» »

Samsungovi pametni televizorji ga lomijo z vsiljevanjem reklam

1
2
»

ohnowhy ::

Pithlit je izjavil:

Ampak jaz HOČEM smart tv! Če kupim smart TV... zakaj za boga milega je treba takemu televizorju roke in noge odsekat pa ga v voziček spravit?!?

Pa res daj predlog, lepo razloži problem, začni kampanjo (obvesti zainteresirano javnost) na Slo-tech in Finance, povzeli bodo še na 24ur/Delo/Dnevnik, Mladina ima sploh rada takšno tematiko. Bodi pa jasna, pripravi neko smiselen tekst v smislu smart device yes, eavesdropping no, dodaj malo slikce, malo prinesi Orvella itd. Ne vem, kakšen bo uspeh, ampak vsaj očitala si ne boš, da nisi niti poskusila.

k4vz0024 ::

Vik in krik bi morala zagnati inf. pooblaščenka. Odkar ni več Muserjeve, je zgovorna tišina...

ohnowhy ::

k4vz0024 je izjavil:

Vik in krik bi morala zagnati inf. pooblaščenka. Odkar ni več Muserjeve, je zgovorna tišina...

Ja, nič, potem pa jokat in na slo-tech forum. Ali pa vendar...

Dr_M ::

...to pač niso rešitve. Rešitev je ta da nehajo po naši zasebnosti srat. Če pa že morajo, naj bodo te zadeve opt-in.


To se strinjam, to je kvecjemu workaround.
Ampak dejstvo je, da se bomo moral naucit zivet s tem. Ce nam je vsec ali ne. Znajdi se kakor ves in znas.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Pithlit ::

Ne vem če se moramo naučiti živeti s tem. Bolj bi se morali proizvajalci naučiti spoštovat zakone. In stvari delat kot opt-in (kot zahteva zakonodaja) in ne opt-out (kot oni mislijo da lahko). Tko da ja, zganiti bi se morale potrošniške organizacije in varuhi pravic... na koncu pa bi morala še EU proizvajalce po prstih (tko kot je MS).
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Dr_M ::

Se mi zdi, da gre tukaj po sistemu, kdor prinese debelejso kuverto, ta zmaga.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

k4vz0024 ::

Pithlit je izjavil:

Ne vem če se moramo naučiti živeti s tem. Bolj bi se morali proizvajalci naučiti spoštovat zakone. In stvari delat kot opt-in (kot zahteva zakonodaja) in ne opt-out (kot oni mislijo da lahko). Tko da ja, zganiti bi se morale potrošniške organizacije in varuhi pravic... na koncu pa bi morala še EU proizvajalce po prstih (tko kot je MS).


Se popolnoma strinjam. Žalostno je le, da inf. pooblaščenka podobno misli, kot post višje.

Pithlit ::

No ja... MS je kar debelo kuverto prinesel. :P
Life is as complicated as we make it...

Dr_M ::

Je tudi eden redkih, ki je placal kazen in to bogato.
Ostali placujejo drobiz, ce sploh kaj.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Machete ::

Jaz bi v bistvu doplačal, seveda v mejah normale, če mi prodajo TV brez smart funkcij, brez 3Dja.. Goli oldschool meni za nastavitve, dobro sliko in ustrezne priključke. To je to. Monitor v rangu cen TVjev bi bilo super :)
Škoda da nimajo proizvajalci malo custom naročil možnih, kot pri avtomobilih.

msjr ::

Machete je izjavil:

Jaz bi v bistvu doplačal, seveda v mejah normale, če mi prodajo TV brez smart funkcij, brez 3Dja.. Goli oldschool meni za nastavitve, dobro sliko in ustrezne priključke. To je to. Monitor v rangu cen TVjev bi bilo super :)
Škoda da nimajo proizvajalci malo custom naročil možnih, kot pri avtomobilih.


Sem razmišljal, zanimiva tržna niša - non smart electronics. Pa daljinc z ene pet (on/off, programi, volume) tipkami in je zmaga. Sam še zagonski kapital rabimo in to je to.

Pithlit ::

Kikstarter.

Sam se bojim da hipsterji ne bojo navdušeni.
Life is as complicated as we make it...

čuhalev ::

msjr je izjavil:

Machete je izjavil:

Jaz bi v bistvu doplačal, seveda v mejah normale, če mi prodajo TV brez smart funkcij, brez 3Dja.. Goli oldschool meni za nastavitve, dobro sliko in ustrezne priključke. To je to. Monitor v rangu cen TVjev bi bilo super :)
Škoda da nimajo proizvajalci malo custom naročil možnih, kot pri avtomobilih.


Sem razmišljal, zanimiva tržna niša - non smart electronics. Pa daljinc z ene pet (on/off, programi, volume) tipkami in je zmaga. Sam še zagonski kapital rabimo in to je to.

To že obstaja, reče se mu monitor. :))

Pithlit ::

Monitor načeloma nima tv tunerja (ali več teh - ker bi v tem primeru bil... televizor). Pa daljinca. Pa antenskega vhoda. Pa scart-a (jebiga... vhs dinozavri :P ).
Life is as complicated as we make it...

msjr ::

čuhalev je izjavil:

To že obstaja, reče se mu monitor. :))


Res? Aja? >= 50"? Za jurja pa pol?

Meanwhile tašči sem naštimal za v kuhinjo STB na monitor. A ti veš kakšen hec je najti monitor s composite vhodom? Pa male zvočnike, ki se ne polnijo na usb? Da ne govorimo o blesavem kablu ženska banana - činč - v ljubljani se ga dobi recimo samo v Delko trgovini (pod emporiumom).... K sreči smo imeli en star monitor s composite vhodom za odpis in k sreči je imel celo usb output. Tako da ja, to že obstaja, ampak mi bi radi stupid TV :O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msjr ()

tikitoki ::

Se dobro, da nimam televiorja:).

čuhalev ::

Da, dobijo se tako veliki monitorji, vendar ne za jurja in pol.
Mimogrede imamo doma monitor (še katoda cev), ki ima tudi činč vhod.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Netflix prenehal podpirati AirPlay

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
145193 (3423) Saul Goodman
»

Prispeli prvi televizorji s Firefox OS

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
3618069 (8012) korenje3
»

Ne šepetajte skrivnosti pred televizorji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
10133476 (26273) matijadmin
»

Samsungovi pametni televizorji ga lomijo z vsiljevanjem reklam (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6621895 (18577) čuhalev
»

CES 2014: LG pokazal ukrivljene OLED-televizorje

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
4817121 (13825) fpbs

Več podobnih tem