» »

The Expanse - nova SyFy serija

The Expanse - nova SyFy serija

Temo vidijo: vsi
««
15 / 18
»»

BigWhale ::

MrStein je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Se kdo gleda? :)) Blend 5. in 6. knjige poteka zlo dobr. Bitka Zemya vs. Rocinante je bila fajn narjena.

Zakaj je bil spin? Da imajo topovi boljši pogled na tarče?


Ce sem prav videl zato, ker je en top zastekal. Plus, verjetno vsak top ne pokrije enakega kota in se mogoce lahko mal zarotiras, da je boljsa pokritost in imas vecjo moznost zadeti.

MrStein ::

Ne, spin so dali takoj, zaštekal pa je enkrat pozneje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Nikec3 ::

PARTyZAN je izjavil:

Gledam ja, zadnje epizode so mi precej všeč. Konec zadnje z Naomi, ki skoči iz airlocka mi je sicer mogoče mal preveč za lase privlečena scena. Knjigi sem pa zaenkrat prebral samo prvi dve (oz. tri če štejem tudi The Butcher of Anderson Station), tako da ne vem kolk so prilagodili zgodbo za TV format :).

Ej, jaz sem bil pri tej sceni ful "no way, pretiravajo" in sem šel takoj za tem googlat zadeve:
https://www.scientificamerican.com/arti...

In reality, however, animal experiments and human accidents have shown that people can likely survive exposure to vacuum conditions for at least a couple of minutes. Not that you would remain conscious long enough to rescue yourself, but if your predicament was accidental, there could be time for fellow crew members to rescue and repressurize you with few ill effects.

Dodajmo še tele futuristične injekcije in "juice" stuff, pa je zadeva čisto realna.

Meni je sicer všeč vse skupaj. Zelo. Tako zelo, da je najslabši del tedna, ko je konec The Expanse epizode.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

MrStein ::

To s(m)o imeli že v vesoljski odiseji. Znanstveniki pravijo : plausible
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BigWhale ::

MrStein je izjavil:

Ne, spin so dali takoj, zaštekal pa je enkrat pozneje.

Aja, tocno ... Nimam pojma, ne vem, ce ima kak smisel. PDCji imajo aktivni targeting in ta roll prej skodo nardi, ker je tezje ciljat. :D

Nikec3 ::

BigWhale je izjavil:

MrStein je izjavil:

Ne, spin so dali takoj, zaštekal pa je enkrat pozneje.

Aja, tocno ... Nimam pojma, ne vem, ce ima kak smisel. PDCji imajo aktivni targeting in ta roll prej skodo nardi, ker je tezje ciljat. :D

Lahko pa rečemo, da je tale spinn ok, če bi katera raketa prišla skozi in bo zaradi spinna težje zadela Roccinante.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

oo7 ::

Naomi po poti Leie Organe :|

Yossarian ::

Priznam, da sem nad to sezono malce razočaran, ker sem mislil, da se bo zadeva razvijala v smeri tega, kar je za prstanom; pa komaj kdaj kaj omenijo, kaj je za njim. Škoda.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Lonsarg ::

Knjige 4-6 so notranje fokusirane. 7-9 knjige se vrnejo bolj na proto zgodbo, zadnja 9. pride šele čez eno leto.

Zaenkrat kaže da bodo z 5. sezono zaključiti 6. knjigo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

BigWhale ::

Dvomim, da bodo. Medina postaje se omenili niso in plan je bil, da bo roughly ena sezona na knjigo. Trenutno so nekje na sredini pete knjige, vmes je pa nekaj materiala iz seste knjige ampak pravzaprav zelo malo.

drvo ::

BigWhale je izjavil:

Dvomim, da bodo. Medina postaje se omenili niso in plan je bil, da bo roughly ena sezona na knjigo. Trenutno so nekje na sredini pete knjige, vmes je pa nekaj materiala iz seste knjige ampak pravzaprav zelo malo.


Šesta sezona bo zadnja.

BigWhale ::

Ja, vem da bo ampak to so izvedeli sele po tem, ko je bila peta sezona ze posneta. Kako tocno bodo speljali vse skupaj bomo pa videli. Verjetno bodo vecino stvari iz sedme in osme knjige spustili ven in bodo naredili zakljucek zgodbe brez dogajanja izza gate-ov.

Jaz se zdaj lotevam sedme in osme knjige.

vostok_1 ::

V seriji za biti show sicer lepo ponazorijo fiziko (S5E05), ampak en fail pa so le naredili.
Omenjal sem ga v SpaceX temi.

