» »

TuŠmobil internet preko računalnika

TuŠmobil internet preko računalnika

Padly88 ::

Pozdravljeni!
Mene pa zanima kakšne so nastavitve pri tušmobilu, če želim telefon uporabljati kot modem -za laptop!
Potrebujem naslednje podatke:
ime priklopne točke
id
uporabniško ime
geslo

Potrebujem pa zato ker na laptopu "laufa" linux ubuntu in mi ne zazna samodejno!
Hvala!

koro13 ::

Za ponmoč lahko kličeš na tušmobil, samo verjemi, da so včasih neprijazni, njihova tel. št. je 070 700 700
LP

Padly88 ::

koro13 je izjavil:

Za ponmoč lahko kličeš na tušmobil, samo verjemi, da so včasih neprijazni, njihova tel. št. je 070 700 700
LP

ok, bom poklical! hvala!

jl ::

Napisi kateri OS imas, pa ti bomo lazje pomagali. Drugace pa, povezi PC in telefon (BT ali USB kabel).
V Windows-ih:
1. V device manager gres pod modem, nato properties->advanced. Pod Extra settings vpises AT string: AT+CGDCONT=1,"IP","internet.tusmobi.si".
2. V network connections moras narediti novo klicno povezavo, za dial string vpises *99#, uporabnisko ime tusmobil, geslo internet.

V Linux, jaz sem delal z wvdial in takole zgleda wvdial konfiguracija:
[Dialer Defaults]
Init1 = ATZ
Init2 = ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0
Init3 = AT+CGDCONT= 1,"IP","INTERNET.TUSMOBIL.SI"
Modem Type = USB Modem
Baud = 460800
New PPPD = yes
Modem = /dev/ttyACM0
ISDN = 0
Phone = *99#
Password = internet
Username = tusmobil

V OSX je zadeva podobna, ne vem iz glave, ker bi moral doma preveriti nastavitve. V glavnem pa po istem principu, username/password/dialstring ter AT komanda.

Ce imas kaksno Nokio se v Windows-ih se enostavnejse povezujes preko Nokia PC Suite aplikacije.

LP

Padly88 ::

jl je izjavil:

Napisi kateri OS imas, pa ti bomo lazje pomagali. Drugace pa, povezi PC in telefon (BT ali USB kabel).
V Windows-ih:
1. V device manager gres pod modem, nato properties->advanced. Pod Extra settings vpises AT string: AT+CGDCONT=1,"IP","internet.tusmobi.si".
2. V network connections moras narediti novo klicno povezavo, za dial string vpises *99#, uporabnisko ime tusmobil, geslo internet.

V Linux, jaz sem delal z wvdial in takole zgleda wvdial konfiguracija:
[Dialer Defaults]
Init1 = ATZ
Init2 = ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0
Init3 = AT+CGDCONT= 1,"IP","INTERNET.TUSMOBIL.SI"
Modem Type = USB Modem
Baud = 460800
New PPPD = yes
Modem = /dev/ttyACM0
ISDN = 0
Phone = *99#
Password = internet
Username = tusmobil

V OSX je zadeva podobna, ne vem iz glave, ker bi moral doma preveriti nastavitve. V glavnem pa po istem principu, username/password/dialstring ter AT komanda.

Ce imas kaksno Nokio se v Windows-ih se enostavnejse povezujes preko Nokia PC Suite aplikacije.

LP

sem že zgoraj navedel, da imam linux ubuntu ... ja sej na windowsih ni problema, deluje lepo preko pc suita.. samo linux... Hvala!

jl ::

Pardon, sem spregledal. Drugace si v Ubuntu instaliraj paket gnome-ppp ali kppp, isti princip kot wvdial, le da slednjega zazenes iz konzole.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

blackberry curve 8520 uporaba kot modem

Oddelek: Mobilne tehnologije
51118 (1064) ABX
»

Mobitel Internet

Oddelek: Omrežja in internet
71742 (1466) popster
»

Win7 + 3G internet via Bluetooth

Oddelek: Operacijski sistemi
161639 (1370) lukaz
»

Ubuntu

Oddelek: Operacijski sistemi
302998 (347) Tear_DR0P
»

Kdo (bolje kaj) mi spreminja resolv.conf ?

Oddelek: Operacijski sistemi
102211 (2032) BigWhale

Več podobnih tem