» »

Sveti gral levice v Grčiji in drugje

Sveti gral levice v Grčiji in drugje

Temo vidijo: vsi
««
15 / 47
»»

A. Smith ::

No, v nečem ima Domen vendarle prav:

Grki bodo naslednjih 30 let najbolj zelen narod v Evropi.














Ker bodo naslednjih 30 let žrli travo...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

matijadmin ::

To kar eni pišete so nestrpni in neokusni debilizmi.

Nemci so neumni, ker so posodili (torej tvegali), zdaj pa nočejo sprejeti svoje odgovornosti. Prošnja za odlog je še kako realna, če nimaš. Juncker je pokazal celo nekaj navdušenja nad zaprosilom.

Mr.B ::

domen_,
meni je čisto jasno da se bo tvoja zelena energija v Grčiji izšla, če jim ne bodo dali dnaraj. A je potem semiselno tem razpravljati ? Verjetno ne, ker zapravljnje Grkov ali pa Slovencev, nima nobene veze s tem, da so dali kredite, ki jih nismo porabili za recimo zeleno energijo. Žalostno je pa potem to skupaj združevati, kot skupnega imenovalca...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Gladi ::

matijadmin je izjavil:

To kar eni pišete so nestrpni in neokusni debilizmi.

Nemci so neumni, ker so posodili (torej tvegali), zdaj pa nočejo sprejeti svoje odgovornosti. Prošnja za odlog je še kako realna, če nimaš. Juncker je pokazal celo nekaj navdušenja nad zaprosilom.

In kakšna je odgovornost Nemcev? Mislm, a ti sam seb vrjameš kakšne buče pišeš. Čisto nič ne obvezuje Nemčije in preostale EMU države, ki so posojale denar Grčiji, da bi to še nadalno počele. Prav tako se more Grčija prilagajat kreditodejalcem in ne obratno, ker ona potrebuje kredit. In tako kot pač ma možnos Grčija razglasit bankrot, in tako kot je imela možnost demokratično izvolit novo vlado, pač tako majo pravico preostale države odločat kam bo šel davkoplačevalski denar in pod kakšnimi pogoji.

Spajky ::

97% Owned - Economic Truth documentary 2h.10.23 ... malo dolgo, vendar razsveljevalno, angl.film ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

thramos ::

Heh, politika je splošno znana predvsem po odprtih kartah.

Ne vem pa od kje ideja, da gre pri Grčiji za kakršnokoli zdravljenje. Po mojem gre izključno za zagotavljanje vračanja dolga.

VaeVictis ::

Me prav zanima koliko Grkov in tudi Slovencev bi sedaj zagovarjalo še vedno brezgotovinsko in samo bančno poslovanje...

Sploh glede na izjavo g. Jazbeca, da je sporazum, ki bo prišel v veljavo 2016, da tudi imetniki depozitov sodelujejo direktno pri dokapitalizaciji bank.

Mr.B ::

VaeVictis,
verjetno tako kot rki, bodo panično dvigovali vse prihranke..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Matako ::

Po vsej Ciprasovi "300" teatraliki je iztržil "ajd neka vam bo" 4 mesece, če predstavijo celovite reforme v ponedeljek. :|
http://www.bbc.com/news/business-315567...

Menda so videli Varufakisa hoditi nekam na široko danes. .
/\/\.K.

Mr.B ::

domen_,
še vedno ne vem, zakaj je za težava Grcke, kriv EKO vidik. In zakaj bi zaradi tega bili kanovani vsi ostali.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

AndrejO ::

Mr.B je izjavil:

domen_,
še vedno ne vem, zakaj je za težava Grcke, kriv EKO vidik. In zakaj bi zaradi tega bili kanovani vsi ostali.

Eh, bom jaz namesto njega odgovoril: zero sum. Planet postaja premajhen za človeštvo s trenutnimi energijskimi potrebami in potrebno se bo širiti, ker je to edini način, da se sumo dlje časa povečuje. Glede na to pa, da kratkoročno dovolj hitra širitev ni realna, bo potrebno v nekem trenutku vsa za nekaj časa pristati na zero sum. Ta trenutek pa lahko res odložimo z zmanjševanjem razlik in zaviranjem tistega dela razvoja, ki se opira na lokalne energetske vire, ki niso obnovljivi.

Seveda je to fizikalna in ne ekonomska kategorija. Termodinamika je že ugotovila kako se bo za človeštvo zaključila stvar v tem vesolju in problem je, kot vedno, v energiji. S preveč kratkoročnim gledanjem, pa se lahko zgodba zaključi lokalno na Zemlji, še preden se bo zaključila za vesolje.

