» »

Katera krema za roke in obraz?

Katera krema za roke in obraz?

«
1
2 3

Bye ::

Pozdrav!

Naj mi kdo priporoči kvalitetno (naravno, tj. brez umetnih dodatkov, parfumov, naftnih derivatov) kremo za roke oz. obraz, ki se hitro vpije ter brez motečega vonja. Kožo na rokah imam čisto izsušeno in mi občasno tudi popoka do krvi. Poskusil sem že z Badger Balm in smrekovim mazilom, vendar sta slednji zelo mastni in jih uporabljam samo za čez noč (rokavice).

Tr0n ::

Garnier Intensive Care Repairing.

Bye ::

Garnier ni naravna krema - vsebuje alkohole in parabene, ki samo dodatno izsušijo kožo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Tr0n ::

Niti ne. :)

Bye ::

videc ::

Bye ::

Bepanthen žal tudi vsebuje alkohol in parafin :(

Tr0n ::

Potem pa gres recimo v DM pa izberes eno bolj kvalitetno in konkretno drazjo kremo. Tega mas na tone. :)

Bye ::

Krem je res veliko, dobrih naravnih pa konkretno manj. V DM-ju nisem zasledil nobene, ki ne bi spadala v zgornjo kategorijo.

radmannsdorf ::

Sicer ne vem kolk naravne so/niso te kreme, ampak jaz najraje uporabljam kremo Pulitol http://www.merkur.si/krema-za-roke-kemi...
Trenutno pa imam Mercator My Body - Krema za roke, ki pa tudi ni slaba!
Sem pa že probaval razne kreme iz DM-ja(z raznimi izvlečki makadamije in nevem česa vse še), med njimi tudi Neutrogena, ki naj bi bila ful dobra, pa ti povem da je bla ena slabših-mastna + ni mi pomagala pri zdravljenju rok.
Ker delam na terenu, imam tudi sam suho kožo, včasih tudi do krvi, in mi tidve najbolj pomagata. Sem pa Pulitol slučajno odkril ko sem v Merkurju kupoval barve, pa je bla zraven na polici, pa sem rekel bom probal za foro k je tolk poceni, in potem presenečenje :) Pa tudi vpije se hitro.

Zgodovina sprememb…

Ales ::

Hm. Vonj zna biti problem, razen če lahko potrpiš da vsaj na kratko dišiš kot marjetica. Če pustim to ob strani, si poskusil kako kremo iz ognjiča, ki je narejena na bazi čebeljega voska? Zasledil sme tudi različico z dodano glino, ampak te nisem uporabljal... "navadno" pa sem, z zelo dobrimi izkušnjami. Priznam pa, da nisem gledal ali ima dodane kake naftne derivate npr.

Če ne najdeš nič že narejenega (recimo v Sanolaborju ali kaki podobni štacuni), potem si jo v najslabšem primeru lahko narediš sam. Je nekaj malega dela, ampak sploh ni zapleteno. Boš 100%, kaj je not.

Bye ::

Zelo dvomim, da je pulitol naravna krema, bom pa poskusil. Upam, da bom kaj našel, ker sam si kreme res ne bi delal :)
Aleš, imaš v mislih kaknš konkretno kremo z ognjičem? Tista od DM ni čisto naravna, se mi zdi, da se tudi ne vpije hitro.

shadeX ::

hmm. Kaj pa Nivea Soft? Jaz jo uporabljam in mi kar odgovarja.

Ales ::

@Bye, na žalost nimam pri sebi več tiste kreme, da bi pogledal.

Sem imel eno bolj naravno prej, domač izdelek od nekega majhnega obrtnika, ki je bila res več ali manj samo ognjič in vosek, pa še par stvari. Zdaj pa uporabljam eno ognjičevo iz lekarne, ampak ne ustreza pogojem, ima marsikaj not še zraven. Enkrat sem na hitro rabil in je bilo to edino pri roki... pa mi je ok, tako da bom porabil.

radmannsdorf ::

Bye, kremo po želji ti lahko naredi kakšna zeliščarka. Sicer je pa tko...naravna ali nenaravna. Če imaš velike probleme, pa da ti kakšna nenaravna pomaga, zakaj pa ne, vsaj toliko da se ti roke pozdravijo, pa potem nadaljuješ s čisto naravnimi kot preventiva. Jaz sem sicer za naravne reči, ampak spati z rokavicami ravno ne mislim zaradi tega, da imam roke čisto uničene mi pa tudi ni ok.

