» »

The Expanse - nova SyFy serija

The Expanse - nova SyFy serija

Temo vidijo: vsi
««
5 / 18
»»

Lonsarg ::

Zanimivo, jaz pa v knjigi vidim/berem pri Amosu gmote misli, medtem ko v seriji naj si misli in karakterja sestavim do enakega nivoja z par kratkimi interakcijami?

Je pa res da sem prebral vse knjige, vključno z mini predzgodbami, ena od njih je Amosovo življenje leta nazaj, tako da čisto možno da je Amos na začetku na stranskem tiru. BTW te mini zgodbe so super, večina se jih dogaja leta prej, nekaj pa vmes med knjigami.

Karkoli bi ti povedal o Amosu kot del agrumenta bi bil spoiler, tako da žal ne bo šlo met tukaj debate o tem:)

vostok_1 ::

Šure. Saj sem dal disclaimer, da sem še na začetku.
Ampak v knjigi me Amos še ni prepričal. (well, nobody really)
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Jst ::

Dober začetek druge sezone. In še večji odmik od poteka zgodbe v knjigah.

Moram pogledati še nekaj delov, da si ustvarim mnenje. Prva sezona je bila po mojem mnenju vrhunec v scifi žanru lani.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

vostok_1 ::

Nisem še gledal, ampak they have my blessing. Knjiga je bistveno bolj slow paced, da ne rečem dolgočasna.
Mislim, da so ubrali pravo smer in jih popolnoma podpiram.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

imagodei ::

Jst je izjavil:

Upam, da se začne s spopadom ene ekipe vojakov (ene 8 komadov), ki jih en vojak vse z lahkoto pobije... (To ni spoiler!)

Ne? Kaj pa? Kako pa ti rečeš temu, da odkrivaš vsebino (kakršna koli že je) tistim, ki si serije (knjige) še niso ogledali (prebrali)?
- Hoc est qui sumus -

oo7 ::

Moram pogledati danes vidim, da sta pa že dve epizodi zunaj druge sezone.

Jst ::

imagodei: A se je to zgodilo? A se bo? Jaz ne vem...

OK, se opravičujem, če sem komu pokvaril izkušnjo.

I won't speculate anymore, I promise.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

oo7 ::

Tista postaja, kjer so bili znanstveniki pripada zemlji ali Marsu?

Mr.B ::

Prva sezona je seldila knjigi. Prišla je nekje do 3/4. Sedaj je kar nekaj mešanje. Upam da so to sestavili skupaj zaradi interesa, ker bi lahko postalo počasno, glede na tempo v knjigah.
Pustimo da so knjige no tako tako... nekako krepko lahko rečemo da se vse giblej okoli karakterejv, nato se vse razvije nekje na 3/4, potem pa, čak a je konec, v dveh poglavjih od petinpedesetih, se vse razreši.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Lonsarg ::

oo7 je izjavil:

Tista postaja, kjer so bili znanstveniki pripada zemlji ali Marsu?


Saj je vse razloženo, marsikaj će v 1. sezoni. Mastermind tega nehumanega eksperimetiranja z alien molekulo je fotr od Julie Mao. Spletkari skupaj s senatorjem da bi zanetil vojno da lahko naprej v miru ekperimentira. No zdaj težko, ko so mu glavnega znanstvenika skinili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

oo7 ::

Lonsarg je izjavil:

oo7 je izjavil:

Tista postaja, kjer so bili znanstveniki pripada zemlji ali Marsu?


Saj je vse razloženo, marsikaj će v 1. sezoni. Mastermind tega nehumanega eksperimetiranja z alien molekulo je fotr od Julie Mao. Spletkari skupaj s senatorjem da bi zanetil vojno da lahko naprej v miru ekperimentira. No zdaj težko, ko so mu glavnega znanstvenika skinili.


Sem čisto pozabil na tistega tastarega z prve sezone.

Hvala za razlago.

vostok_1 ::

Torej Leviathan Wakes je za menoj. Long time since i've read slabih 600 strani.

