» »

The Expanse - nova SyFy serija

The Expanse - nova SyFy serija

Temo vidijo: vsi
««
14 / 18
»»

BigWhale ::

Trenutno ni nobene boljse Sci-Fi serije. Produkcija Expanse-a je pa, ne glede na budget, na kr visokem nivoju.

Bwaze6 ::

Definitivno, ampak tudi če bi budget zdaj podeseterili, morajo novi gledalci začeti s prvo sezono. Kjer se je vsaj meni zdelo, da je vse skupaj dokaj low budget. Pa ne govorim toliko o efektih in setih kot npr. o igri množic na Ceresu, kjer izgleda vse skupaj popolnoma amatersko narejeno. Kar je logično, glede na to da tega dela potem ne obiščejo več, a ob prvem ogledu tega seveda ne veš.

sirotka ::

Težava serije je, da rabiš kar nekaj delov, da padeš v zgodbo. S časom postaja vse boljša, tako da mi ne trenutno ne pride blizu nobena druga sci-fi serija.

Nisem bral teme, tako da ne vem, če je že bilo omenjeno, vendar sem ob ogledu serije takoj začel opažat podobnosti med Banalore iz Apexa ter Naomi iz expanse-a:

oo7 ::

Serija je tudi zamenjala ponudnika. Prve tri sezone so jo predvajali na Syfy in so epizode prihajale tedensko zdaj pa serijo predvajajo na Amazon prime in v enem dnevu pride ven celotna sezona.
Sedaj imajo sigurno večji proračun.

Bwaze6 ::

A ne pridejo na Amazonu 16. decembra ven skupaj trije deli, nato pa po eden na teden?

oo7 ::

Bwaze6 je izjavil:

A ne pridejo na Amazonu 16. decembra ven skupaj trije deli, nato pa po eden na teden?


Ja imaš prav. Tri epizode in potem tedensko.

LeQuack ::

Definicija low buget sci-fi serije je The Walking Dead na primer, pa jo še vedno veliko ljudi gleda.
Quack !

Kurzweil ::

Serija je super... kot pa ste že omenili, je treba par delov, da te potegne.... če ne kar celotna 1. sezona. Kar je pri sci-fi serija skoraj da pravilo, se zaradi budgeta marsikdaj vidi kakšen cheap CGI, češki igralci,... česar ne zamerim, zamerim pa, ko vidim kakšen cenen humor in podobno,... jaz sem prvi 2 sezoni pogledal, sedaj pa se še vedno odločam, ali počakam še nekaj let in pogledam vse skupaj, ker se mi resnično ne da čakat vsako sezono posebej, in potem pogledat vse od začetka vedno znova, saj itak človek pozabi za kaj je šlo... recimo serijo Dark sem počakal do konca, se pa res komajda še kaj spomnim zgodbe, vem samo da mi je bilo všeč. Je pa pei The Expanse fino, ker če se res poglobiš v razne detajle oz. bereš kaj so hoteli ustvarjalci prikazat in jim je kdaj uspelo, kdaj manj... postane stvar bolj zanimiva, mestoma celo malce bolj strokovno podkovana...

Ko je bil zgoraj že ravno omenjen The Walking Dead... jaz sem ta shite gledal do sredine 2. sezone, pa je bilo potem res dovolj vse te debilnosti, grem sedaj pogledat na IMDB in vidim, da je za leto 2021 napovedana že celo 11. sezona te shitty serije :D

Tody ::

Sem mislil da so že končal sem jo dal že na pokopališče... Well good boy slo-tech :)

BigWhale ::

The Walking Dead sem jaz gledal prvo sezono in sem se odlocil, da potrpim do konca, potem sem po nekaj delih druge sezone obupal, ker je bila ena izmed bolj neumnih serij. :/

Kurzweil ::

BigWhale je izjavil:

The Walking Dead sem jaz gledal prvo sezono in sem se odlocil, da potrpim do konca, potem sem po nekaj delih druge sezone obupal, ker je bila ena izmed bolj neumnih serij. :/


Evo točno to... scene so bile patetične... potem ogaben ljubezenski trikotnik... neumni dialogi... čeprav povsem razpadli zombiji, so se spremenili v ninje... ko sem že ravno pri ninjah, se v 2. sezoni najde dejansko neka ninja s sabljo... tudi jaz sredi 2. sezone zaključil... sem pa malce pogledal še stripe, pa me je tudi to minilo, že kot otrok nisem bil nek fan zombijev, zdej mi je pa zadeva sploh neumna...

Okapi ::

Eh, če smo pošteni, v Startreku kršijo več fizikalnih zakonov kot v Walking Dead. Razlika je samo v tem, da se pri slednjem ne trudijo "razložiti", katera čudežna energija poganja zombije.

          ::

Čeprav sem ljubitelj zombi filmov, sem Walking dead opustil sredi druge sezone.

