» »

Manjše ne gre na večje ("nenadoma" zraste)

Manjše ne gre na večje ("nenadoma" zraste)

slitkx ::

 velikost albuma

velikost albuma


 prostor na USB ključku

prostor na USB ključku



Kot je razvidno, je na USB ključku več prostora kot je velikost albuma. V obeh primerih gre za NTFS.
Kaj je možen vzrok, da mi noče skopirati celotnega albuma?

Ales ::

A se to prav vidi iz posnetka, da imaš na Xplore pogonu vklopljeno kompresijo? Glasbene datoteke niso kaj preveč stisljive, če sploh kaj, Windows pa ti javlja predvideno velikost praznega prostora, ne dejanske.

slitkx ::

 Kaj tukaj ne štima? :-)

Kaj tukaj ne štima? :-)



Vem, da MP3-ji niso kaj prida stisljivi, ampak tolikšna razlika je vseeno prevelika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

slitkx ::

Sicer sem zdele ugotovil, da se nekateri komadi podvajajo (pač različna pakiranja), tako da mi te mape, v kateri so komadi brez albumske razvrstitve, ne bo potrebno pod nujno kopirati kam drugam.

Kako lahko pride do tolikšne razlike med ocenjeno in dejansko razpoložljivostjo prostora?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

slitkx ::

No, pri enem od manjših albumov je bilo 269 MB stisnjenih na 250 MB. Bom videl, kako bo z ostalimi. Morda pa bo res tolikšna razlika.

konspirator ::

Ne vem zakaj MP3 @ Wikipedia mp3-je sploh stiskaš...
Nazadnje sem fs kompresijo uporabljal pri msdos drivespace na 40 MB hdd, če kdo sploh še ve, kaj je to bilo :D.

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Mogoče pa Windows 10 drugače računa prostor?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

konspirator ::

Naj op preveri z TreeSizeFree.

Data cluster @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

slitkx ::

konspirator, MP3-jev nisem stiskal posebej. Pri formatu USB ključka sem vklopil stiskanje pogona. Pa mapa, v katero se prenašajo torrenti, ima vklopljeno samodejno kompresijo.

aerie ::

Zgleda Win 10 ne prebavlja slovenskega turbo folka ;)

slitkx ::

Pa bi bilo fajn, če bi potrpel 1 dan. :D

pirat ::

Ocenjeni še prosti prostor na ključku ti računalnik oceni iz "povprečja" ostalih datotek, ki jih imaš že stisnjene na ključku.
Potem pa tja kopiraš mp3 fajle, ki se jih da dejansko stisniti precej manj kot je računalnik mislil prej, ko ti je kazal "oceno" ... in imaš zaplet :-)

slitkx ::

Na to nisem nikdar pomislil.

Sem dekompresiral MP3-je na ključku. Pri 1858 komadih je bilo na koncu razlike 19 MB. Ni ravno omembe vredno.

Ales ::

konspirator je izjavil:

Ne vem zakaj MP3 @ Wikipedia mp3-je sploh stiskaš...
Nazadnje sem fs kompresijo uporabljal pri msdos drivespace na 40 MB hdd, če kdo sploh še ve, kaj je to bilo :D.
Jp, Conner 42 MB, občasno skompresiran z Stacker, DoubleSpace ali SuperStor. Kolegu z Seagate ST-225 se je zdel Conner ultra moderen :))

slitkx ::

Zdaj sem pomislil še enkrat.

Če je komad velik npr. 5 MB, je 5 MB. Ne more biti ocenjeno enkrat 4, drugič 6, tretjič pa 5.
Količina prostora na USB ključku je tudi znana. Seveda zaradi NTFS odbijem 100 MB, a imam fiksno številko.
Fiksna številka MINUS (število komadov X velikost posameznega komada) = preostal prostor. Kako naj bi bil ta prostor ocenjen, če je komad točno neko število in velikosti vseh komadov zgolj seštevaš?

Massacra ::

Po moje je "neka napaka" na USB-ju, katere comp ne zna zaznati!

slitkx ::

slitkx je izjavil:


Fiksna številka MINUS (število komadov X velikost posameznega komada) = preostal prostor.

No, ne množenje, pač pa seštevanje velikosti MP3-jev.

boogie_xlr ::

Upoštevate block size? Podatki se na nosilcih shranjujejo v blokih.
Torej če je file velik 1kB in velikost bloka 4kB, bo datoteka zasedala 4kB.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vrača se WinAmp (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
10221724 (4019) zavajon
»

Dension ali xCarLink

Oddelek: Kaj kupiti
205797 (1266) Siddh
»

Digitalna prodaja glasbe dohitela fizične nosilce

Oddelek: Novice / Rezultati
1914675 (12739) Machete
»

Program za podvajanje prostora na memory stick (kje najdem???)

Oddelek: Mobilne tehnologije
221620 (1190) Lynx

Več podobnih tem