» »

Ponudnik elektrike ni kriv za...

Ponudnik elektrike ni kriv za...

1
2
»

fosil ::

Tisti dopis od zavarovalnice je po moje čisto napačen. Pravzaprav zmeden.
Lepo piše da je zavarovana splošna odgovornost, v dopisu pa pravijo da niso ugotovili krivdne odgovornosti.
To sta dve različni stvari.

Primer.
Imaš sklenjeno stanovanjsko zavarovanje, ki vključuje tudi splošno odgovornost.
Tebi poči cev in voda poškoduje stanovanje v nižjem nadstropju.
Tudi tukaj ne gre za krivdno odgovornost, ampak za splošno in zavarovalnica bo plačala škoda.

In prežgana faza je brez po moje presenetljiv in nenadni dogodek (kar omenjajo da je krito) in primerljiva na primer s počeno cevjo.
Tako je!

Fave ::

fosil je izjavil:

Tisti dopis od zavarovalnice je po moje čisto napačen. Pravzaprav zmeden.
Lepo piše da je zavarovana splošna odgovornost, v dopisu pa pravijo da niso ugotovili krivdne odgovornosti.
To sta dve različni stvari.

Primer.
Imaš sklenjeno stanovanjsko zavarovanje, ki vključuje tudi splošno odgovornost.
Tebi poči cev in voda poškoduje stanovanje v nižjem nadstropju.
Tudi tukaj ne gre za krivdno odgovornost, ampak za splošno in zavarovalnica bo plačala škoda.

In prežgana faza je brez po moje presenetljiv in nenadni dogodek (kar omenjajo da je krito) in primerljiva na primer s počeno cevjo.


Tu je nepomembno kaj reče zavarovalnica. Na napravi Elektra Celje se je zgodila okvara, ki je botrovala pregoretju naprav katerih lastnik je avtor teme. Kako ima ali nima tega Elektro Celje zavarovano, nas tu ne zanima. Bo pač elektro to plačal iz "svojega žepa".
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fave ()

fosil ::

Fave je izjavil:

fosil je izjavil:

Tisti dopis od zavarovalnice je po moje čisto napačen. Pravzaprav zmeden.
Lepo piše da je zavarovana splošna odgovornost, v dopisu pa pravijo da niso ugotovili krivdne odgovornosti.
To sta dve različni stvari.

Primer.
Imaš sklenjeno stanovanjsko zavarovanje, ki vključuje tudi splošno odgovornost.
Tebi poči cev in voda poškoduje stanovanje v nižjem nadstropju.
Tudi tukaj ne gre za krivdno odgovornost, ampak za splošno in zavarovalnica bo plačala škoda.

In prežgana faza je brez po moje presenetljiv in nenadni dogodek (kar omenjajo da je krito) in primerljiva na primer s počeno cevjo.


Tu je nepomembno kaj reče zavarovalnica. Na napravi Elektra Celje se je zgodila okvara, ki je botrovala pregoretju naprav katerih lastnik je avtor teme. Kako ima ali nima tega Elektro Celje zavarovano, nas tu ne zanima. Bo pač elektro to plačal iz "svojega žepa".

To je načelno sicer res.
Ampak če zadevo plača zavarovalnica se lahko vse skupaj uredi relativno hitro in enostavno.
Drugače pa te lahko v najslabšem čaka tudi večletno tožarjenje.
Tako je!

mat xxl ::

Sem danes povprašal nadzornika, ki ga poznam in dela na Elektru Kranj. Razložil sem mu primer, povedal mi je, da je vsa inštalacija do vklopa na elektro števec v njihovem vzdrževanju, od števca naprej pa od lastnika odjemnega mesta.

Pravi, da so že imeli take primere in so stranki zmerom povrnili škodo in sicer stranka je popisala škodo, nadzornik preveril, nato je stranka sama pridobila predračune ali račune za popravila oziroma izjave servisa, da popravilo ni smiselno. Točno kako so povrnili ali so odbijali kako amortizacijo pa ni vedel, ker on to ne obračunava, pravi pa, da imajo oni, kot elektro to vse zavarovano in nikoli niso imeli problema z refundacijo od zavarovalnice .

Tako je on prepričan, da je za škodo odgovoren sistemski distributer ( ne dobavitelj elektrike) torej na celjskem samo Elektro Celje in to ne glede na to, da mu elektriko morda dobavlja npr. Gen-I.

ulemek ::

Odbvsega začetka je bilo jasno, da je odgovoren distributer, solidarno pa tudi dobavitelj!

treker ::

Končno novice.. Dobre!

Prilagam sken... Kje mi živmo, iz ISTIH podatkov so sprejeli nasproten sklep. A delajo po načelu "ako prođe"??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: treker ()

Daniel ::

Seveda. Če se ne bi uprl je to za njih dobiček...

telexdell ::

Daniel je izjavil:

Seveda. Če se ne bi uprl je to za njih dobiček...

Nekaj imaš in od tega ne daš nič stran, le kako lahko to pomeni dobiček?>:D

PS- imam v denarnici 10€ in grem mimo gostilne. Imam zato 4€ dobička, ker nisem spil piva?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

...:TOMI:... ::

Ne, to je tako; greš v gostilno, spiješ in se delaš francoza, ko greš ven skoz vrata, brez plačila. Če te oštir pocuka za rokav, moraš plačat, drugače ne in imaš dobiček.

Sicer so še bolj bizarne zgodbe z dobički, recimo firma si naredi plan, da bo naslednje leto 100 M€ minusa, nato ga imajo samo 80 M€ in teh 20 M€ smatrajo kot dobiček ter si izplačajo nagrade v upravi. Delali so preko planov, blablabla.
Tomi

treker ::

Final update... zadeva zaključena, denar bo nakazan v roku enega tedna. We are happy :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prekinjena nula v hišnem razdelilcu (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6811442 (9420) starfotr
»

Priklop štedilnika - kako? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
11942637 (29230) borut_p
»

Ali moraš pri preureditvi elektro omarice izvajati neke meritve

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
246228 (5225) Pithlit
»

inštalacija 3 faznega električnega toka

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2722045 (21306) balocom

Več podobnih tem