» »

Računalnik - težave/nadgradnja

Računalnik - težave/nadgradnja

stiper7 ::

Pozdravljeni. En čas nazaj sem kupil rabljen računalnik, ki se je kasneje izkazal za mačka v žaklju, ker je za pojme pojme dosti preglasen. Javlja pa tudi napako critical structure corruption error, za tem se računalnik ponovno zažene, in zmrzne ob zagonu oz. čisto na začetku. Potem počakam kakih 15-20 minut, kak kdaj in potem dela normalno en čas dokler se zadeva ne ponovi - Predvidevem da je težava z RAM-i. Možno tudi da dela težave Windows 8, ampak 7ke nisem uspel namestit saj se računalnik neprestano ugaša med namestitvijo.

Konfugiracija računalnika:

Matična: AsusTek M4A78 PRO
CPU: AMD Phenom II X4 955 3,2Ghz, Socket AM3(938)
RAM: 8 GB DDR2
Grafična: NVIDIA GeForce GT 640 2gb
disk: SAMSUNG 1TB SATA2


Zdaj pa me zanima če je možno kako izboljšati ta sistem, nevem kje šepa sistem. Naprimer da obržim ohišje, napajalnik, disk, grafično, ostalo pa menjam. Je možen prehod na DDR3 ram? Vglavnem, zanima me kaj je tu najbolj smotrno narediti.

Naj še omenim da računalnik uporabljam za brskanje po spletu, youtube, fb, gledanje filmov in serij. Računalnik priklopim tudi na TV. Iger praktično ne igram.

Hvala vnaprej!

Han ::

Za začetek preveri nastavitve v biosu oziroma ga ponastavi na privzete. Lahko da je kaj navito ali narobe nastavljeno...

Je osnovna plošča na videz brezhibna? So vsi kondezatorji ok?

Kateri RAM je vgrajen? So moduli enaki (isti proizvajalec)?

Je na procesorju dobro nameščen hladilnik? Ventilator deluje?

Kateri napajalnik (proizvajalec, model)?

gddr85 ::

Plata ne podpira ddr3, tko da bi moral menjat plato.
Dej v bios vse na default in stestiraj cpu in temp, rame, gpu in disk.

BorutK-73 ::

Inštaliraj si Crystal Disk Info in prilepi sem rezultat.
http://crystalmark.info/?lang=en

MIHAc27 ::

Če imaš med inštalacijo težave... je definitivno z strojno opremo nekaj narobe. Najpogosteje so krivci Ram, disk in napajalnik.

stiper7 ::

Han je izjavil:

Za začetek preveri nastavitve v biosu oziroma ga ponastavi na privzete. Lahko da je kaj navito ali narobe nastavljeno...

Je osnovna plošča na videz brezhibna? So vsi kondezatorji ok?

Kateri RAM je vgrajen? So moduli enaki (isti proizvajalec)?

Je na procesorju dobro nameščen hladilnik? Ventilator deluje?

Kateri napajalnik (proizvajalec, model)?


1. Matična zgleda ok, se mi zdi, ne spoznam se vrhunsko na to.

2.
 RAM-i

RAM-i



3. Hladilnik je nameščen vredu, tudi ventilator deluje. Sem pa opazil da ne delujeta velika ventilatorja nameščena na ohišju. Enega sem ročno zagnal in deluje, drugi ne.

4. Napajalnik: LC POWER 6600

stiper7 ::

gddr85 je izjavil:

Plata ne podpira ddr3, tko da bi moral menjat plato.
Dej v bios vse na default in stestiraj cpu in temp, rame, gpu in disk.


V biosu sem našel opcijo Load Setup Defaults , če je to to? Drugega nisem našel

BorutK-73 je izjavil:

Inštaliraj si Crystal Disk Info in prilepi sem rezultat.
http://crystalmark.info/?lang=en


 Rezultat

Rezultat

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: stiper7 ()

GTX970 ::

V biosu sem našel opcijo Load Setup Defaults , če je to to? Drugega nisem našel

Da.

Hdd je ok.

1. Matična zgleda ok, se mi zdi, ne spoznam se vrhunsko na to.

Fotoaparat v roke, jo poslikaj (da so kondezatorji vidni, ono okoli procesorja so najbolj kritični)) in objavi slike.
http://shrani.najdi.si/

Rame testiraj s tem: http://www.memtest.org/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Han ::

Če bodo po ponastavitvi biosa in uspešno prestanem Memtestu težave še prisotne, menjaj napajalnik.

GTX970 ::

Za koliko kupil pc ? Najdi še model napajalnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

stiper7 ::

GTX970 je izjavil:

Za koliko kupil pc ? Najdi še model napajalnika.


model: lc 6600. Ali kaj drugega misliš?

hojnikb ::

Naj še omenim da računalnik uporabljam za brskanje po spletu, youtube, fb, gledanje filmov in serij. Računalnik priklopim tudi na TV. Iger praktično ne igram.

Za tak namen bi bil nov sistem okoli celeron g1820 precej boljša izbira kot to sranje od amdja.

Prodaj kar lahko as is (procesor, plata, rami, grafa) in sestavi en budget komp okol celeron/pentium. Bo precej boljši za dani namen in bo NOV.
#brezpodpisa

stiper7 ::

Han je izjavil:

Če bodo po ponastavitvi biosa in uspešno prestanem Memtestu težave še prisotne, menjaj napajalnik.


