» »

P-III 800; 100 MHZ FSB

P-III 800; 100 MHZ FSB

poga ::

A se da overclockati PIII800 s 100 MHz FSBjem (ni 133MHz!)? Se pravi da bi overclockal na vsaj 110+ (seveda s tem da mi plata to podpira...)8-)

VASkO ::

se da, z veliko srece tam nekje do 125mhz FSB (1ghz) ti bo sel, za vec pa treba kako vodno+pelt hlajenje ustimat. ce ne bo stabilno, zvisuj se voltazo procesorja, najvec za 0.15V

poga ::

super. bom se tale vikend malo igral s temi zadevami. A kdo kaj ve, kaksen nov ventilator (ce sploh) se mi splaca dati gor, do bo dobro vleklo>:D? Zdaj je gor original od Intela, temperature pa je okoli 45 st. ko je procesor obremenjen...

Dalmatinc ::

POGA !

Kupi ORBA (goldn) pa z mal sreče lahko prieš na 133>:D

VASkO ::

nak, dalmatinka!

poga, kupi Volcano2, je dosti boljsi od orba in tisji. Mogoce celo prides do 133mhz FSBja - 1064mhz.

poga ::

:\Kje pa je najbolje ventilatorche kupiti?

danielka84 ::

jas ti prodam Golden orba za 2 ksit!
deluje brezhibno!
zapakiran še v original škatli!

mail:
Klik!

LP

VASkO ::

skoda kupit, kupi volcano2 pri JAE za 2.7kSIT

mravla ::

kva norite. mam P3 550. pa brez problema dela na 150 Mhz, torej na 825, brez višanja voltaže in matično MS 6199 VIA apollo.
mam gor orba in na kišti par ventov, max temp, procesorja je 25 stopinj.
probaj in boš videl, da je procesor zmožen več kot 133 Mhz, samo vredu prepiha mu daj.:8)
če ga poženeš, bo letel

VASkO ::

ja seveda ga imas, ker je mnozilnik majhen, ce pa bi 800 dal na 150mhz FSB, to pomeni 1200mhz. Bedak mravla, ne razumes poante? FSB ni v procesorju... to je nekaj drugega.

poga ::

VASkO: pri JAE pravijo da volcano2 ne gre na Slot 1... A to drzi? Kaj pa lahko dam potem na Slot 1? Zenska tam pravi da skoraj nic ne obstaja...;(

VASkO ::

nisem vedo, da imas slot1 procesor. Si ziher, da ga imas, da nimas FC-PGA p3?

poga ::

ne, sigurno je slot 1, ker imam potem adapter za fc-pga... do koliko bi moral pa z navadnim ventilatorjem zdrzat? a so kje objavljene kriticne teperature za procesorje? se mi zdi da sem enrato to ze nekje na enem OC situ videl, pa se ne spomnim kje...

VASkO ::

kaj imas adapter za fcpga? ne razumem, ali pa si nerazumljivo napisal, drugace pa na slot1 pase slot1 orb - pomoje.

poga ::

ja mogoce sem res malo cudno napisal. procesor je fc-pga, ampak jaz imam pa na plati slot1, tako da rabim fc-pga adapter, da dam zadevo lahko na plato. Se pravi glede na to da je procesor fc-pga, a bo volcano2 pasal gor?

VASkO ::

bo pasal, brez skrbi, ker imas tako ali tako na adapteru socket gor, na kerega zahaklas sponko.

lahko pa je problem, da ti bodo v napoto RAMi, ce so preblizu slota!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tualatin Upgrade Adapter nasel v ZG!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
14410838 (7176) Spajky
»

Nadgradnja stare Abit BX6 rev.1 plate

Oddelek: Strojna oprema
51106 (1035) Saladin
»

i440BX z PIII@800eb

Oddelek: Strojna oprema
151032 (865) tomi_m
»

ABIT BE6, staró ja...

Oddelek: Kaj kupiti
251431 (1210) dvokolaš
»

volcano ali orb? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
604115 (3365) miguell

Več podobnih tem