» »

Ali je moja grafična pokvarjena? (gtx 970)

Ali je moja grafična pokvarjena? (gtx 970)

«
1
2

teidy ::

Pozdravljeni!

Avgusta sem si kupil nov računalnik, decembra pa novo grafično in sicer EVGA GTX 970 FTW ACX 2.0. Naslednje komponente mojega računalnika pa so:

- procesor i7 4790 3,6 Ghz
- matična Gigabyte Z97X-SLI
- ram 8 gb
- grafična (že prej omenjena) EVGA GTX 970 FTW ACX 2.0
- napajalnik CORSAIR CS750M 750W 80Plus Gold Modular
(če rabite še kakšne komponente za reševanje sledečega problema, napišite)

Sledeči problem katerega imam že kar nekaj časa pa je. Ko enkrat zaženem računalnik, ter igram igre imam vsaj 60 fpsjev. Ko pa enkrat drugič zaženem računalnik (ni nujno, da se vsakič to zgodi) imam pa manj fpsjev v igri. Primer: Sem igral igro Watch_dogs v kateri imam do 60 fpsjev, ko sem pa enkrat drugič igral (vmes sem računalnik ugasnil, ter ga tako prižgal) sem pa imel 30 fpsjev. Nato pri igri Battlefield 3 imam navadno 120 fpsjev, ko igram enkrat drugič sem imel 80-90 fpsjev (tukaj se še da igrati, vendar me moti kam so šli tisti fpsji). Seveda je tudi odvisno za koliko manj imam fpsjev od same zahteve igre, vendar mi še vedno ni jasno zakaj imam enkrat v redu te fpsjev, enkrat pa ne. Med igro mi fpsji ne padejo za toliko kolikor sem omenil, to imam takšne fpsje, ko že začnem igrati igre. Pa za konec, da ne pozabim omeniti, mi zadnje dni kadar dam računalnik v spanje, ter ga tako nazaj zbudim, se mi sploh noče povezati z ekranom, ter se tako sam restarta in ko se mi zažene windows mi napiše da se je računalnik nepravilno ugasnil, za vzrok pa piše bluescreen. Tako se res sprašujem, če je z mojo grafično kaj narobe, da jo pošljem na servis?

Vsem se zahvaljujem v naprej za kakršnokoli pomoč, ter čas, katerega ste vsi vzeli da ste si prebrali mojo težavo.

Lep pozdrav,
teidy

GTX970 ::

BlueScreenView
http://nirsoft.net/utils/blue_screen_vi...
Kaj piše ?

Za standby: v biosu nastavi v power meniju mode na s3.

Drop fps: lahko da se grafična pregreva.Gpu-z, vklopi log temperature in poženi igro.
Lahko tudi da je krivec cpu, resource monitor, glej cpu load.
Oz z HWMonitor čekiraj temperature.

Lahko je tudi kakšen AV krivec, ki nekaj počne v ozadju.Ali win update recimo oz kakšen drug updater (java, flash, adobe pdf etc).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

teidy ::

GTX970 je izjavil:

BlueScreenView
http://nirsoft.net/utils/blue_screen_vi...
Kaj piše ?

Za standby: v biosu nastavi v power meniju mode na s3.

Drop fps: lahko da se grafična pregreva.Gpu-z, vklopi log temperature in poženi igro.
Lahko tudi da je krivec cpu, resource monitor, glej cpu load.
Oz z HWMonitor čekiraj temperature.

Lahko je tudi kakšen Av krivec, ki nekaj počne v ozadju.

Upam da je to to, kar si zahteval


To je ta bluescreen kateri se mi je pred kratkim zgodil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: teidy ()

GTX970 ::

Šoferje od grafične updejtaj.Če jo imaš navito, odvij http://event.msi.com/vga/afterburner/ .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

teidy ::

Driverji so že bili updatani, grafične pa nisem navijaj, saj sploh ne vem če jo lahko. Se mi zdi, da je ne morem.

Že imam tale afterburner, če hočeš ti pošljem sliko, ko igram igre, vendar kot sem že prej omenil ni nujno da mi zdaj ne bo v redu delalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: teidy ()

GTX970 ::

Pri ostalih bsod kaže na istega krivca ?

teidy ::

GTX970 je izjavil:

Pri ostalih bsod kaže na istega krivca ?

Še pri naslednjih treh, ostale mi pa tako kaže.