Mr.B ::

AndrejO,
a nekako tako kot v Matriki, ko stroji rečejo, da so pripravljeni sprejeti življenski slog, glede na njihove energetske zmožnosti, ko nuknejo vse v matrici ?
Odgovor je na nivoju, tipa itak so vse nimci krivi, to da so pa še cca najmanj polovico dolžni nekomu, to pa ni problem. Samo ti grdi Nmci ki so naredili dober biznis. Še dobero da Grčija nima takih sposobnežev, kot so imeli včeri debato levičarji na TV-ju, kdo je kriv...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

AndrejO ::

Nemčija ni nedolžna, tudi ni edina kriva in z entropijo to nima veliko. Zaenkrat je energije še dovolj, da se lahko pri seštevanju dobi več od 0 in zato to na delitev še ne vpliva.

Mr.B ::

AndrejO,
dejmo hipotetičen scenarij. LEtos se slovenija zadolži za 8 miljard€. Javni primanjkljaj preseže "zagotovo" 3 %. Februarja 2016 se moramo zadolžiti za 2 mijardi€, pa nam ne dajo brez da implementiramo reforme s 30% rezom v maso plač JS.
Kdo bo kriv ? tisti ki so do sedaj dajali dnar, ali tisti ki od leta 2009 dalje niso rezali v JS.
Po tvojem je to kriva Nemčija, _domen bo pa dodal, ker nismo bili ekološko osveščeni nekaj.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

ZaphodBB ::

Nekaterim se gre bolj za to, da bi Grke kaznovali, kot za to da bi se pri njih karkoli rešilo.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

AndrejO ::

ZaphodBB je izjavil:

Nekaterim se gre bolj za to, da bi Grke kaznovali, kot za to da bi se pri njih karkoli rešilo.

Temu jaz rečem nepotrebno protestantsko moraliziranje.

Mr.B ::

AndrejO,
FANA S PADCEM GRŠKEGA BDP-JA : A tebi ni jasno da ko začneš šparat, da boš imel v vsakem primeru padec BDP-ja. Vprašati se moraš, kolikšen generator BDP-ja so bili dani krediti, preden je Bruselj rekel, hop fantej, tale excelica se pa ne ujema, potem pa je dolg poletel za 2x... Potem pa če predpostavljaš da Grki, nio pred izvajanjem reforum, pokazali dejanskega stanja vodenja države, imajo le te še toliko slapši priokus...Podobno asociacijo lahko vzporedno povlečeš s Cervantesovim ak. JJ je kriv... PRi nas so bile reforme, tima rezanje socialne kapice, JS se je pa pustil na miru, in sedaj je že jasno da pri 4+ mijardah ko gre za plače JS, imajo rezi v socialno kapico, minimalni vpliv. In edina sreča z Slovenijo, je ta, da Nemčija deluje dobro, da se preživimo od izvoza...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Martin Krpan ::

Tu sem že kar nekaj prebral o ponavljanju nedelujočega recepta. Kakšen pa je delujoči recept ?
Tudi ne razumem čara izstopa iz Euro cone. Ko izstopiš dolgovi čudežno skopnijo ? Jih ni potrebno več vrniti ?
Če se grki vrnejo na drahmo , ki jo bodo lahko sami noro tiskali seveda temu sledi velika inflacija in še večji padec kupne moči prebivalstva.

Pa kredite ki so jih do sedaj dobili , kaj so z tem denarjem naredili?
So gradili tovarne , turistične kapacitete , vlagali v kmetijstvo in obnovljive vire energije?

Kolikor sem razumel so ga bolj porabili za dolce vita. Sebi gradili vile , kupovali BMW-je , malo delali in veliko trošili in nalagali v švicarske banke.... Pa še davkov ne plačujejo.

Pa naj prebivalstvo ta denar vrne tujcem , predvsem pa se naj nehajo na novo zadolževati , pa jih ne bo komandirala nobena troika. Niti € novega kredita več!!!
Ker , če z vsemi temi stotinami miljard niso naredili nič pametnega tudi z novimi miljardami ne bodo.8-O
Če za trenuten lifestyle ne zaslužijo dovolj pa naj živijo zmožnostim primerno , tako kot npr. makedonci , srbi , bosanci..... Za makedonce je 200€ dovolj , grki pa so ubožčki ker morajo živeti z 600-1000€. Dvojna merila mogoče?

AndrejO ::

Martin Krpan je izjavil:

Tu sem že kar nekaj prebral o ponavljanju nedelujočega recepta. Kakšen pa je delujoči recept ?

Najti ga bo potrebno. Kar seveda ni možno brez udeležbe vseh, vključno z Grčijo, Nemčijo in Slovenijo.

Martin Krpan je izjavil:

Tudi ne razumem čara izstopa iz Euro cone. Ko izstopiš dolgovi čudežno skopnijo ? Jih ni potrebno več vrniti ?

Nekateri bi še vedno radi dokazovali "moralni prav" in si mislijo, da bi to bila primerna kazen. Če je poanta EU kaznovanje in ne pomoč, potem mi prosim povejte kje naj podpišem peticijo za izstop.

Martin Krpan je izjavil:

Če se grki vrnejo na drahmo , ki jo bodo lahko sami noro tiskali seveda temu sledi velika inflacija in še večji padec kupne moči prebivalstva.

