» »

The Expanse - nova SyFy serija

The Expanse - nova SyFy serija

Temo vidijo: vsi
««
16 / 18
»»

LeQuack ::

MisterM je izjavil:

Alex oziroma Cas Anvar je moral oditi zaradi obtožb o spolnem nadlegovanju.


To je bila res najbolj kr neki smrt lika. Kakor sem bral naj bi imel Alex v prihodnjih knjigah še veliko vlogo, ampak zdaj očitno ne več. Game of Thrones season 8 here we come.
Quack !

Heisenberg ::

Sam imam občutek da so se Alexa na hitro znebili pa so lahko vstavili Peaches notri. Ker moški je manj vreden kot ženska v Hollywoodu kot vemo.

Cr00k ::

Heisenberg je izjavil:

Sam imam občutek da so se Alexa na hitro znebili pa so lahko vstavili Peaches notri. Ker moški je manj vreden kot ženska v Hollywoodu kot vemo.


Ja, enako je s House of Cards... hočejo vsem pokazat, da ženske vodijo svet in so kar zbrisali Kevina.

/s

BigWhale ::

Nikec3 je izjavil:

OK epizoda, čeprav so se Alexa znebili na najbolj beden način.


Men je blo kr mal meh, lahk bi bil vsaj kak railgun al pa stray PDC. :D


Nikec3 je izjavil:

Predvidevam, da so v zadnjih 15 minutah obdelali celo knjigo? :|


Ne, stvari se do prakticno zadnjih 15 minut dogajajo zelo podobno kot v knjigi, so rahla odstopanja ampak ne spomnim se nic blazno drasticnega kar bi odstopalo.

Zadnje tri minute pa zgodba zavije za 90 stopinj v neko neznano smer in gre za kr precejsenj odklon od vsebine v sedmi in osmi knjigi. Imam obcutek, da bodo v sesti sezoni razpletli free navy war in bo cel del zgodbe z Laconia gate-om samo neko masilo, da navezali vsebino devete knjige in razlozili proto molekulo in tiste, ki so izbrisal builderje proto molekule.

LeQuack ::

'The Expanse' Season 5: How Show Writers Ditched Cas Anvar in 'Nemesis Games'
https://www.cheatsheet.com/entertainmen...

Dejansko so ga itak že zamenjal z unim novim pilotom na Rocinante že pred tem. Najbolj slap in the face bi bil če bi ga kr z enim random igralcem zamenjali ki bi igral isti character, tako kot so unga Arjuna.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

MisterM ::

Jaz zamenjave igralca za Arjuna nebi niti opazil, če ne bi bil zamenjava dokaj poznani Brian George. Pač stranski lik, tam takšne menjave niso zelo moteče. Za Alexa pa so menda debatirali, kaj storiti - še poleti ni bilo znano, ali ga bo nadomestil kdo drug. Bo pa šesta sezona zadnja in naj bi nudila nek zaključek zgodbe, po njej sledi daljši premor in ni nujno, da bodo še nadaljevali. Jaz osebno upam, da bodo.

LeQuack ::

MisterM je izjavil:

Jaz zamenjave igralca za Arjuna nebi niti opazil, če ne bi bil zamenjava dokaj poznani Brian George. Pač stranski lik, tam takšne menjave niso zelo moteče. Za Alexa pa so menda debatirali, kaj storiti - še poleti ni bilo znano, ali ga bo nadomestil kdo drug. Bo pa šesta sezona zadnja in naj bi nudila nek zaključek zgodbe, po njej sledi daljši premor in ni nujno, da bodo še nadaljevali. Jaz osebno upam, da bodo.


Se mi zdi da veliko produkcij zadnje čase hoče optimizirati tudi stroške igralcev, in dlje ko imaš iste glavne junake več jih moraš plačati. Imaš potem take kot The Walking dead, kjer se je že cel cast zamenjal. Potem ostale serije zaključijo in naredijo spin-offe s cenejšimi igralci spet. Itd.
Quack !

BigWhale ::

LeQuack je izjavil:

Dejansko so ga itak že zamenjal z unim novim pilotom na Rocinante že pred tem.


