» »

Popravilo MacBook Pro- ja (mid 2010)

Popravilo MacBook Pro- ja (mid 2010)

spinn ::

Živjo!

Imam MacBook Pro- ja (mid 2010), kupljenega decembra 2010. Pojavila se mi je serijska napaka, ki jo je priznal tudi Apple (http://support.apple.com/sl-si/HT203554), a na žalost je moj računalnik star 4 leta in ne spada v kategorijo "free of charge" popravila.

Računalnik ima dva grafična čipa:
1. integrirana Intel HD Graphics
2. NVIDIA GT330M

Problem se pojavi pri uporabi NVIDIA kartice pri zahtevnejših programih, kot so Cinema, Photoshop, ..., ko računalnik odreagira s "kernel panic".

Zanima me, če imate kakšne izkušnje s servisi Applovih računalnikov pri nas in koga bi priporočili za popravilo zgoraj opisanega problema.

hvala

aleksander10 ::

Oglasi se na EPL. Jaz sem bil vedno zadovoljen z njihovim servisom.
Aleksander

"A friend is someone who gives you total freedom to be yourself. (J.M.)"

erex ::

EPL in pro servis samo menjata, ne serviserata. Torej dal ti bodo ponudbo, menjvo os plosce, cena cirka 500eur. Nes nekomu, ki dela reball gpujov.

spinn ::

erex je izjavil:

EPL in pro servis samo menjata, ne serviserata. Torej dal ti bodo ponudbo, menjvo os plosce, cena cirka 500eur. Nes nekomu, ki dela reball gpujov.


Epl in pro servis sta bila zelo prijazna, a menjata samo matične plošče, kar se mi pa zdi predrago.

Kdo pa dela dobre "reball gpujev"? Koga priporočate, če ste že imeli podobne izkušnje?

Posvetu ::

kolega imel podoben problem, le leto novejši računalnik (z AMD grafično), je po nekaj tednih (mesecih?) uspel pretekli teden zelo ugodno rešiti problem preko višjih Apple inštanc, sem mu posredoval to vprašanje in ti bo odgovoril konkretneje, ko bo imel čas.
www.posvetu.si - nasveti za brezskrbna in ugodna potovanja po svetu

spinn ::

Posvetu je izjavil:

kolega imel podoben problem, le leto novejši računalnik (z AMD grafično), je po nekaj tednih (mesecih?) uspel pretekli teden zelo ugodno rešiti problem preko višjih Apple inštanc, sem mu posredoval to vprašanje in ti bo odgovoril konkretneje, ko bo imel čas.


Hehe, ... višje Apple inštance. Komaj čakam da slišim. Hvala ti za posredovanje.

crniangeo ::

tudi sam imam ta prenosnik s to težavo. Žal uporabnica, ki si ga je prej lastila ni vedela, da se ga da serijsko popraviti, ker je mislila, da je veljavna garancija eno leto. Ko ga je nesla na servis, so ji dal predračun za menjavo matične plošče (cca 600 eur). Na servisu niso bili vsaj tako fer, da bi ji lepo povedali, da se ga lahko popravi zastonj zaradi serijske napake. Zato mi ga je prodala za simbolično ceno.

Sicer sem si pomagal z aplikacijo gfxcardstatus, ampak to še vedno ni to.
Ali se da še kako zrihtat ? recimo, da se nabavi preko ebaya al pa karkoli v tej smeri ?

Ker sem za maca totalni laik, bi prosil za več info glede tega za katero matično ploščo se splača gledat na ebayu ali kjerkoli drugje :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

spinn ::

Pred kratkim mi je uspelo usposobit MacBook Pro-ja (mid 2010) in to ne s pomočjo Applovih plavih angelov (al karkoli so že). Prenosnik sem nesel v lokalno računalniško trgovinico (Poceni PC iz Nove Gorice, na popravilo so pa poslali nekam v Ljubljano). Opisal sem jim moj problem, nato so sami opravili teste, potrdili, da so težave na grafiki, nato so naročili novo grafično. Staro grafično so odlotali in namontirali novo.

Vse skupaj me je prišlo 150 evrov. Računalnik deluje brez problemov že 2 meseca.

Kar se menjave matične tiče, pa nimam izkušnje in bi težko komentiral.

crniangeo ::

lahko dobiš kaj več info, kater servis, tudi to glede grafične bi se mi bolj splačalo :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

spinn ::

Poceni PC Nova Gorica

Kot sem že prej napisal, sem pri njih oddal računalnik. Kdo je v Ljubljani to popravljal pa ne vem. Lahko jih pokličeš in vprašaš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

macbook pro 2011 napaka maticne plosce

Oddelek: Pomoč in nasveti
192063 (1328) MrGTO
»

Nakup iphona 6/6+ v ZDA

Oddelek: Mobilne tehnologije
132919 (2440) hojnikb
»

iphone 5c ekran "klika" na pritisk

Oddelek: Mobilne tehnologije
111523 (1224) bajsibajsi
»

iPOD TOUCH 3G

Oddelek: Strojna oprema
7680 (619) PriesteR
»

Applov spisek napak, Foxconn priznal kršenje delovne zakonodaje

Oddelek: Novice / Ostale najave
285217 (4347) Kilgore T

Več podobnih tem