» »

Okvara grafične?

Okvara grafične?

BorutF ::

Živjo,
Mislim, da se mi je pokvarila grafična kartica. Najprej sem dobil blue screen na windowsih, potem sem jih na novo instaliral(XP), sedaj pa se noče instalirati grafična kartica( dobim sporočilo: cannot start device code 10), poleg tega pa so v biosu vidne vertikalne pikčaste črte. Je to kriva grafična ali bi lahko bilo kaj drugega. Kako bi ugotovil, nimam pa nobene dodatne grafične. Ali je kdo že kdaj poiskušal s segrevanjem grafične v pečici, ali to deluje?

stock ::

Če predpostavljam da imaš P3 in Riva tnt ultra 32Mb, je skrajni čas da zadevo menjaš!

kupim9 ::

Povej katero grafiko sploh imaš ?

BorutF ::

nvidia geforce 7600gs

Riff ::

jaz sm največkrat sem uspešno popravil s peko geforce serije 8800GTS ( 320mb in 640mb) pa tud en 8800 GTX pa še en radeon 4850 tako, da se splača probat pa imaš potem za 1 leto mir potem pa zopet peka :)

kupim9 ::

Če jo boš pekel v pečici odstrani vse kondenzatorje in plastične dele in poskusi, lahko ti rata lahko ne, raje ne kot ja, sploh če to delaš prvič. Se pa splača probat ker grafika ni vredna kake silne denarje, recimo če bi bila v rangu 250+ evrov pa je peka malo draga loterija, takrat poiščeš koga ki to dela na profi mašini in pač plačaš, za tole se pa mi nit mašine ne splača zagnat, ker žre skoraj 5000w štroma :)

Riff ::

kupim9 misliš da odstrani samo hladilnik saj jaz tako nardim pa ne odstranim nobenih kondenzatrorjev ali plastičnih delov


en primer z youtube:

kupim9 ::

V bistvu lahko naredi kot te modeli, ampak tole ni tolk pametno ker lahko čip pade dol z grafične :)) sploh tale ki je obložen s kovino in je malo težji, bolje bi bilo da je obrnjena kontra, ampak potem lahko nastradajo kondenzatorji. Glede peke v pečici nisem ravno ekspert, jaz sicer počnem na podoben način le da čip vedno vzamem dol in ga menjam z novim ali dam nazaj istega če je še dober, tole pečenje je v bistvu OK. če imaš nek kos in pač probaš, če uspe uspe če ne greš po drugega, pri grafiki za nekaj 100 evrov tega ne počne noben, ker jo lahko hitro uničiš.

Riff ::

ja to je potem že bolj zahtevno :)

kupim9 ::

Je zahtevno na začetku, ko se navadiš je simpl.

Riff ::

obvladaš ni kej :), kaj pol borut si se odločil za peko ??

BorutK-73 ::

Samo ne pečt v pečici ki jo uporabljate za kuhanje!

Xserces ::

Zakaj ne? Nalepke se pobere dol in je stvar rešena. Plastika drži do 300°C tako da se nebo nič talilo/topilo
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

BorutF ::

Bom pekel zihr, ker je grafična že stara in se ne bojim če jo bom zjebal. Sam še ne vem kaj moram dat dol s kartice. Edini video z mojo kartico, ki sem ga našel je ta klik. Tuki ne da nič dol. Čip je na tej kartici očitno pod kovino.

Xserces ::

dol se da hladilnik,nalepke to je pa vse
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

BorutF ::

 grafa

grafa


To je slika moje grafične, kaj je tuki mišljeno kot hladilnik. Nekega ventilatorja ni gor je pa ta kovina, samo v video objavljen v prejšnjem postu ni dal ničesar dol??

Xserces ::

jst pri moji 8800 ultra sem dal hladilnik dol zaradi ventilatorja. pri tebi pomoje ni treba dat ampak nevem kako bo to vplivalo na termalno pasto.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

freesty ::

To hladilno rebro daj dol, pa pci bracket. Toj tisti pleh pri konektorjih. Pa si dober:)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

BorutF ::

To kovino sem dal zdej, sam gledam po youtube da vedno neki čistijo čipe, pol po peki pa jih namažejo z nečim, kaj je fora tega?

Xserces ::

termalna pasta mogoče? moraš ponovno namazat če si dol dal hladilnik.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

BorutF ::

Termalna pasta ja in kaj je to oz kje prodajajo?

Xserces ::

online ali kšne bolš založene računalniške trgovine / servisi.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

BorutF ::

naročil tole klik, ko dobim bom dal pečt.

Riff ::

če si kje blizu Novega mesta ti jo jaz zapečem

BorutF ::

Dal sem pečt v pečico za 7 minut na 200 stopinj in stvar dejansko dela:)

Riff ::

no pa imamo še enga peka grafičnih kartic :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oživite umrlo nVidia grafično jedro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
8716839 (4938) mailer
»

grafična crkuje (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
677474 (5778) shadeX
»

9800gt artefakti

Oddelek: Strojna oprema
476029 (5136) dottor
»

Ali mi je odpovedala grafična? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
548211 (6949) Riff
»

Odkup grafične kartice

Oddelek: Strojna oprema
193297 (2962) Riff

Več podobnih tem