Ne, to je kr dogajanje po knjigah. V peti knjigi je posadka razstresena po celem osoncju in Roci leti s skoraj polno posadko, ki je ne poznamo. :D

LeQuack je izjavil:

Najbolj slap in the face bi bil če bi ga kr z enim random igralcem zamenjali ki bi igral isti character, tako kot so unga Arjuna.


Jaz za Arjuna sploh nisem vedel. :D Drugace pa, kaj pa vem, men ni bil Alex tko markanten, da bi me blazno motilo, ce bi ga enostavno zamenjal. Bolj bi mi blo zal Amosa al pa Bobbie.

LeQuack ::

Alex je bil dejansko a beacon of light v oazi resnih obrazov. Znal je popestriti scene.
Quack !

vostok_1 ::

So fentali Alexa?
Nisem še gledal, ampak me ne preseneča.

Alex je pač bil del ekipe na katerega smo se navadli. Osebno ga bom nekoliko pogrešal.

Še vedno ne vem kaj pa je storil takega, da si zasluži doživljenski odstrel.
Danes itak ne rabi veliko, da te obtožijo za serijskega posiljevalca, če si neki babi pomežiknil.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

MisterM ::

Če te zanima ozadje obtožb zoper Anvara, imaš glede tega dosti novic na spletu. V kolikor pa resno misliš, da je lahko mežik povod za take obtožbe, je pa to znak resne paranoje.

BigWhale ::

O tem kaj je spolno nadlegovanje in kaj ne, se lahko pogovarjate drugje.

MrStein ::

A 6-o sezono že snemajo?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BigWhale ::

BigWhale je izjavil:

Zadnje tri minute pa zgodba zavije za 90 stopinj v neko neznano smer in gre za kr precejsenj odklon od vsebine v sedmi in osmi knjigi. Imam obcutek, da bodo v sesti sezoni razpletli free navy war in bo cel del zgodbe z Laconia gate-om samo neko masilo, da navezali vsebino devete knjige in razlozili proto molekulo in tiste, ki so izbrisal builderje proto molekule.


Sem se enkrat pogledal zadnji del. Mal sem narobe razumel en dialog. Ni tolk velik odstopanja od knjige, je nekaj ampak ni tako drasticno kot sem mislil. :)

Sesta sezona bo verjetno en tak cuden mix stirih knjig.

MrStein je izjavil:

A 6-o sezono že snemajo?


Kolikor vem se ne. Vprasanje kdaj bodo zaceli in ce zacnejo prepozno potem ne bomo docakali releasa v decembru tako kot je bilo v zadnjih dveh sezonah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

MrStein ::

Hmm, potem je bil ta killoff precej neracionalen.

Lahko bi počakali, da se zadeva razjasni.
In ga potem po potrebi "ubili" takoj na začetku sezone (lahko off screen).
Ali pa drug igralec. Saj 90% gledalcev tako ve, za kaj se gre. Drugačen izgled pa bi nekako zamaskirali ali razložili.

No, ne vem kako pomembno vlogo ima ta lik v prihodnjih zgodbah, ampak stvar zgleda prenagljena.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

DamijanD ::

Tudi jaz dajem prednost zgodbi, kot pa izgledu igralca.

Nikonja ::

zdaj je kar je z Alexom, vrnili ga nazaj itak ne bodo, ampak po meni 6 sezona ne bo prišla letos (thanks to f...g Corona). Sumim pa da bodo mešali ostale knjige v 6 sezono, ker če se ne motim med 6 in 7 knjigo je 28 let razlike, tko da ne vem kako in zakaj bi delali neki Expanse golaž.

Baje še obstaja šansa da enkrat dobimo 7,8,9 sezono
https://www.polygon.com/2020/12/10/2216...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikonja ()

vostok_1 ::

Damn, res hitro so odpikali Alexa.
Lahko bi vsaj nakazali zaviranje.
Ampak predvidevam, da so zgolj videoshopali en generičen prizor. In to je to.

MrStein je izjavil:

Hmm, potem je bil ta killoff precej neracionalen.

Lahko bi počakali, da se zadeva razjasni.
In ga potem po potrebi "ubili" takoj na začetku sezone (lahko off screen).
Ali pa drug igralec. Saj 90% gledalcev tako ve, za kaj se gre. Drugačen izgled pa bi nekako zamaskirali ali razložili.

No, ne vem kako pomembno vlogo ima ta lik v prihodnjih zgodbah, ampak stvar zgleda prenagljena.