Srbija je šla skozi to travmo po koncu bombardiranja l. 1999. A vendar, ko pogledaš BDP Srbije, kjer so jedli travo, da so preživeli in BDP Grčije, ki smo jo menda "reševali", je težava verjetno očitna. Graf je tukaj.

Izstop bi ekstremno bolel, hkrati pa bi pomenil tudi bankrot in mnogo večji odpis dolgov, kot pa katera koli druga varianta.

Martin Krpan je izjavil:

Pa kredite ki so jih do sedaj dobili , kaj so z tem denarjem naredili?
So gradili tovarne , turistične kapacitete , vlagali v kmetijstvo in obnovljive vire energije?

Kolikor sem razumel so ga bolj porabili za dolce vita. Sebi gradili vile , kupovali BMW-je , malo delali in veliko trošili in nalagali v švicarske banke.... Pa še davkov ne plačujejo.

Moralni hazard evropskih bank je bil očiten. Posojale so na veliko in računale na to, da se bo njihov dolg socializiral, kar se je, glej ga zlomka, tudi res zgodilo.

Martin Krpan je izjavil:

Če za trenuten lifestyle ne zaslužijo dovolj pa naj živijo zmožnostim primerno , tako kot npr. makedonci , srbi , bosanci..... Za makedonce je 200€ dovolj , grki pa so ubožčki ker morajo živeti z 600-1000€. Dvojna merila mogoče?

Ne si misliti, da to ne more jutri doleteti tudi tebe. Koga poš potem klical na pomoč, ko bo štruca kruha 10EUR, tvoja "plača" pa 200 EUR? Ker je Makedoncu to dovolj, bo tudi tebi, mar ne?

Mr.B ::

AndrejO ak _domen,
dej nehi z nekimi ekonomskimi modeli obnovljivih virov, ker so samo posebi smešni. Ingonilna sila ni nikoli bil JS, da se ga rabi, o temu ni dvoma.. Težava Grčije in če bi se v enakem položaju znašla sovenija, lahko brez težav primerjaš s standardom, ki si ga pač še dolgo ne bodo mogli privoščiti. Problem je verjetno isti, ki ga vidimo v Sloveniji, kjer vsi pravijo da smo v Jugi živeli bolje, samo nekako nočemo iti nazaj na standard juge. Ali je dolg odpllačljiv ali ne, je druga zgodba. Relano ne, samo če daš ti posojemalcem model reševanja težav lastnega gospodarstva z višanjem plač v JS etc, potem pač ne pričakuj nekakšno čudne reakcije, teh grdi tujcev..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

MrStein ::

thramos je izjavil:

Heh, politika je splošno znana predvsem po odprtih kartah.

Ne vem pa od kje ideja, da gre pri Grčiji za kakršnokoli zdravljenje. Po mojem gre izključno za zagotavljanje vračanja dolga.

Kaj pa bi naj bila razlika?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Martin Krpan ::

Moralni hazard evropskih bank je bil očiten. Posojale so na veliko in računale na to, da se bo njihov dolg socializiral, kar se je, glej ga zlomka, tudi res zgodilo.

Moralni hazard grčije je še očiten. Sposojali so si na veliko in računali na to , da se bo njihov dolg socializiral , kar se bo , glej ga zlomka izgleda tudi res zgodilo.
Tudi na naš račun in račun tistih bolgarov in romunov , ki imajo še 3x manjkot grki.

Še vedno pa nisi odgovoril zakaj je 200€ OK za makedonce , bolgare , romune ni pa OK za grke?

Ker te še nisem zasledil kako pišeš cele litanije o in izkoriščanih in ubogih makedoncih.

Martin Krpan ::

Nekateri bi še vedno radi dokazovali "moralni prav" in si mislijo, da bi to bila primerna kazen. Če je poanta EU kaznovanje in ne pomoč, potem mi prosim povejte kje naj podpišem peticijo za izstop.

Čak čak , vračanje svojih dolgov je zdaj po novem kazen ?

Prosim posodi mi 50.000 € , sigurno mi jih boš dal in me ne boš kaznoval tako , da bi jih hotel nazaj. Jaz pa svečano 100% obljubim , da ti jih ne bom vrnil. Jih NUJNO potrebujem za nov BMW M5!8-)

Sva zmenjena?:D

RED_line ::

beh, euro lepo pada proti vsem valutam na svetu. naj se še igrajo, tako bo dolar močnejši in mi še bolj v riti

Gladi ::

RED_line je izjavil:

beh, euro lepo pada proti vsem valutam na svetu. naj se še igrajo, tako bo dolar močnejši in mi še bolj v riti

Če bo dolar še močnejši, bo ZDA v riti, ampak verjetno ti je brezveze razlagat zakaj....

nurmaln ::

RED_line je izjavil:

beh, euro lepo pada proti vsem valutam na svetu. naj se še igrajo, tako bo dolar močnejši in mi še bolj v riti


To da evro pada ni nič slabega. Bo pomagalo evropskemu izvozu
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Martin Krpan ::

in malce omejilo uvoz škarta z kitajske ter preprečilo outsurcanje še preostale evropske industrije v daljno kino.