Bye ::

Sestavine Nivea Soft:
aqua, paraffinum liquidum, myristyl alcohol, glycerin, butylene glycol, alcohol denat, stearic acid, mystryl myristate, cera microcristallina, glyceryl stearate, hydrogenated coco-glycerides, dimethicone, simmoridsia chunensis, tocopheryl acetate, polyglyceryl-2 caprate, sodium carbomer, phenoxyethanol, lanolin alcohol, methylparaben, propylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, propylparaben, parfum, linalool, citronelool, alpha-isomethyl ionone, buthylphenyl methylpropional, limonene, benzyl slaycylate.

Sem jo uporabljal pred leti. Precej mastna, pa še kožo mi je samo bolj izsušila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

fosil ::

V DM poglej njihovo linijo alverde naturkosmetik.
To je linija, ki je izdelana iz rastlinskih olj, namesto iz nafte (mineralnih olj) kot večina kozmetike.
Tako je!

Bye ::

@radmannsdorf
Glej, imamo pač različno občutljivo kožo. Rokavice čez noč naredijo razliko. Hvala bogu, da tega ni treba tebi delat.

@fosil
Glede na to, da je v bližini samo DM, grem tja pogledat :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

fosil ::

Imam tudi sam precej suhe roke.
Poglej tudi kreme z urejo. Mislim da te sicer ne obstajajo v naravni varianti.
Pa milo je tudi zelo pomembno. Vsako umivanje rok z milom ti za več ur izpere naravno zaščito rok.
Meni se najbolj obnese naravno olivno milo v kosu.
Tako je!

Bye ::

Na neagresivno milo sem pa pozabil :) Hvala, bom vzel še to.

igor0203 ::

fosil ::

Pa preveč pogosto mazanje tudi ni v redu.
Ker se koža razvadi in postane odvisna od krem. Moraš pustit da tudi sama kaj dela.
To sicer velja bolj za toplejše dele leta, pozimi je problem mraz zunaj in suh zrak notri.
Tako je!

Spajky ::

meni najbolj odgovarja Solea ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Bye ::

Mažem si jih relativno redko, tukaj ni straha, da bi se roke razvadile :) Igor, hvala za linke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

iDare ::

Ne vem glede vsebnosti, sam vem pa da pomaga.. Krema Neutrogena, norveška formula ;)
Sem delal v skladišču, kjer je bilo ogromno prahu in so mi blazince na prstih čist popokale. Še zdravnica mi je namešala par krem za roke in ni nč pomagal. Pol sem pa probov Neutrogeno in v 2h tednih (z uporabo rokavic) so bile blazince kot nove!
Sicer je draga - okoli 5€ pride, ampak je vredna vsakega centa. Toplo priporočam. Krema se zelo hitro vpije, imaš pa na voljo z vonjem ali brez.

Bye ::

Neutrogena ni naravna; vsebuje paraben, alkohol ter ostale naftne derivate. Imam zelo občutljive roke, tako da mi omenjene zadeve v parih minutah pordečijo kožo in začne močno srbeti ;((

noraguta ::

sam si jo skuhi, jaz namećem not čebelji vosek, madlejvo olje pa lanolin za pozim(nekateri majo s tem probleme). je pa vprašanje kaj teb paše. dve posodi druga v vmes voda pa termometer, da ne prevreš stvari,stopiš, pa zmešaš.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Tilen ::

Jaz uporabljam tole;

Excipial U Lipolotion
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jype ::

Jaz uporabljam

Vice ::

100% Naravne kreme ne boš dobil v trgovini, zato ker te kreme niso obstojne in imajo rok trajanja par tednov. Tako kremo dobiš edino v lekarni ali domača izdelava (v kolikor zaupaš izdelovalcu). Najboljši približek boš dobil če bo krema imela certifikat BDIH, NaTrue, Demeter. Da piše na kremi BIO, organsko, eko.... ne pomeni nič ker ni zakona ki ustrezno ureja kaj pomeni takšno označevanje.

fosil ::

Bye je izjavil:

vsebuje paraben, alkohol ter ostale naftne derivate

Alkohol ni naftni derivat, je naravna stvar.
Tako je!

bambam20 ::

Jaz pa nobenih krem, ker imam pač takšno tekoče milo, ki ne izsuši kože :). Problem mil je, da v taki meri razmastijo kožo, da je izsušena. Najdi takšno milo, ki ti bo kožo očistilo in navlažilo. V zdravstvu se uporabljajo takšna mila za celotno telo.