GTX970 ::

Hmm, zadnja dva kažeta na težave z ramom in datotečnim sistemom (slika 3 in 4).
Za nov sistem odločno preveč problemov.

Poženi memtest86+ ter orodje proizvajalca za hdd Diagnostična orodja in reševanje podatkov s trdih diskov .Imaš hdd/ssd ?

Bios za matično je zadnji (F8a) ? Bios na privzete nastavitve.

Kako je s temperaturamiv full load ? Poženi furmark gpu+cpu test in jih spremljaj.

teidy ::

Bi se rad samo prepričal, da bom naredil tako kot se za gre, če moram pri metmest86 to zagnati v boot meni? Drugače imam zaenkrat samo trdi disk 1 TB (seagate). Pa še tole, kateri program se bolj uporablja za cpu teste, furmark pa že imam.

dottor ::

Za CPU rukneš Prime95 da ti cel sistem stestira pa pustiš par ur. Je pa pri sintetiki tako, da lahko ti test brez napake nardi 24 urni loop, zaženeš prvo igro in zadeva krešne ali pa kontra, test ne zdrži prvih 5 minut lahko pa igre normalno poganjaš. Imel tako situacijo z mojim E8500 na 4,2GHz.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Napajalc ::

Podobna fora je bila z mojim OC i5 4690k, prime 95 stable, v igri pa vsake 5 minut metalo na namizje, pa sem samo povečal Vcore napetost in je vse ok.

Polarni_Medo ::

fora je slab stik. Odpri škatlo in preveri če sta dva napajalna konektorja od grafične kartice dobro pritrjena.

Jst ::

Meni ti BSODi zgledajo kot problem z RAMom.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

teidy ::

Glede BSODov, je zdaj problem ta, da kadar dam samo v spanje računalnik in ga nazaj prižgem, se mi resetira računalnik in če pogledam za bluesreen mi vrže tisto sliko katero sem prvo objavil.


Tisti BSODi kateri niso takšni kot na tej sliki pa so stari že 1 mesec (nekateri manj), pa nisem prepričan, če gre še vedno za isti problem.
Bom pa seveda naredil vsa testiranja katera ste mi predlagali.

r3dkv1c4 ::

največja neumnost je, da kišto stalno preklapljaš v spanje.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Fritz ()

hojnikb ::

r3dkv1c4 je izjavil:

največja neumnost je, da kišto stalno preklapljaš v spanje.

večjih bučk še pa ne..
#brezpodpisa

Blazz ::

dej za foro požen CPU-Z pa na zavihku mainboard poglej Link width, takrat k boš mel slabe FPSje. A je 16x ali je manj?

teidy ::

Me sam tok zanima, kdaj naj izvedem te teste za cpu+gpu? Takrat, ko imam slabe fpsje ali ali takrat ko mi normalno dela? Danes mi spet lepo dela, sem ravno igral Watch_dogs in sem imel lepo 60 fpsjev (že pozabiš kako je ;)).

BorutK-73 ::

NAmesto spanja lahko uporabljaš hibernacijo. Ko gre PC v hibernacijo, ga lahko tudi izklopiš iz elektrike.

Zgodovina sprememb…

Pentium ::

Ma komplicirate vsi. Kaj pa če uporablja hibridno spanje? :D

Najprej posodobit BIOS na matični plošči. Dostikrat napaka ljudi, ki sestavijo računalnik, BIOS na plošči pa pustijo star, nato pa računalnik nikoli ne deluje 100% stabilno.
Nato poženi MemTest86+. Moraš ga seveda pognati s CD-ja oz. USB ključka. Pustiš ga par ur in če ne bo napak, je RAM OK.
Poženi nato FurMark za grafiko. Pusti 1-2 ure.

Dalje testiraj CPU s Prime95.

Nekje boš že prišel do rezultatov. Meni je pred nekaj leti po 14 dneh čisto nov računalnik začel delati BSOD-e. Krivec: RAM modul za 160€, ki je odpovedal.
Priporočam tudi pregled temperatur komponent. Za to uporabi npr.: AIDA64...

teidy ::

Sem testiral z memtest 86 pa mi je uspelo tole slikati, saj sem ponesreči preskočil neke informacije prej, pa upam da zadostuje. Če ne, mi napišete pa bom še enkrat dal testirati.


Bom pa še danes testiral s furmark, ter prime95, tako da še dobite rezultate.

