» »

Kako poslati pismo brez točnega naslova

Kako poslati pismo brez točnega naslova

«
1
2

Bye ::

Rad bi poslal pismo določeni osebi, pa ne vem njenega naslova, samo kraj.
A bo naslovnik dobil pošiljko, če napišem Janez Novak, Ulica XY, 1000 Ljubljana?
  • zaklenil: dzinks63 ()

dottor ::

Poglej na TIS če je v imeniku.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Furbo ::

A to resno sprašuješ?

Samo če je znana osebnost ali če gre za zelo majhen kraj, kjer poštar pozna vse.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

St235 ::

Bye je izjavil:

Rad bi poslal pismo določeni osebi, pa ne vem njenega naslova, samo kraj.
A bo naslovnik dobil pošiljko, če napišem Janez Novak, Ulica XY, 1000 Ljubljana?


Odvisno, če govorimo o celovški cesti potem zagotvo ne, če govorimo o naprimer koleševi ulici potem pa je velika verjetnost da je dovolj.

jype ::

"Priimek, Murgle"

pride, tudi kadar ne gre za Kučana.

Bye ::

Ja, Furbo, resno sprašujem.
Naslova ni v imeniku in ga ne poznam, samo kraj. Ne vem niti, katera ulica je. Torej naj pošljem takole: Janez Novak, 1000 Ljubljana?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

jype ::

Bye> Torej naj pošljem takole: Janez Novak, 1000 Ljubljana?

To je morda malce premalo natančna klasifikacija. V Ljubljani živi skoraj 300.000 ljudi in vseh ne pozna noben poštar, pa še precej jih je, ki nimajo enoličnega imena.

A res ne veš, kje živi, ali samo ne veš kje natanko živi?

Bye ::

Vem samo priimek, ki je iz dveh imen, ter kraj bivanja, ulice pa sploh ne poznam.

Janac ::

Na Facebooku ga pa ni?

Bye ::

Ne.

noraguta ::

prmal vsaj ime bi še moral vedt. potem pošlješ tri pisma na različne kone mesta, pa ponavadi sosedi ali pa poštar prinesej na pravo mesto.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Bye ::

No, saj ime vem, jasno, poleg priimka, malo nerodno sem se izrazil.

Se pravi, če pošljem tako po kavbojsko, bo pismo obstalo na pošti v nedogled?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

NewFrog ::

Zakaj pa ne vprašaš te osebe za naslov? Oziroma uporabiš e-mail, skype, facebook, telefon itd. ?

Drugo vprašanje pa je, kakšna je sploh vsebina tega pisma...če ne poznaš naslova oziroma drugih podatkov te osebe, se bojim, da si naslovnik ne želi preveč tvojega pisma, ali pač?

Bye ::

Zato, ker ta oseba ne želi dati svojega naslova. Dolga zgodba, I'd prefer if we kept it straight :)
Sploh ni pomembno, kaj ji pošiljam. Ni antraks :)

noraguta je izjavil:

prmal vsaj ime bi še moral vedt. potem pošlješ tri pisma na različne kone mesta, pa ponavadi sosedi ali pa poštar prinesej na pravo mesto.

Kako misliš na tri konce mesta? Če gre pismo v Ljubljano, kako naj to pošljem na tri konce. 1000 (pripis: na 1. konec)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

PrimozR ::

LJ ima več poštnih številk. Sicer pa mislim da je bil nasvet da si na random izbereš naslov in številko.

Ziher bo glitterbomb :P

GTX970 ::

Situacija močno spominja ta tole:
https://slo-tech.com/forum/t633117/zace...


Prvo mu rečeš za točen naslov ?
Razen seveda če nisi v stalker poslu.

nevone ::

Kako misliš na tri konce mesta? Če gre pismo v Ljubljano, kako naj to pošljem na tri konce. 1000 (pripis: na 1. konec)?


Če je res iz Ljubljane ali kakšnega drugega večjega kraja, pa če ne veš niti ulice bo bolj težka tole, da bi samo z imenom in priimkom prišlo na pravi naslov.