AndrejO ::

Martin Krpan je izjavil:

Moralni hazard grčije je še očiten. Sposojali so si na veliko in računali na to , da se bo njihov dolg socializiral , kar se bo , glej ga zlomka izgleda tudi res zgodilo.

"Socializacija dolga" pomeni, da se zasebne kreditorje zamenja z javnimi. To, kar se je šla Grčija pred 2008 je bila druga vrsta moralnega hazarada. Daj si poglej vsaj osnovni slovarček pojmov, preden zabluziš.

Martin Krpan je izjavil:

Tudi na naš račun in račun tistih bolgarov in romunov , ki imajo še 3x manjkot grki.

Bolgarija in Romunija nista v evrozoni in pri tlačenju Grčije nista sodelovali. Slovenija nima 3x več od Grkov po nobenem merilu. Še recimo po BDP per capita je Grčija padla pod Slovenijo. Upam, da si sedaj srečen, ker živiš v bogatejši državi.

Martin Krpan je izjavil:

Še vedno pa nisi odgovoril zakaj je 200€ OK za makedonce , bolgare , romune ni pa OK za grke?

Sem, samo ti si malo nepismen. Če bi tebi prisilno znižali plačo na 200 EUR, verjemi da se cene ne bi spremenile za enako mero in se tudi niso spremenile v Grčiji. Deflacija ni dosegla krčenja BDP in zato jih vedno več strada.

Martin Krpan je izjavil:

Ker te še nisem zasledil kako pišeš cele litanije o in izkoriščanih in ubogih makedoncih.

Ker se pogovarjamo o Grkih, ne o Somalcih.

Martin Krpan je izjavil:

Čak čak , vračanje svojih dolgov je zdaj po novem kazen ?

Kazen je idiotsko vztrajanje pri načinu poplačila, kjer bo na koncu ostalo truplo, ki ga bo potem potrebno kreditirati in podpirati z nepovratnimi sredstvi nadaljnih 20 let.

Vse iz principa.

Martin Krpan je izjavil:

Prosim posodi mi 50.000 € , sigurno mi jih boš dal in me ne boš kaznoval tako , da bi jih hotel nazaj. Jaz pa svečano 100% obljubim , da ti jih ne bom vrnil. Jih NUJNO potrebujem za nov BMW M5!8-)

Sva zmenjena?:D

Kot bi bil jaz idiot, če ti bi to dal, tako so bile banke idioti, če so to dale. Aja. Niso bile, ker se ji ta njihov zasebni dolg preneslo na države in ga tako lepo socializiralo.

Preberi si Stiglitzovo kolumno. Veliko stvari notri ima veliko težo, ker so rezultati na dlani.

Martin Krpan ::

In ti od teh idiotov zahtevaš , da grkom odpišejo vse dolgove ?! In da naj bodo še večji idioti in jim dajo še več denarja?!
In prosim , da mi razložiš kakšen dolg so imele banke ? Jaz sam bil na sveto prepričan , da so bile banke kreditodajalec in ne kreditojemalec. Da imajo grki dolg do bank in ne banke dolg do grkov.

In če so banke izgubo (ne dolg) socializirale , zakaj to ne naredi še grška država.
A švaba mora plačati socializacijo izgub , grćin pa je preveč fin za to ?

Aja , naj grki že enkrat fuknejo tisti usran denar Merkelci v faco.;)
Saj denar vendar raste na drevesih!

Zgodovina sprememb…

AndrejO ::

Martin Krpan je izjavil:

In ti od teh idiotov zahtevaš , da grkom odpišejo vse dolgove ?! In da naj bodo še večji idioti in jim dajo še več denarja?!

Ti idioti so preprečili izstop Grčije in ji v zameno obljubili pomoč. Pri temu pa je edina stvar, ki so jo dosegli ta, da so reševanje svojih bank pametno preložili na celotno EU - socializacija zasebnih dolgov par excellence.


Martin Krpan je izjavil:

In če so banke izgubo (ne dolg) socializirale , zakaj to ne naredi še grška država.
A švaba mora plačati socializacijo izgub , grćin pa je preveč fin za to ?

Nope. Švaba je fini in sistem zapelje tako, da mu celotno evroobmočje rešuje njegovo privatno banko, da je ne bi rabil sam. Potem je pa še bolj fini, ko drugim razlaga kako so nesposobni, ko jim za hrbtom kradel.

In mimogrede Grčija in Slovenija še vedno odplačujeta resnično socializacijo izgub bank, ki jih Nemčija in Francija nista želeli izpeljati sami. To bi bilo pač slabo prodati domačim volilcem. Tako super uspešno gospodarstvo, potem ga morajo pa iz proračuna reševati. Tako pa imajo sedaj ta problem rešen. "Prekleti Grki".

