» »

Ne šepetajte skrivnosti pred televizorji

1
2
3

SimplyMiha ::

Pa ne spet z ludizmi, ker so tudi konji izgubili svoja delovns mesta.

Zaenkrat še niso izgubili horseburgerja.

PrihajaNodi ::

SimplyMiha je izjavil:

Pa ne spet z ludizmi, ker so tudi konji izgubili svoja delovns mesta.

Zaenkrat še niso izgubili horseburgerja.


Tako je. Nažalost.

Pithlit ::

Dr_M je izjavil:

Ce si tako prepricana v svoj prav, pa nam naredi uslugo in si blokiraj vse racunalnike in telefone. Bo zdej uredu? :>

Kaj ima to veze s tem da si izjavil debilizem?

Telefon trenutno ni povezan. Exposed skrbi za dokaj dobro varnost kadar je povezan.
Kompjuter ima disablan mikrofon pa kamero. Pa mal težko jih bo zalaufat komurkoli, brez da bi jaz to zelo na hitro pogruntala. Pa firewall lepo dela. Lahko pa zrihtam voice control pa bo čist lepo delal... tudi če kabel izruvam iz zida.

Kako naj to dosežem s tem televizorjem (torej da vse kar rabim dela, tudi voice control - če ga že kupujem)? Ga odklopim in gledam kot tele v nova vrata? A lahko namestim verzijo ki Samsungu ne bo delala transcriptov mojih erotičnih pogovorov? A lahko vržem exposed nanj? Mu lahko disablam mikrofon brez rezanja žic?

Dej mi ti razloži kako imam večjo kontrolo nad televizorjem kot nad računalnikom? Al pa telefonom? Tko da ga čez balkon zabrišem mogoče?
Life is as complicated as we make it...

hojnikb ::

>Pa mal težko jih bo zalaufat komurkoli, brez da bi jaz to zelo na hitro pogruntala.

You'd be surprised.

> lahko namestim verzijo ki Samsungu ne bo delala transcriptov mojih erotičnih pogovorov? A lahko vržem exposed nanj? Mu lahko disablam mikrofon brez rezanja žic?

Ali lahko isto narediš na PCju ? Nemorš, ker vedno obstaja bojazen, da je kje kak backdoor. In to da ti misliš, da si zavarovan pred 3 črkovnimi vohuni je veliko slabše, kot da veš (recimo ti tvji).

> Dej mi ti razloži kako imam večjo kontrolo nad televizorjem kot nad računalnikom? Al pa telefonom? Tko da ga čez balkon zabrišem mogoče?

v resnici nima kontrole nad nobenim (vsaj v pravem pomenu ne). No, razn če ga vržeš ćez balkon :)
#brezpodpisa

Olórin ::

pithlit kaj točno bi ti (stvor) rad/rada. Namreč še sam/a neveš katerega spola si, večino časa oba spola mešaš.

What do you want? Če si tako paranoičen/paranoična ugasni računalnik, potegni kable ven in pojdi brat knjigo...

Pithlit ::

Olórin je izjavil:

pithlit kaj točno bi ti (stvor) rad/rada. Namreč še sam/a neveš katerega spola si, večino časa oba spola mešaš.

Ne vem kaj ti bereš?
Life is as complicated as we make it...

Mesar ::

Jao komplicirate, LAN kabel izštekaš pa si rešen. Pa wlan antene ven spipaš če jih imaš.

Sicer pa kdo v času 40+" monitorjev še kupuje TVje... svašta :|
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

Pithlit ::

hojnikb je izjavil:

You'd be surprised.

Bi bla, ja.

Mi bo moru nekdo na daljavo kernel na novo prevest...

hojnikb je izjavil:

Ali lahko isto narediš na PCju ? Nemorš, ker vedno obstaja bojazen, da je kje kak backdoor. In to da ti misliš, da si zavarovan pred 3 črkovnimi vohuni je veliko slabše, kot da veš (recimo ti tvji).

Saj sva že šla skoz to. Ne tolk dolgo nazaj.

hojnikb je izjavil:

v resnici nima kontrole nad nobenim (vsaj v pravem pomenu ne). No, razn če ga vržeš ćez balkon :)

V resnici me lahko sosed čez 30s fenta. Tko da...