Če je kraj manjši, potem napišeš eno hišno številko in upaš, da bo poštar to dostavil pravilno, ker kraj in stanovalce pač pozna, ker tam raznaša, ali pa da bodo na tisti izmišljeni številki poznali to osebo in ji pismo izročili.

Če je iz manjšega kraja, greš pa lahko tudi raziskat kje stanuje in tako prodeš do naslova.

Če pa je iz Ljubljane pa ni variante po moje.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

SosedLojze ::

Napiši ime in priimek. Mogoče ga kdo na slo-techu pozna. :)

Bye ::

Ljudje božji, no, noben stalker. Preprosto bi samo rad naredil, kar sem napisal, ni nobenih posebnosti. Samo razlaga je nerelevantna :) Bom napisal, pa bo, kar bo.

St235 ::

Bye je izjavil:

Zato, ker ta oseba ne želi dati svojega naslova. Dolga zgodba, I'd prefer if we kept it straight :)
Sploh ni pomembno, kaj ji pošiljam. Ni antraks :)

noraguta je izjavil:

prmal vsaj ime bi še moral vedt. potem pošlješ tri pisma na različne kone mesta, pa ponavadi sosedi ali pa poštar prinesej na pravo mesto.

Kako misliš na tri konce mesta? Če gre pismo v Ljubljano, kako naj to pošljem na tri konce. 1000 (pripis: na 1. konec)?



ime in priimek ter 1000 Ljubljana ne bo dostavljeno niti pod razno. Kaj misliš, da ima Ljubljana eno pošto? Ali da bo kdo v centralni razdelilni enoti, klicav vseh 100 poštarjev v ljubljani če kdo slučajno pozna tega človeka?

Kaj takega deluje v vasi z 20 hišami kjer nosi pošto že 30 let isti poštar. Za ljubljano pa mečeš denar skozi okno.

Spodnji minimum, da bo dostavljeno je, da si sposben zadet naslov v tej meri, da bo prišlo na točno specifično pošto, ki tisti okraj pokriva. Ker če v razdelilni enoti ne bo vedel na katero pošto mora bo ali vrnjeno pošiljatelju (če bo naslov) ali bo pač končalo v košu.

Šele če pride na pravo pošto lahko upaš, da se bo komu dalo dejansko s tem ukvarjat in da bo poštar zgolj po imenu in priimku uganil komu dostavit. Torej nekako takšna verjetnost kot da zadaneš na lotu.

Ko boš pa pošiljal v Ivanjski vrh lahko pa napišeš tudi samo številko modrca, pa bo poštar brez težav dostavil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mare2 ::

Bye je izjavil:

Ja, Furbo, resno sprašujem.
Naslova ni v imeniku in ga ne poznam, samo kraj. Ne vem niti, katera ulica je. Torej naj pošljem takole: Janez Novak, 1000 Ljubljana?


Probaj. na hrbtno stran napiši svoj naslov, morda se pošiljka vrne. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

St235 ::

Mam boljš idejo, pošlji mi pismo skupaj s 100 eur in ga bom probal dostavit. Majkemi!

Mare2 ::

Ja, ampak Janezu Novaku?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

St235 ::

ja, za 100 € prisežem, da ga bom probal dostavit. Obljubim, da se bom vsaj en teden trudil.

Phantomeye ::

Najemi zasebnega detektiva. Pa mu, daj par informacij, s katerimi bi mogoče našel njegov naslov

Bye ::

Lakotnik29, ne verjamem, da bo pismo romalo v koš. Si ne predstavljam, da bi kar vrgli?! Kuverta je A4 in bodo noter tudi fotografije. Sicer pa mi je nekdo medtem dal dobro idejo. Vem, kje je ta oseba nazadnje delala. Bom tja poslal, delodajalec pa ima itak želeni naslov in bo ziher posredoval naprej. Hehehehe. Hvala za ponudbo, fantje, ampak zadeva sploh ni nujna, kaj šele, da bi komu plačeval za dostavo :) In svojega naslova gor ne bom pisal. Je pač mišljeno kot presenečenje. Naslovnik bo po vsebini pisma dobro vedel, da sem jaz :)

