» »

Izdelava spletne strani

Izdelava spletne strani

Success7 ::

Preiskal sem skoraj celoten forum in nisem našel primerne teme tako, da bom kar sem napisal, saj se mi zdi najbolj primerna tema.

Zanima me, če je mogoče kje v kakšno slovensko spletno mesto, kjer se zbirajo talentirani ljudje in željni novih projektov. Namreč imam idejo na kateri delujem že nekaj let, ob šoli seveda in bi rabil še nekoga, ki bi bil pripravljen sodelovati pri projektu, da bi se lahko v roku enega leta stvar zagnala. Sicer lahko tudi tu na kratko predstavim kaj potrebujem, vendar vseeno me zanima, če mogoče veste za kakšno stran, kjer se zbirajo ljudje ravno s tem namenom, da bi naredili nekaj novega.

No kar potrebujem je, izdelovalec spletnih strani, ki je ambiciozen in si želi sodelovati pri projektu. Seveda lahko pri projektu deluje ob šoli ali službi. Problem pa je kot povsod v današnjih časih, da bi bila na začetku tako jaz kot on neplačana, vsaj dokler se stvar ne zažene in da na splet. Sedaj boste rekli, da rabim nekoga, ki bi naredil vse delo jaz pa bi gledal v zrak ta čas in na koncu pobral vse zasluge. No temu še zdaleč ni tako, ker bi bilo delo partnerja intenzivno samo na začetku, kasneje pa odvisno od dogovora o tem kakšno vlogo bi partner imel pri projektu.
Na kratko potrebujem izdelovalca spletnih strani, ki je pripravljen investirati svoj čas, v nekaj kar lahko spremeni življenja veliko Slovencem.
  • spremenil: Mavrik ()

black ice ::

Ah še en. :)
Kaj pa delno plačilo delno opcije v morebitnem startupu? Če nisi vsaj razmisliti o tem potem boš težko dobil koga.

Success7 ::

No ravno zaradi tega sprašujem, če obstaja kakšna slovenska stran, kjer se zbirajo ambiciozni ljudje, ker sem opazil, da večino postov takoj takole napadete. Sicer pa partner bi dobil delež v podjetju, kakšen bi se še dogovorila in bi bil odvisen od njegovega vložka (max 49%). Sicer pa, če nekdo želi delati za jurčka tako po naročilu namesto da vloži nekaj časa in kasneje dobi jurčka ali pa še več za manj dela tudi prav. Ne vem zakaj nobeden ne gleda iz te perspektive :D Malce tvegaš, ampak lahko ti spremeni življenje :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Success7 ()

hellboy123 ::

Zgleda da si nisi dobro prebral ostalih tem. Tam je vsepovsod zelo dobro razloženo, zakaj (nekdo ki kaj obvlada) noben noče sodelovati z "partnerji", ki mislijo da imajo "the next billion dollar idea". :)

PrimozR ::

Lahko si pa lačen en mesec... Na tebi je, da zadevo predstaviš tako, da se tveganje zdi majhno in smiselno.

black ice ::

Success7 je izjavil:

Ne vem zakaj nobeden ne gleda iz te perspektive :D Malce tvegaš, ampak lahko ti spremeni življenje :D

Zato, ker teh potencialnih 10 000€ ne morem unovčiti, ko grem v trgovino po živež, da ne bom crknil od lakote. Obstaja kar nekaj projektov, kjer delam brez kakršnega koli plačila, ampak niso niti približno podobni temu kar si ti opisal - če pogledam malo večjo sliko.

Smo spet tam, kjer je delavcu za trakom potrebno dati plačo, računalničarji pa naj crknejo, itak samo naškljocajo nekaj za brezveze. Nekaj časa delaj preko študentskega servisa oz. alterniv, da si nabereš kapital in plačaj človeka kot se šika. Pa tudi, če mu daš 4€ na uro.

Success7 ::

Sem se že nekaj projektov lotil v preteklosti in sem se naučil, da ideja in tudi zanimanje za določen izdelek ni vredno nič, če ne znaš ljudem ponudit na pravi način in ne znaš razširit besede. V tem primeru sem premislil mnogo stvari tako da...

black ice ::

Lepo, zdaj pa si vzemi še nekaj dni in premisli še finančno plat.