Mesar je izjavil:

Jao komplicirate, LAN kabel izštekaš pa si rešen. Pa wlan antene ven spipaš če jih imaš.

Sej lahko v meniju kljukco skineš. Rezultat je enak... okrnjena funkcionalnost.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

noraguta ::

GTX970 je izjavil:

gregor_m
V tem primeru imamo Slovenci za 99% sveta nezlomljivo zaščito, ki se imenuje slovenski jezik :)

Wrong.
https://translate.google.com/ kar dobro prevaja.
Mogoče je kakšen pohorski/prekmurski dialekt trši oreh.


Prav tako so zagotovili, da podatkov ne zbirajo in ne prodajajo, temveč jih posredujejo le podjetju, ki skrbi za prepoznavanje govora in transkripcijo v ukaze.

Sem pomirjen ko vem, da podizvajalec nsa dobi podatke :D.

klinc pa giigle translate mene televizor še zmer ne zastop.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

BlackAdder ::

A lahko kdo namesto vse napisane "solate" pove, kako se zadevo izklopi na 55h6400?

Vnaprej hvala.
BlackAdder stroke again!

noraguta ::

čigumo zatlač v mikrofon
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: BigWhale ()

BlackMaX ::

Probaš dobit legit Faraday cage in živeti znotraj te škatle :)

GTX970 ::

BlackAdder
http://www.samsung.com/us/video/tvs/UN5...
Download Product Manual

vostok_1 ::

Pithlit je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Bi lahko nadaljevali z obstoječim življenskim standardom naprej?

Seveda. Ampak zakaj si ga ne bi višali?

Konzerviramo se lahko vedno.


True. Sam zanimalo me je kolk ste kaj odvisni od neta (pa ne govorim o zasvojenosti, seveda).

Pithlit ::

Jaz bi se kak dan do teden tresla... pol pa ni blema. Zima sicer ni glih moj cajt, tko da je trenutno mal težje. Poleti se niti tresla ne bi.
Life is as complicated as we make it...

vostok_1 ::

Jz bi pomojem relativno gladko šel skozi, ker mam zlo mal critical reči na netu. Ne bi pa si tega želel seveda...razen, če se seveda cel svet odloči, da se gremo eno veliko hippie komuno.

Oberyn ::

Ja, v prihodnosti bo zgleda kar jeba normalno živet. Telefon boš vedno puščal v garaži, požarni zid boš u nulo nastavil, TV boš odklopil od neta, v mikrofon nalil epoksi in mu še napajalno žico prerezal za vsak slučaj, ampak na koncu te po pa izdal toaster preko sosedovega wifija.

Pithlit ::

Odjavit elektriko pa je mir.
Life is as complicated as we make it...

Oberyn ::

Olórin je izjavil:

Če si tako paranoičen/paranoična ugasni računalnik, potegni kable ven in pojdi brat knjigo...

Ja pa kaj še - moja knjiga ima vgrajen wifi... ne morš pobegnt, stari moj...

CaqKa ::

kakšna je sploh legalnost da to počnejo?
nismo pred tem s katerim zakonom iz eu varovani?
kako je sploh lahko ta zadeva brez opt-outa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

jernejl ::

kako je sploh lahko ta zadeva brez opt-outa?

Lahko povem za LG televizor, ki sicer nima mikrofona, ampak tudi zbira podatke o tem, kaj uporabnik gleda, in jih pošilja kdove-kam.

Prikažejo se pogoji uporabe, ki jih lahko sprejmeš ali pa zavrneš. Vendar če jih zavrneš, ne moreš uporabljati t.i. "smart tv" funkcij (dostop do interneta/youtube...).

TESKAn ::

Vendar če jih zavrneš, ne moreš uporabljati t.i. "smart tv" funkcij (dostop do interneta/youtube...).

Problem? RPi za par deset € to nalogo odlično opravlja.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

BigWhale ::

CaqKa je izjavil:

kakšna je sploh legalnost da to počnejo?
nismo pred tem s katerim zakonom iz eu varovani?
kako je sploh lahko ta zadeva brez opt-outa?


Vprasati se je treba, kako je lahko to brez opt-ina. :)

Pithlit ::

CaqKa je izjavil:

kako je sploh lahko ta zadeva brez opt-outa?

Opt out je... baje.

