» »

The Expanse - nova SyFy serija

The Expanse - nova SyFy serija

Temo vidijo: vsi
««
4 / 18
»»

Jst ::

Jaz sem že preden so najavili serijo, prebral knjige. Ko sem prebral prvo četrtino prve knjige, nisem več mogel nehati in sem v na dan bral tudi po 4 ure. Še 2 dni dopusta sem si privoščil, ker sem - tako kot vsak dan - pred spanjem hotel malo brati (ponavadi berem pred spanjem 30min do ene ure), a sem potem bral do šestih zjutraj, ko je čas, da peljem psa ven.

Moram jih pohvaliti, da so dobro ekranizirali knjige. Sicer so knjige dosti boljše, ampak vseeno tudi serija ni razočarala.

Zakaj se imenuje "The Expanse", pa zvemo šele v tretji knjigi.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Škoda je edino, da Chrisjen, ki smo jo spoznali v seriji mnogo mnogo prej, like... one book earlier, ne kolne tako kot v knjigah, kjer umreš od smeha.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Tr0n ::

MrNighthawk ::

Grem jst kr drugo knjigo prebrat :D

Lonsarg ::

Jest sm vseh 5 in še tistih 5 "short stories" v šusu prebral. Če zdaj nazaj pogledam 1. sezono gre za eno bolših adaptaci.

Začetek 2. sezone bo pa ekstra hud;)

oo7 ::

Šele januarja 2017 pride druga sezona :(

vostok_1 ::

Jebeni dnevni cikli...i don't have enought time for everything!!
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

oo7 ::

Prva sezona je imela 10 epizod pri drugi na IMDB piše 13 :)

Jst ::

Kaj sem prav videl, da so v drugi sezoni pobrali nekaj stvari iz tretje knjige? (Tako kot so v prvi sezoni nekaj pobrali iz druge?)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

ahac ::

Space Drama 'The Expanse' Acquired By Netflix For Global Distribution

http://deadline.com/2016/10/space-drama...
Season 1 will be available to stream for Netflix members outside of North America and New Zealand beginning November 3, with Season 2 slated for 2017.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Izi ::

2. sezona štarta 18. januarja 2017 po našem času ob 3:00
Bo pa tokrat 13 delov.

vostok_1 ::

Torej bo samo še boljša?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Lonsarg ::

Zgodba je definitivno boljša, ker se začne dogajat;);)

bluefish ::

Me firbec daje, kako bo realizirana peta knjiga.

Jst ::

Čisto dovolj bi bilo, da povejo, da ladje izginevajo, prikažejo par terorostičnih napadov, osredotočijo se pa na osebne zgodbe. Power shift mislim, da bomo videli že prej. Drugače povedano: upam, da gre serija svojo pot, iz knjig pa pobere samo glavne ideje.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Iatromantis ::

Izzid Babylon's Ashes, 6. knjige Expansa, so prestavili iz poletja na 6. december letos..

ahac ::

Season 2 Trailer #2

Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

sulaco ::



V sredo gremo naprej :)

oo7 ::

Saj je že skrajni čas :)

vostok_1 ::

Že...fak gre hitro ta čas!
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Jst ::

One more day...

Sedaj me pa nekaj bega. Ponavadi trailerjev ne gledam, ampak ker sem knjige prebral, sem si rekel what the hell.

Če mislijo nadaljevati po knjigah, tega niso prikazali v trailerju zgoraj.

Prva možnost je, da so pobrali samo akcijske sekvence in bo zgodba,... tako, malo za zraven.

Druga možnost je pa, da nas presenetijo in da naredijo drugo sezono EPSKO!!!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

FTad ::

@Jst

pazi,da ne boš spoilal :P

matvoz ::

@Jst
glede na to, da si bral knjige. Se ti nič ni trgalo, ko si potem videl prvo sezono? Predvsem medosebne odnose med glavnimi igralci?

Jst ::

Zame so kar dobro zgodbo prenesli v serijo. Ni enaka, ima pa enake okvirje. Belterje niso morali narediti meter višje. Manjko gravitacije sem pričakoval, da bodo našli kakšen izgovor, pa so v bistvu rešili super. Res je, da smo za UN igralko in Naomi OPA povezavo zvedeli že v prvi sezoni, kar se v knjigah zgodi šele kasneje ter Holden je tudi čisto drugačen. Ampak nekako so morali postaviti okvirje in se mi zdi, da so to storili z precej dobro mero premišljenosti. Sploh ko pomislim, da je serija že od začetka delovala "organsko", čeprav sem recimo pričakoval nekaj čisto drugega.

