» »

LG-jeva urbana pametna ura

LG-jeva urbana pametna ura

LG - LG izdaja pametne ure kot po tekočem traku. Po LG Watch in LG Watch R so že dobrih štirinajst dni pred barcelonskim sejmom Mobile World Congress pokazali svojo naslednjo pametno uro: LG Watch Urbane. Gre za uro, ki je razred više in dražje od LG Watch R, zaradi česar je njena zunanja podoba elegantnejša in bolj podobna klasičnim uram. Ohišje je iz nerjavečega jekla in pride v zlasti ali srebrni barvi.

V notranjosti pa v primerjavi z LG Watch R razlik praktično ni. Poganja jo Qualcomm APQ8026 (Cortex A7) s frekvenco 1,2 GHz in Adrenom 305, 512 MB pomnilnika in 4 GB NAND-flasha. Okrogel, plastični OLED-zaslon meri 1,3 palca in ima 320x320 točk. Voda ga ne uniči, saj standard IP67 zagotavlja delovanje pri potopitvi do 1 metra za do 30 minut. Ura zmore poleg časa meriti še pospešek, obrate, tlak, magnetno polje (kompas) in srčni utrip. Ključna je seveda baterija in ta ostaja 410 mAh, kar naj bi zdržalo dva dni zmerne uporabe.

Več bo znanega v Barceloni, ko bodo razkrili tudi ceno in datum začetka prodaje.

17 komentarjev

sthep ::

So plastic. Ni mi všeč.

Okapi ::

Meni tudi ni čisto jasno, kaj so hoteli s tem doseči. R se mi zdi lepša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

keber ::

A zmerna uporaba se šteje, da prikazuje čas?

smash ::

Okapi je izjavil:

Meni tudi ni čisto jasno, kaj so hoteli s tem doseči. R se mi zdi lepša.



men pa glih obratno, no pa smo spet pri izgledu ane

fosil ::

Očitno vsi proizvajalci pametnih ur pozabljajo, da je ura modni dodatek in zato ne more biti ene univerzalne ure za vse.
Da niti ne omenjamo da so vse grde kot smrtni greh.
Lahko imajo enako drobovje, ampak sama zunanjost pa mora biti v več variantah, od plastike do zlata.
Tako je!

mailer ::

Imajo pa "stajliš" reset button :D
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Markoff ::

Namesto e-avtov je tole priližnost za epl. Funkcionalnost ni pomembna, videz pa. Ergo kot humus za Japko. ;((
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

detroit ::

Hja ne vem, jst kot neljubitelj appla oz zelo neredni uporabnik lahko rečem da applovi izdelk so kar zelo funkcionalni. Čeprav primarna funkcionalnost je molzenje denarja, so pa sekundarne zelo na nivoju. zaenkrat so vse te ure predrage za nas publiko sicer, tako da ne kliči še appla vmes potem še za kazalce ne bomo imel:)
Skero

pirlo ::

keber je izjavil:

A zmerna uporaba se šteje, da prikazuje čas?

Da ne stiskaš dosti po njej. Se pravi par klicev, sms-ov, email-ov, ... nič pretiravanja. Zdrži od jutra enega dneva do večera drugega, če je non-stop vklopljen ekran; 48 ur pa, če je izklopljen vmes, ko ni aktivna ura, pa jo vklapljaš na zasuk roke.

mailer je izjavil:

Imajo pa "stajliš" reset button :D

Ni reset, ampak za vklop.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirlo ()

BigBoss ::

Kako ima lahko okrogel(!) zaslon 320x320 točk ?
Nekako bi mi bilo logično, da ima premer 320 točk ali pa kaj podobnega ....

Tomas 33 ::

Problem, ker so maketingarji, vodstva in podobno, pomanjkljivo naravoslovno-tehnično izobraženi.

Pa večina potrošnikov 8-O

r=160 točk :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomas 33 ()

Okapi ::

Bi sigurno kakšno višjo cifro poiskali, recimo obseg 1000 pik.;)

Mimogrede, kdor govori o točkah, je tudi pomanjkljivo naravoslovno-tehnično izobražen.>:D

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Runnagain ::

Tole pa že nekako izgleda in jo ne bi bilo problema nositi.
Samo cena naj se še primerno spusti pa bo to to...recimo komplet LG-jevih ur za 200€ (ena za športat, druga za službo).

roli ::

Nope... mi je še vedno bolj všeč moj Moto 360. Ki je sicer super in počne to kar počne dobro. Samo Android Wear je pa veliko preveč buggy in featureless, da bi bilo to res to kar bi si od pametne ure želel. Nekako imam občutek, da se guglu malo "jebe" za android wear. Oziroma skoraj kar za cel Android.
http://www.r00li.com

keber ::

Meni bi se tudi jebalo za uro, ki dela "kar" dva dneva, seveda samo, če vmes prikazuje čas samo ob pritisku na tipko ali stresanju zapestja.

roli ::

keber je izjavil:

Meni bi se tudi jebalo za uro, ki dela "kar" dva dneva, seveda samo, če vmes prikazuje čas samo ob pritisku na tipko ali stresanju zapestja.

Ne rabiš zapestja nič stresat. Samo proti sebi uro obrneš in to je to. V vsakem primeru imaš pa vedno možnost uporabe allways-on načina. V primeru, če ti je res toliko težko roko malenkost obrnit. Boš pa seveda žrtvoval nekaj baterije s tem. Ampak en dan boš čisto lepo zdržal v vsakem načinu.

Point teh ur je tako ali tako daleč drugje kot kazanje časa. Po pravici povedano je to čisto sekundarnega pomena. To, da lahko hitro nastaviš alarm, ko nekaj kuhaš, pogledaš kak note iz telefona, hitro vidiš kaj piše v emailu/SMSu, ki si ga dobil, pogledaš na koledar, uporabiš stvar kot daljinec pri gledanju filmov/serij, ... To so vse stvari za katere stvar uporabljam redno.

Edini problem tega je, da je google vse skupaj malenkost preveč zaprl in je stvar dokaj nefleksibilna. Naprimer kak vnos teksta je možen samo preko govora ali pa kake interne tipkovnice od aplikacije (če jo je seveda razvijalec implementiral).
http://www.r00li.com

VaeVictis ::

Problem vseh teh ur je, da nimajo nekega killer appa.

Vse kar je sedaj, je samo podaljšek pametnega telefona.

Morda bo to Apple Watch spremenil, sam sicer zelo dvomim v to, vsaj v tej prvi generaciji...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodaja pametnih ur naglo peša (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
11330689 (25938) nekikr
»

Kitajska pametna ura

Oddelek: Kaj kupiti
196406 (4467) franckranc
»

Se splača kupiti android watch?

Oddelek: Kaj kupiti
244770 (4309) roli
»

Pebble Time

Oddelek: Mobilne tehnologije
274417 (3474) St235
»

Sonyjeva pametna ura z e-črnilom

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
407983 (4744) roli

Več podobnih tem