» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
548 / 610
»»

FireSnake ::

keba je izjavil:

Kdaj pa naj bi prišel ta zen3+ ven, še letos?


Tako je pisalo.
Novi produkti pridejo šele naslednje leto.
Zato je "osvežitev" logična.

Je pa finta te osvežitve več medpomnilnika. Ni revolucije, poznalo se pa bo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

scipascapa ::

1337 in kje to piše?

inzenir1337 ::

scipascapa je izjavil:

1337 in kje to piše?

https://wccftech.com/amd-ryzen-5000-ser...
Tukaj recimo piše, ampak moje napovedi so da gremo nižje:
5950X - 599EUR
5900X - 399EUR
5600X - 199EUR

Kaj drugega kot 16-jedrnika se sploh več ne splača met.

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

A daj no, 6/8 c je čisto ok hehe.

PrimozR ::

8 jeder je uporabnih za relativno malo opravil, večina njih je pa potem takšnih, da se splača tudi 16 jeder (če jih uspeš filati s podatki, kar je lahko problem pri desktop platformah). Jaz bi trenutno (spet) vzel CPU, ki mi pri 6 oz. 8 jedrih da najhitrejšo nit. Sem pa že rekel, da bi bil za ogromno ljudi idealen 8-jedrni Ryzen s frekvencami 5950X ali še višjimi.

Sicer ima pa 1337 en kup takih 'zanimivih' napovedi oz. trditev :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

FireSnake ::

AMD je že v preteklosti vstopne modele pocenil do te mere, da so bili edina pametna izbira.
Modelu 5600X naj oklesti ceno, pa so zmagali.

Tržni delež je pomemben iz večih stališč.
Tudi še v časih, ko se je druga generacija noro prodajala so se eni Ryzen seriji delali norca: "rabi patch, rabi patch". Jaz sem že takrat opozarjal, da je treba počakati, da zadeva dozori.
Zdaj pa imamo prevajalnike za Linux o katerih smo lahko takrat samo sanjali.
Igre so začele izkoriščati več jeder. Dobro, tu so konzole botrovale - ampak spet je AMD tisti, ki je pritisnil na gas kar se tiče števila jeder.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

filip007 ::

Večina mladine je danes na telefonih, ne potrebujejo 16 jeder.
Tisti, ki delajo na "Almighty OS", Polkna TM, je pa že druga zgodba.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

scipascapa ::

https://www.mindfactory.de/product_info... 239 Euro (if more, go through mindstar) no shipping (DE)

keba ::

malo gledam teste in vidim da je v igrah 5700g veliko počasnejši od 5800x, a imata praktično iste core clocke.

Jarno ::

keba je izjavil:

malo gledam teste in vidim da je v igrah 5700g veliko počasnejši od 5800x, a imata praktično iste core clocke.


5800x (105W TDP) ima višji all-core boost in podvojen L3 glede na 5700g (65W). Tako počasnejši spet ni, nekje na pol poti med 3700x in 5800x, odvisno tudi od igre.
Pri 1440p npr. med 3700x in 5800x dobrih 10% razlike, 5700g pa nekje na polovici, to z RTX 3080.
Vsekakor je 5800x pečka, ki jo je potrebno malce undervoltat in se splača nabavit za močno grafično ter ustrezen zaslon.
#65W!

keba ::

Se pravi bi bil 5700g dovolj za kakšnih 5-6 let za povprečno uporabo in občasno igranje iger? Ali bi bilo kaj boljšega v tem rangu. Oziroma počakati na intel 12 serijo oziroma refreš zen3?

mtosev ::

Počakaj na intel. Baje bodo zelo dobri tile novi cpuji.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: tikitoki ()

Sheteentz ::

https://www.techspot.com/review/2293-am...
"When compared to discrete graphics cards, we're looking at Radeon RX 550/GeForce GT 1030-like performance"
Švoh tole kaže. Ajde, za preigravanje deset let starih špilov na low-med 1080, kaj več bo pa na nivoju traktorja na slick gumah na Nordschleifu, skratka tragikomedija.

