartico. A je izključeno, da gre za kaj drugega in da ni problem v kartici?

lp

Heavy ::

Je kar grafična kriva, umira pa artefakte kaže po zaslonu (če bi bila teava v gonilnikih ali čem drugem bi vsaj v biosu imel normalno sliko (ali pa sploh nebi imel slike)).




Če bi te mogoče zanimalo imam viška GF 450GTS, me lahko po zs kontaktiraš če te zanima.

fantom20 ::

No danes ko sem imel malo več časa, sem šel prebirat tisto o peki v pečici in malo naštudiral v čem je fora. Potem sem vzel grafično, ji odstranil hladilnik (uhh koliko svinjarije se nabere notri, čeprav sem jo sem in tja spihal in imam nasploh dokaj čisto ohišje), in vse dodobra očistil in spihal (odslužena zobna krtačka dela čudeže na ventilatorju).
Nato sem odstranil termalno pasto, potem pa kar z navadnim 2000 W fenom za lase segreval cca 5 minut na blizu samo jedro. Namazal nazaj s termalno pasto, pritegnil vijake in viola, zadeva zopet deluje.
Bomo videli koliko časa bo zdržala, upam da vsaj še kako leto hehe, ker mi povsem dobro služi.

Hvala vsem za nasvete!

LP

Insan3Lik3 ::

nice :D
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Crknila grafična?

Oddelek: Pomoč in nasveti
192205 (1837) opeter
»

Mod graficne na prenosniku?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
7837 (576) hojnikb
»

grafična crkuje (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
677435 (5739) shadeX
»

Težave z instalacijo

Oddelek: Strojna oprema
6516 (421) Riff
»

Okvara grafične?

Oddelek: Strojna oprema
251536 (1185) Riff

Več podobnih tem