» »

Noče "varno odstranit" zunanjega diska

Noče "varno odstranit" zunanjega diska

ncop1 ::

Zdravo, zadnje čase se pojavlja težava da se mi noče "varno odstranit" usb zunanji disk. Tudi ko ugasnem vse programe ki bi lahko vplivali, utorrent, razkiskovalca, pa vse kar je odprto (Glej sliko)
Imam dva zunanja diska in dva različna računalnika, PC in prenosnik. In težava se dogaja samo na PC-ju in nikoli na prenosniku, ter na obeh diskih. Torej po tem sklepam da je problem v računalniku in ne disku, ter da je verjetno programska oprema kriva. Na obeh je naložen enak Windows 7 x64. Mogoče kdo ve kateri proces ali kaj bi lahko oviralo varen izklop?

 Problem z USB diskom

Problem z USB diskom

ncop1 ::

Aja še če je slučajno važno, disk je WD Elements 1TB, ta drugi je pa neka Toshiba sto let stara 320GB

mailer ::

Meni se to pojavlja slab mesec na corsair 16GB ključku, win 7.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

ncop1 ::

Pa nadležno je ane. Jaz že en čas iščem rešitev, probal sem izklop indeksiranja na disku, pa ugašanje raznih procesov kar sem našel na internetu, pa nič ne deluje.

crniangeo ::

probi to narest z izklopjenim antivirusom :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Duhec ::

Očitno imaš še vedno nek proces, ki "gleda" na zunanji pogon. Npr., če defragmentiraš disk C: ni šans, da bi vmes varno odstranil nek usb pogon, ker ga program še vedno "drži" v svoji aplikaciji.
Če se meni to zgodi pozaprem res vse programe, odprem samo raziskovalca, kliknem na C:, da preusmerim explorer na ta disk, nato pa samo desni klik na črko, ki jo zaseda USB zunanji disk/ključ in izberem Eject (Izvrzi). Navadno jo/ga lepo izpne.
http://blackbird.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

ncop1 ::

@crniangeo: Nič ne pomaga, samo začasno sem ga deaktiviral, prav ugasniti pa ga ne znam :P
Pa tudi antivirus imam drugače na obeh enak naložen :) AVG Free Edition.

@Duhec: tudi to ne pomaga...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ncop1 ()

Duhec ::

Poizkusi v varnem zagonu, če te tudi tam heca.
http://blackbird.si/

Apofis ::

Ah, že vrsto let se več ne obremenjujem s tem varnim odstranjevanjem...do zdej brez problemov...tok,tok,tok

ncop1 ::

Ja meni je prej omenjena Toshiba iz neznanega razloga razvila že 15 poškodovanih sektorjev. Predvidevam da zaradi tega, ali pa zaradi kakšnega padca. No pač koristno defenitivno ni, ampak sej če druge ni ga tudi jaz ven potegnem. To z varnim načinom bom pa še poskusil. Samo vsakič ne bom v varnem načinu računalnika vžigal, treba bo vzrok najti.

Duhec ::

Varni zagon se omenil zato, ker če tam deluje varna odstranitev, te potem lahko heca nek sw, ki se naloži ob normalnem zagonu, v varnem pa ne. Zato.
http://blackbird.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

Mare2 ::

Jaz sem menjavo diska za SSD izkoristil za ponovno instalacijo Win 8.1. Sedaj dela Varno odstranjevanje diskov.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Mare2 ::

Apofis je izjavil:

Ah, že vrsto let se več ne obremenjujem s tem varnim odstranjevanjem...do zdej brez problemov...tok,tok,tok


Hvališ se. Kaj si hotel s tem povedat?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

gumby ::

ncop1 je izjavil:

Ja meni je prej omenjena Toshiba iz neznanega razloga razvila že 15 poškodovanih sektorjev. Predvidevam da zaradi tega, ali pa zaradi kakšnega padca.

Brez varne odstranitve ti bo kvečjemu sesulo filesystem, ne bi pa smel zaradi tega dobit slab sektor na disku.
my brain hurts

fujtajksel ::

Apofis je izjavil:

Ah, že vrsto let se več ne obremenjujem s tem varnim odstranjevanjem...do zdej brez problemov...tok,tok,tok


Jest se tud nisem velik sekiral, sem sicer vedno poskusil zlepa, če ni šlo pa zgrda... pol sta se mi pa dva ključka spridila v podobnih okoliščinah in obakrat je šel del vsebine v maloro.