PrimozR ::

mtosev je izjavil:

Počakaj na intel. Baje bodo zelo dobri tile novi cpuji.

Tole je pa močen razlog, da čakaš :D

Pravilo v IT industriji je, da kupi, ko in če hočeš. Če misliš čakati, lahko vedno čakaš naslednjo stvar. Jaz sem malo razmišljal, če bi počakal 2000 serijo Ryzen procesorjev, ampak sem takrat raje vzel potem 8700K, ker ima single thread performance vseeno višji, boosta relativno visoko (itak ga vozim na all core boostu prek matične), zadeva pa dela.Več jeder ne potrebujem, performance mi zadošča, morda bi si želel edino boljšo grafično, če bi več igral igre, ampak jih ne, torej ni težav. Če bi čakal AMD-ja, bi bil pa kaka 2 meseca brez računalnika, ker mi je med postavljanjem in urejanjem novega prejšnji dokončno odpovedal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

mtosev ::

Evo mu en dober razlog za čakanje. AM4 platforma se počasi umika in novi AMD cpuji bodo na novem socketu AM5. LGA1700 pa je nov socket, ki prihaja ven in bo podpiral tudi 13th generacijo cpujev.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

PrimozR ::

Kdaj pa pride? Kako bo z dobavljivostjo DDR5 RAMa? Kakšne bodo cene v primerjavi z DDR5? Kakšne so prednosti čakanja v primerjavi z nakupom takoj zdaj?

mtosev ::

Saj bodo tudi ddr4 plate na voljo, če s to serijo prehitijo trenutne amdjeve cpuje je možno, da bo amd naredil kakšen price drop, reviewi prihajajo ven naslednji mesec, retail availability pa sledi kmalu po tem. Če rabi sedaj nujno potem ni prednosti, drugače pa možno, da dobi boljši price / performance.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Mr.B ::

mtosev je izjavil:

Saj bodo tudi ddr4 plate na voljo, če s to serijo prehitijo trenutne amdjeve cpuje je možno, da bo amd naredil kakšen price drop, reviewi prihajajo ven naslednji mesec, retail availability pa sledi kmalu po tem. Če rabi sedaj nujno potem ni prednosti, drugače pa možno, da dobi boljši price / performance.

Nasjprej bodo to pečke it to celo brez AVX512
Potem boš ostajal na DDR4 platformi...ker DDR5 bo no pustimo...
Pa Gen12 chipset in podnožje je spet samo za eno generacijo..


No relano bi zdržal tisti mesec če bo kaj novega .. predstavitev 27-28 October, Novembra na polici,



Je pa res, da so cene za budgeget AMD katastrofalne.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

MrStein ::

Bodo prvi DDR5 RAM-i kaj bistveno boljši od DDR4?
(kaj bo čez X let, pa pustimo)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

DarwiN ::

DDR5@4800 ne bo bistveno hitrejši od danes standardnega DDR4@3600.. Kakšen DDR5@7200 z nižjimi latencami bo pa druga zgodba. Ampak ne vprašaj za ceno..

Pa nek gamer oz. povprečni Janez tako ali tako ne bo opazil razlike, tko da bo DDR4 zagotovo še lep čas p/p za veliko večino od nas.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Mr.B ::

DarwiN je izjavil:

DDR5@4800 ne bo bistveno hitrejši od danes standardnega DDR4@3600.. Kakšen DDR5@7200 z nižjimi latencami bo pa druga zgodba. Ampak ne vprašaj za ceno..

Pa nek gamer oz. povprečni Janez tako ali tako ne bo opazil razlike, tko da bo DDR4 zagotovo še lep čas p/p za veliko večino od nas.

Dejmo počakat prve teste.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dolenc ::

Ja, k ni blo že 5 generacij testov

PrimozR ::

Thja, uradno je DDR4 max 3200 MT/s. DDR5 bo pa začel s 4800 MT/s. Govorimo o JEDEC specu, ki se npr. pri ECC-ju uporablja brez pardona, tako frekvence kot timingi. Bolj zategnjene in hitrejše stvari so na voljo v consumer/enthusiast trgu.