V transportnih sredstvih za ljudi, kjer pričakuješ visoke G-je ne postaviš gumbe daleč od naslonjača. Either voice control ali keypad kot ga imajo pro-gamerji.

Tvoje roke nimajo kaj se dvigati, če delaš take Gje kot v seriji...10+G.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

DamijanD ::

Jp to se je Epstein na hard way naučil :D

Cr00k ::

Meni je najvecji fail do sedaj ko se je Naomi brez zascite pognala skozi airlock na drugo plovilo... Ne razumem tega koncepta :)

DamijanD ::

Smo že omenili, da je to v teoriji izvedljivo

MrStein ::

In v praksi tudi. Samo nekaj sporočil višje je opisano. Tule: https://slo-tech.com/forum/t634561/p701...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Cr00k ::

MrStein je izjavil:

In v praksi tudi. Samo nekaj sporočil višje je opisano. Tule: https://slo-tech.com/forum/t634561/p701...


Spregledal. No, sem se vsaj nekaj novega naučil...

Nikec3 ::

Cr00k je izjavil:

MrStein je izjavil:

In v praksi tudi. Samo nekaj sporočil višje je opisano. Tule: https://slo-tech.com/forum/t634561/p701...


Spregledal. No, sem se vsaj nekaj novega naučil...

Ne skrbi, jaz sem bil po epizodi jezen, da so uničili svoj sloves glede realnosti fizike v tej seriji :D Ampak sem bil tako trmast, da sem šel takoj po ogledu googlat in ugotovil, da je možno. Če dodamo futuristične juice injekcije pa sploh. ;)
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

BigWhale ::

Ce odmislimo epstein drive in juice, je edino resno krsenej fizike, zvok motorjev od ladij. Ampak, ker naumo spal zraven serije, tko kot smo pr 2001, je to ok. ;>

Men se je zadnji del mal vlekel, je bil prevec Naomi centered. Ta zaplet z Naomi bi lahko v enem delu, ajd v pol dela, resili. :))

MrStein ::

Hja, vsakemu je en del(ček) predolg ali prekratek.

Zvok se lahko razloži (vsaj delno) s nenadnim širjenjem plina/plazme iz motorjev...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BigWhale ::

MrStein je izjavil:

Hja, vsakemu je en del(ček) predolg ali prekratek.

Zvok se lahko razloži (vsaj delno) s nenadnim širjenjem plina/plazme iz motorjev...


Ce bi bil tolk bliz, da bi ga slisal, bi se najbrz mal skuhal. :> V sedmi knjigi so se Laconiani bali, da ne bo Alex na Rocinante tko predrzen, da bo z motorji sprazil postajo. :D

Ampak ja, v teoriji, bi mikrofon to pobral kot zvok. :)

oo7 ::

Malo sem pozabil. Od kje se sploh poznata Clarissa in Amos ?

BigWhale ::

oo7 je izjavil:

Malo sem pozabil. Od kje se sploh poznata Clarissa in Amos ?


V seriji sta se druzila off-screen, ko so jo peljali v zapor, med tretjo in cetrto sezono. Pojavila se je v tretji sezoni, kjer je bla najprej bad-girl potem pa ne vec tolk zlo bad-girl. :)

Nikec3 ::

BigWhale je izjavil:

oo7 je izjavil:

Malo sem pozabil. Od kje se sploh poznata Clarissa in Amos ?


V seriji sta se druzila off-screen, ko so jo peljali v zapor, med tretjo in cetrto sezono. Pojavila se je v tretji sezoni, kjer je bla najprej bad-girl potem pa ne vec tolk zlo bad-girl. :)

Meni je ta ženska tako zelo hot, pa ne vem najbolj zakaj.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

vostok_1 ::

Nikec3 je izjavil:


Meni je ta ženska tako zelo hot, pa ne vem najbolj zakaj.


Meni tudi. Še posebej sedaj ko ima kakšno leto več. Prvič mi ni bila tako huda.



---
Sicer pa glede realizma:

Zakaj točno bi belterji evolucijsko postali raztegnjeni?
A ni bolj smiselno, da bi naravna selekcija selekcionirala ljudi, ki:

1. So manjši in s tem zasedejo manj placa, ki je izredno omejen v beltu.
2. So manjši in s tem imajo manj skeletnih bolezni itd.

Think...ali bi ženska raje izbrala moškega, ki ima growth problems in je pohabljen zaradi težnosti?

