» »

Nabiranje informacij o izpitu

Nabiranje informacij o izpitu

kitajc ::

Situacija je taka - Na faxu imam izpit, ki je kar zajeban. Le ta je še iz starega programa (ne iz bolonjskega), tako da ga na posameznih izpitnih rokih ne opravlja prav veliko študentov (sedaj že kakšno leto niti eden - ja tako je). Ker mi profesor in asistenti na ne dajejo nobenih informacij o izpitu, ne vem kaj lahko sploh pričakujem. Prav zaradi tega malo odlašam.
Ravno jutri pa ima profesor rok, kjer sem videl, da se je tudi na moj izpit prijavil vsaj en študent (pač rezerviran je prostor v predavalnici za za predmet). Rad bi nekako prišel do informacij o izpitu. Če čakam na rezultate, potem bom imel le vpisno cifro študenta, ki je pisal izpit in najbrž mi to ne bo prav dosti pomagalo.
V predavalnici bo sigurno 100 - 150 ljudi in težko bom našel ravno tistega oz. ga bom izgubil med vsesplošno množico.
Naslednji dan bo ogled izpitov, a ne vem kako to poteka. Lahko bi šel tja, se predstavil za "tistega študenta" in pogledal izpit, a če me prof. ujame, sem verjetno kar konkretno najebal.

Vem, da boste nekateri rekli, da kompliciram, a izpit ni mačji kašelj. Imam vsaj 1500 - 2000 strani gradiva, ki je bolj kot ne brez repa in glave. Na izpitu pa bom dobil 3 vprašanja, katerih odgovori so zelo kratki. Nabrati je potrebno 6 točk od 10-ih. Da bi znal vse je praktično nemogoče. Poanta je, da je včasih dajal "standardna" vprašanja, ki jih je z leti malo spreminjal, sedaj pa bog si ga vedi kaj sploh daje v izpit.

No, kakršni koli predlogi mi bodo v pomoč!!!
  • spremenilo: kitajc ()

fosil ::

V predavalnici bo sigurno 100 - 150 ljudi in težko bom našel ravno tistega oz. ga bom izgubil med vsesplošno množico.

Kako pa ga bo našel profesor?
Pogledaš kdo je in ga po izpitu povprašaš kako je.
Sicer pa, poglej stare izpite, verjetno profesor ni na novo izumljal izpitov za par posameznikov.
Izdajanje za nekoga drugega, je ob dejstvu, da je tako malo študentov po starem programu, neumnost, da ne rečem še kaj drugega.
Tako je!

kitajc ::

fosil je izjavil:

Kako pa ga bo našel profesor?

V predavalnici bo asistent verjetno najprej posedel vse študente (9 različnih predmetov) ter nato razdelil liste z nalogami. Lahko bi sedel v predavalnici toliko časa, da bi videl kdo je, ter nato odšel skozi vrata (itak me nobeden ne bo poznal). Če me bo vmes slučajno vprašal, kateri predmet pišem, mu povem tistega, kjer je največ študentov (sigurno jih je na tistem 50).

fosil je izjavil:

Sicer pa, poglej stare izpite, verjetno profesor ni na novo izumljal izpitov za par posameznikov.

Problem je v tem, da so pri prehodu na bolonjski študij spremenili predmetnik. Snov je lahko enaka, lahko pa kar precej drugačna. Se mi je že zgodilo, da sem prišel na izpit, ki je bil prej "standarden", nato pa sem dobil kar "bolonjski" izpit. Če bi to vedel v naprej bi se že lahko pripravil, tako pa sem enostavno pogrnil.

lebdim ::

Problem je v tem, da so pri prehodu na bolonjski študij spremenili predmetnik. Snov je lahko enaka, lahko pa kar precej drugačna. Se mi je že zgodilo, da sem prišel na izpit, ki je bil prej "standarden", nato pa sem dobil kar "bolonjski" izpit. Če bi to vedel v naprej bi se že lahko pripravil, tako pa sem enostavno pogrnil.


ne vem, to je meni malo čudno, da dobiš bolonjski izpit ... kaj te asistent ne vpraša oz. a ne kliče študentov, prijavljenih na izpit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

kitajc ::

lebdim je izjavil:

ne vem, to je meni malo čudno, da dobiš bolonjski izpit ... kaj te asistent ne vpraša oz. a ne kliče študentov, prijavljenih na izpit?


To je pa zato, ker pride na bolonjski izpit 30 študentov, na tiste iz starega programa pa 5 študentov. Profesorju se potem ne da sestavljati dveh različnih izpitov in enostavno le spremeni "ime izpita" in dejansko vsi pišemo isti izpit. Ne dogaja se to povsod, a se. Sem že bil v taki situaciji in sem prof. kar povedal da izpit ni bil tak kot včasih, pa mi je le odvrnil, da je vse del učnega procesa in je potrebno znati vse.

Phantomeye ::

Kaj pa ce preprosto vprašaš tistega študenta, kaj je bilo na izpitu?

bajsibajsi ::

Phantomeye je izjavil:

Kaj pa ce preprosto vprašaš tistega študenta, kaj je bilo na izpitu?


A vseh 150?

lebdim je izjavil:

Problem je v tem, da so pri prehodu na bolonjski študij spremenili predmetnik. Snov je lahko enaka, lahko pa kar precej drugačna. Se mi je že zgodilo, da sem prišel na izpit, ki je bil prej "standarden", nato pa sem dobil kar "bolonjski" izpit. Če bi to vedel v naprej bi se že lahko pripravil, tako pa sem enostavno pogrnil.


ne vem, to je meni malo čudno, da dobiš bolonjski izpit ... kaj te asistent ne vpraša oz. a ne kliče študentov, prijavljenih na izpit?


Ni cudno, ker se mnogokrat stari studenti sami strinjajo, da bi pisali po boloncu, v upanju, da bo izpit lazji... in se zafrknejo.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

bajsibajsi je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Kaj pa ce preprosto vprašaš tistega študenta, kaj je bilo na izpitu?


A vseh 150?

lebdim je izjavil:

Problem je v tem, da so pri prehodu na bolonjski študij spremenili predmetnik. Snov je lahko enaka, lahko pa kar precej drugačna. Se mi je že zgodilo, da sem prišel na izpit, ki je bil prej "standarden", nato pa sem dobil kar "bolonjski" izpit. Če bi to vedel v naprej bi se že lahko pripravil, tako pa sem enostavno pogrnil.


ne vem, to je meni malo čudno, da dobiš bolonjski izpit ... kaj te asistent ne vpraša oz. a ne kliče študentov, prijavljenih na izpit?


Ni cudno, ker se mnogokrat stari studenti sami strinjajo, da bi pisali po boloncu, v upanju, da bo izpit lazji... in se zafrknejo.


KAj ti govoriš? Če pravi, da bi se šel profesorju predstavit kot ta študent, da bi dobil vpogled v izpit (kar je kaznivo), potem to pomeni, da namerava na nek način pridobit njegovo ime. Naj ga kontaktira na fb-ju ali nekaj takega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izredni študij na fakulteti za računalništvo in informatiko

Oddelek: Šola
2712534 (2897) falconnn
»

FRI (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šola
22146594 (34114) awy
»

Skrito ocenjevanje

Oddelek: Šola
132134 (1377) St235
»

prisilen prepis na bolonjski študij

Oddelek: Šola
82496 (2172) Isotropic
»

Najbolj plonkajo računalničarji

Oddelek: Novice / Zasebnost
367881 (6474) DavidJ

Več podobnih tem