BigWhale ::

Mene v Sci-Fi ne moti krsenje kaj vem katerih fizikalnih zakonov. Tudi zombiji me ne motijo (ceprav sem Expanse skoraj opustil zaradi zombijev v prvi knjigi), me pa moti ce je zgodba trapasta in ce so liki v seriji butasti.

          ::

Tisti, ki ga moti kršenje fizikalnih zakonov, najbrž ne gleda Sci-Fija in še polovico ostale ameriške produkcije ...

oo7 ::

Prve tri epizode že na voljo :)

MrStein ::

A uvodna špica je ista kot prej?
(prva je najboljša, seveda)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

vostok_1 ::

Škoda, da je imela serija tako smolo. Bila je res ena boljših.

Only the good die young, all the evil seem to live forever.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

          ::

vostok_1 je izjavil:

Škoda, da je imela serija tako smolo. Bila je res ena boljših.


Ne sledim najbolj - o čem ti to?

vostok_1 ::

Kenslanje SyFy, alleged sexual misconduct, kenslanje po 6ti.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Gregor P ::

The Expanse authors say the show's only on pause, not canceled, after season 6

"We have what we think is a very natural pause point for the story after season 6," Franck told Polygon during a press event for the new season. "It'll feel like a satisfying end to the story we've been building over the first five seasons. I think one of the things that is sort of an outmoded idea is the idea of being canceled."
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Cr00k ::

Jaz sem vceraj pogledal vse tri zapored... Super. Malo poživitve poleg Star treka in Mandota :)

BigWhale ::

Vceraj sem pogledal prve tri dele. Glede na dogajanje in hitrost dogajanja imam obcutek, bo konec TV serije precej drugacen kot konec knjizne serije. :)

Najprej sem imel obcutek, da bodo 5. in 6. knjigo stlacil v eno sezono, potem pa naredili resnicno hiter povzetek knjig 7 in 8 ter zakljucili z 9. knjigo.

Ampak kot kaze bomo v sesti sezoni doziveli razplet vojne s Free Navy in Beltom, ter pojasnilo od kje pride proto molekula in od kje pride civ, ki je pobil gate builderje.

Lonsarg ::

Ma sj roko na srce, 5-8 knjige imajo precej filerja notri (še vedno dobre a niso na nivoju 1-4 po glavni zgodbi), tak da zna čisto dobro izpasti ta pohitritev.

Me veseli da kot kaže, ne bojo serije skenslali, ampak zgolj pohitrili in bomo vseeno videli konec.

vostok_1 ::

To z Free Navy mi je že v knjigi bil akr precej filler.
Sicer pa origin gate builderjev ni še poznan, kaj bo TV serija povedala??

""SPOILER""
Knjiga ima še tiste neznane orbe in tisti diamantni planet, ki ga je Elvi raziskovala....za obrazložit.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

erkgheoruugh ::

Kje pa je možno gledati serijo?

Magic1 ::

erkgheoruugh je izjavil:

Kje pa je možno gledati serijo?

Glede da je studio Amazon original, bi se dalo sklepat kje.
Magic

PARTyZAN ::

Amazon Prime Video.

MrStein ::

Drugje nikjer ni? Legalno, mislim.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

vostok_1 ::

Nope
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Nikec3 ::

Pogledal prve tri dele. Meni je odlično. Niti ena scena ni filler, vse ima svoj smisel in težko se odločim, če so mi bolj zanimive vojaške tematike ali politika okrog vsega skupaj. Vse to uspeva tako dobro zaradi ogromnega, kompleksnega sveta, ki jim ga je uspelo zgradit. Se vidi že na daleč, da ima serije knjižno podlago, čeprav knjig nisem bral. Tudi produkcijsko se mi zdi zelo na nivoju, edino eksplozija tiste raziskovalne postaje mi je bila malo cheap.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

oo7 ::

Začnem gledati jutri peto sezono :)

BigWhale ::

Hvala, da si povedal, mal nas je ze skrbel!

Machete ::

Dobro, da je povedal, ker če ne bi pozabil tole gledat 'naprej'.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Nikec3 ::

oo7 je izjavil:

Začnem gledati jutri peto sezono :)

Aja, mislim sem prve tri dele 5. sezone. ;((
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

vostok_1 ::

Jz čakam še zadnjo knjigo, že ki smo pri forumski trivii.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Nikec3 ::

Tudi 4. epizoda je izjemna. Vsaka scena ima v sebi neko močno dramatičnost. A se še komu zdi Filip po izgledu točno tak, kot bi zgledal otrok od Naomi in Marca Inarosa? :D

Btw, meni se zdi, da so ravno glavni igralci najšibkejši v seriji (z izjemo Avasarale). Vsi ostali supporting velikokrat delujejo bolj suvereno.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

vostok_1 ::

Samo za referenco. Amos je definitivno eden boljših. In konkretno boljši kot knjižni Amos. V knjigi je bolj podoben omari, v seriji pa precej razdelan.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Nikec3 ::

vostok_1 je izjavil:

Samo za referenco. Amos je definitivno eden boljših. In konkretno boljši kot knjižni Amos. V knjigi je bolj podoben omari, v seriji pa precej razdelan.