Točne evolucijske prednosti biti raztegnjen v vesolju...ne vidim.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

MrStein ::

Saj ni genetsko to.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

vostok_1 ::

Torej škratek bi v vesolju se razlezel v vse smeri?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

MrStein ::

Ja. Tako kot resnični ljudje.

Ni za kaj.

(najbolj v smeri manjkajoče gravitacije, če bo kdo dlakocepil)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

vostok_1 ::

Zakaj mi nekaj pravi, da organizmi, ki jih testirajo na ISSu...niso doživeli tega v takem obsegu?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

TESKAn ::

Link. Astronavt z zemlje v mikrogravitaciji lahko pridobi 5 cm na višini. Kaj se zgodi, če si rojen v mikrogravitaciji in gor preživiš celo življenje, pa še nekaj časa ne bomo vedeli.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

vostok_1 ::

To pa ne bi smelo biti res. Saj smo imeli živa bitja v labih gor na ISSu. So ja vrjetno kaj spoznali v tem času.
Vem, da so imeli mravlje, te pa se konstantno množijo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Pimoz ::

Mislim, da se skelet in mišice zelo drugače obnašajo, kot nek hitinast ovoj.

Mr.B ::

Da V končni fazi, je hrbtenača, ki je prvič zaradi gravitacije kompresirana, ter teže še malo upognena. Sej veste nepravilna drža.
V vesolju kompresija na hrustance, ki so med hrbtenjačo ni, le te se razširijo, potem je tu še voda, ki se malo razporedi tudi med hrbtenjašo, ter vsi sklepi, ki niso več pod kompresijo zemelske gravitacije...
Primerjat mravlje, s človekom je v tem kontekstu, neizobraženo blebetanje.
Mravlje in insekti so bili gor zaradi vpliva ne-gravitacije na orientacije in hitrega množenja, ter kako neobstoj gravitacije vpliva na razvoj n-tih generacij.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

TESKAn ::

vostok_1 je izjavil:

To pa ne bi smelo biti res. Saj smo imeli živa bitja v labih gor na ISSu. So ja vrjetno kaj spoznali v tem času.
Vem, da so imeli mravlje, te pa se konstantno množijo.

Problem je v tem, da je seks v 0g 'malce' bolj komplicirana zadeva. Vsaj kar sem na hitro pogledal nisem zasledil, da bi imeli gor več generacij mišk.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

BigWhale ::

Seks sam po sebi ni tak hud problem. Ljudje smo iznadljivi. Ne vemo pa prav dosti kako se embrio razvija v mikro gravitaciji in ali se sploh lahko razvija.

Ne vemo ali ima gravitacija vpliv na to.

vostok_1 ::

Perhaps.

Zato pa pravim, da biološka bitja kot smo ljudje, tam gor nimamo kaj počet for any greater length of time.
Ne na luni, ne na marsu, ne kjerkoli drugje, kjer niso pogoji vsaj za silo podobni zemlji.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Magic1 ::

Ko bo vesolje malo bolj obljudeno, se bo malo večje zadeve gradilo, kot pa trenutne kapsule. Se bo že naredilo plovilo z umetno gravitacijo.
Magic

vostok_1 ::

Not gonna happen.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Mr.B ::

vostok_1 je izjavil:

Not gonna happen.

Ja ja, pojdi v luknjo, enega medveda upleni, da te ne bo zeblo in ne boš lačen.

Tam zgoraj je pa prihodnost... Ko boš 1x imel dovolj močne rakete potem tudi ne bo potreb katere objekte malo vrteti, da bo simulacija gravitacije. Potem ti ostane samo še dovolj energije, da se zaščitiš proti sevanju, kjer te atmosfera ščiti tu na zemlji.

AMpak taki kot tu, pač ne boste, dokler ne bo prepozno.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Nikec3 ::

vostok_1 je izjavil:

Not gonna happen.

Eh daj no. Če bi se izkazala potreba, da smo v vesolju in da je pomanjkanje gravitacije problem, bi pač naredili veliko vrteče kolo. V glavnem, v vesolju trenutno nismo samo zato, ker za to ni prave motivacije. Ne vidim pa glede življenja v vesolju nobene prepreke, ki se je nebi dalo z dovolj vztrajnosti in denarja preseči. Motivacija ($$$) ima zelo velik vpliv na razvoj. Poglej samo cepivo za koronavirus v manj kot enem letu.