Kolikor sem gledal so vzroki lahko precej različni. Našel sem en sw po imenu LockHunter, ki poišče proces, ki preprečuje odklop. Ampak daleč od tega da bi bilo pol zmeri vse jasno.

ncop1 ::

No LockHunter je pokazal:
-System (naj ne bi ustavljal)
-WMP (naj ne bi ustavljal)
-nek proces SVCHOST

Ugasnil sem zato SVCHOST in disk se je dalo lepo odstranit, samo računalnik pa je 5min rabil da se je pobral, zgleda ta proces vpliva še na marsikaj drugega.

fujtajksel ::

Če bi hotel ugotovit kje je problem, bi bilo fajn še s Process Explorerjem pogledat za kateri service dejansko gre.

N0t0ri0us ::

ncop1 ::

Uf teh je pa veliko, se komu sanja kateri bi lahko bil (glej screenshot)

 Procesi

Procesi

GTX970 ::

V win resource monitor poglej, kaj piše po hdd.

ncop1 ::

Tole s procesi mi žal ne uspe ugotoviti...
Sem pa nekaj drugega poskusil. Ugotovil sem eno razliko, na PC-ju sem imel vklopljen Windows Media Player tam v nadzorni plošči na laptopu pa ne. In ko sem tudi na PC-ju to izklopil se mi je to (vsaj za zdaj, še testiram) nehalo dogajat.

Bom poročal, ali se bo problem spet pojavil ali ne.

Duhec ::

Vidim, da te ideja o varnem zagonu ni dosegla, da bi naredil test. Bi precej hitreje odkril proces kot da buljiš v ProcessExplorer.
Ok, ti bom dal še eno pomoč, ki je bila uspešna v naslednji temi:
Esata in priklop diska
Program HotSwap!
Poročaj, če se ti da seveda.
http://blackbird.si/

ncop1 ::

Ja duhec, ker sem dejansko pozabil :P
Za zdaj mi cel dan dela brez problema, sem probal še parkrat odklopit. Če bo tako ostalo potlej ne bom spreminjal, če se pa problem spet pojavi, potem pa itak ni bil kriv WMP, in bom poskusil z HotSwap da nadaljujem z iskanjem težave.

Duhec ::

WMP ti je zagotovo "držal" usb ključ, ravno tako ga drži kakršenkoli defrag program, mogoče celo iPod service, skratka vsaka aplikacija, ki (pre)brska po vseh internih in externih (usb) enotah po fajlih, informacijah...
http://blackbird.si/

Apofis ::

Mare2 je izjavil:

Apofis je izjavil:

Ah, že vrsto let se več ne obremenjujem s tem varnim odstranjevanjem...do zdej brez problemov...tok,tok,tok


Hvališ se. Kaj si hotel s tem povedat?

Da, ko si kak video ogledam, muziko poslušam, kej preberem, šarim po zunanjih trdih diskih/usbjih, pač simpl zaprem predvajalnike/raziskovalca/total commanderja, ipd, mal počakam in potem fizično izklopim zun.hd/usb...do zdej še brez težav...tok, tok, tok

ncop1 ::

No problem se vrača, v drugačni obliki, sedaj pa dobivam bolj standardna opozorila: screenshot
 Generic Volume

Generic Volume




Hot-Swap! deluje :) samo vseeno pa bi rad prišel zadevi do dna... konec koncev je lahko tudi kak virus!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ncop1 ()

Duhec ::

Hvala za HotSwap povraten info.
Še vedno pa nisi povedal pomembne informacije, če se ti v varnem zagonu to tudi dogaja?
Namreč, v varnem zagonu se NE naložijo določeni programi, kot se v normalnem zagonu. Morebiti je tam ravno en program, ki te potem heca in drži usb.
Katera solata se ti ob startup-u naloži vidiš, če v Start in potem iskalno vrstico vpišeš
msconfig
Odpreš zavihek Startup (zagon) in si ogledaš vse vrstice ali še boljše selektivno odstranjuješ kljukice pred nepoznanimi programi, shraniš, restartaš sistem, ki se potem naloži samo z vrsticami, ki imajo kljukico. Postopek ponavljaš, dokler ne najdeš vrstice, ki te heca.
Lahko pripopaš tudi screen od Startup vrstic.
Če sumiš virus/spyware zajedalce pa bi moral to najprej preverit predno se lotiš fines.
Me pa veseli, da se nisi zadovoljil s HotSwat rešitvijo, torej se nisi predal in iščeš pravi vzrok naprej. :)
http://blackbird.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

