» »

Vaše ocene vodnega hlajenja...

Vaše ocene vodnega hlajenja...

SaS ::

Namenim nabaviti vodno hljenje!

Napišite mi mnenje o tej zadevi, ki jo namenim kupiti ( LINK, kliknite na English-Product-Tuning-nato pa POSEIDON), kake temp. lahko pričakujem, vaše izkušnje in vaše temperature v kolikor premorete vodno hlajenje!

Trenutno mam temperaturo pri full loadu 50, pri sobni tem 25!

Hvala!!
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________
  • spremenil: SaS ()

R-S-LoVe ::

Za vodno hlajenje se obrni na Morphlinga!!
On je car v teh stvareh.8-O
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

tony ::

Kolko pa to stane?

SaS ::

Cena te zadeve je nekje 29k! Morphling izdeluje bloke ne pa celotnega vodnega hlajenja, mogoče pa bo kliknil na temo in povedal svoje mnenje!

___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

frenk ::

raj si ga sam nared...to ne pomen da boš use sam naredu, to pomen da boš mogoče sam ogrodje za radiator mogu narest, ki ga boš poj nekam pršraufou, ostalo je pa itaq že narjeno...pa še cnej bo pa bol hladi...kolk pa sploh stane poseidon

frenk ::

sicer te homemade vodno pride mau cnej ampak je pa tud bl učinkovito...tale poseidon še bakren ni

OwcA ::

Zelo ubogo vse skupaj. Blok je aluminjast, nastavki imajo zelo majhen premer in tako občutno kvarijo pretok. Niti dobro ne izgleda. Vrhunski zračni hladilnik bi se verjetno bolje obnesel. Za 30k pa si po drugi strani lahko sestaviš zelo dobro vodno hlajenje (če si le pripravljen uložiti nekaj dela in truda).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

tony ::

Še kar poceni.No zdaj si še kupi peltier in je vse nared.

OwcA ::

Še kar poceni.No zdaj si še kupi peltier in je vse nared.

...za uničenje procesorja (in morda še česa). :\
Otroška radovednost - gonilo napredka.

tony ::

Zakaj pa bi ga uničil?

OwcA ::

@evilcrocker: ker izrazzito dvomim, da je tale komplet sposoben opraviti z 250+ W toplote. Če pa TECove "hladne" strani ne hladiš ustrezno, pa vsi vemo kaj se zgodi.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

tony ::

No mogoče pa imaš res prav.Ali pa menjaš blok in radiator.

lukslo ::

ja in pol si na istem kot če bi "vse" sam naredu

frenk ::

@OwcA:verjetn si mislu hlajenje "vroče" strani?:\

SaS ::

Poglejte si še to zadevico: Aqurius II , katerega cena je 36k in je moj favorit!!
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

kuglvinkl ::

Na napačnega konja staviš.
Your focus determines your reallity

SaS ::

Joj malo se razpište no, kje dobiti komplet, kake temp imate z vodo.....!
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SaS ()

kuglvinkl ::

Še enkrat. Najboljši komplet si boš sestavil sam.
Your focus determines your reallity

Jaka83 ::

Aquarius II sem imel doma in je še kar dobra zadevšna, če ne navijaš in hočeš samo tiho kišto. Drgač je pa jajc od jajca (cevi so preozke, pumpca prešvoh, ...). Sestavi si sam.
Ko sem kupil ta komplet, je bila pumpca že tovarniško pohabljena in je manjkal poklopec na njej, tako da sem imel probleme out of the box. Odsvetujem ti za 36k SIT, za tolk denarja si sestaviš VELIKO boljše hlajenje. Mene stane: 2k SIT radijator, 15k SIT CPU vodni blok, 6k SIT črpalka (da se ji reče črpalka) in nekaj drobiža za cevi. Vseskupaj tam okrog 30k SIT, vkjučeno moje delo in čas.:D

PS: Če se boš res odločil za ta komplet (prosim ne), ga raje vzami pri JAE, ker je za 6k SIT cenejši. (JAE uvaža direktno iz Taiwana, medtem ko Mlacom uvaža iz Nemčije)