Ja, Lakotnik, vem da ima Ljubljana več poštnih številk, hvala :) Govoril sem hipotetično. Kranj je v igri, če že morate vedeti :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Furbo ::

Bye je izjavil:

Lakotnik29, ne verjamem, da bo pismo romalo v koš. Si ne predstavljam, da bi kar vrgli?! Kuverta je A4 in bodo noter tudi fotografije. Sicer pa mi je nekdo medtem dal dobro idejo. Vem, kje je ta oseba nazadnje delala. Bom tja poslal, delodajalec pa ima itak želeni naslov in bo ziher posredoval naprej. Hehehehe. Hvala za ponudbo, fantje, ampak zadeva sploh ni nujna, kaj šele, da bi komu plačeval za dostavo :) In svojega naslova gor ne bom pisal. Je pač mišljeno kot presenečenje. Naslovnik bo po vsebini pisma dobro vedel, da sem jaz :)

Ja, Lakotnik, vem da ima Ljubljana več poštnih številk, hvala :) Govoril sem hipotetično. Kranj je v igri, če že morate vedeti :)


Če svojega naslova ne boš pisal gor in se ne bo našel prejemnik, bo pošta odprla pismo, ko bodo skušali ugotoviti, komu ga vrniti. In gledali slike in karkoli bo notri pač. FYI
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mare2 ::

Pisem ne odpirajo...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Bye ::

Tudi sam verjamem (ali želim verjeti), da poštne delavce veže nek etični kodeks, ki jim prepoveduje odpiranje pisem. Sem tudi nekoč slišal eno uslužbenko, kako je rekla, da če bi odprla pismo, bi izgubila službo. Bo že nekaj na tem...

Samson ::

Sej jo lahko odpre doma kjer nihce ne vid. Pa tud zenske imajo iz dneva v dan vecje torbice na rami.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Bye ::

Čemu bi nekdo odpiral pismo neznanca? Dobro, morda iz radovednosti. Ampak not likely, po moje. Saj pravim, poslal bom na firmo, ta pa bo poslala naprej :) Rešeno.

St235 ::

Pošta seveda ne bo odpra pošiljke. Zdaj kaj bo z njo naredil kdorkoli jo bo dobil v podjetju je pa druga zgodba. Če gre za večje podjte pa gre vsa pošta tako ali tako najprej v sprejemno pisarno, kjer jo seveda oprejo, pregledajo in usterzno poknižijo. Tudi manjša podjetja imajo ponavadi prakso, da se pošta odpira na enem mestu. Tako, da če pošiljaš kakorkoli, kar ni dobro, da kdo vidi je to zelo slaba izbira.

Če so z prejemnikom v dobrih odnosih potem bodo mogoče poslali naprej, enako verjetno pa je da bo zadeva romala v koš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Bye ::

Lakotnik, se že odločim, potem pa mi spet pokvariš :) V kakšnih odnosih je bila oseba v zadnji firmi, nimam pojma. Nič, back to basics. Ime in priimek, pa povratni naslov kakšnega prijatelja te osebe, se bom že spomnil.

dottor ::

Kaj če kličeš na to podjetje in naivno vprašaš za podatke te osebe. Pač z nekim skoraj verljivim izgovorom kot je: imam mu neki za vrnit, pa ne vem njegovega naslova...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Bye ::

Hmmm, to je tudi varianta. Samo moram se dobro izmisliti, kaj bi mu moral vrniti, da ne bo zvenelo neprepričljivo :) Vem, school reunion :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

betmen ::

Eeeeej to ni janez novak ampak janezka hehehehe :))

Si se mal ogrel pa bi bil romanticar, old school to pali ja :)