Ne vem, nimam samsunga.
Life is as complicated as we make it...

bzp ::

Srysly? Cel halo zato ker je Samsung napisal da dela isto kot vsi pametni telefoni že nekaj časa?

Pithlit ::

Again (ker se ne bere)... na telefon rukneš exposed. Recimo. Pa kak firewall. Recimo. Če si paranoičen zamenjaš ROM.

Kaj boš pa na televizor ruknu? S tem da telefon ti, načeloma, ne prisluškuje non stop. Aja, televizor pač odklopiš pa je... telefona se ne da.

In ja, cel halo zato ker bo od tvoje ljubice toaster klical hladilnik od tvoje žene.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

bzp ::

V povprečju, koliko uporabnikov vrže gor exposed in firewall? Pa to so uporabniki ki so v tvoji okolici s svojim telefonom, TVja folk ravno ne nosi s seboj.

In ravno tako kot lahko daš firewall na telefon, ga še lažje vklopiš na domačem routerju. Ali pa pač sploh ne vklopiš mrežnega kabla v TV.

Ne me narobe razumet, se strinjam da je tole totalno narobe, me pa moti zakaj prvič ko je bil predstavljen voice recognition na telefonih, folk ni skočil v luft ampak je bilo to oh in sploh, sedaj je pa konec sveta. Pa prav tako vsi telefoni podatke pošiljajo v bazo za obdelavo in je to sigurno (mogoče manj direktno) napisano v vseh pogojih uporabe. Nasploh se mi zdi da je folk telefonom pripravljen odpustiti vse, nova igrica/app, kul, hoče dostop do vseh mojih podatkov, eh zakaj pa ne. WTF? Zakaj se ustavi pri TVjih in toasterjih, ne pa že pri telefonih?

bojsi ::

Vedno lepše, zdaj dobimo še oglase v stream...

Just days after its TV voice recognition software came under fire for invading privacy, Samsung users are reporting unwanted Pepsi ads appearing while they watch their Smart TVs.
(več)

Pithlit ::

bzp je izjavil:

Nasploh se mi zdi da je folk telefonom pripravljen odpustiti vse, nova igrica/app, kul, hoče dostop do vseh mojih podatkov, eh zakaj pa ne. WTF? Zakaj se ustavi pri TVjih in toasterjih, ne pa že pri telefonih?

Saj se. Za nekatere ki opozarjamo na to. In to smo isti ki opozarjamo na televizorje. Folk pa naj počne kar jim paše. Če jim dol visi za zasebnost naj pač jim.

Pri toasterjih in TVjih se pa zakoči ker tega preprosto nis(m)o pričakovali - na telefonih pa računalnikih s(m)o pač že navajeni na te gluposti (nekateri jih relativno uspešno zaobidemo, pa o problemih poučimo druge). Meni je pač problem ker na TVju tega ne morem na enak/podoben način kot na telefonu... ampak je edina rešitev (ki to sploh ni) to da se ga odklopi.

Še to je (zakaj pri TV-jih pa toasterjih), dobri stari "kar je preveč je preveč". Rešili se pa tega ne bomo, ne gleda na to kolk trobimo, pa kolk se tukaj obmetavamo z raznimi nazivi. It's here to stay.
Life is as complicated as we make it...

k4vz0024 ::

Ko se prvič vklopi takšen tv in napiše pogoje uporabe in ob zavrnitvi pogojev izklopi funkcije, ga neseš nazaj v trgovino in jim pojasniš, da eno ženo že imaš in da ne rabiš poroke s Sovo ali NSA.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

BigWhale ::

Pocasi so zaceli oglasevalci ugotavljati, da ljudje ratujejo tako pametni in imajo tehnologijo, ki jim omogoca, da preskocijo reklame. Zdaj pa pocasi iscejo druge kanale. Kanale, hehe. :)

k4vz0024 ::

in sebi kopljejo jamo...

BigWhale ::

k4vz0024 je izjavil:

in sebi kopljejo jamo...


Tudi za DRM ste rekli, "tega ne bomo nikol pustil".