Če bi (recimo) ugotovili, da bo v nas čez tri leta treščil asteroid, ki bi ubil življenje na vsej Zemlji, si lahko precej prepričan, da bi imeli v treh letih na luni kolonije, gozdove, vrtce, seks in če je potrebno tudi gravitacijo. Ali pa bi asteroid raztreščili/preusmerili. Samo dovolj pritiska potrebujemo in s pritiskom pride motivacija, z njo pa tudi potreben denar.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

oo7 ::

Naomi prav že mori v tej TV seriji. Zakaj je ni odneslo nekam v vesolje :)

BigWhale ::

oo7 je izjavil:

Naomi prav že mori v tej TV seriji. Zakaj je ni odneslo nekam v vesolje :)


Peta knjiga je bila men v bistvu zlo vsec. Tale sezona in cela kolobocija z Naomi je pa tak snooze fest, da grozn. V knjigi je blo bolj zanimiv. :D

vostok_1 ::

Nikec3 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Not gonna happen.

Eh daj no. Če bi se izkazala potreba, da smo v vesolju in da je pomanjkanje gravitacije problem, bi pač naredili veliko vrteče kolo. V glavnem, v vesolju trenutno nismo samo zato, ker za to ni prave motivacije. Ne vidim pa glede življenja v vesolju nobene prepreke, ki se je nebi dalo z dovolj vztrajnosti in denarja preseči. Motivacija ($$$) ima zelo velik vpliv na razvoj. Poglej samo cepivo za koronavirus v manj kot enem letu.

Če bi (recimo) ugotovili, da bo v nas čez tri leta treščil asteroid, ki bi ubil življenje na vsej Zemlji, si lahko precej prepričan, da bi imeli v treh letih na luni kolonije, gozdove, vrtce, seks in če je potrebno tudi gravitacijo. Ali pa bi asteroid raztreščili/preusmerili. Samo dovolj pritiska potrebujemo in s pritiskom pride motivacija, z njo pa tudi potreben denar.


Motivacije tudi skoraj nikoli ne bo. Će rabiš minerale je še vedno ceneje kopati globlje v planetarno skorjo, kot loviti skale po vesolju.

Naravne nesreče, ki bi eradicirala človeštvo pa v naslednjih miljon letih ni.

Človeštvo bo v naslendjih 500 letih šlo skozi make it or break it samo-inducirano fazo.

---
PS. Ta naomi del v seriji je res boring as fuck.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

RoccoC ::

oo7 je izjavil:

Naomi prav že mori v tej TV seriji. Zakaj je ni odneslo nekam v vesolje :)


Zadnje še nisem pogledal, me je pa v predzadnji tako razpizdila da sem skoraj ugasnil, sem pa takoj šel dat 1 zvezdico epizodi na IMDB

A v zadnji tud utruja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RoccoC ()

oo7 ::

BigWhale je izjavil:

oo7 je izjavil:

Naomi prav že mori v tej TV seriji. Zakaj je ni odneslo nekam v vesolje :)


Peta knjiga je bila men v bistvu zlo vsec. Tale sezona in cela kolobocija z Naomi je pa tak snooze fest, da grozn. V knjigi je blo bolj zanimiv. :D


Za knjigo ne vem, ker nisem bral ampak ja v TV seriji je poraz.

RoccoC je izjavil:

oo7 je izjavil:

Naomi prav že mori v tej TV seriji. Zakaj je ni odneslo nekam v vesolje :)


Zadnje še nisem pogledal, me je pa v predzadnji tako razpizdila da sem skoraj ugasnil, sem pa takoj šel dat 1 zvezdico epizodi na IMDB

A v zadnji tud utruja?


v zadnji je najhuje samo jamranje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

BigWhale ::

Wes Chatham (Amos), Ty Franck (avtor) in Nadine Nicole (Clarissa) tukajle debatirajo o epizodi Winnipesaukee. Amos & Clarissa story mi je v primerjavi z vsem ostalim zlo dobr narjen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Nikec3 ::

Mene pa jamranje Naomi ni motilo.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Nikec3 ::

OK epizoda, čeprav so se Alexa znebili na najbolj beden način. Predvidevam, da so v zadnjih 15 minutah obdelali celo knjigo? :|
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

MisterM ::

Alex oziroma Cas Anvar je moral oditi zaradi obtožb o spolnem nadlegovanju.
««
15 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stargate Universe in druge Sci-fi serije (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Sedem umetnosti
3419549584 (46) Pithlit
»

Altered Carbon (Tv serija 2018-) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10020307 (9541) DamijanD

Več podobnih tem