Sicer se pa ogromno dela na višanju prepustnosti kar se tiče prenosa samih podatkov, del tega je delitev ene palčke v dva kanala in podobno. The name of the game je pa na splošno višanje prepustnosti in futranje CPU-jev z dovoljšno količino pdoatkov glede na število jeder. Kot sem že parkrat rekel, đabe ti je 16 jeder v AM4, če si omejen na 2 kanala DDR4-ke. Threadripper ti da za podobna jedra 4 kanale, Threadripper PRO kar 8, Intel pa tudi tam nekje na HEDT-ju, odvisno od generacije. Tudi na DDR3 si s 4 kanali hitro tam-tam oz. višje s prepustnostjo, kot na DDR4, s tem da imaš na HEDT Intelu precej manj, kot 16 jeder, ki so obenem tudi počasnejša.

Back to DDR5, VRM-ji bodo zdaj očitno na palčki, ne več na matični, to je še ena sprememba, poleg nazivne napetosti 1,1 V. Ampak neki neki, da bodo v praksi ta hitre palčke laufale na precej višjih napetostih, kar bo pomenilo več gretja in bo hlajenje RAM-a dejansko pomembno?

Pač ja, če rabiš oz. si želiš novega PC-ja, buy now.

mtosev ::

Mr.B je izjavil:

mtosev je izjavil:

Saj bodo tudi ddr4 plate na voljo, če s to serijo prehitijo trenutne amdjeve cpuje je možno, da bo amd naredil kakšen price drop, reviewi prihajajo ven naslednji mesec, retail availability pa sledi kmalu po tem. Če rabi sedaj nujno potem ni prednosti, drugače pa možno, da dobi boljši price / performance.

Nasjprej bodo to pečke it to celo brez AVX512
Potem boš ostajal na DDR4 platformi...ker DDR5 bo no pustimo...
Pa Gen12 chipset in podnožje je spet samo za eno generacijo..


No relano bi zdržal tisti mesec če bo kaj novega .. predstavitev 27-28 October, Novembra na polici,



Je pa res, da so cene za budgeget AMD katastrofalne.

Ne bo držalo. Tudi 13th gen bo podpiralo, če ne boš kupil glih najcenejši chipset kot npr trenutne serije, katere se začnejo z H.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

dolenc ::

Fora tega "počasnega" napredka je tud čist ekonomske narave.

Če bi naredil eno stvar prehudo, ti naslednjo generacijo zlo težko prodajo nekaj novega. Tako da ddr5 bo tko kot vsaka stvar, čez čas neki napredka, še zmer pa vejo da bo treba tud ddr6, pa 7 prodat.

En tak primer zajeba je bila 1080ti, i5 2500k. Lastniki teh stvari, pač niso imeli razloga kupovat "latest greatest" jn s tem potencialno izgubiš kupca.

Tekmovanja kdo bo prvi pri 1ghz je že dolgo konec.

eventyrer ::

dolenc je izjavil:


En tak primer zajeba je bila 1080ti, i5 2500k. Lastniki teh stvari, pač niso imeli razloga kupovat "latest greatest" jn s tem potencialno izgubiš kupca.


Saj je zdaj z AMDjem podobno.

Če si kupil 1700x ali pa kasneje 3700x boš naslednjih 5 let imel top procesor, nadaljnih 5 let pa bo še vedno dovolj dober.

Prav nobenega razloga ni da bi se morali procesorji menjati vsako generacijo.

Grafične kartice pa se tudi ne razvijajo tako hitro da bi se jih splačalo pogosto menjat. Cikel okol 5 let je dovolj, če ne rabi ravno nonstop igrati na 100 FPS.