And look at you now ... :)

Cervantes ::

Meni gre to na živce. Ker sem znan djihadist in non-stop novačim prostovoljce za IS.
Ves ta cirkus mi krati državljanske pravice in uničuje mojo potrebo po zasebnosti.
In kaj bodo porekli šele moji rekruti!
Samsung jim je uničil kariero in napredovanje na plačni lestvici IS.
Imam vsega dovolj. Včlanil se bom v Greanpiss.
Domen, nearest recruiting centre, please!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zee ()

Cervantes ::

BTW, sem si že obril brado in spustil Kuran skozi šreder.
Tako da, ne se preveč trudit.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zee ()

Oberyn ::

BigWhale je izjavil:

Tudi za DRM ste rekli, "tega ne bomo nikol pustil".

Saj tudi nismo.;)

Markoff ::

Under the great chestnut tree,
I betrayed you
and you betrayed me.

Pithlit je izjavil:

Again (ker se ne bere)... na telefon rukneš exposed. Recimo. Pa kak firewall. Recimo. Če si paranoičen zamenjaš ROM.

Kaj boš pa na televizor ruknu? S tem da telefon ti, načeloma, ne prisluškuje non stop. Aja, televizor pač odklopiš pa je... telefona se ne da.

In ja, cel halo zato ker bo od tvoje ljubice toaster klical hladilnik od tvoje žene.

Pa ne bi kdo raje prebral 1984, čisto za občutek ene take lepe distopije, ki nas vsekakor ne sme skrbeti, ker človekove pravice pa ja vsi po difoltu spoštujejo?
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

BigWhale ::

Oberyn je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Tudi za DRM ste rekli, "tega ne bomo nikol pustil".

Saj tudi nismo.;)


Ce imas doma monitor brez DVI prikljucka in televizor brez HDMI prikljucka, potem res ne dopuscas DRMja. :)

matijadmin ::

BigWhale je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

in sebi kopljejo jamo...


Tudi za DRM ste rekli, "tega ne bomo nikol pustil".

And look at you now ... :)


Kot kdo ... Ne uporabljam Facebooka, uporabljam Androidni telefon brez Google računa in njihove trgovine (pa je še vedno uporaben), Google mail sem tudi pravkar opustil in nimam vsebin z DRM, kupljene knjige idr. avtorsko gradivo (povsem zakonito) opucam te nesnage.

Čeravno sem FB račun uporabljal sprva za promocijo aktivizma, sem pristal na voajerski rabi. Izbris je bolel. Izstopiti iz ideologije ali vsaj klančine, na katero te nevede lahko pahne, ni enostavno ...

Če se vam že ne da prebrati česa filozofskega ali vsaj leposlovnega, je precej dober film They Live.;)

Pithlit ::

matijadmin je izjavil:

nimam vsebin z DRM, kupljene knjige idr. avtorsko gradivo (povsem zakonito) opucam te nesnage.

Toraj ga uporabljaš. Brez DRM bi pač težje kupil gradivo. Kolk je DRM zakonito "pucat" pa nisem ziher (bo kdo drug povedal).

Film je pa fajn ja...
Life is as complicated as we make it...

matijadmin ::

Pithlit je izjavil:

matijadmin je izjavil:

nimam vsebin z DRM, kupljene knjige idr. avtorsko gradivo (povsem zakonito) opucam te nesnage.

Toraj ga uporabljaš. Brez DRM bi pač težje kupil gradivo. Kolk je DRM zakonito "pucat" pa nisem ziher (bo kdo drug povedal).

Nikakor na način, da bi to ogrožalo mojo zasebnost. Ko uporabljam neko avtorsko vsebino (čtivo, glasbo), je ta daleč od DRM-ja. V mnogoterih primerih je zakonito, dokler uporabljaš vsebino v skladu z omejitvami.

Pithlit je izjavil:


Film je pa fajn ja...

Seljak ::

Me bo vsaj televizor poslušal,če me že žena ne :D

CaqKa ::

BigWhale je izjavil:

CaqKa je izjavil:

kakšna je sploh legalnost da to počnejo?
nismo pred tem s katerim zakonom iz eu varovani?
kako je sploh lahko ta zadeva brez opt-outa?


Vprasati se je treba, kako je lahko to brez opt-ina. :)

nisem vedel kako naj opt in ubesedim :)
ja, vesel da gre debata bolj v to smer, torej kako je sploh mogoče da si to dovolijo

BigWhale ::

matijadmin je izjavil:

Kot kdo ... Ne uporabljam Facebooka, uporabljam Androidni telefon brez Google računa in njihove trgovine (pa je še vedno uporaben), Google mail sem tudi pravkar opustil in nimam vsebin z DRM, kupljene knjige idr. avtorsko gradivo (povsem zakonito) opucam te nesnage.


