» »

Nakup spletne strani

Nakup spletne strani

bnarbo ::

Lp, mene pa zanima ce mi kdo lahko pove razliko med skodirano spletno stranjo in website builderjom? Vem da pri kodirani je vecja funkcionalnost, manj hroscov, offline verzija itd. kaj je se razlika? Zanima me pa zato, ker website builder te stran pride 50eu recmo, ce pa mi jo nekdo nardi pa me bo dobra stran prisla vsaj 3k.

Hvala

NLight ::

Prva je recimo uporaba WordPress (se mi zdi? ali pa builderji ki jih ponujajo hosterji), kjer se izbere že narejena tema, druga opcija je pa pisanje spletne strani iz nule. Prva ne predstavlja praktično nobenega dela...

Pri kodirani ni nujno večja funkcionalnost... Če želiš priti skozi poceni se da z wordpress naredit ok stran, za dodatne funkcionalnosti se lahko spišejo plugini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

Kurzweil ::

Pri "website buidlerju" bo tvoj spletna stran generična, cenena, po večkratnem editiranju se bo tudi v kodi po vsej verjetnosti nabralo balasta. Seveda boš tam ostal brez unikatnega designa, še vedno boš rabil morje stvari od logotipa, do UIja, do optimatizacije, še posebej pa če boš hotel kakšno dinamiko, dodatno funkcionalnost ali karkoli ne statičnega na strani si z raznimi builderji ostal brez.

Odvisno kaj hočeš, lahko pa rečem samo to, da za 3k dobiš že lepo spletno trgovino oz. stran s kupom funkcionalnosti. Če rabiš spletno stran za neko lokalno društvo se ne rabiš nekaj pretirano sekirat, če gre pa za kaj bolj resnega, kot naprimer podjetje, pa se razni builderji absolutno ne pridejo v poštev.

bnarbo ::

Hvala za odgovore. Recimer imas wix.com, lahko placas enmu da ti komplet design nardi za ene par sto evrov in samo slike gor uploadas pa mas unikatno.. Itd. Tako da res ne razumem zakaj je kodiranje spletne strani tako drago.

Kurzweil ::

Ker gre za celoten proces. Za začetek je treba s stranko razdelat potrebe in želje, že tu prideš do stroškov sestankov, prevozov pogovorov, časa. Potem kot je običajna praksa narediš par predlog, kar spet terja čas, če seveda res hočeš imeti unikatno stran in kvalitetna. Pri kodiranju je seveda treba biti pozoren da je spletna stran responsive oz. da se prikazuje na vseh napravah pregledno in glede na resolucijo. Potem je tu priprava slik in tekstov in vse to narediti tako da je SEO (optimatizacija) res kvalitetna, sicer te na googlu ni. In vse to kar sem napisal si samo na popolnoma statični spletni strani.

Če pa bi rad dinamično dodajal vsebino, imel kakršnekoli dodatne fukncionalnosti, od običajne mail send skripte pa do spletne trgovine v celoti, to pa lahko poiskusiš sam pa boš takoj dobil občutek zakaj je vse tako.

Pri raznih, kot ta tvoj Wix platformah pa imaš seveda vrsto vdorov, še posebej če so popularne, imaš marsikatero omejitev, ko prideš to kakšnih advanced funkcionalnosti boš spet plačal.

Boš moral biti bolj konkreten o kakšni strani govoriš.

bnarbo ::

Ok, sedaj si mi odgovoril na vsa vprasanja. Drugace a je kje mozno dobit programerja oz. oblikovalca spletnih strani ki bi naredil spletno stran prakticno zastonj oz investiral v neko idejo in pomagal pri projektu za neki %?

Hvala

n0_body ::

S tako zastavljenim vprašanjem, pomoje nikjer. Vedne več je ljudi z idejami, ki ne znajo programirat/oblikovati in bi rabili nekoga, ki jim bo zastonj postavljal platforme in zato mora tvoja ideja res izstopati oziroma jo moraš RES dobro predstaviti, glede na to, da nisi niti pripravljen investirati osnovnih sredtstev v njo.
V primeru, da najdeš nekoga, ki ti bo to naredil brezplačno, je zelo malo možnosti, da bo to delo dobro opravljeno.