V holivudu je že obtožba career killer za vse, ki nimajo kakega močnega zaščitnika. Tko, da ja.


V knjigi sicer doživi Fred kap.

Kaj to pomeni za zgodbo? Not thaat much. Je vedno kot bolj stranski karakter. Odstranitev Amosa bi recimo bila precej dramatična.


Sicer pa tej PCD-ji ne vem če so ravno smiselno narejeni. Vsak anti air top ima fragmentacijo na manjše koščke, da je večja vrjetnost zadetka.
Pri takih hitrostih kot se giblje torpedo je dovolj če bi kos fragmenta stal povsem na mestu, relativno.
IMO so tam hipersonične hitrosti kot za šalo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

vostok_1 ::

Expansovi boji so definitivno najboljši uprizorjeni na fileskem platnu, ampak v resnici imajo precej pomankljivosti.

Kot prvo, boji bi vsebovali stotine USV (unmanned space vehicle), ki bi služili zgolj kot weapons carrierji.
Railgun projektili, bi komot imeli manouvering thrusterje za manjše deviacije trajektorije. Ravno tako bi bili številčnejši.

Vesoljske ladje kot so prikazane so absolutno neprimernega dizajna za take bitke. Kvečjemu bi bile mnogo preprostejše geometrijske oblike. Čim manj weak points.
Recimo sfera ali kocka. Ravno tako bi imele več lejerjev compound armorja oz. reaktivnega. In skoraj gotovo kak aux motor več.

----
Sicer pa glavni Baddie, me zaenkrat še ni impresioniral. Da vidimo naslednjo sezono.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

vostok_1 ::

My bad. "on behalf of admiral...". Tisto ni glavni baddie.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

BigWhale ::

vostok_1 je izjavil:


Kaj to pomeni za zgodbo? Not thaat much. Je vedno kot bolj stranski karakter. Odstranitev Amosa bi recimo bila precej dramatična.


Ne, enako bi blo. Edini katerega bi bilo res bolece odstranit bi bil Holden, ker je pac 'The Face' in front cele ekipe. Amosa je sam mal bolj popularen. :))

vostok_1 je izjavil:


Sicer pa tej PCD-ji ne vem če so ravno smiselno narejeni. Vsak anti air top ima fragmentacijo na manjše koščke, da je večja vrjetnost zadetka.


PDC-ji so narejeni tko kot so narejeni dandanes. Cimvec izstrelkov in cim hitreje. Povsem dovolj so navadni balisticni izstrelki, vse ostalo je dodatno kompliciranje po mojem.

vostok_1 je izjavil:

Pri takih hitrostih kot se giblje torpedo je dovolj če bi kos fragmenta stal povsem na mestu, relativno.
IMO so tam hipersonične hitrosti kot za šalo.


Vse hitrosti v vesolju so supersonic in hypersonic. ;> Torpeda lahko pospesujejo tudi s 100G in se znajo izmikati oviram. Zato jih napadejo s PDCji sele ko so ze izredno blizu. PDC izstrelek mora priti do torpeda cim prej, da se torpedo ne more izmakniti. Ce bi samo 'stal v zraku' bi bilo za torpedo dovolj, da nardi samo translacijo v poljubno smer. Generalna smer leta se ne bi prav nic spremenila.

vostok_1 je izjavil:

My bad. "on behalf of admiral...". Tisto ni glavni baddie.


To sem se tudi jaz zmotil. :) Sem mislil, da gre za Duarta in mi ni blo nic jasno. Ta ladja je bila Barkeith in v knjigi jo je doletela enaka usoda. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

BigWhale ::

vostok_1 je izjavil:

Railgun projektili, bi komot imeli manouvering thrusterje za manjše deviacije trajektorije. Ravno tako bi bili številčnejši.


Railgun izstrelek je v bistvu en jeklen kol. :D

Nikec3 ::

Expansovi boji so definitivno najboljši uprizorjeni na fileskem platnu, ampak v resnici imajo precej pomankljivosti.

Sej vemo, da je glede realnosti vojskovanja BSG 2003 the thing, potem pa dolgo nobena zadeva ne pride blizu. :)
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

vostok_1 ::

BSG je next best thing, ja. Niso pa pretirano realni.

http://vignette2.wikia.nocookie.net/gal...