Ce imas doma racunalnik, potem ima TPM cip notri, DVI ali pa HDMI povezavo z ekranom, tvoj operacijski sistem, ce ni ravno kaka verzija Linuxa, podpira DRM, ... :)

matijadmin ::

BigWhale je izjavil:

matijadmin je izjavil:

Kot kdo ... Ne uporabljam Facebooka, uporabljam Androidni telefon brez Google računa in njihove trgovine (pa je še vedno uporaben), Google mail sem tudi pravkar opustil in nimam vsebin z DRM, kupljene knjige idr. avtorsko gradivo (povsem zakonito) opucam te nesnage.


Ce imas doma racunalnik, potem ima TPM cip notri, DVI ali pa HDMI povezavo z ekranom, tvoj operacijski sistem, ce ni ravno kaka verzija Linuxa, podpira DRM, ... :)


TPM na mami plati je izklopljen (programsko v BIOS-u), če bi že želel (za šifriranje), bi uporabil kaj bolj uporabnega (s trng) in predvsem neposiljujočega, HMDI izhoda na nekaj let stari grafični prav tako nimam. Na svoji namizni namestitvi FreeBSD 10.1-RELEASE-p16 z Awesome 3.5.5_2,1 nimam ničesar, kar bi me posiljevalo s smetmi. Knjige pa poberem izključno v virtualizaciji (AdobeID) in jih kojci očistim te nesnage.

Pithlit ::

Ampak še enkrat... brez DRM ti tistih knjig ne bi dobil, sploh. S tem da kupuješ knjige zaščitene z DRM ti to 'nesnago' dejansko podpiraš.
Life is as complicated as we make it...

matijadmin ::

Pithlit je izjavil:

Ampak še enkrat... brez DRM ti tistih knjig ne bi dobil, sploh. S tem da kupuješ knjige zaščitene z DRM ti to 'nesnago' dejansko podpiraš.


Jih ne kupujem. Jih dobim.

Pithlit ::

No... lepo...

Par postov više sicer praviš da jih kupuješ. Me pa zelo zanima kje dobiš zastonj knjige zaščitene z DRM.
Life is as complicated as we make it...

matijadmin ::

Pithlit je izjavil:

No... lepo...

Par postov više sicer praviš da jih kupuješ. Me pa zelo zanima kje dobiš zastonj knjige zaščitene z DRM.


Seveda spoštujem zakonodajo in pravila tega foruma, sicer ne bi tega pisal. Če bi imela bralne navade (in kakšnega od bralnikov), bi vedela, kje.

BigWhale ::

matijadmin je izjavil:

TPM na mami plati je izklopljen (programsko v BIOS-u), če bi že želel (za šifriranje), bi uporabil kaj bolj uporabnega (s trng) in predvsem neposiljujočega, HMDI izhoda na nekaj let stari grafični prav tako nimam. Na svoji namizni namestitvi FreeBSD 10.1-RELEASE-p16 z Awesome 3.5.5_2,1 nimam ničesar, kar bi me posiljevalo s smetmi. Knjige pa poberem izključno v virtualizaciji (AdobeID) in jih kojci očistim te nesnage.


Tvoj hardware bo crknil prej ali slej. Takrat bos tezko dobil nekaj kar bo brez DRMja. Danes se mogoce se da. Ce se bo dalo v prihodnosti pa ne vemo, tudi ne vemo kako drag bo tak hardware, ce bo bolj buticne izdelave.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali FaceApp res pošilja podatke v Rusijo

Oddelek: Novice / Zasebnost
297647 (5134) poweroff
»

Vohunjenje s pametnim vibratorjem proizvajalca stalo štiri milijone dolarjev

Oddelek: Novice / Zasebnost
226833 (4470) Markoff
»

Ne šepetajte skrivnosti pred televizorji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
10133288 (26085) matijadmin
»

Samsungovi pametni televizorji ga lomijo z vsiljevanjem reklam (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6621759 (18441) čuhalev
»

Google v personalizirano iskanje vključuje elektronsko pošto

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
124857 (4057) AlienRR

Več podobnih tem