Če si pa zelo prepričan v svojo idejo, ti pa predlagam, da se izogibaš besedi "zastonj" oziroma zraven napišeš vsaj stimulacijski znesek ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: n0_body ()

urli ::

bnarbo je izjavil:

Ok, sedaj si mi odgovoril na vsa vprasanja. Drugace a je kje mozno dobit programerja oz. oblikovalca spletnih strani ki bi naredil spletno stran prakticno zastonj oz investiral v neko idejo in pomagal pri projektu za neki %?

Hvala


Idej ima skoraj vsak en kup, in to dobrih. Realizacija je pa druga pesem. Dobiš lahko edino naivneža brez izkušenj. Ko imaš pa za sabo več (neuspelih) projektov, boš pa dvakrat premislil, če je še vredno vložiti čas in trud v nekaj, kar mogoče bo uspelo, dejansko ima pa ravno 1% možnosti. Če si tako prepričan v uspeh, plačaj.

blackbfm ::

Pri "website buidlerju" bo tvoj spletna stran generična, cenena


Generična bo v vsakem primeru, danes je že tolk solate da težko najdeš kaj originalnega. Sicer pa je najbolj pomembna sama vsebina, potem ux, dizajn pa še najmanj.

Recimer imas wix.com, lahko placas enmu da ti komplet design nardi za ene par sto evrov in samo slike gor uploadas pa mas unikatno.. Itd. Tako da res ne razumem zakaj je kodiranje spletne strani tako drago.


V primeru wixa ali podobnih rešitev se strošek razvoja in vzdrževanja razdeli med tisoče naročnikov, zato nizka cena.

bnarbo ::

urli je izjavil:

bnarbo je izjavil:

Ok, sedaj si mi odgovoril na vsa vprasanja. Drugace a je kje mozno dobit programerja oz. oblikovalca spletnih strani ki bi naredil spletno stran prakticno zastonj oz investiral v neko idejo in pomagal pri projektu za neki %?

Hvala


Idej ima skoraj vsak en kup, in to dobrih. Realizacija je pa druga pesem. Dobiš lahko edino naivneža brez izkušenj. Ko imaš pa za sabo več (neuspelih) projektov, boš pa dvakrat premislil, če je še vredno vložiti čas in trud v nekaj, kar mogoče bo uspelo, dejansko ima pa ravno 1% možnosti. Če si tako prepričan v uspeh, plačaj.


Te popolnoma razumem. Pri te strani ki jo bom delil oz. kupil bo kar nekaj dela ko bo stran koncana. Treba bo skrbeti za nek client, updatat stvari itd zato iscem takega partnerja ki ima znanja in bi lahko za stran tudi skrbel, dodajal nove API-je itd. Sam mislim vloziti 2-3 tisoc v promocijo in marketing spletne strani, zato razmisljam o partnerju ker je ze to velika cifra. Konec koncev ce ga nebom dobil, bom prav tako placal spletno stran, za enkrat se mi pa se nikamor ne mudi.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bnarbo ()

eric_cartman ::

Najlažje je poskusit tako, da objaviš približno kaj misliš in kakšna znanja potrebuješ. In ponudiš partnerstvo v smislu procente od zaslužka. Samo pozabi, da bo kdo šel delat vse zastonj, če bo na koncu lahko imel le 15 ali 20% zaslužka.. In še to, če sploh bo zaslužek..

Sicer pa spišeta pogodbe, overita pri notarju. Potem pa se lahko začne pravo delo. Jst brez pogodb vem, da nikamor ne bi pristopil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletna stran - cena (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
597423 (5276) GrX
»

Opcije izdelave spletne strani za podjetje (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
9915809 (12286) BigWhale
»

Izdelava spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
135830 (3835) Netrunner
»

Najhitreje in najenostavneje narejena spletna stran

Oddelek: Izdelava spletišč
164152 (3053) Marino88
»

Web (Flash) template za predstavitev

Oddelek: Izdelava spletišč
5856 (719) akulp

Več podobnih tem