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Zato pa višajo cene v high-endu.. RTX4900 bo najbrž vsaj 2kEUR in potem Nvidijo ne bo pretirano motilo, če jo boš uporabljal 6-8 let brez nadgradnje.. Medtem pa je 1080Ti koštala pičlih 700EUR. Posledično je seveda 1080Ti kupilo veliko več potrošnikov. Rečmo hipotetično 10% vseh kupcev.. Po drugi strani bo pa 4090 recimo kupil zgolj 1% potrošnikov.. Potemtakem se je s 1080Ti iz tržišča za naslednjih ~8 let odstranilo 10x več potrošnikov kot se jih bo z RTX4090.

Problem solved.. Cene rešijo vsak "problem". :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

eventyrer ::

Zame ne, jaz sem PC kupil pred 2 leti, torej pred brutalnim višanjem in je odličen, dovolj dober še za 8 let.

Nvidia 2060 super (430 EUR) in ryzen 3700x (350 EUR). Epic win.

Kdor kupuje danes pa ... naj razmisli kaj bo kupil in razmisli če se splača dat 2000 EUR za "high end" grafično ali pač požreš 500 EUR za grafično in jo čez nekaj let zamenjaš.

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Sheteentz je izjavil:

https://www.techspot.com/review/2293-am...
"When compared to discrete graphics cards, we're looking at Radeon RX 550/GeForce GT 1030-like performance"
Švoh tole kaže. Ajde, za preigravanje deset let starih špilov na low-med 1080, kaj več bo pa na nivoju traktorja na slick gumah na Nordschleifu, skratka tragikomedija.


Nekje sem bral, da se igranje vse bolj seli na konzole, največ pa na prenosne naprave in je (igranje) na navadnih računalnikih v zatonu.
K temu baje prispeva tudi igranje na zahtevo, katero lahko zaženeš z bilokatere naprave, po potrebi samo priklopiš ustrezno napravo za krmiljenje.

Ryzen G serija je vsekakor čisto dovolj za vsakodnevna opravila. Tudi za bolj resne zadeve ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Wrop ::

Odvisno za kaj ga potrebuješ. Za igre bo bolj švoh, za splošno uporabo, ti bo verjetno zdržal.
Sam bi/bom 2700X, za katerega sem dal dve leti nazaj 170 €, zamenjal v roku 6 mesecev v dveh primerih. Ali z 3700X za cca 180 €, ali pa s 5800X za cca 270 €. Če se ne izpolni nič od tega, potem ostanem na istem.
Pri grafičnih je pa moj rang 300-400 €. Izjemoma kaj več. Po dveh letih izgubiš v najslabšem primeru 2/3 cene. Pri 400 € si zgubil cca 250 €, pri 2000 €, pa cca 1250. Čez palec. 60 € na mesec, je pa za moje potrebe preveč.

FireSnake ::

DarwiN je izjavil:

DDR5@4800 ne bo bistveno hitrejši od danes standardnega DDR4@3600.. Kakšen DDR5@7200 z nižjimi latencami bo pa druga zgodba. Ampak ne vprašaj za ceno..

Pa nek gamer oz. povprečni Janez tako ali tako ne bo opazil razlike, tko da bo DDR4 zagotovo še lep čas p/p za veliko večino od nas.


Pravijo, da bo hitrejši:
https://videocardz.com/press-release/te...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

PrimozR ::

eventyrer je izjavil:

dolenc je izjavil:


En tak primer zajeba je bila 1080ti, i5 2500k. Lastniki teh stvari, pač niso imeli razloga kupovat "latest greatest" jn s tem potencialno izgubiš kupca.


Saj je zdaj z AMDjem podobno.

Če si kupil 1700x ali pa kasneje 3700x boš naslednjih 5 let imel top procesor, nadaljnih 5 let pa bo še vedno dovolj dober.

Prav nobenega razloga ni da bi se morali procesorji menjati vsako generacijo.

Grafične kartice pa se tudi ne razvijajo tako hitro da bi se jih splačalo pogosto menjat. Cikel okol 5 let je dovolj, če ne rabi ravno nonstop igrati na 100 FPS.