GTX970 ::

Memtest: vsaj ena palčka ima težave.
Na kateri frekvenci, voltaži imaš ram ?
Ker tile nad 1600 Mhz rami pridejo do izraza predvsem pri amd apu.

teidy ::

GTX970 je izjavil:

Memtest: vsaj ena palčka ima težave.
Na kateri frekvenci, voltaži imaš ram ?
Ker tile nad 1600 Mhz rami pridejo do izraza predvsem pri amd apu.

Takole mi kaže pri CPU-Z, vendar se mi čez čas spreminja.




Kolikor pa vem naj bi ta ram imel do 2400 Mhz.
Kaj pa glede tiste palčke, ki si rekel da ima težave?

GTX970 ::

2 sta v kitu, testiraj z vsako posebej..

teidy ::

Tako da dam eno palčko ven ali se to nastavi v memtest 86?

GTX970 ::

Ven daš eno in testiraš v memtest 86.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

teidy ::

Bom dal čez noč tako, da objavim jutri sliko. Me pa zanima kako lahko slika, ne da bi mi tisti napis pisalo, da moram klikniti neko tipko, da gre naprej?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: teidy ()

GTX970 ::

Glede na cpu-z ti dela ram na 1600 Mhz.
Poglej kako imaš nastavljen ram profil v biosu.

teidy ::

Takole mi kaže v BIOSu.



 Približano

Približano

GTX970 ::

Ja, na 1600 MHz delajo rami.
Kaj imaš na razpolago pri xmp profile ?

teidy ::

GTX970 je izjavil:

Ja, na 1600 MHz delajo rami.
Kaj imaš na razpolago pri xmp profile ?

Upam, da sem pravilno slikal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: teidy ()

r3dkv1c4 ::

hojnikb je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

največja neumnost je, da kišto stalno preklapljaš v spanje.

večjih bučk še pa ne..

A spet nisi tableta pojedu?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: dxx ()

teidy ::

Zdaj sem še to opazil, da mi pod sistem piše pri ramu, da ga uporablja od 8 gb samo 7,84, prej mi je pa 7,9. Ali bi me moralo to kaj skrbeti?

GTX970 ::

Manjkajoči del verjetno uporablja igpu.

teidy ::

Tole je od memtest 86 za prvi ram.




Danes bom pa še dal za 2. ram.

Polarni_Medo ::

Dej dej, kaj ti bodo tile testi pomagali, mečeš čas proč.

Jst ti tako predlagam in sam bi tudi tako naredil:

1. Odpri škatlo in še enkrat preveri če je vse dobro pritrjeno, sam sem imel blue screene sem pa tja, ne skozi, ko sem igral igre, ker sta dva power konektorja bila malo zrahljana. Ko sem jih bolje pritrdil dela vse ok. Lih tako memory pa te fore.

2. Resetiraj bios na default. Spremeni nastavitve za ram, na takšne kot so rami.

3. Formatiraj disk in naloži vse na novo.

4. Uživaj

5. Še vedno problemi:
a) Če stvar dela in maš samo drop fpsjev občasno, brez blue screen pol pretehtaj, če hočeš bit brez računalnika in koristit servis in te fore. Verjetno se ne splača.
b) Če ti bo še naprej metalo blue screene pol pač nimaš druge kot da pošlješ na servis

teidy ::

Polarni_Medo je izjavil:

Dej dej, kaj ti bodo tile testi pomagali, mečeš čas proč.

Jst ti tako predlagam in sam bi tudi tako naredil:

1. Odpri škatlo in še enkrat preveri če je vse dobro pritrjeno, sam sem imel blue screene sem pa tja, ne skozi, ko sem igral igre, ker sta dva power konektorja bila malo zrahljana. Ko sem jih bolje pritrdil dela vse ok. Lih tako memory pa te fore.

2. Resetiraj bios na default. Spremeni nastavitve za ram, na takšne kot so rami.

3. Formatiraj disk in naloži vse na novo.

4. Uživaj

5. Še vedno problemi:
a) Če stvar dela in maš samo drop fpsjev občasno, brez blue screen pol pretehtaj, če hočeš bit brez računalnika in koristit servis in te fore. Verjetno se ne splača.
b) Če ti bo še naprej metalo blue screene pol pač nimaš druge kot da pošlješ na servis

Bom vseeno te teste do konca preveril. Sem pa od kar sem imel ta problem na novo windows dal, vendar nisem trdega diska formatiral, tako da imam že kakšen mesec na nov ta windows.

teidy ::

GTX970 je izjavil:

Ven daš eno in testiraš v memtest 86.

