» »

Problemi pri zagonu

Problemi pri zagonu

RatedR ::

Lp, v tem tednu so se začele pojavljati težave z računalnikom, sicer enkrat ta teden ko sem ga prižgal, je prišlo samo do starting windows screena, nato pa samo še črn zaslon.
Mislil sem da je to neka občasna težava, ki se zgodi vsake 3 mesece, zato sem restartal komp in stvar je spet delala.

Nato čez kakšen dan, dva, ko sem uporabljaj računalnik, se mi ob normalni uporabi prikaže bluescreen, ki se je še tisto sekundo ugasnil in računalnik se je restartal.

Ob ponovnem zagonu mi je računalnik ponudil opcijo Launch Startup Repair in seveda sem jo izbral, ko je to sprocesiralo mi je računalnik ponudil opcijo obnovitve sistema, da postavi računalnik v stanje par dni nazaj ko je še deloval.
Izbral sem obnovitev sistema in tisti dan mi je računalnik deloval normalno.

Naslednji dan ko sem ga prižgal, so bili splet neki zapleti pri zagonu, par restartov, vsakič neka druga težava in nakoncu spet obnovitev sistema, po obnovitvi spet vse dela, vendar le do ponovnega zagona.

No danes pa, prižgem računalnik in pri starting windows dobim bluescreen, ki sem ga uspel zajet:


Zadnje 2 leti nisem nameščal nobene nove strojne opreme, počakal sem ene 20 minut da vidim če se kaj naredi, zgodilo se ni nič, zato sem računalnik restartal, kmalu sem dobil nov bluescreen:


Trenutno sem v Safe modu, dostopam lahko do "System Recovery Tools" opcij kar je zgleda še edino upanje.


Kaj lahko naredim?
Kaj lahko poveste z danih informacij?

Hvala
  • spremenilo: RatedR ()

Mare2 ::

Povrni sistem 8 dni nazaj, ko je še delovalo. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

MStrix ::

Mare2 je izjavil:

Povrni sistem 8 dni nazaj, ko je še delovalo. :)


Tako je. In težave bi morale izginit, če pa ne bodo pa fresh install

RatedR ::

Mare2 je izjavil:

Povrni sistem 8 dni nazaj, ko je še delovalo. :)

Ja sodeč po vsej prejšnjih system restor-ih, je tisti dan računalnik deloval normalno, ampak ko sem ga pa ugasnil in naslednji dan spet prižgal se je težava ponovila.

Mare2 ::

Ponavadi je najceneje odpraviti (izključiti) programske napake. Šele nato preveriti komponente računalnika: ramčki, napajalnik, plošča, grafična.

Opiši konfiguracijo računalnika.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

RatedR ::

Mare2 je izjavil:

Ponavadi je najceneje odpraviti (izključiti) programske napake. Šele nato preveriti komponente računalnika: ramčki, napajalnik, plošča, grafična. Opiši konfiguracijo računalnika.

OS: Win 7 Professional, 32-bit
proc: Intel pentium dual 1.8GHz
grafična: ATI Radeon HD 2400
ram: 2GB
matična: Gigabyte 945P s3
________________________________________________________
UPDATE:
Kako izbereš kakšno drugo obnovitveno točko, razen tistih ki so že podane? Primer pri meni: klik

Trenutno sem v Last known good configuration delovanju, v opisu je "last successful boot attempt", kaj je mišljeno pod "boot"? Da pride v uporabniški račun?
Trenutno stvar še deluje, ampak se ob vsaki malo bolj zahtevni operaciji neha odzivat za kakšnih 30 sekund(odprem nadzorno ploščo, gledam film...)

RatedR ::

Lp,

težave so še vedno prisotne, obnovitev sistema ne pomaga, ker so obnovitvene točke stare samo 4 dni.

Kakšna je vaša "diagnoza"?

Prosim za pomoč

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RatedR ()

BorutK-73 ::

Fresh install. Če problem ostaja, je problem v hardware, kar se ne bi čudil ker so komponente že stare.

Lahko probaš kak Live Linux.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z ikonami

Oddelek: Pomoč in nasveti
141401 (1235) leonček
»

Težava - obnovitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
141540 (1447) einstein :P
»

Ženska za računalnikom, prosim za pomoč :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7818899 (16794) pobalinka2
»

Windows 7 postane popolnoma neodziven ob priklopu miške

Oddelek: Pomoč in nasveti
132420 (2194) SLO_Matej
»

Nekaj blokira internet

Oddelek: Omrežja in internet
71213 (1085) imagodei

Več podobnih tem