» »

Moč ventilatorjev

Moč ventilatorjev

mISOk ::

Imam eno vprasanje glede moči ventilatorjev?

Sem pogledal malo po netu in vidu, da ma dleta (80x80x38 iz redrat-a) 11W moci. Ker si mislim nabavit nekaj za kontrolirat vrtljajev (in glasnosti) izbiram med ZM-MFC1 (4+2 kanalov) ali Vantec NXP-201(4 kanali). Specifikacijo so takšne da ZM-MFC1 zmore 7W na one 4. kanale kanale in neomejeno na ona druga dva, ki samo preklapljata (5V ali 12V)Vantec NXP-201 pa premore 18W na kanal (ima pa zato samo 4 kanale)!
Ker si mislim nabavit SLK-900 z delto ventilatorjem mislim to delto vezat na ZM-MFC1 ali Vantec NXP-201. Bolj se nagibam k ZM-MFC1 (6 kanalov) ampak me skrbi ce bo zmogel toliko moči, koliko od njega pricakuje delta.

Mogoče se pa le motim in ta moč(delte) nima mobene veze z drugo močjo(mocjo ZM-MFC1 )?

Kaj mi svetujete, ali je ZM-MFC1 dovolj močen ali ne; ker mislim da z Vantec-om NXP-201 (z svojim 18W na kanal) sigurno dovolj močen.

Hvala za odgovore

mISOk ::

V resnici me zanima, ali je moc kanala (v tem primeru 7W) in navidezna moc vetilatorja (deltinih 11W) sploh eno in isto, ali sta to dve razlicni moci in je vseeno ne bo pregorelo ce bo priklopljeno!

ali3n ::

pa si ti siguren, da ma 80mm delta 11W? ker moja Delta 120mm ma 5W.....
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

morphling1 ::

Jep delta 80mm iz redrata ma 11 W in zalmana bo skurila kot za šalo, če boš bremzal vrtljaje. 120 mm delta pa odvisno od modela "počasi vrteča" dual blade 3200 min-1 varianta pokuri 12 W, malo hitreje vrteča zadeva (4000 min-1) pa 24 W pri tem pa ustvari 190 CFM (cubic feet per minute) ali po domače tornado :D
Seveda pa obstajajo tudi dosti bolj kultivirane delte, recimo 120 mm normalna verzija pri 1900 min-1 pokuri samo 1.68 W itd.
Vsi Delta Fan produkti
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

ali3n ::

Še dobro da si napisal tole Morph.. ker mam namen kupit tale Zalmanov divajs... pa nekak nebi bil pozoren na moč (jaz bi šel po pravilu: Velikost JE pomembna :D ); tko da.. bom pazil še na moč :-))))
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri regulator za ventilatorje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121246 (1028) Grimlord
»

kere ventilatorje za prezračevanje ohišja?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71049 (870) Grimlord
»

Regulator vrtljajev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211910 (1516) boštjan
»

Vantec NXP-201 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
564686 (3697) C_maniak
»

70mm ventl (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
543516 (3086) kuglvinkl

Več podobnih tem