Dizajn ladje zagotovo je malce bolj smiseln. A giant lump of material. Bistveno bolj logično.
Zgleda, da pri Expansu niso imeli nekih inženirjev at hand, da bi malo prediskutirali dizajn.

Pri BSG pa so interceptor fighti precej generični v branži. Base ship malo bolj ok.


Malo mi je škoda, da Bobbijin power armor ni ravno dosleden knjigi. V knjigi mi deluje bolj bulk. Pa ima shoulder weapon kolikor pomnem iz druge knjige.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

MrNighthawk ::

Nikec3 je izjavil:

Expansovi boji so definitivno najboljši uprizorjeni na fileskem platnu, ampak v resnici imajo precej pomankljivosti.

Sej vemo, da je glede realnosti vojskovanja BSG 2003 the thing, potem pa dolgo nobena zadeva ne pride blizu. :)


Aja? Bili dobrodošla sprememba ampak še vedno si zelo omejeni. G sile bolj ignorirajo, Viperji sicer imajo potisne motorje in se vsake toliko zarotirajo okoli ampak v osnovni je to avion z eye candy. In argument, da se jih uporablja tudi v atmosferi je bolj slab. Lovci od Cylonov nimajo nič od tega. Samo letijo.
Expanse je vesoljskemu bojevanju do sedaj najboljši "približek", vsaj kar se tiče smiselnoti in upoštevanju fizike.

vostok_1 ::

Tistemu, ki je prebral knjige do konca, bi ta novica morala konkretno resonirati:

https://www.nbcnews.com/politics/nation...

Think about it, ampak ne spoilat zgodbe za ostale, ki niso prebrali.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

vostok_1 ::

https://expanse.fandom.com/wiki/Epstein...

Fikcijska moč teh pogonov v expansu...recimo za rocinate:

100 teravatov.

Če ima motor toplotne izgube 0,001%, če sem prav vstavu v kalkulator...potem te izgube predstavljajo 1GW toplote.
Poglejte ISS koliko hladilnih panelov potrebuje za nekaj kW hlajenja.
Zadnji del Rocinate bi se stalil po par sekundah obratovanja motorja.

Space is a bitch. Space travel is a bitch with HIV.

Kolonizacija marsa bo ostala zgolj neka zabavna niša.
Don't fool yourselves.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

MrStein ::

vostok_1 je izjavil:


Če.., če sem

There is your problem right there.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

gus5 ::

MrStein je izjavil:

Hmm, potem je bil ta killoff precej neracionalen.
Killoff Alexa je bil trivialen & zato OK. Da, tudi filmski junaki/bojevniki umirajo zaradi tako "banalnih" razlogov, kot je odpoved srca.

Nikonja je izjavil:

Baje še obstaja šansa da enkrat dobimo 7,8,9 sezono
https://www.polygon.com/2020/12/10/2216...
Nope. Bezos načrtuje osvajanje vesoljskih prostranstev v lastni režiji, škoda denarja za snemanje TV serije.

LeQuack ::

Bezos gre v vesolje samo zato da lahko še z večje višine gleda dol na svoje minimum wage workerje.
Quack !

oo7 ::

Še mesec in tri dni, do začetka zadnje sezone.

Nikonja ::

zkj sem bil prepričan da bo šele naslednje leto ??
Carsko, pol pa moram ta zadnjo še enkrat pogledat :)

hunter01 ::

Je že naznanjeno, da bo to zadnja?

oo7 ::

hunter01 je izjavil:

Je že naznanjeno, da bo to zadnja?


Ja to bo zadnja čeprav puščajo možnost, da bi lahko nekoč nadaljevali.

Gregor P ::

Ne vem, če si kdo od nas, ki ni "bionično nadgrajen", sploh želi biti na Marsu:|

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

marS ::

Ker sem fan komaj čakam. Sicer pa mi je všeč ekranizacija Zibelke od Asimova.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

MisterM ::

Foundation je tudi meni všečna, sploh Lee Pace kot brother Day.

oo7 ::

The Expanse Season 6 - Official Trailer | Prime Video

cebelar123 ::

Nekaj časa nisem spremljal Expanse serije zdaj gledam 5 sezono, če prav razumem nikoli ne bodo posneli zadnje tri knjige katere so ključne za zaključek kaj se dogaja v peti sezoni in najbrž v celotni seriji?