Success7 ::

Sicer sem pa napisal, da bi potreboval nekoga, ki bi to bil pripravljen delati ob službi ali šoli to pomeni, da bi preživel ob tem delu in bi mu bil ta projekt samo neko dodatno delo in kasnejša možnost za zaslužek.

black ice ::

Veliko sreče. :)

Success7 ::

Ne vem zakaj se takšni, ki nimate interesa, da bi sodelovali pri projektu sploh oglašate. Kaj ta čas ko tu komentirate pa imate plačan? Kdor bi si želel sodelovati naj mi piše v zs in mu pojasnim kako in kaj ter, če bo zanimanje se dobiva na pijači, da predstavi idejo 100% in to je to ostali pa ne rabite komentirat, če vas ne zanima :D Naj pa omenim, da ima ideja več načinov prihodka in tudi oglaševanje spletne strani bi lahko bilo zelo poceni in učinkovito...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Success7 ()

black ice ::

Zato, ker:
1. s tem ne kršim pravil foruma
2. temo nisi označil kot izključno tehnično pomoč brez mnenjskih debat ali objavil oglasa pod zaposlitve
3. kdo pravi da trenutno ne delam
4. kako si prišel do zaključka, da zato nisem plačan?

urli ::

Pa ne še eden s super idejo, ki SAMO (nič drugega, samo to malenkost) rabi nekoga za realizacijo. ;(( evo vam idejo, naj nekdo nardi eno boljšo, super duper mega alternativo avto.net. Finančni plane je, da se bo fajn kasiralo od naročnin, ki jih bodo plačevali dilerjev. Tisti, ki bo idejo realiziral, naj me potem kontaktira, pa mu bom dal 49% firme, če bo zalaufala. Če ne pa, jebi ga, shit happens. Bom že pršu ven s kakšno drugo idejo...;((

Če ne misliš v svojo idejo vložiti vsaj minimalnih finančnih sredstev (saj, če verjameč vanjo, to ne bo težko?), potem je tvoja idej vredna točno 0 in se ne trudi, da boš dobil kakšnega partnerja, ker ga ne boš.

roko granata ::

Če imaš idejo za super spletno aplikacijo, se nauči spletnega programiranja in jo realiziraj. Učiš se lahko tudi ob šoli ali službi in v kolikor res verjameš v svoj projekt, se lahko v enem letu priučiš dovolj, da ga tudi dokončaš.

S takšno potezo se kaj hitro soočiš z omejitvami svoje ideje in verjami, omejitev je veliko, le da jih judje, ki mislijo, da imajo super idejo , filing za ljudi in podjetniško žilco nikoli ne vidijo.

In prav to je najpogosteje vzrok za odziv, ki si ga bil deležen v tej temi. Programerji radi vidijo, da je naročniku jasna vsaj osnovna terminologija (posebej velja, ko je govora o neplačanih startup projektih! Za denar sem še pripravljen nekomu razložit kaj pomeni registracija domene, ko poizveduje po stroških). Tako dobijo vtis, da sogovorec približno ve o čem govori in kaj si pravzaprav želi. Nihče od tebe ne bo zahteval razlago rekurzije ali kateregakoli sortirnega algoritma, bi pa bilo lepo videti, da imaš v mislih vsaj platformo, ki bi držala to aplikacijo.

Vice ::

Success7 je izjavil:

No ravno zaradi tega sprašujem, če obstaja kakšna slovenska stran, kjer se zbirajo ambiciozni ljudje, ker sem opazil, da večino postov takoj takole napadete. Sicer pa partner bi dobil delež v podjetju, kakšen bi se še dogovorila in bi bil odvisen od njegovega vložka (max 49%). Sicer pa, če nekdo želi delati za jurčka tako po naročilu namesto da vloži nekaj časa in kasneje dobi jurčka ali pa še več za manj dela tudi prav. Ne vem zakaj nobeden ne gleda iz te perspektive :D Malce tvegaš, ampak lahko ti spremeni življenje :D


Kaj ti bo spletna stran? To ni niti 20% tistega kar potrebuješ. Če imaš dobro idejo in če si pripravljen 20/80 pošlji PM. Dobiš pa vse tudi kapital, trg....

49% Se hecaš?

blackbfm ::

Ne vem zakaj nobeden ne gleda iz te perspektive :D Malce tvegaš, ampak lahko ti spremeni življenje :D


ker je realnost taka da od 100ih wannabe startup biznisov jih 80 takoj propade ker so megla, ostali so tam tam, enemu od teh pa mogoče (ne nujno) uspe tko kot se zagre.. evo zato večina ne gleda iz tvoje perspektive

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
102023 (1744) eric_cartman
»

Imam idejo, a jo ne znam realizirati (od programiranja, finančnega vložka itd..) (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
6622629 (19665) 111111111111
»

Išče se nova ekipa za skupno podjetje Tvojnet (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
548955 (6143) Tydek

Iščem/ponujam delo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
10139995 (27958) Primoz

Več podobnih tem