Martin Krpan je izjavil:

Aja , naj grki že enkrat fuknejo tisti usran denar Merkelci v faco.;)
Saj denar vendar raste na drevesih!

Če bo šlo tako naprej, bo Evro verjetno res začel rasti na drevesih. Ker niti za skret papir več ne bo uporaben.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

A. Smith ::

AndrejO je izjavil:

Martin Krpan je izjavil:

In če so banke izgubo (ne dolg) socializirale , zakaj to ne naredi še grška država.
A švaba mora plačati socializacijo izgub , grćin pa je preveč fin za to ?

Nope. Švaba je fini in sistem zapelje tako, da mu celotno evroobmočje rešuje njegovo privatno banko, da je ne bi rabil sam. Potem je pa še bolj fini, ko drugim razlaga kako so nesposobni, ko jim za hrbtom kradel.


Pravljica na pravljico. Izpostavljenost nemških bank do Grčije je 25 mrdEUR. Primerjaje to s 1000mrd kapitalizacije nemških bank se izpostavljenost do grčije izkaže za navaden pi*kin dim. Tako, kot večina tvoje ideološko obarvane argumentacije, zaplankanec.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

Martin Krpan ::

In zakaj se mi bedaki balkanski še naprej zadolžujemo pri pokvarjenemu švabu , da nas lahko izkorišča ?8-O
Niti € več od njega , tudi če nam plača da vzamemo denar !:D
Raje mi posojamo njemu in ga potem vlečemo za jajca.8-)

AndrejO ::

A. Smith je izjavil:


Pravljica na pravljico. Izpostavljenost nemških bank do Grčije je 25 mrd€. Primerjaje to s 1000mrd kapitalizacije nemških bank se izpostavljenost do grčije izkaže za navaden pi*kin dim. Tako, kot večina tvoje ideološko obarvane implementacije, zaplankanec.

Malo bolj se boš moral potruditi. Samo Commerzbank je bila še l. 2010 izpostavljena za 2.2 miljardi EUR, sedaj pa je nenadoma samo še za 0.4 miljarde EUR. Ali pa si morda spregledal tisti del okoli "socializacije"?

A. Smith ::

Ne, potrudi se kar sam.

Trditve naj dokazuje tisti, ki jih postavlja.

(Da se obrazložim: daj celo cifro, ki naj bi bila ohoho drugačna al pa ne bluzi)
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

Martin Krpan ::

A. Smith je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Martin Krpan je izjavil:

In če so banke izgubo (ne dolg) socializirale , zakaj to ne naredi še grška država.
A švaba mora plačati socializacijo izgub , grćin pa je preveč fin za to ?

Nope. Švaba je fini in sistem zapelje tako, da mu celotno evroobmočje rešuje njegovo privatno banko, da je ne bi rabil sam. Potem je pa še bolj fini, ko drugim razlaga kako so nesposobni, ko jim za hrbtom kradel.


Pravljica na pravljico. Izpostavljenost nemških bank do Grčije je 25 mrd€. Primerjaje to s 1000mrd kapitalizacije nemških bank se izpostavljenost do grčije izkaže za navaden pi*kin dim. Tako, kot večina tvoje ideološko obarvane implementacije, zaplankanec.


Kaj dela švaba z svojimi bankami je njegov problem. Če hoče jim lahko zaradi mene podari tudi stotavžent ziljard €€€€€. Briga me ! In tudi tebe ne bi smelo , razsvetljenec (iluminat).:D

In (če) ko švaba (in frenči) odpiše grćinu 25 miljard in jim da še 50 miljard tringelta bo grčin še vedno v piz...i !
Jutri še vedno ne bo imel za burek - dobesedno.:O

Matako ::

Težava je, da gospodarski program Syrize operira na nivoju junaških mitov in pripovedk (bajne milijarde iz nemških vojnih reparacij ipd.) Čudežna zdravila in rešitev v zadnji minuti.

Hitra cesta do močnih ritobolov, ki se že pričenjajo.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

AndrejO ::

A. Smith je izjavil:

Ne, potrudi se kar sam.

Trditve naj dokazuje tisti, ki jih postavlja.

(Da se obrazložim: daj celo cifro, ki naj bi bila ohoho drugačna al pa ne bluzi)

Ni panike. Tukaj imaš za Commerzbank navedene celo 3 miljarde EUR v 2010.

Kako zanimivo, da se je takrat razmišljalo kako bo morala Nemčija požreti to izgubo tako ali pa drugače. Potem pa, glej ga zlomka, smo skupno iznašli formulo po kateri je družno pomagalo celotno evroobmočje, vključno s Slovenijo, ki se je že otepala s svojimi lastnimi težavami.