Resetiral bios. Stvar se še vedno ponavlja. Sedaj sem menjal napajalnik (isti model) pa da vidimo...

hojnikb je izjavil:

Naj še omenim da računalnik uporabljam za brskanje po spletu, youtube, fb, gledanje filmov in serij. Računalnik priklopim tudi na TV. Iger praktično ne igram.

Za tak namen bi bil nov sistem okoli celeron g1820 precej boljša izbira kot to sranje od amdja.

Prodaj kar lahko as is (procesor, plata, rami, grafa) in sestavi en budget komp okol celeron/pentium. Bo precej boljši za dani namen in bo NOV.


Stalo pa bo približno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: stiper7 ()

gddr85 ::

rami matična cpu, pa lahko vzameš pentium cca 120-150eur

hojnikb ::

1. Intel Celeron G1820 BOX procesor, Haswell
2. Matična plošča ASROCK H81M-DGS R2.0 LGA1150 mATX bulk
3. RAM DDR3 4GB PC1333 Transcend (JM1333KLH-4G)

113,97 € funtech.si

Pa imaš relativno tih komp za leto 2014. In nov, z garancijo ter brez glupih napak kot jih omenjaš zgoraj (ob pogoju, da prenesene komponente niso težavne).
#brezpodpisa

gddr85 ::

jst bi se vseen stegnu do pentium, ni dost dražji

stiper7 ::

Menjal napajalnik, napaka ostaja. Torej najverjetneje rami.

Sepravi za nov računalnik pustim napajalnik lc6600, ohišje in disk. Dodam zgoraj omenjen procesor in matično.
Je smiselno vzeti 8 GB rama in SSD Disk?

gddr85 ::

8gb ne rabiš, če budget ni problem lahko tud ssd (mx100 128gb)

stiper7 ::

Grafična integrigana je dovolj?

gddr85 ::

za internet, filme, fb ipd. je dovolj
če boš dal na tv prek hdmi, potem moraš vzet eno matično, ki ima hdmi izhod, tista zgoraj nima

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

gddr85 ::

Han ::

Si testiral RAM? Mogoče je le ena palčka defektna... Testiraj vsako posebej in potem dve skupaj (4 GB).

stiper7 ::

Pravkar testiral RAM Z windows memory diagnostic tool

Med preverjanjem se mi pokaže to:



Na koncu pa to:



Bom še slikal matično ploščo, če je še slučajno tam kaj poškodovano.

hojnikb ::

fuč rami
#brezpodpisa

Spajky ::

ali ram sloti ali slab kondenzator pri ram slotih ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

stiper7 ::

Še slike matične:






Han ::

Testiraj RAM samo z dvema moduloma. - Odstrani modula, ki sta najbliže ali najdlje od procesorja, torej iz A1+B1 ali A2+B2 podnožja.

stiper7 ::

Odstranil dva modula in sedaj ne javi nobene napake in zaenkrat dela vse ok. Kaj še probam z tem da odstranim samo enega?

Han ::

Na tvojem mestu bi poflešal BIOS na zadnjo verzijo, v kolikor ta že ni naložena. Po tem bi stestiral vsak RAM modul posebej, nato po dva skupaj, prvič v A1+B1, drugič v A2+B2 reži. Če ne bo napak, so vsi moduli brezhibni. Na koncu bi vstavil vse 4 module in še enkrat zagnal MemTest. V kolikor se bodo pojavile napake, je najbolj verjetno, da plata ne "zmore" takšne konfiguracije. Lahko pa še v biosu spremeniš (npr. znižaš frekvenco in/ali zvišaš latence) nastavitve za RAM...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Frenckie ::

Namesti preostala dva modula v prosti reži in odstrani že testirana modula, pa ponovi test RAM-ov.
Najbolje bi pa bilo, da bi vsak modul posamezno testiral v vsakem vodilu, da bi izločil okvarjen RAM ali vodilo na MP.

stiper7 ::

Han je izjavil:

Na tvojem mestu bi poflešal BIOS na zadnjo verzijo, v kolikor ta že ni naložena. Po tem bi stestiral vsak RAM modul posebej, nato po dva skupaj, prvič v A1+B1, drugič v A2+B2 reži. Če ne bo napak, so vsi moduli brezhibni. Na koncu bi vstavil vse 4 module in še enkrat zagnal MemTest. V kolikor se bodo pojavile napake, je najbolj verjetno, da plata ne "zmore" takšne konfiguracije. Lahko pa še v biosu spremeniš (npr. znižaš frekvenco in/ali zvišaš latence) nastavitve za RAM...



to pa gre kako?

Han ::

Takole...

Kaj pravi CPU-Z? Katera verzija je zdaj naložena (Mainboard zavihek)? Prilepi še fotke ostalih zavihkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

stiper7 ::

CPU-Z:



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SSD problem

Oddelek: Strojna oprema
151899 (1484) Machete
»

Ali je moja grafična pokvarjena? (gtx 970) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
528037 (6694) Jst
»

V Uporabi Samo 3.96 Rama

Oddelek: Pomoč in nasveti
142990 (2424) Zheegec
»

Katastrofalne Težave z High-End Računalnikom (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6013747 (10911) tilen006
»

PC se ne požene (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1077319 (5882) Šolar

Več podobnih tem