» »

SiOL TV slika zastaja, VNC, Win7, CPE100%

SiOL TV slika zastaja, VNC, Win7, CPE100%

a-ptuj1 ::

Pozdravljeni.

Na računalniku imam Windows 7, procesor Pentium 4, dve LAN mrežni kartici, vsaka s svojo IP (192.xxx in 10.xxx). Želel bi gledati SiOL TV preko VNC Playerja na računalniku pa se mi slika SiOL TV večkrat zaustavlja, kar je zelo moteče, ob tem ko zvok ves čas dela brez vseh težav.
Preko stranske vrstice pripomočkov sem si na namizje naložil "Merilnik CPE", da bi videl kako je kaj s porabo spomina, pa mi ta merilnik kaže ko vklopim TV kar CPU-100%. RAM pa max. do 30%.
Interneta in SiOL TV skupaj pa sploh ni mogoče vklopiti.

Kako bi to težavo s SiOL TV sliko rešil?

2f4u ::

Dodaj slikco procesov, ki jih imaš; izklopi kak skype, index, update procese, ... ni normalno več kot nekje 50-60%.

a-ptuj1 ::

Prilagam skici procesov:


Tako izgleda ko je vklopljen VNC Player s SiOL TV in istočasno izklopljen internet je CPE na 100%


Tako pa izgleda ko je izklopljen VNC Player (brez SiOL TV) in je vklopljen samo internet pa je CPE okrog 30%.

Nimam naloženega Skype.

BorutK-73 ::

Kateri Pentium 4 imaš? P4 je že star cpu in dvomim da bo Sioltvind delal tekoče.

2f4u ::

Jutro,
Ne morem verjet, da VLC potrebuje 70%!

Morda, poskusi se znižat resolucijo v SIOLu ali pa kako zmanjšati decoding. Tudi decoding v VLC bi znal imet vpliv na P.

Koliko ti kuri procesor, če imaš en film primerljive resolucije?

Sam sem imel za predvajanje SIOLa Prestigio 1590W (leta 2010 ali 11). Delal je BP (Intel pentum M 1.8GHz!). Ne spomnim pa se kateri program sem uporabljal.. VLC nisem!

stuffy ::

Povej kako linijo imaš doma, lahko je to ovira in ne računalnik...
Za siol preko računalnika, katero playlisto imaš ? Mpeg2 ali Mpeg4 ?

a-ptuj1 ::

Pri gledanju filma *.mp4 (720x330) ali *.avi mi CPU pokuri tam okrog CPU-30 (med 28 in 35).

Ne vem točno katero playlisto imam, ali Mpeg2 ali Mpeg4. Npr. za SLO1 v VNC Player pod Odpri=>Odpri omrežni pretok=>Omrežje vpišem
udp://232.4.1.1:5002 ali pa udp://@232.4.1.1:5002, pri obeh variantah mi pokuri CPU-100.

Kako bi zmanjšal res resolucijo v SIOLu ali pa decoding?

Pa še eno stvar sem ugotovil. Ne glede na to ali LAN mrežno kartico nastavim na statični IP (10.xxx), ali pa na "samodejno pridobi IP naslov", v obeh primerih mi zažene SiOL TV preko VNC Playerja.

Pesimist ::

ti si pravi VNC player.
pentium 4 so tudi od 1.30 GHz do 3.80 GHz in pod 2.0 lahko samo skoz okno fuknes.
se 3.0 mi 50-60% žere in je VLC player potrebno kar fajn tweakat.

a-ptuj1 ::

Gre za Pentium 4 3.40 GHz.
Sem onemogočil program Q-Torrent pa dela.

Stuff je predlagal zmanjšanje resolucije na VNC Playerju, kako se to naredi?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol tv pretok je, slike ni

Oddelek: Omrežja in internet
122268 (2080) sebas4
»

SiOL TV na PC - Windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5224413 (8572) slitkx
»

VLC playlist dvb-t (slo, hr)

Oddelek: Zvok in slika
92777 (2593) tony10
»

SiOL - VLC vsi programi play ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
93052 (2880) mijav7
»

Siol TV <-> client za PC, etc... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
380105323 (21690) jurre

Več podobnih tem