Ne bo spojlerjev, ampak bi rad samo komentiral, za vse tiste, ki ste kot jaz, želeli prebrat, da boste lažje razumeli serijo.

Knjiga je...tko bom reku, dokler ni akcije se zadeva malo vleče. Tam od polovice naprej postaja vedno bolj zabavno.
Prednost je predvsem ker dobite nekako vpogled v samo vesolje. Science del...tko ni bil slabo razložen.

Plot twisti sicer niso neka revolucija, amapk vseeno dovolj interesantni.

Kar sem res težko prebavljal so karakterji.
To je praktično res njtežji del, ker za pravilno slikat osebo moraš že imeti nekaj pod pasom (al kako se že reče).
Osebnosti so pretežno enodimenzionalne in nekoliko predvidljive. V knjigi je sicer manj osebnosti kot v prvi sezoni, but still. Tu sem močno pogrešal.
Tisto malo romantike, ki je bila...ne vem no...jz sem že dal precej skozi in me je tisti puhek precej pustil na cedilu. But ok, that's besides the point i guess.

Suspenz je bistveno večji kot v seriji, ampak ni to andromeda strain.
Vsekakor pa je bilo zabavno odkrivat malo po malo.

Sam slog avtorja...tko bom rekel...ni ravno višek proze, ampak it works well enough.

Kar me je predvsem vleklo naprej je zgodba. Všeč mi je originalnost, in attention to detail. Samo včeraj sem 4 ure neprekinjeno bral.
Če priporočam knjigo, je to vsekakor glavni del. And i love stories.


Glede serije vs. knjiga...so IMO absolutno enakovredne.
Predvsem so v seriji karakterji dosti bolj visceral, kot v knjigi. Kot rečeno...v knjigi je Amos, komaj kaj omembe vreden, v seriji je den najboljših. Miller...v knjigi je med boljšimi, je pa vseriji še boljši imo.
Serija kot kaže se je lotila ass forward namesto head forward. Ampak pove dovolj zanimivega.

Knjigo bi priporočal vsem, ki ste bralci ali imate nekaj ur viška. Če ste hiperaktivneži in na tsno s časom, je serija soliden ekvivalent. Roko na srce, serija traja 10ur, prebrat knjigo se da tudi dokaj hitro.


Sedaj razmišljam če se lotim Calibanove Vojne. Teaser na koncu knjige je kar mikaven.
Stari bralci...kaj menite? Worth the time?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

MrNighthawk ::

Kaj pa, če se odpre temo Expanse (knjige) in se tam samo o knjigah debatira?

vostok_1 ::

Fine by me, ampak meni ni problem debatirat o knjigi tudi tu, dokler ni spoilerjev. Lahko samo innuendo.

Example:

Ali v drugi knjigi se kaj odpre glavni event prve, ali zaidejo nekam stran?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Smurf ::

@vostok_1 seveda se splaca prebrati ostale, sedaj si se komaj ogrel ;).

In pa, se nadaljuje (na splosno je protomolekula rdeca nit vseh knjig).

vostok_1 ::

Kul. To mi je najbolj pomembno.

Sam neki...a dobimo kake nove igralce, ki so malo bolj večplasnti napram npr. Holden, ki sem večino časa upal, da mu bo kak railgun izstrelek razmazal njegovo glupo faco?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Smurf ::

Se pojavijo in vidis tudi zgodbo iz drugih zornih kotov (tako kot je recimo Miller), glavni pa vseeno ostanejo bolj kot ne isti. Tudi meni gre Holden precej na jetra, ampak sumim da je pisatelj hotel imeti takega princa na belem konju, ki gre vsem na k***. V nadaljevanki so igralca popolnoma zadeli, z njegovim glupim zalostnim izrazom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

vostok_1 ::

Aha.