Martin Krpan je izjavil:

Kaj dela švaba z svojimi bankami je njegov problem. Če hoče jim lahko zaradi mene podari tudi stotavžent ziljard €€€€€. Briga me ! In tudi tebe ne bi smelo , razsvetljenec (iluminat).:D

Problem je, ker to podarjaš tudi ti oziroma država, kjer plačuješ davke. :D

Nemčija ni neumna. Zakaj bi reševala sama, če se to lahko počne kolektivno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

Martin Krpan ::

In kaj predlagaš sloveniji ?
Kako dobiti nazaj 300 miljončkov in kako preklicati tistih 1.2 miljarde jamstev , ki jih je nek bedak v naši vladi dal grčiji ?
In se hkrati losat švabota ?

Mogoče obnovitev Yu , združitev z grćko , priključitev albaniji ?
Neuvrščeni ? Rusija ?

Zgodovina sprememb…

AndrejO ::

Prepričat švabota, da je čas za iskanje načina kako bo dolg dejansko poplačan, ne pa za dokazovanje, kdo ima večjega samo zato, ker lahko.

Če to pomeni sodelovanje z neko ekstremno stranko, pa naj bo. Grkom se pač več ne da prodajati ideje zategovanja pasu in, če se tega trenutnega problema ne bo rešilo, potem ne ve nihče, kje se bo padanje domin ustavilo. Dokler pa je iz Berlina slišati samo "nein, nein, nein", pa obstaja resna nevarnost, da razpade celotna EU.

Martin Krpan ::

AndrejO je izjavil:

Prepričat švabota, da je čas za iskanje načina kako bo dolg dejansko poplačan, ne pa za dokazovanje, kdo ima večjega samo zato, ker lahko.

Če to pomeni sodelovanje z neko ekstremno stranko, pa naj bo. Grkom se pač več ne da prodajati ideje zategovanja pasu in, če se tega trenutnega problema ne bo rešilo, potem ne ve nihče, kje se bo padanje domin ustavilo. Dokler pa je iz Berlina slišati samo "nein, nein, nein", pa obstaja resna nevarnost, da razpade celotna EU.


Saj mi je tvoja ideja zelo všeč , ampak sem pesimist glede njene uresničitve , vsaj v EU.
V sloveniji deloma deluje , tu imaš veliko somišljenikov.
Tajkuni , ki so najeli krediti za prihvatizacijo družbenega premoženje so tudi sveto prepričani , da se jim godi krivica ker banke zahtevajo vračilo kreditov in to z obrestmi. Dovolj jim je zategovanja pasu in zahtevajo izbris dolgov , firme , vile , jahte , vikendice in merđote pa bi seveda obdržali.
Banke pa naj dokapitalizirajo davkoplačevalci.

A. Smith ::

AndrejO je izjavil:

A. Smith je izjavil:

Ne, potrudi se kar sam.

Trditve naj dokazuje tisti, ki jih postavlja.

(Da se obrazložim: daj celo cifro, ki naj bi bila ohoho drugačna al pa ne bluzi)

Ni panike. Tukaj imaš za Commerzbank navedene celo 3 miljarde EUR v 2010.


Pa je panika. Tud če je teh 25mrd v resnici 75mrd, je to še vedno pi*kin dim proti 1000mrd. Zato ti pa pišem, najdi skupno številko, ti pa nič.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

AndrejO ::

A. Smith je izjavil:

AndrejO je izjavil:

A. Smith je izjavil:

Ne, potrudi se kar sam.

Trditve naj dokazuje tisti, ki jih postavlja.

(Da se obrazložim: daj celo cifro, ki naj bi bila ohoho drugačna al pa ne bluzi)

Ni panike. Tukaj imaš za Commerzbank navedene celo 3 miljarde EUR v 2010.


Pa je panika. Tud če je teh 25mrd v resnici 75mrd, je to še vedno pi*kin dim proti 1000mrd. Zato ti pa pišem, najdi skupno številko, ti pa nič.

Skupna številka je na voljo na BIS. Ne da se mi podpirati lenobe in ponavljati podatke in vire, ki sem jih navajal že tedne nazaj.

A. Smith ::

AndrejO je izjavil:

A. Smith je izjavil:

AndrejO je izjavil:

A. Smith je izjavil:

Ne, potrudi se kar sam.

Trditve naj dokazuje tisti, ki jih postavlja.

(Da se obrazložim: daj celo cifro, ki naj bi bila ohoho drugačna al pa ne bluzi)

Ni panike. Tukaj imaš za Commerzbank navedene celo 3 miljarde EUR v 2010.


Pa je panika. Tud če je teh 25mrd v resnici 75mrd, je to še vedno pi*kin dim proti 1000mrd. Zato ti pa pišem, najdi skupno številko, ti pa nič.

Skupna številka je na voljo na BIS. Ne da se mi podpirati lenobe in ponavljati podatke in vire, ki sem jih navajal že tedne nazaj.


Skratka, nimaš nič in tega ti ne paše kazat.