Drgac ja, ce ni velko mesto se da, al pa vsaj ce ves na kerem koncu Ljubljane je pa da naslovis posto na to posto in bojo postarji med sabo gledal kdo ma to. Vrjem da poznajo na videz in poimensko vse v svojem in se kaksnem rejonu

SimplyMiha ::

... kaj se je zgodilo s spraševanjem skupnih znancev?

lopov ::

Če na pošiljki ni popoln naslov prejemnika (+ ne poštar pozna prejemnika) in pošiljatelj ni napisal svojega naslova, se popiše in gre v uničenje.
Uniči se tudi vsa pošta brez nevedenega pošiljatelja, ki je premalo frankirana (premalo znamk), prejemnik ne želi doplačati za prejem >:D

Okapi ::

St235 je izjavil:


ime in priimek ter 1000 Ljubljana ne bo dostavljeno niti pod razno. Kaj misliš, da ima Ljubljana eno pošto? Ali da bo kdo v centralni razdelilni enoti, klicav vseh 100 poštarjev v ljubljani če kdo slučajno pozna tega človeka?

Ne vem, če je še tako, ampak včasih so v bistvu natanko tako delali. Pošta, ki je zaradi pomanjkljivega naslova niso mogli dostavit, je bila na ogled vsem poštarjem, za primer, da kdo prepozna naslovnika. Če je ime in priimek redek ali je kombinacija celo enkratna, je bilo precej možnosti, da pride pošta, naslovljena na Mafalda Fikfak, Ljubljana, na pravi naslov. Janez Novak, Ljubljana, je pa bolj brezupen primer.

Furbo ::

Sem šel pogledati predpise, pa očitno ne odpirajo.

(6) Če pošiljke ni mogoče vročiti naslovniku, niti se ne da ugotoviti pošiljatelja, izvajalec na pošiljki o tem napravi uradni zaznamek in jo shrani za 1 leto od dneva zaznambe. Po poteku navedenega roka se takšno pošiljko zaprto komisijsko uniči.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

nejcek74 ::

Ce posiljas na firmo, dopisi v drugo vrstico:
osebno za: gospa ta in ta

Tudi ce imajo sprejemno pisarno, tega ne bi smeli odpret

Pithlit ::

Bye je izjavil:

Zato, ker ta oseba ne želi dati svojega naslova.

Ziher obstaja razlog za to.
Life is as complicated as we make it...

Bye ::

betmen je izjavil:

Eeeeej to ni janez novak ampak janezka hehehehe :))

Si se mal ogrel pa bi bil romanticar, old school to pali ja :)

Drgac ja, ce ni velko mesto se da, al pa vsaj ce ves na kerem koncu Ljubljane je pa da naslovis posto na to posto in bojo postarji med sabo gledal kdo ma to. Vrjem da poznajo na videz in poimensko vse v svojem in se kaksnem rejonu

Betmen, bolj ne bi mogel zgrešiti :)

SimplyMiha je izjavil:

... kaj se je zgodilo s spraševanjem skupnih znancev?

Nič. Ni fora v tem. Štos je v tem, da nekdo dobi pošiljko anonimno, brez sledu :)

Okapi je izjavil:

St235 je izjavil:


ime in priimek ter 1000 Ljubljana ne bo dostavljeno niti pod razno. Kaj misliš, da ima Ljubljana eno pošto? Ali da bo kdo v centralni razdelilni enoti, klicav vseh 100 poštarjev v ljubljani če kdo slučajno pozna tega človeka?

Ne vem, če je še tako, ampak včasih so v bistvu natanko tako delali. Pošta, ki je zaradi pomanjkljivega naslova niso mogli dostavit, je bila na ogled vsem poštarjem, za primer, da kdo prepozna naslovnika. Če je ime in priimek redek ali je kombinacija celo enkratna, je bilo precej možnosti, da pride pošta, naslovljena na Mafalda Fikfak, Ljubljana, na pravi naslov. Janez Novak, Ljubljana, je pa bolj brezupen primer.