Jz bi sicer razumel, če bi ga avtor tudi konkretno tako predstavil, ampak jaz nisem dobil občutka, da bi bil kje globlje argumentiran kot tak. Se mi zdi, kot da je bil notri vrinjen, take it or leave it. Nič nimam proti da je notri en do-gooder, ampak naj bo tudi tako dodelan.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Lonsarg ::

Meni je Expanse en izmed Top 5 knjig in ena izmed Top 5 nanizank. In jaz dobre stvari vedno raje prej berem kot prej gledam.

Meni sicer itak Miller zmaga od vseh, Amos mu ne pride do kolen:)

vostok_1 ::

Dva najboljša pač v seriji. V knjigi pa je Miller definitivno superioren.

Sam fak...sedaj vidim, da bo tega 9 knjig....are you fucking kidding me. Ne bom zdržal tako dolgo.

Na neki točki bo kot TWD. Bolečina...ampak goni te da vidiš kako konča.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

garamond ::

Hvala, vostok_1, da si primerjal knjige in serijo brez spoilerjev. (Zdaj me ima, da bi jih prebral še jaz.)
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

Smurf ::

Meni je zdalec najboljsi character Avasarala.

vostok_1 ::

garamond je izjavil:

Hvala, vostok_1, da si primerjal knjige in serijo brez spoilerjev. (Zdaj me ima, da bi jih prebral še jaz.)


Ni za kaj.

vedi pa da bo začetek knjige...predvsem millerjev del...se malo vlekel.
Šele proti polovici sem nekako zares padu notri.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

vostok_1 ::

PS. Izogibajte se audio book-a. Narrator ima meni neprimeren glas in pokvari že tako ne pretirano odlične karakterje.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Iatromantis ::

Smurf je izjavil:

Tudi meni gre Holden precej na jetra, ampak sumim da je pisatelj hotel imeti takega princa na belem konju, ki gre vsem na k***.

V knjigah je Holden spočetka idealist in Miler realist in prav zdaj smo v nadaljevanki na točki, ko se ti njuni vlogi začneta menjati - Holden ni več tak idealist kot na začetku in prične prehajat na stran 'realistov' od koder pa se Miler umika v idealizem.

Knjige so super, a da imam občutek, da v poznejših že pretiravajo in kdaj tudi ušpičijo kakšno logično nekonsistenco v pripovedi..

vostok_1 ::

Sem proti koncu druge.
In holden mi gre še vedno na kurac. Skušajo ga predstavit kot idealista, v resnici izpade najbolj antipatičen, annyoing, beta male, cuck kar jih je.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

oo7 ::

Lonsarg je izjavil:


Meni sicer itak Miller zmaga od vseh, Amos mu ne pride do kolen:)


Samo nalomil ga je pa >:D

vostok_1 ::

Nisem še gledal 2 sezone. Danes končam drugo knjigo.
Se serija drži druge knjige ali podobno kot v prvi skačejo že v nasledjno? Ne bi hotu spoilerjev, preden še tretje ne preberem.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Lonsarg ::

Zaenkrat ni dogodkov iz tretje razen da predstavijo osebo iz tretje, ampak zna biti še kaj.. Gre se o Marsovki.

oo7 ::

Men gredo pa tisti štrije Marsovski marinci na jetra posebej vodja.

sulaco ::

marinka je za nadaljevanje zgodbe zeloo pomembna ... ne pozabit, da je nadaljevanka komaj na začetku 9 knjig!!

Ampak ravno pri zadnjem predvajanem delu sem razmišljal, kako slabo igrajo igralci-totalno leseni. kao "kemija" med Holdnom in Naomi...ja kdo bo pa verjel v to sterilnost... Mogoče se samo meni zdi?
Nehote to nanizanko primerjam s SG-1, saj ima cel kup vzporednih reči, ampak "kemije" med štirimi jezdeci na Roci preprosto ni...pa vem, da je nanizanka stvar interpretacije iz knjige....ampak en tak občutek imam, da hočejo zmetat ogromno denarja v CGI (kot GoT), posneto na odlični knjižni podlagi, za dobre igralce je pa zmanjkalo denarja....potem pa pričakujejo, da bomo gledalci molzne krave spremljali tole 15 sezon.