Svaka čast ljudem, ki se jim da z vsako generacijo menjati. Meni že šravfanje po kišti ne diši več (pa je to še najljubši del celega postopka), kaj šele da bi potencialno moral na novo postavljati Windowse. Drugo je pa, da performance novih računalnikov res raste tako počasi (oz. so tudi relativno stari dovolj zmogljivi), da bi bilo smiselno menjati na vsakem koraku.

Prejšnjega (Q6600) sem res moral menjati, ker ni bil več sposoben predvajati 4k YT videa (nisem gledal, zgolj za test), predvsem pa je bilo 8 GB RAMa premalo za Chrome in karkoli zraven. Kakor razmišljam zdaj, je verjetno, da bom tudi tegale menjal, ko 32 GB RAMa ne bo več dovolj. Should be a while still :)

eventyrer je izjavil:

Zame ne, jaz sem PC kupil pred 2 leti, torej pred brutalnim višanjem in je odličen, dovolj dober še za 8 let.

Nvidia 2060 super (430 EUR) in ryzen 3700x (350 EUR). Epic win.

Kdor kupuje danes pa ... naj razmisli kaj bo kupil in razmisli če se splača dat 2000 EUR za "high end" grafično ali pač požreš 500 EUR za grafično in jo čez nekaj let zamenjaš.

Itak da je bolj smiselno vsako generacijo kupiti mid-range kartico, kot pa high end in jo poganjati par let, če imaš namen igrati vsaj sorazmerno nove igre. V bistvu se baje relativno ugodno pride skozi (oz. se je prišlo) če si isto delal v high-endu in menjal vsako leto. Ampak moraš imeti potrebo po tem. Da ne bom kontradiktoren zgornjemu zapisu, jaz po tem nimam potrebe, torej se tega ne grem :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

FireSnake ::

Bom tukaj odgovril, ker je bolj primerna tema:

pegasus je izjavil:

FireSnake je izjavil:

P.S. Lahko bi rudaril tudi s procesorjem (ima toliko medpomnilnika, da se dejansko splača)
?? Do tell ... da vem če se moram za milan-x epyce vnaprej zagrebst, preden jih rudarji pohopsajo ...


Imam 5900X, ko sem rudaril še z NiceHash (zdaj več ne) je samo procesor odslužil elektriko (ob takratnih cenah, samo to ne moreš tak gledat) + naredil nekaj malega profita.
Je pa res, da zdaj ne rudarim več z NiceHash in ne vem, če se je kaj spremenilo.

Edit:
sem šel preveriti:
https://www.nicehash.com/profitability-...
še vedno se splača.
Gledati je treba samo to, da ima procesor čim več medpomnilnika (in, ja, v pravi smeri razmišljaš).

Sem šel gledat:
AMD CPU EPYC 7302 naredi 25EUR profita na mesec (ob trenutnih cenah).
Bolje: naredi 0.00071210 BTC (prikazan profit) + 0.00025297 BTC (prikazano pri elektriki)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FireSnake ::

Zanimiva matična plošča:
https://www.anandtech.com/print/16965/e...

Kakor sem na hitro pogledal: brez ventilatorjev.
A je za hlajenje vseeno dobro poskrbljeno.

Recenzijo obljubljajo v kratkem.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Mr.B ::

Ta plata je bolj za extremen nacvijalce... EVGA has created the Ultimate AMD Motherboard?!?!
Cena je tudi primerna
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FireSnake ::

V luči tega, da prihaja AM5 so malo zamudili.
Je pa impresivna zadeva.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

yayo ::

FireSnake je izjavil:


Kakor sem na hitro pogledal: brez ventilatorjev.

mislim, da cela X570 serija plat nima ventilatorjev.

FireSnake ::

Im , ima.
Na primer:
- https://geizhals.eu/gigabyte-x570-aorus...
- https://geizhals.eu/msi-mpg-x570-gaming...


Na začetku so imele vse (B550 so bile vse brez).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Mr.B ::

FireSnake je izjavil:

V luči tega, da prihaja AM5 so malo zamudili.
Je pa impresivna zadeva.

