» »

Emulacija Linux - Windows [Bootcamp alternative]

Emulacija Linux - Windows [Bootcamp alternative]

Krusell ::

Pozdravljeni!

Že dalj časa bi rad presedlal na Linux, vendar zaradi omejitev programske opreme (uporabljam nekaj programov, ki delujejo samo na Windowsih) še vedno odlašam. Gre za akademsko programje ala QSR prog.

Zanima me če bi obstajala opcija uporabe Linux + emulator + Windows. Vem, da to že obstaja, vendar me zanima če kdo pozna rešitev podobno BootCampu, ki jo uporablja MacOS - pač polished verzija, vendar vse deluje res gladko.

Pred časom sem že poskusil podobno emulirati na linuxih via WmWare amapak sem imel težave že pri zaznavi usb vhodov, rom enot ipd.

Torej obstaja mogoče opcija (preprostejša in bolj spolirana), kjer bi lahko za generalno delu uporabljal linuxe za delo z določenimi programi pa Windows. Dualboot ipd. me ne zanima.

LP, T.

5er--> ::

Virtualbox?

Krusell ::

Tudi poskusil. Zasilna rešitev, vendar ne tako ustrezna. Tudi tu so se pojavljale težave @sinhronizacija ipd.

111111111111 ::

Jaz uporabljam Wine, pa še to samo za heartstone, ki pa ne dela dobro. :D

Krusell ::

Hm, torej če sem prav prebral WINE ni emulator, temveč samo prevaja klice med Linux in Windows sistemi. Emulator pa emulira celoten OS. Pri programih tipa NVivo ipd. nisem nikjer opazil, da bi delovali preko WINE-a.

hojnikb ::

kaj je pa z bootcampom narobe ?
#brezpodpisa

sas084 ::

Bootcamp-a ne poznam, sam uporabljam Linux KVM(wiki) s Qemu emulatorjem. Omogočen je passtrough za USB, PCI, PCI-E itd.

Invictus ::

Edina opcija je neka virtualna mašpina ala VirtualBox oz. VmWare. Oboje zastonj.

Zakaj rabiš sinhronizacijo če na Windowsih uporabljaš res samo specifične programe?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Krusell ::

hojnikb je izjavil:

kaj je pa z bootcampom narobe ?


Torej bootcamp je na voljo samo na Mac-ih.

Invictus je izjavil:

Edina opcija je neka virtualna mašpina ala VirtualBox oz. VmWare. Oboje zastonj.

Zakaj rabiš sinhronizacijo če na Windowsih uporabljaš res samo specifične programe?


Rad bi delal v Linuxih (main searching + osnovna opravila in nekaj open source programja), še vedno pa porebujem Windowse zaradi določene programske opreme, ki je narejena samo za ta OS.

Če bi recimo iz teh programov izvozil določene reporte bi rad imel sinhronizacijo, da si ne pošiljam preko maila, usb-ja ipd.

Dual boot pa je zamuden in nepriročen (ne toliko)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Krusell ()

Modri dirkač ::

emmm, dropbox?
Everybody lies!

videc ::

Saj si lahko disk zmapiraš s CIFS-om na Linuxu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dual boot - ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
162083 (1875) Invictus
»

Alternativa za VMWare workstation/player?

Oddelek: Programska oprema
172497 (1860) krneki0001
»

VMWare in podobni?

Oddelek: Programska oprema
193929 (2990) slitkx
»

MacBook Pro in izbira virtualne mašine

Oddelek: Operacijski sistemi
161650 (1417) ql000
»

Izšel VirtualBox 1.6.4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5610214 (6661) kriko1

Več podobnih tem