AnubisVX ::

Za takšne zadeve uporabljam program Unlocker, kateri mi pove kateri proces je zaklenil določeno datoteko ali pogon, prav tako lahko datoteke ali pogone odkleneš.

fujtajksel ::

Duhec je izjavil:


Še vedno pa nisi povedal pomembne informacije, če se ti v varnem zagonu to tudi dogaja?
Namreč, v varnem zagonu se NE naložijo določeni programi, kot se v normalnem zagonu. Morebiti je tam ravno en program, ki te potem heca in drži usb.
...


Varni zagon je relevanten, če se to dogaja stalno. Ampak pri meni je bilo občasno, vsake kvatre enkrat. Itak bi lahko "varno" vzel ven če bi se mi ljubilo ugasnit in restartat comp, pa po restartu v navadni način ni več držalo. Bilo je npr enkrat nekej povezano s Transactional NTFS (TxF), kar se je nevemzakaj zaredilo ravno na ključek. Enkrat je pa kao držal explorer.exe, tudi ko sem ga ubil in se je samodejno restartal.

ncop1 ::

Torej bom malo bolj izčrpno opisal stvari:

1. @Duhec: dobro poznam msconfig, in redno urejam startup programe, in tam ni nič kar sumljivega, Antivirus, Blutooth, in en Adobe update ki se ves čas samodejno vključuje ...
Antivirus (AVG) niti Malwarebytes nista našla nobenega virusa... tako da razen če je ena prikrita stvar potem najbrž to ni to.
Zakaj Safemode ni padel na plodna tla: sem poskusil, pa ni bilo nič, pač vsakič se je normalno izklopil (roko na srce pa res nisem dolgo poskušal, ker je PC v safemode precej neuporaben in nisem dolgo zdržal). Je pa res da se mi te problemi začnejo ko disk (in PC) že nekaj časa teče, in ko že kaj delam gor (kaj shranim, uredim kak dokument itd.). Takoj ko ga priključim se tudi v Windowsih lahko normalno izklopi...

2. @AnubisVX: ja sej predvidevam da ima Unlocker podoben učinek kot Hot-Swap! samo to ne reši izvora problema

2. @fujtajksel: ja jaz imam tudi v NTFS formatiran disk, mogoče je podoben problem? Ampak pri meni ni explorer.exe ker tudi če ga uničim in nazaj prižgem, še vedno ne gre odstranit. Do zdaj je edino če sem SVCHOST ugasnil šlo, ampak to pa zmede cel PC in ne mislim tega več delat.

Duhec ::

Sem si malo ogledal servise, ki ti tečejo v ozadju.
Daj, izklopi za test servis wmpnetwk.exe.
Torej Start in vpiši v iskalnik:
services.msc
Odpre se okno s servisi, desno klikni na Windows Media Player Network Sharing Service in ga najprej ustavi s Stop, nato zopet desni klik na ta servis, Properties in pod Startup type izberi Disabled, Shrani, restartaj sistem in testiraj.
Poročaj. Me firbca.
http://blackbird.si/

ncop1 ::

Ja zdaj mi pa noče nagajat ko bi rad nekaj sprobal...
Bom tekom popoldneva še večkrat probal in ko bo spet začel nagajat bom poskusil. :)

mare4444 ::

jst imam isti problem z zunanjim diskom wd 1 TB. ko pc restartam lahko normalno odstranim disk. drugače pa vedno napiše ta generic...
obstaja kakšen program ki bi to rešil?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Esata in priklop diska

Oddelek: Strojna oprema
151428 (1204) Duhec
»

Windows xp bluescreen

Oddelek: Pomoč in nasveti
221999 (1680) Duhec
»

V Safe modu ni dostopa do particije

Oddelek: Operacijski sistemi
272686 (2477) k4vz0024
»

Odstranitev antivirus 8

Oddelek: Pomoč in nasveti
281819 (1467) Wox
»

Explorer dela, ostali brskalniki ne

Oddelek: Pomoč in nasveti
151665 (1472) Duhec

Več podobnih tem