Se strinjam. Tudi ta igralec je pravzaprav še najboljši od vodilnih. Tip, ki igra Holdna je klasični "John Sheppard" Expensea, Alex je pomojem res slab, Naomi tudi ni nevem kaj.

Ampak to ne pokvari odlične serije.

Nisem sicer prej sledil, ampak vidim da je to zadnja sezona Alexa. Očitno se tudi The Expanse ni izognil "trendom" v industriji:
In June 2020, Alcon Entertainment hired an independent firm to investigate multiple allegations of sexual harassment and assault made against Anvar.[13][14] In November 2020, it was announced that while The Expanse had been renewed for a sixth and final season, Anvar would not be returning amid these allegations.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

Tody ::

Sej povejo, da je ukradel identiteto pravemu človeku. Vrjetno ga niso poslal nekam v daljne kraje na dopust.

oo7 ::

Sem včeraj pogledal prvo epizodo pete sezone dober začetek.

A Millerja bomo še kaj videli ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

BigWhale ::

Nikec3 je izjavil:

Tudi 4. epizoda je izjemna.


Tisti napadi s torpedi na postajo so bili narjeni ful dobr. Tud deviation od knjig ni narjen napacno, me zanima kako bodo zapeljali vse skupaj. Mal sem pissed, ker niso releasal cele sezone, zdaj med prazniki bi imel cas gledat. :)))

Nikec3 je izjavil:

Btw, meni se zdi, da so ravno glavni igralci najšibkejši v seriji (z izjemo Avasarale). Vsi ostali supporting velikokrat delujejo bolj suvereno.


Kaj pa vem, Holden se mi zdi kr on point, tak self-righteous always-do-it-right tip, Amos in Bobbie sta perfektna. Avasarala prav tako. Alex in Naomi sta pa bolj povprecna.

oo7 ::

Miller>Amos>Bobi>ostali

Čeprav mi Bobi na začetku ni bila preveč všeč.

MrStein ::

BigWhale je izjavil:

Nikec3 je izjavil:

Tudi 4. epizoda je izjemna.


Tisti napadi s torpedi na postajo so bili narjeni ful dobr.

Na Tycho?
Kako to, da niso imeli nobene obrambe pred takimi napadi? Sabotaža?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BigWhale ::

Ja, sama mehanika napada je bla dobr narjena. Torpedo najprej pocas potisnejo iz 'cevi', potem pospesi, ugasne motor, se obrne in spet vzge motor.

Zakaj ni blo obrambe pa nimam pojma, ne spomnim se vec natancno kako je bilo v knjigi. Nisem preprican, ce ima Tycho PDCje ali ne. Plus s PDCji ne mores kr streljat, ker tisti izstrelki nekje koncajo (nekaj kar potem v sesti knjigi zlo dobro izkoristi ena ladja).

BigWhale ::

Se kdo gleda? :)) Blend 5. in 6. knjige poteka zlo dobr. Bitka Zemya vs. Rocinante je bila fajn narjena.

PARTyZAN ::

Gledam ja, zadnje epizode so mi precej všeč. Konec zadnje z Naomi, ki skoči iz airlocka mi je sicer mogoče mal preveč za lase privlečena scena. Knjigi sem pa zaenkrat prebral samo prvi dve (oz. tri če štejem tudi The Butcher of Anderson Station), tako da ne vem kolk so prilagodili zgodbo za TV format :).

DamijanD ::

Tudi v knjigi je podoben dogodek.

MrStein ::

BigWhale je izjavil:

Se kdo gleda? :)) Blend 5. in 6. knjige poteka zlo dobr. Bitka Zemya vs. Rocinante je bila fajn narjena.

Zakaj je bil spin? Da imajo topovi boljši pogled na tarče?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BigWhale ::

PARTyZAN je izjavil:

Konec zadnje z Naomi, ki skoči iz airlocka mi je sicer mogoče mal preveč za lase privlečena scena.


V knjigi je scena nekoliko drugacna ampak bistvo ostane precej podobno.

Vpliv vakuma na telo so kr ok prikazal, najprej ti verjetno zavre slina in tekocina v oceh, pod pogojem, da prej izdihnes cim vec zraka iz pljuc. Je pa mogoce mal predolg trajal vse skupi. In je tak skok resnicno tezko izvedljiv, sploh, ce ne poznas tocnega gibanja telesa do katerega skocis.
««
14 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stargate Universe in druge Sci-fi serije (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Sedem umetnosti
3427554343 (3867) Pithlit
»

Altered Carbon (Tv serija 2018-) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10020503 (9737) DamijanD

Več podobnih tem