» »

Rudarjenje kriptovalut

Rudarjenje kriptovalut

i33a ::

Pozdravljeni, zanima me katere kriptovalute se "splača" rudariti. Vem, da sem za nekaj res dobičkonosnega vsaj par let prepozen.
Pa vendar.. če se odločim rudariti neko kriptovaluto, bo to slabo za moj laptop(se bo hitreje pokvaril?).
Stvar me zanima, ker stroškov z elektriko nimam in se mislil če bi lahko tako zaslužil par € na mesec?

Lep pozdrav

Leprechaun ::

Z prenosnikom se ne splača rudariti - na splošno se ne splača, če dnevno ne spremljaš situacije (jaz nikoli nisem rudaril, ker se mi ni dalo ubadati s tem). Imel boš več stroškov kot zaslužka + verjetno ti bi grafična hitro odletela.
*************************************************************

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

pozabi na rudarjenje, si zamudo ta vlak..
#brezpodpisa

i33a ::

Aha, kaj pa če sestavim enega low-budget stacianarca v ta namen?
Bi se potem splačalo ali ne?

hojnikb ::

nope.

Kot rečeno, si vsaj kako leto prepozn.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Leprechaun ::

i33a je izjavil:

Aha, kaj pa če sestavim enega low-budget stacianarca v ta namen?
Bi se potem splačalo ali ne?

Če vržeš notri par komadov r9 290 in imaš "brezplačno" elektriko, bi morda še kaj dosegel - je pa čisti gambling - kahko tudi izgubiš več 100EUR :)...
Sam bi na tvojem mestu opustil idejo.
*************************************************************

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

Kaj te kriptovalute je bilo na začetku lažje rudarit oziroma računat? To malo spominja potem na "catch the cash" sistem piramidne igre...si moraš izmislit novo "kriptovaluto" in upat, da se zadeva prime.

urli ::

i33a je izjavil:

Pozdravljeni, zanima me katere kriptovalute se "splača" rudariti. Vem, da sem za nekaj res dobičkonosnega vsaj par let prepozen.
Pa vendar.. če se odločim rudariti neko kriptovaluto, bo to slabo za moj laptop(se bo hitreje pokvaril?).
Stvar me zanima, ker stroškov z elektriko nimam in se mislil če bi lahko tako zaslužil par EUR na mesec?

Lep pozdrav



Pozabi, vsaj leto in pol si prepozen. Jaz sem rudaril na višku vrednosti BTC takrat se je še splačalo. Še posebej LTCje, ki sem jih sproti spreminjal v BTC. Je pa tko da itak se je špekuliralo, recimo jaz sem sem rudail z 1 r9 280x, pa sem na mesec porabil cca. 40EUR štroma, dobil sem pa 100EUR ampak to seveda, če bi takoj kovance pretvoril v EUR, pa jih jasno nisem tko da zdaj sem na zgubi. Samo težavnost je bila iz dneva v dan višja, sploh na vrhunco, to je šel zaslužek po parih mesecih hitro v minus (višji račun za elektriko kot so vredni kovanci, če bi jih z EUR kupil na borzi) tko da že dolgo se ti jih več ne splača rudariti. Če bi rad posksuil svet kriptovalut, nakaži denar na borzo, kupi kovance in jih prenesi v denarnico potem pa upaj, da bo nekoč 1 BTC vreden 100.000EUR :)) S CPU / GPU rudarjenjem si boš trenutno delal pošten minus...

Drugače imaš pa na tejle strani tečeaje nekaterih kovancev http://www.bitcoinslo.com/ in recimo samo za primerjavo, BTCje vreden okoli 200EUR, ko sem jaz rudaril, je bil vreden okoli 700EUR. LTC je vreden 1.73EUR, se še spomnem (imma tut printscreen od ene borze :D) ko je bil vrtoglavih 30EUR! V najboljših časih pa mislim, da je prišel tudi na 40$! Samo da bi jih takrat nabavil 10, dal za njih 350EUR, bi mi sedaj ostalo 4EUR. Vidiš kakšen padec? Zato upoštevaj nasvet, da "investiraj" v kritovalute točno toliko kot si pripravljen izgubiti (če špekuliraš). Folk je bil zaradi teh kovancev ob VSE prihranke. Še posebej takrat ko je mt.gox propadel...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

slitkx ::

Rudarjenje pač ni le Bitcoin+Ether.
Prav tako ni avtomatik obsolete.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rudarjenje na android telefonu

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
264225 (332) Tormentor30
»

Etherum mining (rudarjenje) (strani: 1 2 3 460 61 62 63 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
3108473787 (82518) Jagdpanter

Kriptovaluta Pi

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
3915395 (9700) Kripto mesi
»

Ethereum Classic bržčas tarča napada z 51 odstotki

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
228664 (4138) maco-maco
»

Čedalje več okuženih računalnikov rudari kriptovalute (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
5420808 (16455) krneki0001

Več podobnih tem