» »

Grafična HP Probook 4720s

Grafična HP Probook 4720s

inbox ::

Na ekranu so se mi naenkrat pojavile sive kocke, ko sem komp restartal, se ekran ni več prižgal. Slišat je da dela vse, na ekranu pa črnina. Probal sem vklopit TV prek hdmi-ja vendar ni odziva. Torej je šla grafična? Je možnost to kje zamenjat? Prenosnik sem odprl in grafična je "pripikana" na matično.

Pa še to me zanima, v kolikor se to ne bo dalo usposobit, kakšna možnost je povezava laptopa z računalnikom, da bi si skopiral stvari iz diska?

Sami ::

Pa še to me zanima, v kolikor se to ne bo dalo usposobit, kakšna možnost je povezava laptopa z računalnikom, da bi si skopiral stvari iz diska?


Iz laptopa vzami ven disk in ga priklopi na PC.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Veron ::

Se da zamenjat, ampak ti bo popravilo verjentno predrago. (So ljudje tud na forumu, ki opravljajo taka popravila)
Zato raje naredi kot predlaga @Sami in kupi drug prenosnik.

inbox ::

Se pravi ni nekega enostavnega načina za zamenjat grafiko? Na youtubu sem zasledil, da jo nekateri segrevajo s temperaturnim fenom. Zakaj to, ker jo potem vseeno ne poberejo ven, ampak komp samo sestavijo nazaj?

737 ::

HP na žalost zelo skopari pri kvaliteti spajkanja. Za trajno rešitev problema je potreben reball ali še bolje menjava čipa, stalo bo okoli 80 eur.

hojnikb ::

tut reball ali menjava čipa ni trajna rešitev, ker je dostikrat problem v samem čipu, ne sam cin...

Glede na starost prenosnika je boljše da ga vržeš v koš in kupiš drugega
#brezpodpisa

Veron ::

737 je izjavil:

HP na žalost zelo skopari pri kvaliteti spajkanja. Za trajno rešitev problema je potreben reball ali še bolje menjava čipa, stalo bo okoli 80 eur.

Menjavo čipa za 80eur? Poceni :)

Compufreek ::

Menjava plate te bo sigurno prišla več kot 180 eur, reballing deluje na principu da zagreješ celo ploščo nad 180 stopinj, da se cin stopi in še enkrat naredi kontakte, takšno popravilo lahko uniči plato, popravi za par ur do par tednov ali pa popravi za par let, ampak prenosnik ni več zanesljiv(lahko crkne kadarkoli)
če se želiš tega lotit, prenosnik razsstaviš, do te točke da dobiš ven plato, odstraniš kar pač lahko in ploščo postaviš v pečico (proc in grafični čip naj gledata navzgor, težji čipi lahko odpadejo če so obrnjeni navzdol) na 180 - 200 stopinj za natanko 8 minut, izklopiš pečico in vse skupaj pustiš not cca 40 minut da se ohladi.... ne jemlji ven prej ker če streseš ploščo lahko kakšna komponenta odpade. priklopi vse nazaj in upaj na najboljše kar se pa tiče podatkov pa priklopi disk v kakšnega stacionarca al pa nabavi tale kabel da lahko bilokiri mali disk priklopiš prek USB ja :
http://www.ebay.com/itm/Hard-Disk-Drive...

Čeprav je prenosnik ok, je definitivno starejši in ti kljub vsemu močno priporočam nakup novega tega pač prodaš naprej, brez komponent dobiš od osemdeset evrov naprej, drugače pa če iščeš poceni ampak še vedno spodoben prenosnik pa ti lahko linkam tole :
https://www.mimovrste.com/prenosniki/as...
pa vso srečo !

hojnikb ::

reballing deluje na principu da zagreješ celo ploščo nad 180 stopinj, da se cin stopi in še enkrat naredi kontakte


To je reflow, ne reball. Z reballom se nanov nanesejo kroglice.
#brezpodpisa

technolog ::

Malo jo pofenaj na najvišji nastavitvi.

inbox ::

Nov prenosnik je že naročen (ZenBook), tega bom res probal segret (samo grafično) pa da vidimo kaj bo. A gre lahko z navadnim fenom? :D

PS: Pofenal za enih 15min in res dela :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: inbox ()

technolog ::

Ni za kaj.

inbox ::

To pomeni, da se grafična kot sama ne pokvari, ampak samo nekaj pride na stike?

Riff ::

v bistvu popustijo stiki na vezju od grafične ko pa to segreješ pa spet vspotaviš kontakt za koliko časa pa sproti vidiš :D al za 1 dan,tedn, leto

hojnikb ::

to je common misconception, dejansko gre marsikdaj za čisto drug problem, ki je pa pravtako rešljiv z segrevanjem (ali celo pritiskanjem na čip).
#brezpodpisa

[D]emon ::

BGA package je abominacija.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP Probook 4710s - grafična?

Oddelek: Pomoč in nasveti
12885 (667) bambam20
»

"Razlika" med Quad-Core in 4core :)

Oddelek: Loža
242498 (1605) AnotherMe
»

ali je ta laptop ok?

Oddelek: Kaj kupiti
201254 (796) LeEna
»

segrevanje grafičnega čipa - prenosnik

Oddelek: Strojna oprema
8861 (660) subby
»

NVIDIA GeForce GTX850M 2GB

Oddelek: Strojna oprema
9877 (738) moat

Več podobnih tem