OZZY ::

Kaj pa veš kaj hoče. Mogoče samo za nadomestek zračnemu. Sicer pa: Jaz če bi kupu bi nabavu en ličen radiatior in ne enga iz odpada. Novega ali pa nič. Se mi ne da ukvarjat z poliranjem pucanjem itd.... Je sicer cenej ampak zakaj bi če je denar. Pa še lepše zgleda kot kak rabljen in pol prelotan,.... Naj paše takoj vse gor.

jaz če bi izbiral med poseidon in AQ2 bi zbral pozeidon. Če se prav spomnim malo bolje hladi od Aq2. Ma večji pretok in blok je na drugačen način narejen-bolj lamelast, kar ubije malo pretok. Sicer pa od takih kompleteov z alu blokom ne moreš pričakovat čudežev. So le nadomestek zračnemu. Tišji in malo boljši. Ta Pozeidon z malo modifikacijo na radiatorju in venti prav lepo paše v midi čifteka. Samo jaz dam raj 10 jurjev za slk 800 (ker mi pač slk900 ne gre gor ker nimam lukenj) in pa en tih vent gor pa je.
Go with the flow.

SaS ::

Jakoslav kake pa si imel temperature z AqII?

Jaz mam pri 25 sobne, pri full nekje 50!
Verjetno bi bilo že namj z AqII??
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

Jaka83 ::

Temperature sem imel približno enake, kot z zračnim hlajenjem. Zdej imam začasno Evercool bakrena rebra in 80mm vent na 7v gor, tko da imam temp tam okol 40C pri 26C sobne temperature. Proc je pa Athlon XP 2000+ t-bred, nič navit (zaenkrat) in laufa na 1.550v.

SaS ::

Jaz imam 1500 XP-ja in imam temperaturo, ki sem jo zgoraj napisal, laufa pa na 1.5V Vcore, plata pa je NF7 v1.2!!!

Mislim da bom pridobil kakih 5-10 stopinj in vseskup bo verjetno tudi tišje ali??
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SaS ()

Jaka83 ::

Ne računaj preveč na nižje temperature. Tiho bo, samo temperature boš pa lahko imel še višje. Če hočeš navijat, kakeršenkoli kit ni dober, raje spacaj sam in bo ziher dobro hladilo.
Za Aquarius II morš imet dober pretok zraka skozi rebra od radijatorčka, kej je res majhen in ima švoh vent gor, s tem, ko boš zamenjal vent, boš dobil glasnejši sistem. Cevi so res pretanke in tudi če nabaviš debelejše ne bo pomagalo, ker je pumpca prešvoh. Res je, da je ta sistem all in one in ne rabiš nobenega zunanjega napajanja, ampak je pa prešvoh za kak OC. Raje kupi kak lep radijator in MaxiJet 1000 in blok pri morphlingu ali Eddyju, pa nekaj širokih cevi in boš imel tudi tiho kišto, pa še OC boš lahko.

smilyxx ::

Poseidona sem videl v akciji na CeBITu, pa moram rečt da me ni navdušil. Že stojnico so imeli dokaj borno, glede hlajenja tega sistema pa nima smisla izgubljati besed.

Lp
Save water.
drink beer.

SaS ::

Kako pa to misliš, z sistemom??
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

Jaka83 ::

burkiburke: To je za šminke in cene so previsoke. Če bi stalo manj kot doma narejen komplet, bi definitivno nabavil tole, ampak me ceneje pride doma narejeno (pa še bolše hladi, kot tvoji oglaševani produkti).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodno hlajenje termaltake

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
482641 (1749) BaRtMaN
»

vodno hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
646580 (5317) LordWorm
»

Thermaltake Aquarius II

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71226 (1047) burkiburke
»

Kje kupit stvari za vodno hlajenje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
302728 (1978) Eddy
»

TT AquariusII Liquid cooling

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
461732 (1129) Tarzan

Več podobnih tem