» »

Združevanje podatkov v Excelu

Združevanje podatkov v Excelu

C00PER ::

Pozdravljeni,
nisem ravno fejst blesteč v znanju Excela, bi pa potreboval pomoč pri eni zadevi.
Službeno dnevno namreč dobim Excelovo datoteko prodaje artiklov, za katere imam sledeče podatke: šifra artika, naziv, prodana količina posameznega artikla in cena. Naslednji dan isto. Vse lepo in prav, ampak dnevno bi jaz moral te podatke seštevati po šifrah. Torej npr. v torek sem prodal 16 komadov artikla šifre 987654, v sredo 7 komadov iste šifre. Ker pa je teh artiklov malo morje, ne morem vsak dan ročno vstavljati in seštevati skupka prodaje, ampak bi želel da mi Excel poišče ujemajoče podatke po šifri artikla in doda seštevek k rezultatu prejšnjega dne.

Skoraj prepričan sem, da v Excelu obstaja ta funkcija, ampak blage veze nimam kje naj začnem sploh iskati, zato bi prosil za vašo pomoč. Uporabljam Office 2013.

HVALA !!!!!
ANd On The Last Day God Created.....SOUND !

klemenSLO ::

To boš lahko rešil z uporabo vrtilne tabele. Nastaviš si prikaz v vrtilni tako kot želiš (gropiranje/seštevanje), potem pa samo vsak dan prilepiš osnovne podatke poleg obstoječih in osvežiš vrtilno.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

urejanje vrednosti v excel

Oddelek: Programska oprema
6739 (580) anko
»

Excel duplikati

Oddelek: Pomoč in nasveti
71900 (1728) amacar
»

excel help

Oddelek: Pomoč in nasveti
152245 (2010) klemenSLO
»

Pretvorba DOC v HTML - vsaka stran (list) v nov html dokument

Oddelek: Izdelava spletišč
102731 (2445) shark_nm
»

A se kdo spozna na excel ?

Oddelek: Programska oprema
264370 (3566) smrekca

Več podobnih tem