» »

lotus notes 7 in 8

lotus notes 7 in 8

barbj ::

oj,
zanima me kakšne so bistvene razlike med lotus notes 7 in novejšo verzijo 8?

hvala za odgovor

kixs ::

Na primer novosti v verziji 8:

http://www.youtube.com/watch?v=kmgRnk5VSO0
http://demos.dfw.ibm.com/on_demand/Demo/IBM_Demo_Lotus_Notes_8-Mar07.html

7 je vec ali manj enaka 6. Vecje spremembe so samo na strezniskem delu - Domino.

lp

dronyx ::

V klientu Lotus Notes 8 je integriran Symphony, kar je v bistvu predelana verzija OpenOffica (mislim da verzija 1.4). Tako da če ne oblikuješ kakšnih bolj zahtevnih dokumentov lahko vse narediš znotraj Lotus Notes klienta.

V starejših verzijah je agent OutOfOffice tekel samo enkrat na dan, ko je razpošiljal povratnice o odsotnosti, sedaj se to da baje nastaviti tudi pogosteje.

Več novosti pa tu:

http://www.ibm.com/developerworks/lotus/library/notes8-new/

kixs ::

OutOfOffice agent se je ze v LN6 lahko nastavil, da tece veckrat na dan. Mislim, da je ze po defaultu vsakih 6 ur.

lp

dronyx ::

Ko sem nazadnje to študiral smo imeli še Lotus Notes 5 in takrat so šefi zahtevali, da bi se OutOfOffice uporabljal skoraj tako kot PING. Torej šef pošlje mail delavcu in čez sekundo dobi nazaj povratnico, da je na dopustu. :\

V verziji 8 Izgleda da je to končno možno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

luky ::

Če pozna kdo dobro Lotus Notes Basic mi naj pomaga, kje je potrebno še nastaviti, da ko pride pošta, da je vidna v Inboxu, kar mi sedaj ni. Ko dam osvežitev, mi ne pokaže prihajajoče pošte v Inboxu, ampak moram kliknit Draft, potem pa se mi Inbox pobarva in pokaže, da je v njem pošta.

Vse nastavitev sem dal skozi in ne najdem nič oz. kaj je narobe pri tem, dočim oddaja pa gre bp.

Pa tudi prejem pošte je zelo počasen oz. traja dolgo....pa ne vem zakaj....


Če ima kod kakšno idejo oz. znanje z nastavitvami Lotusa Notesa prosim. Za povezavo uporabljam T-2, hitrost 20/1.

lp.
luky!

aljo00 ::

Hi

Imam obstojeco verzijo Lotus notes 7. na novem notesniku sem ze dobil prednalozeno Lotus NOtes 8. Nastavil sem posto in repliciral. Sedaj pa bi rad vse baze (workspace) presnel na nov notesnik (Lotus Notes 8).
Kako to lahko naredim ?

hvala vnaprej,
A.
lp! Aljosa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aljo00 ()

dronyx ::

Domnevam, da imaš baze nekje na strežniku in ne na lokalnem disku?

Če to drži, moraš mislim da kopirati bookmark.nsf in desktop6.ndk v data imenik, kjer je nameščen Lotus Notes (c:\program files\IBM\Lotus\Notes\data). V teh dveh datotekah je shranjen tvoj workspace. Če so baze na lokalnem disku, potem moraš seveda prenesti še njih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

kixs ::

Z "vse baze" mislis ikone na desktopu - to so v bistvu samo bliznjice oz. linki do baz na strezniku, ce nimas v ozadju Domina, pa lokalne baze na tvojem disku - te moraajo tudi biti na novem racunalniku.

Vse nastavitve se nahajajo v bazah: names.nsf , desktop6.ndk , bookmark.nsf, notes.ini in ID v data imeniku.

Za nadgradnjo se priporoca, da te datoteke enostavno skopiras in prepises stare baze v data imenik na novem racunalniku in zazenes Lotus Notes. Lotus Notes potem sam osvezi design teh "sistemskih" baz.

Pred tem seveda naredis kopije teh sistemskih baz.

V bistvu ni potrebno skopirat bookmark.nsf, ker ga LN itak sam zgenerira. Navadno se priporoca se izbris cache.ndk.

Ce ne gre, naredi se mini setup klienta. Iz notes.ini izbrises vse, razen prve stiri vrstice. Nato te ob zagonu vprasa za pot do streznika, ID-ja...

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

luky ::

Za Lotus Notes interesantna povezava za nastavitev pošte....

http://www.dominopower.com/issues/issue...
luky!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: luky ()

Vanquish ::

drugace je tudi vec razlik - ima integriran sametime client.

Jaz sicer uporabljam 8.5 - mislim pa da je ze 8-ka kar mocno povezana z javo, tudi mail template je drugacen, podpora za RSS feede pa se kaj bi se dalo najt


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lotus Notes (*.nsf) na "karkoli cloveskega"

Oddelek: Pomoč in nasveti
81285 (1015) antonija
»

Dostop do LotusNotes (Domino server) s Thunderbird? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
5311432 (10970) Invictus
»

IBM izziva Microsoft z brezplačnim pisarniškim paketom

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
335298 (3393) jype
»

IBM se pridružuje OpenOffice.org skupnosti

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
83862 (3175) Matevžk
»

Pri IBM brez Viste?

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
314293 (2836) fiore

Več podobnih tem