Lonsarg ::

Zal tko kaze ja. 6. knjiga sicer zakljuci marsikaj tko da ne bo lih odrezano prevec na silo.

tikitoki ::

Škoda, ker primanjkuje kvalitetnih scifi serij in filmov.

BigWhale ::

cebelar123 je izjavil:

Nekaj časa nisem spremljal Expanse serije zdaj gledam 5 sezono, če prav razumem nikoli ne bodo posneli zadnje tri knjige katere so ključne za zaključek kaj se dogaja v peti sezoni in najbrž v celotni seriji?


Glede na to kaj so pokazali na koncu pete sezone, bo zanimivo videti kako se vse skupaj razplete. Dogajanje predzadnjih dveh knjig se sicer lahko strne v dve ali tri epizode. Za zadnjo knjigo pa se ne vem. Se cakamo. :))

DamijanD ::

Hmm ja... A je možno, da bo serija spoiler za zadnjo knjigo? Bo treba hitro prebrat :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamijanD ()

BigWhale ::

Mozno je, ja. Sam glede na to, da so omenjal tud potencialno moznost, za nadaljevanja, ce bi kak drug studio pograbil serijo, potem se mi zdi, da je bolj pametno, da zakljucijo tako, da vse skupaj okrog Laconia sistema ostane kot neki kar omenijo, dogajanje pa izpustijo. Zakljucijo pa z zmago nad Inarosom in to je to. :)

Stirih knjig verjetno ne bodo sli stlacit v deset epizod, ker bi se prevec stvari prehitro dogajalo. Plus ne bodo se rabili ukvarjati s staranjem igralcev.

cebelar123 ::

DamijanD je izjavil:

Hmm ja... A je možno, da bo serija spoiler za zadnjo knjigo? Bo treba hitro prebrat :D

Po trailerju sodeč se niti s palco nebojo dotaknili zadnjih treh knjig.

BigWhale ::

cebelar123 je izjavil:

DamijanD je izjavil:

Hmm ja... A je možno, da bo serija spoiler za zadnjo knjigo? Bo treba hitro prebrat :D

Po trailerju sodeč se niti s palco nebojo dotaknili zadnjih treh knjig.


Knjig so se dotaknili ze v peti sezoni in pustili vrata skoraj na stezaj odprta :D

cebelar123 ::

BigWhale je izjavil:

cebelar123 je izjavil:

DamijanD je izjavil:

Hmm ja... A je možno, da bo serija spoiler za zadnjo knjigo? Bo treba hitro prebrat :D

Po trailerju sodeč se niti s palco nebojo dotaknili zadnjih treh knjig.


Knjig so se dotaknili ze v peti sezoni in pustili vrata skoraj na stezaj odprta :D


Hehe sem prehitro napisal. Sem po mojem komentarju komaj pogledal zadnji del pete sezone.

oo7 ::

Sezone 1,2,3 so bile na Syfy.
Sezone 4,5,6 so na Amazonu.

Po 6 sezoni pogodba pri Amazonu poteče in Amazon kot kaže ne bo podaljšal pogodbe.

Za Expanse Tv serijo so odgovorni pri Alcon Television Group kateri pa zelo cenijo ta IP in bi radi nadaljevali. Tako, da je še vedno možnost za 7 sezono samo morali bodo najti novo televizijsko hišo. Bo pa 6 sezona dobila v vsakem primeru nek konec tako, da če ne bodo nadaljevali, da ne bo clifhangerja.

yoco ::

A serija nikoli ni bila na Netflixu? Ne vem zakaj se meni vrti po glavi, kot da sem vedno videl Netflix napis pred začetkom vsakega dela! ;((

Zelnick ::

yoco je izjavil:

A serija nikoli ni bila na Netflixu? Ne vem zakaj se meni vrti po glavi, kot da sem vedno videl Netflix napis pred začetkom vsakega dela! ;((

Mislim da je bila na Netflixu 1-2 sezono?
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.
««
16 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stargate Universe in druge Sci-fi serije (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Sedem umetnosti
3421549621 (28) Pithlit
»

Altered Carbon (Tv serija 2018-) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10020307 (9541) DamijanD

Več podobnih tem