Nočem kaj spoilati, lahko pa se razpišem kje drugje, recimo v temi "Katere knjige berete?" oz. nekaj podobnega.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zstiller ::

Kaj zdaj pride vseh 13 delov ven jutri ali kako?

matvoz ::

Hvala za odgovor. Večinoma se kar strinjam.
Bolj sem mislil kako se v knjigi vs. kako se v seriji prikazuje "klima" med Naomi in Holdenom npr.
Sicer se sedaj ne spomnim preveč podrobnosti, ampak vem da sem norel med gledanjem, ko Naomi hacka ladjo in ne upa pritisnit na "Enter", da to mora pa Holden. Kot da bi režiser čisto zgrešil bistvo njunega takratnega odnosa.

bluefish ::

Zstiller je izjavil:

Kaj zdaj pride vseh 13 delov ven jutri ali kako?
Če se ne motim, je to tedenska serija.

oo7 ::

Ja v prvi sezoni so epizode prihajale tedensko.

Zstiller ::

Ja vem sem upal ker je netflix, da bojo vsi deli zunaj takoj:D

ahac ::

Zstiller je izjavil:

Ja vem sem upal ker je netflix, da bojo vsi deli zunaj takoj:D
Netflix ima samo zakupljeno za izven ZDA in Kanade. Originalno je od SyFy.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

oo7 ::

Zstiller je izjavil:

Ja vem sem upal ker je netflix, da bojo vsi deli zunaj takoj:D


The Expanse (TV series)

Distributor: NBCUniversal Television Distribution

Original network: Syfy

Jst ::

matvoz: Ja, Holden ima v knjigi čisto drugačen karakter. To je bil res kar mali šok, ampak ker je TV Holden deloval tako "organsko" (ne najdem druge besede), sem se hitro navadil. Saj če malo premisliš, knjižni Holden bi na TVju izpadel kot en kreten, ki filozofira in nič "pametnega" ne naredi. Dobro so adaptirali knjige, čeprav bi jaz vseeno nekaj detajlov spremenil, ampak najbrž samo zato, ker sem bral knjige.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

matvoz ::

@Jst
Se strinjam. Ne moreš enačiti vsega pri dveh tako različnih medijih kot sta knjiga in TV. Moram pa priznati, da se mi je predvsem pri tistem kadru vse malo zamerilo. Ampak, ker je overall še vedno dobra serija, čakam na S02 :)

Mogoče je problem, ker so knjige res dobre. Malo sem sicer slišal slabe kritike na Babylon's Ashes, ampak če sem ostale prebral, ta ne sme manjkati.

Jst ::

En, zmotil sem se za en dan. Mislil, da se bo "danes" začela.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

MrNighthawk ::

Jst je izjavil:

matvoz: Ja, Holden ima v knjigi čisto drugačen karakter. To je bil res kar mali šok, ampak ker je TV Holden deloval tako "organsko" (ne najdem druge besede), sem se hitro navadil. Saj če malo premisliš, knjižni Holden bi na TVju izpadel kot en kreten, ki filozofira in nič "pametnega" ne naredi. Dobro so adaptirali knjige, čeprav bi jaz vseeno nekaj detajlov spremenil, ampak najbrž samo zato, ker sem bral knjige.


Meni se ne zdi tako, drugačen. Res pa, da v knjigi njegov odnos do Julie Mao bolj globok kot pa v seriji. Ampak se mi zdi, da je to v knjigi mogoče lažje naredit. Sicer meni se zdi serija top. Res pa, da moram še ostale knjige prebrat.

Lonsarg ::

Pri adaptaciji je to koliko sledijo knjigi šele tam 2. ali 3. merilo kakovosti. Glavno je kako adaptirajo bistvo in to so tle zadeli v nulo, skratka ena bolših adaptacij definitivno. In to po eni najbolših knjigah sploh.

Mare2 ::

A vi to gledate ba netflixu?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Jst ::

Lonsarg je izjavil:

Pri adaptaciji je to koliko sledijo knjigi šele tam 2. ali 3. merilo kakovosti. Glavno je kako adaptirajo bistvo in to so tle zadeli v nulo, skratka ena bolših adaptacij definitivno. In to po eni najbolših knjigah sploh.


Da. S tem se strinjam. Kot sem napisal, sem imel drugačna pičakovanja in po prvem šoku, je vse lepo steklo. In nastala je res vrhunska sci-fi serija. Še ~6 ur do začetka. Me pa zanima, ker piše 2 dela. Ali bosta to dva dela, ali eden podaljšan.