A se niso od StarTreka pa SG-Universe nič naučili?

Recimo pri Dark Matter je sodeloval Malozzi kot pri Sg1, pa še igralci so malo bolj živi in stvar deluje....IMDB7,5

Jst ::

>Mogoče se samo meni zdi?

Ne.

>za dobre igralce je pa zmanjkalo denarja

V bistvu, če se "ujamejo", kot pri Dark Matter, bo super.


---

Bobby in njen ekipa Mars Marines pa res deluje preveč posiljeno. Mora začeti dobro igrati, ker je zelo .... (ne smem)...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

vostok_1 ::

Ok. Torej, še druga knjiga je za menoj.

//extremely low spoilers, maybe not even that

Meni osebno je bila boljša. Zgodba je sicer bolj intimnejše narave, bolj osebne, ampak se mi je zdela malo bolj razdelana.
Bobbie je sicer kar solidno predstavljena. No objections here.
Avasarala je tudi kul in je že malo bolj podobna seriji. Edino tisto konstantno preklinjanje...

Moram pa povedat, da slog avtorjev...je tko pač zelo ameriški. Ne more se ravno primerjat s kakimi evropskimi klasiki fikcije.
Dialogi so včasih malo za lase privlečeni.

But ok...je pa zgodba kul, to mi je glavno.


PS. Lahko pa bi bilo vse skupaj krajše. 9 knjig....đizs.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Iatromantis ::

vostok_1 je izjavil:

PS. Lahko pa bi bilo vse skupaj krajše. 9 knjig....đizs.

Pa še pet mini novel :)

"Drive" (Nov 27, 2012)
"The Churn: An Expanse Novella" (April 29, 2014)
"The Butcher of Anderson Station: A Story of The Expanse" (Oct 17, 2011)
"Gods of Risk: An Expanse Novella" (Sept 15, 2012)
"The Vital Abyss: An Expanse Novella" (Oct 15, 2015)


Zelo zanimiv univerzum sta si zamislila pisatelja in z veseljem bi prebral kakšno dodatno literarno delo o njem :P

vostok_1 ::

Jz pač priznam...ko so bili odstavki, kjer so avtorja želela prenest "feeling" nekega karakterja na bralca, sem malo pohitel.
Such ineffectual drivel.
Edino Bobbie recimo sem bral dosledno, kako opisuje bojni plan, in svoje občutke. Holdena sem kratkomalo tekel skozi, ker za tako sranje mi je zguba časa.

Še vedno upam, da ga bo kdo fental...ker se mi ga res ne da prenašat še 7 knjig.
Bog ne dej, da ga bo kdo samo ranil...pol bom moral celo poglavje brat, kako "mu je žal", kako "se je slabo obnašal do prijateljev"...blah blah blah. Just die already.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

oo7 ::

sulaco je izjavil:

marinka je za nadaljevanje zgodbe zeloo pomembna ... ne pozabit, da je nadaljevanka komaj na začetku 9 knjig!!



Škoda, ker je tečen lik in še igralka je kar ena.

Jst ::

Dobra je, dobra!

Njen karakter je zakon. Upam, da bosta režiser in igralka to znala prenesti v serijo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Damn, ta serija gre v vitrino. Upam, da bo Collectors edition vseboval kakšen swag, da se postavi zraven BSG Cylona.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Starodavni ::

Tale četrti del je bil pa eden boljših, sploh na koncu je bil samo waw :D

oo7 ::

Je že 4 epizoda zunaj? Pri nas nekaj štrajkajo ni še nič.

Jst ::

>Tale četrti del je bil pa eden boljših, sploh na koncu je bil samo waw :D

Jep, I was in AW! ko sem gledal in si predstavljal, kako bo CGI zgledal na 4K z 4K BluRay. Noro so naredili. Pa attention to detail. Sicer je vse pospešeno, ampak recimo ko Navuu vžge šest raket, se začne premikati in zažarijo "catwalks".