Predvidevam da bo itel predstavil svojo pečko. Uporabni (ne K) intel procesorji pridejo šele naslednje leto...
Večina plat bo DDR4. PCIgen5 grafične niti še niso nikjer napovedane, ki bi morda pridobeli pri pumpanju igric direkt v grafični spomin in potemm še extrahiranje. DDR5 cene bodo kot pravijo cca 30% dražje. Tako da Gen12 (samo K) z DDR5 vse kar pride konec oktobra in bo izjemno drago. Poraba tudi z DDR4 ne bo kaj nižja.

Po drugi strani... AMD's Zen 3 Ryzen Threadripper pride če verjamemo Novembra.
To bo pokvarilo da bo intel Gen12 bil primerjan z TR zen 2+


Zen3 refresh ima čas da pride ko pride intel Gen 12 non K variante. Do takrat bo Gen12 zgolj limited edition, kot je bil exotika Xeon W-3175X z exotičnimi "neobstoječimi" LGA 3647 platami.

Pa ne začet o Gen12 raketi, če bi bil Gen12 intel raketa nebi vpeljali še ne turbo boost mehanizem.

Sicer pa počakajmo do izida GEn12, ter zalogo ki bo na voljo na črni petek 2021.
Drugače pa pridejo Q4 2022 Gen 13 ter enako got intel HEDT konkurenca.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

FireSnake ::

Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Wrop ::

Windows 11 je polizdelek. To bo še nekaj časa trajalo, da bodo odpravili povzročene težave, ki jih prej ni bilo.

FireSnake ::

Nova AGESA se pozna na hitrosti:


vsekakor nadgradim.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

tikitoki ::

Procesroji Ryzen 5600x so se obcutno podrazili v zadnjih parih tednih. Mogoce kdo ve zakaj. Ali so to prepriprave na prihajajoce podrazitve storitev TSMC?

DarwiN ::

Po moji teoriji zarote, ki sem ti jo že omenil, so silicij raje usmerili v gpu-je... Doslej so namreč iztržili več denarja preko cpujev, ker so precej manjši od gpu jeder in so očitno iztržili več dobička iz posamezne rezine silicija.

Zdaj ko prihaja Alder Lake, pa zna bit ravno obratno, saj bi bili prisiljeni desktop cpu-je poceniti za 30-50%.. In bodo naenkrat gpuji bolj dobičkonosni. Rešitev: omejiš proizvodnjo desktop cpu-jev, zvišaš ceno in pač nisi več tako konkurenčen. Lepo prodajaš izključno fanboyjem, ki so pripravljeni preplačat. Medtem pa štancaš GPUje po zasoljenih cenah.

In ravno tak trend je v zadnjih tednih viden pri prodajnih številkah od Mindfactory.. Minuli teden je AMD po dolgem času končno spet prodal 1500+ kosov gpujev. Bomo videli v naslednjih tednih, če ta moja teorija drži kaj vode. No, naslednji teden bo številka itak visoka, saj prihaja 6600 non-XT.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Mr.B ::

DarwiN je izjavil:

Po moji teoriji zarote, ki sem ti jo že omenil, so silicij raje usmerili v gpu-je... Doslej so namreč iztržili več denarja preko cpujev, ker so precej manjši od gpu jeder in so očitno iztržili več dobička iz posamezne rezine silicija.

Zdaj ko prihaja Alder Lake, pa zna bit ravno obratno, saj bi bili prisiljeni desktop cpu-je poceniti za 30-50%.. In bodo naenkrat gpuji bolj dobičkonosni. Rešitev: omejiš proizvodnjo desktop cpu-jev, zvišaš ceno in pač nisi več tako konkurenčen. Lepo prodajaš izključno fanboyjem, ki so pripravljeni preplačat. Medtem pa štancaš GPUje po zasoljenih cenah.