Pa da ne bo pomote: zavzemam se za ureditev, v kateri se ne rešuje ne bank, ne držav. Z vsemi posledicami, ki s tem pridejo. Ampak v trenutnem sistemu so stvari take, kot so in zgodovinsko gledano so države svoje dolgove skoraj vedno odplačale.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

AndrejO ::

A. Smith je izjavil:

Skratka, nimaš nič in tega ti ne paše kazat.

Nope, lenoba sem in ne da se mi ponavljati nejevernim Tomažem.

A. Smith je izjavil:

Pa da ne bo pomote: zavzemam se za ureditev, v kateri se ne rešuje ne bank, ne držav. Z vsemi posledicami, ki s tem pridejo. Ampak v trenutnem sistemu so stvari take, kot so in zgodovinsko gledano so države svoje dolgove skoraj vedno odplačale.

Larifari. Ko so prišle v težave države, se jih je vedno plačalo z inflacijo, ali pa se jih je večinsko odpisalo. Grčija je prvi primer, kjer inflacije ni mogla uporabiti, ker ima Nemčija še vedno weimarkse fobijo, podobne kot jih ima tudi Slovenija iz 80. let. Hkrati pa je bila večina dolga "notranjega", znotraj monetarne unije in tako odstop in efektiven odpis nista bila možna, kot se je to npr. naredila Islandija.

Moralka zgodbe je, da prijatelja spoznaš v sili in sedaj si lahko ogledaš "prijateljske" države EU, kako bodo pomagale članici, ki je zabluzila.

A. Smith ::

AndrejO je izjavil:

A. Smith je izjavil:

Skratka, nimaš nič in tega ti ne paše kazat.

Nope, lenoba sem in ne da se mi ponavljati nejevernim Tomažem.


Ti si kar ponavljaj, morda boš začel nekoč to tudi verjeti >:D

AndrejO je izjavil:

A. Smith je izjavil:

Pa da ne bo pomote: zavzemam se za ureditev, v kateri se ne rešuje ne bank, ne držav. Z vsemi posledicami, ki s tem pridejo. Ampak v trenutnem sistemu so stvari take, kot so in zgodovinsko gledano so države svoje dolgove skoraj vedno odplačale.

Larifari. Ko so prišle v težave države, se jih je vedno plačalo z inflacijo, ali pa se jih je večinsko odpisalo. Grčija je prvi primer, kjer inflacije ni mogla uporabiti, ker ima Nemčija še vedno weimarkse fobijo, podobne kot jih ima tudi Slovenija iz 80. let. Hkrati pa je bila večina dolga "notranjega", znotraj monetarne unije in tako odstop in efektiven odpis nista bila možna, kot se je to npr. naredila Islandija.

Moralka zgodbe je, da prijatelja spoznaš v sili in sedaj si lahko ogledaš "prijateljske" države EU, kako bodo pomagale članici, ki je zabluzila.


Države, ki Grčiji posojajo denar, da ne krahira totalno, čeprav trenutno slabo izgleda, da ga bodo videle nazaj?

Kar pa se tiče odpisov, počakajmo nekaj let. Naj Grki pokažejo, da imajo vsaj namen denar vračati. Ne pa tole.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

AndrejO ::

A. Smith je izjavil:


Ti si kar ponavljaj, morda boš začel nekoč to tudi verjeti >:D

Na, lenoba. Sem ti izbrskal, da boš lahko še naprej ignoriral.

A. Smith je izjavil:

Države, ki Grčiji posojajo denar, da ne krahira totalno, čeprav trenutno slabo izgleda, da ga bodo videle nazaj?

Država, ki je storila vse, kar je v njeni moči, da je implementirala dokazano nedelujočo strategijo od katere ne želi odstopiti za ceno razpada EU. J. Fischer sicer ni nek ekonomist, ampak ko bivši minister prosi Merklovo, naj ponovno razmisli o svoji politiki, potem vse verjetno ni čisto ok.

A. Smith je izjavil:

Kar pa se tiče odpisov, počakajmo nekaj let. Naj Grki pokažejo, da imajo vsaj namen denar vračati. Ne pa tole.

Ja, to bo veliko dela. Ampak, kot so ekonomisti že ugotovili: državo, ki je v recesiji ne moreš še bolj stiskati za goltanec. Neproduktivno. Sedaj se samo še čaka, kdaj bo to potegnilo politiki, da se bo lahko začelo resno delati na iskanju boljše strategije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

noraguta ::

Jao bože mili. zdej so pa švabi krivi ker jih niso kuj poslal u pm, pa so jim denar posojal. kje ti je logika. švabi sam praujo, da jim ga ne bodo več.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

A. Smith ::

AndrejO je izjavil:

A. Smith je izjavil:


Ti si kar ponavljaj, morda boš začel nekoč to tudi verjeti >:D

Na, lenoba. Sem ti izbrskal, da boš lahko še naprej ignoriral.


Hvala. Iz tvojega vira:
German banks’ foreign claims on Greece in fact reached 32 billion in March 2010, dropped to as low as 3.9 billion at the end of 2012 and went back to around 10 billion in June 2014. Therefore the recent increase is small compared to the historical level, but it has been continuous (at least until September 2014).
Skratka maksimum je bil 32mrd€. Kar je za Nemce nič drugega kot fumis vaginalis.


