» »

Zamenjava grafične v Macbook early 2011

Zamenjava grafične v Macbook early 2011

MrGTO ::

Pozdravljeni!

Ker se mi je, kot mnogim drugim, tudi meni pokvarila grafična kartica v MacBooku Pro early 2011, sem se odločil da bi poizkusil zamenjati grafični čip na matični plošči.
Popravilo na servisu stane namreč okoli 600€, saj oni zamenjajo celotno matično ploščo. Je pa mogoče zamnjati samo grafični čip, vendar se oni s tem ne ukvarjajo.

Grafični čip : AMD Radeon HD 6490M 256 Mb Rama, Oznake na čipu 1125 PAN469.00 216 0809000

Problem imam pri nabavi tega čipa, saj ga namreč ne najdem nikjer s točno takimi oznakami.

Ali je mogoče kdo že delal "reball" grafične na kakšnem Macbooku? Zanima me, ali morajo biti oznake točno takšne ali je to samo serija/teden proizvodnje?
Kje pa bi se dalo nabaviti čipe s takšnimi oznakami? Imate kakšne ideje? Vse kar mi pride na pamet je, da bi kontaktiral direktno AMD..
Na Ebayu so podobni čipi, vendar s točno takšnimi oznakami ga ni.

Lp, Blaž

zee ::

Graficna kartica je (tako kot pri veliki vecini prenosnikov) prilotana na maticno plosco, kar pomeni, da pride v postev zgolj menjava maticne plosce.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

hojnikb ::

naredi reball, sam gpu verjetno ni fuč..
#brezpodpisa

MrGTO ::

zee : to so mi rekli na servisu, vendar vem da se da zamenjati tudi samo grafično na matični plošči.

hojnikb: v bistvu sem mislil, da pomeni reball, da zamenjaš grafično kartico. Koliko sem pa sedaj vidu, se gre za popravljanje pinov na gra
fični kartici?

Kot prvo bom pa poizkusil čip samo segreti, mogoče bo delovalo že tako. Podobno kot lahko daš celotno grafično kartico v pečico..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrGTO ()

Silvo ::

Ni nujno da bo po reballu tudi delovalo.
Lahko seveda probaš,če pa ne bo delovalo boš moral nabaviti čisto identični čip.
Silvo

c3p0 ::

Za reball rabiš posebno (drago) opremo in dosti prakse. To s pečico zna delovat, a ponavadi le za krajši čas, če sploh.

Ponavadi procesor (ali GPU RAM čipi) ni zanič in ni potreben menjave, ampak gre le za hladne BGA lote.

MrGTO ::

No sej, kot pravim bi najraje nabavil identičen nov čip pa ga zamenjal. Delo bo opravil kolega, ki se spozna in ima opremo.

Bi pa prvo probal le segreti čip. Če to ne bo delovalo in če ne bom dobil identičnega čipa, bom pa delal še reball.
Samo glede teh oznak na čipih me zanima, ali je res pomembno, da so vse oznake identične?

Recimo na Ebayu - povezava so podobni čipi, niso pa identični. Torej, čip s cifro 0809000 se dobi, vendar ostale oznake niso iste..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrGTO ()

hojnikb ::

nabavi si en fen in ga lepo segrej, da se stopijo loti. Če to nebo pomagal, pa reči kolegu, da ti naredi reball obstoječega čipa.
#brezpodpisa

opeter ::

Zgodil se je čudež:

Apple Initiates Repair Program for 2011-2013 MacBook Pros With Video Issues
http://www.macrumors.com/2015/02/19/201...

Velja do 16. februarja 2015

Zdaj, če velja tudi izven ZDA, pa ne vem.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Vrocipes ::

Velja tudi izven US. Mislim, da po 27 feb. Za macbook pro 2010 so imeli podobni program popravila-menjave, je bratranec dobil menjavo osnovne plošče nekje 3 leta po nakupu, daleč po poteku enoletne garancije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vrocipes ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BGA Reballing popravilo prenosnikov ( koliko računate?) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5910979 (1638) mat xxl
»

segrevanje grafičnega čipa - prenosnik

Oddelek: Strojna oprema
8860 (659) subby
»

Grafična HP Probook 4720s

Oddelek: Strojna oprema
151702 (1469) [D]emon
»

Popravilo MacBook Pro- ja (mid 2010)

Oddelek: Pomoč in nasveti
92270 (1891) spinn
»

macbook pro 2011 napaka maticne plosce

Oddelek: Pomoč in nasveti
192063 (1328) MrGTO

Več podobnih tem