In ravno tak trend je v zadnjih tednih viden pri prodajnih številkah od Mindfactory.. Minuli teden je AMD po dolgem času končno spet prodal 1500+ kosov gpujev. Bomo videli v naslednjih tednih, če ta moja teorija drži kaj vode. No, naslednji teden bo številka itak visoka, saj prihaja 6600 non-XT.

11400F je 200€
11700K je 360€ -> to je v cenovnemr razredu 5700G / 5800X
Kaj hočeš povedati.
5600G je 260€

Seveda pa lahko kupiiš 10400F za 140€ če misliš da je konkurenčen.... če ga upariš z rabljeno 1060 3G ali 570XT itd obe kombinacije povozijo 5600G ali 5700G... Res pa da če misliš da bo nadgradnja na i7 delala čudeže ?

Intel Arc prihaja ven in je kot kaže v rangu 3060 ti enako pa NV nima nikršnega odgovora na mobilnem segmentu, ko pride intel Arc v času CES zadeva v mobilni segment... Pustimo da top of the top grafične od NV odletevajo, ker je verjento vzrok v povečani porabi in ne simetričnem VRM-ju...

Realno ? so zadeve bolj tam tam , če bi bila zarota, bi intel poplavil trg, ne pa da draži Gen11 Verejnto bo Gen 12 power hog limitzed edition z premium ceno, ki bo neprimerna za večino trga , no za benchmarke bo cool, ostali bodo pa raje šli no inle raje služil z Gen 10. AMD če nima novih driverjev za Win 11,se mu ne splača delati nič... Raje se usmeri na mobilni segment, ter da da ven ven nekaj med 5300G in 5600G z 6/12 jedri pod 200€
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

DarwiN ::

Mr.B je izjavil:


Kaj hočeš povedati.

Da bo 12600kf domnevno koštal ~270€ in skupaj z ostalimi SKUji pohrustal skoraj kompletno AMDjevo ponudbo. Če bi rad AMD ostal polno konkurenčen, bi moral 5600X spustit na ~180€ in 5800X na ~260€.. Zato boljše vrečt puško v koruzo in se osredotočit na GPUje.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Mr.B ::

DarwiN je izjavil:

Mr.B je izjavil:


Kaj hočeš povedati.

Da bo 12600kf domnevno koštal ~270€ in skupaj z ostalimi SKUji pohrustal skoraj kompletno AMDjevo ponudbo. Če bi rad AMD ostal polno konkurenčen, bi moral 5600X spustit na ~180€ in 5800X na ~260€.. Zato boljše vrečt puško v koruzo in se osredotočit na GPUje.

Pa .
Amazon cene
Intel Core i9-12900K: €864.92 (~$1,005) at Amazon Netherlands
Intel Core i7-12600K: €641.38 (~$745) at Amazon Netherlands
Intel Core i5-12600K: €323.83 (~$376) at Amazon Netherlands


Core i9-12900K: €919.88 (~$1,070) at Amazon France
Core i9-12900KF: €879.24 (~$1,022) at Amazon France
Core i7-12700K: €636.08 (~$740) at Amazon France
Core i7-12700KF: €436.01 (~$507) at Amazon France
Core i5-12600K: €321.16 (~$373) at Amazon France
Core i5-12600KF: €403.96 (~$470) at Amazon France
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

DarwiN ::

Menda nisi od včeraj, da nasedeš na nerealne predprodajne cene.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Mr.B ::

DarwiN je izjavil:

Menda nisi od včeraj, da nasedeš na nerealne predprodajne cene.

Da upanje umre zadnje. Ob vsakem ups leak-u, je cena višja... Si kaj spremljal cene..... v tem mesecu so se intli podražili za 10€, pri tistih ki so jih imeli na zalogi pred oktobrom, pa smo šele 10.10.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FireSnake ::

Če Intel ne bo ponudil konkurenčnih cen ne bo nič.
Pa AMD ima s temi chipleti prostor za nižanje cen.

Upajmo na dober razplet, da se zmogljivost konkretno dvigne in cene malo spustijo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si
««
548 / 610
»»