Nisem utegnil prej testirati, tako da zdaj prilagam še za drugo palčko rama. Kolikor jaz vidim, ne vidim nobenega problema, seveda pa se lahko motim.



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: teidy ()

primus1024 ::

Morda je tole kaj relevantnega: http://www.pcworld.com/article/2887234/...

" Nvidia was hit with a class action lawsuit Thursday that claims it misled customers about the capabilities of the GTX 970, which was released in September.

Nvidia markets the chip as having 4GB of performance-boosting video RAM, but some users have complained the chip falters after using 3.5GB of that allocation.

The lawsuit says the remaining half gigabyte runs 80 percent slower than it's supposed to. That can cause images to stutter on a high resolution screen and some games to perform poorly, the suit says. "

GTX970 ::

Nima.
Prvi modul rama je pokvarjen.

teidy ::

GTX970 je izjavil:

Nima.
Prvi modul rama je pokvarjen.

Kaj naj potem naredim? Pa to ko sem preverjal, sem vsakič dal ram v prvo režo, če ima to kakšno vezo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: teidy ()

GTX970 ::

Če je še v garanciji, garancija/rma, drugače v smeti za elektronske odpadke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

DarwiN ::

GTX, kje ti vidiš, da je ram pokvarjen?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

GTX970 ::

https://slo-tech.com/forum/t636395/p471...

S tem da kot kaže posamezna modela delata bp :)).

teidy ::

GTX970 je izjavil:

Če je še v garanciji, garancija/rma, drugače v smeti za elektronske odpadke.

Kako pa vem kateri od ploščic ni v redu? Ali naj kar obe nesem na servis?

DarwiN ::

Najprej še malo bolj konkretno potestiraj rame... Če imaš 4 ram slota na plati, poskusi različne kombinacije.. Pa ne rabiš pustit laufat 12 ur.. Pol ure bo dovolj, oziroma dokler ne javi prvega errorja..

Pa kak test hitrosti ramov bi lahko pognal, kjer mora biti enkrat višja hitrost, drugič nižja, v kolikor so res rami krivi.. Enkrat ko prižgeš računalnik višja, drugič nižja..

Denimo Passmark performance test ima opcijo za testirat ram.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

OZZY ::

če ti oba rama delata BP kot samostojno potem je problem, da ne delata skupaj v dual channel načinu. V tem primeru ročno nastaviš tajminge in malo povečaš voltažo le teh. Potem testiraš.
Go with the flow.

teidy ::

DarwiN je izjavil:

Najprej še malo bolj konkretno potestiraj rame... Če imaš 4 ram slota na plati, poskusi različne kombinacije.. Pa ne rabiš pustit laufat 12 ur.. Pol ure bo dovolj, oziroma dokler ne javi prvega errorja..

Pa kak test hitrosti ramov bi lahko pognal, kjer mora biti enkrat višja hitrost, drugič nižja, v kolikor so res rami krivi.. Enkrat ko prižgeš računalnik višja, drugič nižja..

Denimo Passmark performance test ima opcijo za testirat ram.

Pa si to mislil vsakega posebej?

OZZY je izjavil:

če ti oba rama delata BP kot samostojno potem je problem, da ne delata skupaj v dual channel načinu. V tem primeru ročno nastaviš tajminge in malo povečaš voltažo le teh. Potem testiraš.

Kje točno pa lahko to nastavim, saj se ne spoznam toliko?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: teidy ()

teidy ::

Bi še kdo vedel zakaj mi vsakič, ko dam računalnik zdaj v spanje pokaže ta bluescreen? Glede ramov pa še testiram.
https://slo-tech.com/forum/t636395/p471...

Jst ::

Linkan Bluescreen je povzročil Nvidijin driver.

Use google for fu**s sake...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težava s pdf vtičnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
81209 (809) slitkx
»

Manjše ne gre na večje ("nenadoma" zraste)

Oddelek: Pomoč in nasveti
171633 (1134) boogie_xlr
»

Zadnji Flash Player patch za Internet Explorer 11?

Oddelek: Programska oprema
11820 (720) futune
»

V Uporabi Samo 3.96 Rama

Oddelek: Pomoč in nasveti
142963 (2397) Zheegec
»

Računalnik - težave/nadgradnja

Oddelek: Pomoč in nasveti
324521 (3837) stiper7

Več podobnih tem