Kombinacija imena in priimka je preverjeno enkratna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Bye ::

Pithlit je izjavil:

Bye je izjavil:

Zato, ker ta oseba ne želi dati svojega naslova.

Ziher obstaja razlog za to.

Očitno obstaja, je pa meni neznan in slednje mi nič ne pomaga. Zdaj se gre že za princip :) Nekdo bo dobil to kuverto, tako ali drugače.

Bye ::

nejcek74 je izjavil:

Ce posiljas na firmo, dopisi v drugo vrstico:
osebno za: gospa ta in ta

Tudi ce imajo sprejemno pisarno, tega ne bi smeli odpret

Zdaj sem v precepu. Potegavščina s firmo ni uspela. Sem si naredil nov email in se predstavil kot XY oseba, ki potrebuje naslov dotične osebe zaradi srečanja nekdanjih sošolcev. Dobil sem odgovor, da mi podatkov ne smejo posredovati, bo pa osebi posredovan moj email. Fail :)
Zdaj, če vseeno pošljem na firmo pismo, bo nekdo verjetno seštel 1+1 in se spomnil nekega emaila; potem je brezveze vse skupaj.
Imam še eno idejo. Pošljem brez naslova, za povratni naslov (v primeru vračila) pa navedem naslovnika ter poštno ležeče! Win-win!

St235 ::

nejcek74 je izjavil:

Ce posiljas na firmo, dopisi v drugo vrstico:
osebno za: gospa ta in ta

Tudi ce imajo sprejemno pisarno, tega ne bi smeli odpret


Tehnično moraš najprej napisat ime priimek šele nato ime firme, da se ve, da je nalsoveljeno na posameznika in ne na podjetje, pa še to je pod velikim vprašajem ali ne bo sprejemna pisarna vseeno odprla. Sploh ker ne gre za zaposlenega ampak nekoga, ki je bil nekoč zaposlen. Velika verjetnost je da bo ali odprto ali pa bo končalo pozabljeno bog si ga vedi kje. Ker v večjem podjetju sprejemna pisarna ne pozna naslovov vseh uslužbencev, da bo šel pa nekdo brskat po kadrovskih evidencah in iskat naslov, za nekoga ki že leta tam ne dela in je njegova mapa zakopana v nekem arhivu pa tudi ni ravno verjetno.

Bye je izjavil:

nejcek74 je izjavil:

Ce posiljas na firmo, dopisi v drugo vrstico:
osebno za: gospa ta in ta

Tudi ce imajo sprejemno pisarno, tega ne bi smeli odpret

Zdaj sem v precepu. Potegavščina s firmo ni uspela. Sem si naredil nov email in se predstavil kot XY oseba, ki potrebuje naslov dotične osebe zaradi srečanja nekdanjih sošolcev. Dobil sem odgovor, da mi podatkov ne smejo posredovati, bo pa osebi posredovan moj email. Fail :)
Zdaj, če vseeno pošljem na firmo pismo, bo nekdo verjetno seštel 1+1 in se spomnil nekega emaila; potem je brezveze vse skupaj.
Imam še eno idejo. Pošljem brez naslova, za povratni naslov (v primeru vračila) pa navedem naslovnika ter poštno ležeče! Win-win!


Kako točno boš navedel poštno ležeče, če ne veš na katero pošto mora it? Ker poštno ležeče 1000 Ljubljana ne bo delovalo. In tudi, če uganeš pošto, kaj ti pomaga če bo pošiljka ležala na pošti?

Drugače je bil pa tole epic fail, a maš 10 let, da si mislil, da boš tako prišel do naslova? Drugače pa, glede na to da mu bodo posredovali email, mu bodo po vsej verjetnosti tudi pošto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Bye ::

Hahahahaha! Glej, lahko bi mi bilo uspelo, očitno se nekdo drži predpisov. Kot da se jih vsi, kajne? Pač, se poskusi.
Ne, odpade pošiljanje pošte na firmo, ker bo precej fishy.
Ne gre se za Ljubljano, ampak Kranj. Če pošiljka obleži na pošti, lahko v skrajnem primeru obvestim naslovnika po mailu, da ga tam nekaj čaka. V končni fazi bo zaradi vsebine pisma točno vedel, da sem jaz pošiljatelj; poanta je v tem, da do takrat ne izve.