Upam, da se začne s spopadom ene ekipe vojakov (ene 8 komadov), ki jih en vojak vse z lahkoto pobije... (To ni spoiler!)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

vostok_1 ::

Ful bi hotu prebrat knjige, da zvem še vse tiste detajle univerzuma, but god damn it...takes too much time.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Lonsarg ::

Niti ne, cirka 20 ur na knjigo, zgolj dobrih dvakrat dlje kot gledati eno sezono ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

vostok_1 ::

I'll think about it.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Smurf ::

Lonsarg je izjavil:

Niti ne, cirka 20 ur na knjigo, zgolj dobrih dvakrat dlje kot gledati eno sezono ;)

20 ur? To pa pocasi beres, meni je v povprecju vzelo nekje 6 ur/knjigo.

vostok_1 ::

To je kar hitro branje. Jz bi rekel, da mi vzame tam 15.

///maybe spoilers...maybe--------------------------------



Sicer pa so mi vsi karakterji v knjigi slabši kot v seriji, vsaj zaenkrat. Holden deluje običen wannabe samaritanec, Naomi nič posebnega zaenkrat, Miller pa dosti preveč mil.
V seriji so dosti bolj cinični, bad boys, in bolj hard.
Glede tega mam raje serijo. Je pa knjiga bolj opisana ja. V seriji nisem dobil občutka, da je Ceres glavni port v sektorju. Tud, da so lune planetov poseljene.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Tr0n ::

Good stuff.

oo7 ::

Kaj ne bo pršla verzija TV na travnik ? Je samo SD-Tv tega jaz ne morem gledat na Dvd playerju:|

drvo ::

Na partis je že. A je kje podatek kdaj pride na netflix?

Brane22 ::

Tega ni v knjigi nikjer AFAIK.

Sicer je knjiga precej pusta. Osnovnih par idej je dobrih, vse ostalo bi bilo puščoba, če bi šli po knjigi.

Tako da je to mogoče dobro. Edino izbira likov je preveč politično korektna.

Gunny je v knjigi bolj podobna Brianni iz Game of Thrones. Blonda v nenavadno velikem telesu za katereo je moral biti bojni endoskelet posebej izdelan.

Ravno tako je z ostalimi liki, npr Naomi ipd.

vostok_1 ::

Ja. Serija je zavila malo ja.

Zaenkrat mi je knjiga tudi nekoliko pustobna. V bistvu v glavi jo nekako konstantno primerjam s serijo in iščem vse detajle, ki jih je slednja izpustila.
That what keeps me going. In to, da me zanima več backgrounda o tej protomolekuli.

Glede likov...res da sem zadnje čase malo bolj plehek...ampak serija zmaga hands down. V knjigi do sedaj so mi vsi zelo zelo, flat in leseni. Morda, izpadejo malce bolj "realistični" ampak i say fuck that.
Like v knjigi res najtežje prebavljam in so mi precej forgettable. Serija pa je super.
Najboljša lika v seriji sta mi Amos in Miller, sledi Chrisjen. Naomi, je ok. Alex je average. Holden pa včasih annyoing, včasih cringy, včasih PC, ampak pogosto dokaj flat. Njega še najmanj prebavljam. V knjigi pa so mi vsi za par stopenj slabši.

Point being...serija je odlična v primerjavi s source materialom in si zasluži biti ob boku. Upam, samo da ne bo produkcijska kvaliteta padala s časom. Tko kot vikinge, upam vsaj na 4 močne sezone. Pol pa what will be will be.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Lonsarg ::

Je najbrž ful odvisno, kako ti more biti predstavljena informacija da se uleže. Nekdo rabi vidit emocijo visualno na liku, da si ustvari sliko karakterja. Jaz si na podlagi v knjigi izpisanih misli karakterjev naredim 10 krat globjo predstavo kot jo je zmožen katerikoli igralec prikazati. Drgač point Holdena je, da je anoying, naiven idealističen do-gooder.

Tile prve dve episodi sicer precej klepajo informacije in like, ampak morda je to še bolje kot pa sproti.

Sem mislil da bo konec 2. delal že THE dogajanje, ampak so zgleda za 3. del prišparali:)

vostok_1 ::

Dam primer. Amos (sicer se bližam šele polovici LW) je v knjigi običen simpleton, pozitivno-foolish, brez neke globine.

V seriji je pragmatičen psihopat, z globokimi podzavestnimi mislimi, ki jih sicer niti sam ne razume. Yet, he somehow ends being moral in a perverted sort of way.
Gotta love that.

Holden je totalen do-gooder v knjigi. Ampak izpade slabše kot recimo Rob Stark. V seriji vsaj začetek je deloval tak, bolj jebivetrski, pol pa je šou na slabše.
Razumem, kaj hočejo z njim naredit, but neither are doing a good job.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Vens ()
««
4 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stargate Universe in druge Sci-fi serije (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Sedem umetnosti
3423549826 (193) Pithlit
»

Altered Carbon (Tv serija 2018-) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10020310 (9544) DamijanD

Več podobnih tem