AndrejO je izjavil:

A. Smith je izjavil:

Države, ki Grčiji posojajo denar, da ne krahira totalno, čeprav trenutno slabo izgleda, da ga bodo videle nazaj?

Država, ki je storila vse, kar je v njeni moči, da je implementirala dokazano nedelujočo strategijo od katere ne želi odstopiti za ceno razpada EU. J. Fischer sicer ni nek ekonomist, ampak ko bivši minister prosi Merklovo, naj ponovno razmisli o svoji politiki, potem vse verjetno ni čisto ok.


Dokazano nedelujočo? Vprašaj Estonce. Vzemi na srce besede, ki so jih namenili Krugmanu.

AndrejO je izjavil:

A. Smith je izjavil:

Kar pa se tiče odpisov, počakajmo nekaj let. Naj Grki pokažejo, da imajo vsaj namen denar vračati. Ne pa tole.

Ja, to bo veliko dela. Ampak, kot so ekonomisti že ugotovili: državo, ki je v recesiji ne moreš še bolj stiskati za goltanec. Neproduktivno. Sedaj se samo še čaka, kdaj bo to potegnilo politiki, da se bo lahko začelo resno delati na iskanju boljše strategije.


Najprej mora potegniti GRŠKIM politikom. Zato imamo zdaj hunger games. Sporočilo Grčiji: mi ne bomo pomagali nekomu, ki noče pomagati sebi.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

AndrejO ::

A. Smith je izjavil:


Hvala. Iz tvojega vira:
German banks’ foreign claims on Greece in fact reached 32 billion in March 2010, dropped to as low as 3.9 billion at the end of 2012 and went back to around 10 billion in June 2014. Therefore the recent increase is small compared to the historical level, but it has been continuous (at least until September 2014).

Maksimum za banke iz evroobmočja je bil 120 miljard. So pa bile notri vključene tudi francoske, nizozemske in belgijske. Potem pa pogledaš velikosti "pomoči" Grčiji in ugotoviš, da večina tega denarja ni Grčija nikoli niti videla. Ostale države pa so svoje banke reševale. Hmm...

In kar se tiče tvojega podcenjevanja, l. 2010 so v Nemčiji sami ocenili, da je izpostavljenost preprosto prevelika in nevarna. Tudi zato Grčija ni smela takrat izstopiti in bakrotirati. Takrat bi še koga na severu kaj bolelo.


AndrejO je izjavil:

Dokazano nedelujočo? Vprašaj Estonce. Vzemi na srce besede, ki so jih namenili Krugmanu.

Estonci, kolikor vem, ne živijo v Grčiji. Če nekaj deluje v eni državi, to še ne pomeni, da je univerzalno delujoče. Odsotnost rezultatov v Grčiji jasno pokaže, da ta recept v Grčiji ne deluje. Zakaj se ga torej oklepati do zadnjega Grka?

AndrejO je izjavil:

Najprej mora potegniti GRŠKIM politikom. Zato imamo zdaj hunger games. Sporočilo Grčiji: mi ne bomo pomagali nekomu, ki noče pomagati sebi.

Za začetek se je iz oblasti odstranilo dinastijo Papandreusov, ki je zakuhala večino problemov. Že samo to bi moralo biti dovolj, da se bi politiki lahko obnašali malo bolj diplomatsko in tej novi vladi pomagali na nova pota zlepa, ne zgrda. Sedaj pa, če misliš, da je tisto nasmihanje nemškega finančnega ministra izpadlo dobrodušno, te bom moral razočarati. Izpadlo je cinično in privoščljivo. Grčija je pa Balkan in na Balkanu se takšne stvari ne pozabijo.

Pragmatičen realpolitik to razume. Ljudje pijani od trenutne moči, pa pač ne.

Cervantes ::

Se strinjam. Grška politična elita je zadevo zakuhala s kriminalnim prirejanjem bilanc, "kreativnim računovodstvom", skratka, lagali so vsem. Kajpa s sodelivanjem raznih bonitetnih agencij, ki so jim vse dozadnjega podeljevali najvišje ocene. In da bankirji niso tega vedeli, halo?
In so seveda vedeli, da bodo njibove mahinacije plačali davkoplačevalci.
Tudi to je kapitalizem, folks.
««
15 / 47
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Grčiji ne deluje več PayPal (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
6629905 (19000) trenerkar
»

Koorporacije in vladanje svetu

Oddelek: Problemi človeštva
377202 (5744) vostok_1
»

Grška finančna kriza (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
36369284 (58509) kmetek
»

Javna uprava Grčija - pravi carji

Oddelek: Loža
445217 (2730) -valvoline-
»

A vam je všeč [dogajanje v evropski uniji]? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12916730 (13721) Ramon dekers

Več podobnih tem