Sicer sem razmišljal, če bodo spremenili zgodbo in "šli naprej" v stilu, da SPOILER
bo Eros namesto v sonce šel v Venero.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

vostok_1 ::

Sem gledal le prvi dve epizodi nove serije. Prva je bila bistveno prehitra. Druga je bila odlična vse do konca, razen ko dohtarja fentajo, ki je izpadlo zlo "B class".


PS. Sem začel z Abaddon's gate (3 knjigo). Sm sicer šele na desetini, ampak moram priznat, da je faking boring as hell. Novi karakterji so pač, krneki. Avtorjev slog mi postaja že predvidljiv in nekoliko hudomušen.
Je tko kot sem rekel...če preveč razvlečeš zadevo, uničiš čar.
Prvi dve sem kar požiral, sedaj se mogoče malo preveč zasičen. Vrjetno rabim kaj pavze.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Jst ::

V tretji zveš, kaj/zakaj "The Expanse".
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

vostok_1 ::

Sicer sumim, kako in kaj ja. Je kar očitno že na začetku.

SPOILER
Time dilatation.




Ampak i'm being honest. Vleče se mi. Je pa res, da sem obe knjigi prebral takoj eno za drugo. Morda res rabim malo pavze.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Jst ::

Lej, mogoče knjige just aren't your cup of coffee. Vsak ims svoj okus. Nič ni narobe, če ti niso všeč-

Jaz pa po drugi strani, nisem mogel odložiti knjig, ko sem začel brati.

Sicer pa, imam jaz deljeno mnenje glede ekranizacije knjig. Meni osebno se najbolje zdi, da okvirno zgodbo vzamejo iz knjig, potem pa sami nadaljujejo. To bi se večkrat izkazalo kot boljša alternativa. Ne izkaže se dobro, po mojem mnenju, če ni "taprav" medij, če samo "slepo" sledijo knjigam, ker ima pač vsak medij ima svoje prednosti in slabosti.

Po tej epizodi, se mi serija zdi super, čeprav bi jaz spremenil nekaj stvari. Ampak to je moj bias.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

nurse013 ::

Jst je izjavil:

V tretji zveš, kaj/zakaj "The Expanse".

Hm,nisem dojel,daj razlozi zakaj
:)
you gotta be kidding me...

Mr.B ::

nurse013 je izjavil:

Jst je izjavil:

V tretji zveš, kaj/zakaj "The Expanse".

Hm,nisem dojel,daj razlozi zakaj

Miller reče : You "as humanity" will fuck up anyway na koncu simulacije... potem pa je naslednja knjiga
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

vostok_1 ::

Mr.B je izjavil:

nurse013 je izjavil:

Jst je izjavil:

V tretji zveš, kaj/zakaj "The Expanse".

Hm,nisem dojel,daj razlozi zakaj

Miller reče : You "as humanity" will fuck up anyway na koncu simulacije... potem pa je naslednja knjiga


Spoiler brah.




Drgače, ne da knjige niso moj cup of tea....ampak avtorjev slog je tak...not exactly my cup of tea.
SPOILER
Recimo tisti pretep na začetku ta druge Mao-ev punce (Clarisas al kaj že) in mafijca Travisa. Mislim. Bolj ameriško ne bi moralo bit.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Jst ::

To glede ameriškega sloga se lahko strinjam. Po drugi strani je tudi Enders Game napisan "robato", ampak je zgodba vseeno vredna statusa, da je ta knjiga priporočeno branje na nekaj vojaških akademijah in tudi US Marines.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

oo7 ::

Tale zadnja epizoda se pravi četrta je bila pa res dobra :D
««
5 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stargate Universe in druge Sci-fi serije (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Sedem umetnosti
3427554691 (4215) Pithlit
»

Altered Carbon (Tv serija 2018-) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10020527 (9761) DamijanD

Več podobnih tem