St235 ::

Okapi je izjavil:

St235 je izjavil:


ime in priimek ter 1000 Ljubljana ne bo dostavljeno niti pod razno. Kaj misliš, da ima Ljubljana eno pošto? Ali da bo kdo v centralni razdelilni enoti, klicav vseh 100 poštarjev v ljubljani če kdo slučajno pozna tega človeka?

Ne vem, če je še tako, ampak včasih so v bistvu natanko tako delali. Pošta, ki je zaradi pomanjkljivega naslova niso mogli dostavit, je bila na ogled vsem poštarjem, za primer, da kdo prepozna naslovnika. Če je ime in priimek redek ali je kombinacija celo enkratna, je bilo precej možnosti, da pride pošta, naslovljena na Mafalda Fikfak, Ljubljana, na pravi naslov. Janez Novak, Ljubljana, je pa bolj brezupen primer.


mogoče v 15 stoletju in pa seveda v manjših krajih. Če bi na primer prebral celotno temo, bi videl, da sem večkrat napisal, da je spodnji minimum, da se nekaj dostavi s pomanjkljivim naslovom to, da pride fizično na pravo pošto (torej dobesedno v pravo hišo). Kar pa 1000 Ljubljana NI. Razdelilni center se ne zajebava s pošiljkami, ki jih ne more prerazporedit ampak se vrnejo pošiljatelju, oziroma če to ni možno se sčasoma komisijsko uničijo. Šele, če pride na pravo pošto obstaja možnost, da kuverto kdo dejansko pogleda in prepozna ime in priimek. PA še takrat je v za kaj takšnega v Ljubljani precej majhna možnost. V manjših krajih pa ponavadi brez težav delujejo še tako pomanjkljivi naslovi. Tako je poštar brez težav pravilno dostavil pošto naslovljeno na Staro mamo/ulica/kraj in Babico/sosednja ulica/isti kraj, ko je kartice pošiljala nečakinja. V blokovskem naselju je seveda kaj takšnega znanstvena fantastika.

Bye je izjavil:

Hahahahaha! Glej, lahko bi mi bilo uspelo, očitno se nekdo drži predpisov. Kot da se jih vsi, kajne? Pač, se poskusi.
Ne, odpade pošiljanje pošte na firmo, ker bo precej fishy.
Ne gre se za Ljubljano, ampak Kranj. Če pošiljka obleži na pošti, lahko v skrajnem primeru obvestim naslovnika po mailu, da ga tam nekaj čaka. V končni fazi bo zaradi vsebine pisma točno vedel, da sem jaz pošiljatelj; poanta je v tem, da do takrat ne izve.


Tudi kranj nima samo ene pošte.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Bye ::

Verjetno jih tudi nima 100. Slovenija pa navsezadnje ni ZDA. No, varianta je še, da za povratni naslov navedem svojega, samo potem je totalni fail.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

nevone ::

No, varianta je še, da za povratni naslov navedem svojega, samo potem je totalni fail.


Itak, da če navedeš povratni naslov in netočen naslov naslovnika, bo še bolj verjetno prišlo nazaj, ker bodo verjetno takoj, ko bodo videli, da naslov ni dovolj natančen pošiljko vrnili z razlogom, da naslov prejemnika ne obstaja.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije je absolutno predraga (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
647111095 (29122) destroyer2k
»

Pošta Slovenije - šalabajzerji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8815652 (5723) dice7
»

Pošta slovenije je "hitra" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10622353 (12789) kixs
»

Skrivanje dolžnikov v večstanovanjskih stavbah

Oddelek: Loža
296452 (4799) RejZoR
»

Dostavna služba dostavila kr nekomu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10022788 (16280) xxxul

Več podobnih tem