Lp.

jype ::

S takšnim milom težko spraviš stran

bambam20 ::

jype je izjavil:

S takšnim milom težko spraviš stran




To si dal zdaj extrem srček.

Za normalno vsakodnevno uporabo pa vsa ta mila, ki jih imamo v trgovini izsušujejo kožo pozimi, da ta zateguje, poka, se lušči.

Malce bolje so tiste z urejo ampak spet to ni to.

Vi kr kupujte kreme :).

Tilen ::

Katero milo?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Arnidus ::

Hemp hand protector iz body shopa. Relativno pocen in men osebno konkretno pomaga. Delam na terenu.

http://www.thebodyshop.co.uk/shop-by-ra...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Arnidus ()

noraguta ::

jype je izjavil:

S takšnim milom težko spraviš stran


komot, najprej roke zdrgneš z žaganjem potem umivanje z zmeso žaganja in mila, na konc pa še fino z žajfo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

bambam20 ::

Tilen je izjavil:

Katero milo?

Sem napisal, da kdor hoče milo, ki ne izsušuje kože, da se naj malce razgleda po bolnicah :). Brez veze se mi zdi, ker se bodo tukaj spet našli pametnjakovič, ki bodo še vedno nezadovoljni. Pač, treba je preizkušat.

Sem imel ogromne težave pozimi in mi nobena krema ni pomagala. Tega zdaj na srečo ni več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Vice ::

fosil je izjavil:

Bye je izjavil:

vsebuje paraben, alkohol ter ostale naftne derivate

Alkohol ni naftni derivat, je naravna stvar.


Vseeno pa izsuši kožo in uničuje vitamine (na pamet vem za A in C).

Arnidus ::

Tilen je izjavil:

Katero milo?


This. Baba prisega na tole zadevo. Je pa sprobala že vse.

http://www.thebodyshop.co.uk/hand-care/...

negot ::

lopov ::

Body Butter od Extravaganje (Sušnik SP), po odprtju je rok uporabe 3 mesece, nato se obarva rumeno in včasih celo začne plesneti. Uporabno za vse.

Nivea sux, sem se mazal po obrazu in dobil po vekah pikice, podobne pegam. Dermatologinja mi je predlagala tablete, ampak pri nas so menda prešvoh in naj bi šel v Avstrijo ali Italijo (recept ni enak za obe državi). Na srečo sem se samo prenehal mazat z niveo in je zginilo samo od sebe prej kot v 10. dneh.

Arctander ::

Meni je kul ESI Aloe vera. Rumena tuba, prodajajo v lekarni.

BlackMaX ::

Zakaj ne uporabiš, nekaj od naštetega:

Kokosovo olje (hladno stiskano)
ali
http://www.herbana.si/nega-koze-in-tele...


In kot osebni nasvet. Na roke ali obraz, nebi nikoli dal nekaj kar ne smem pojesti.

estons ::

Tole: http://usa.loccitane.com/shea-butter-ha...

Ekstra hitro se vpije in lahko takoj primeš spet miško in tipkovnico in normalno delaš naprej.

gruntfürmich ::

naravne masti ali pa naravna olja namenjena prehrani.
olivno, sončnično... svinska mast, jazbečeva....
to ti bo še najbolj naravno.
morda pa se sam poigraš in kupiš navaden vazelin, ki je sestavni del krem in vanj zmešaš olja po želji, da dobiš fino mazljivo maso, ki jo lahko potem daš v kakšen priročen lonček.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mesar ::

Najboljše, da kr tole nabavi za osnovo:


ima zraven še dodatke Litija!
Your turn to burn!

Ales ::

Očitno rabiš za tvoje zupčaničke prijenosnike, da ne bo škripalo tolko. Dvomim pa, da to kdo drug v tej temi rabi. ;)

Roadkill ::

lopov je izjavil:

Body Butter od Extravaganje (Sušnik SP), po odprtju je rok uporabe 3 mesece, nato se obarva rumeno in včasih celo začne plesneti.


Tole mi je pri fanatikih za "naravno" najbolj zabavno. Prej ko zgnije, BOLJŠE JE. :D
Ü

PacificBlue ::

La Roche-Posay Hydreane Riche.

Zgodovina sprememb…

«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Safety razor

Oddelek: Loža
233138 (1828) sreda
»

Krema za boljše celjenje ran

Oddelek: Šport
437161 (5713) GupeM
»

Britvice-kje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12838429 (28254) gendale
»

Krema, gel proti aknam? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6818710 (16478) CleanPower

Več podobnih tem