» »

Računalnik se ne zažene po namestitvi novega modula RAM!

Računalnik se ne zažene po namestitvi novega modula RAM!

Padly88 ::

Pozdarvljeni,
namestil sem nov ram 1gb ddr2 800mhz, ki mi ga matična plošča zagotovo podpira, ampak se pojavi problem! Ko imam vstavljen ram se računalnik ne zažene, sicer se diski vrtijo, ipd, razen, da na ekranu ni slike in je tipkovnica neaktivna, numlock lučka...
Ko ram dam ven deluje vredu, ko pa nazaj noter pa več ne, vsi štirje sloti na matični delujejo, podpira pa mi do 8gb!

Probal sem že z odstranitvijo baterije, da sem resetiral bios!
Prosim za pomoč, hvala!

bluefish ::

Vstavi ta modul v nek drug slot. Če se ne zažene, potem je okvarjen.

Duhec ::

Kaj ko bi še povedal katera matična plošča je in koliko imaš ostalih spominov/palčk ter njih kapaciteta. Mogoče določena kombinacija ni mogoča na tej plati.

Padly88 ::

Duhec je izjavil:

Kaj ko bi še povedal katera matična plošča je in koliko imaš ostalih spominov/palčk ter njih kapaciteta. Mogoče določena kombinacija ni mogoča na tej plati.

ja plata je asus m2npv-vm, rama je nor 1 modul 512mb, ne deluje tudi, ko sprobam samo 1gb...

bluefish ::

Testiraj še na drugem računalniku, vendar je najbrž modul hin.

Padly88 ::

bluefish je izjavil:

Testiraj še na drugem računalniku, vendar je najbrž modul hin.

ok, hvala za pomoč, najbolj me je skrbelo, ker si nameravam kupit 4gb rama, da potem nebi delovalo :D

Lasko Pivo ::

Tudi jaz imam podobno težavo. Trenutno imam v računalniku 4GB rama, ko pa dodam še 4 GB se računalnik ne zažene več. Ali je možno, da je nov RAM nedelujoč?

Machete ::

Provaj z 6GB, če imaš to opcijo. Meni na neki 775 plati leto dve nazaj ni bootalo z 8GB, z 6 pa je.
Ali pa malo pogooglaj za to plato, kaj pravijo uradne specifikacije.

gddr85 ::

a imaš enake rame?

Duhec ::

Lasko Pivo je izjavil:

Tudi jaz imam podobno težavo. Trenutno imam v računalniku 4GB rama, ko pa dodam še 4 GB se računalnik ne zažene več. Ali je možno, da je nov RAM nedelujoč?

Saj to govoriš o eni ram palčki ali več njih?
Če prvo potem tastar ram 4GB vzemi ven in na isto mesto vstavi nov 4GB. Če štarta je ram recimo ok in dodaj še tastaro ram palčko v drug slot ?
Daj, povej še koliko ram slotov imaš, ali katero plato in katere spomine, da ne vlečemo iz tebe teh osnovnih informacij.
http://blackbird.si/

OZZY ::

Probaj z delujočim ramom nastaviti tajminge. pa daj jih zlo konzervativno. Pa voltažo dvigni manualno na uno od rama. Pa prvo naštimaj da laufa recimo na ddr667. Potem dober ram zamenjaj s kupljenim in probaj zalaufat.
Drugače je lahko kaka nekompatibilnost singele / dual sided ram. oz je ram fuč.
Go with the flow.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ram ne sprejme

Oddelek: Pomoč in nasveti
352019 (1381) jero_no1
»

Računalnik se ne zažene zaradi RAM-ov

Oddelek: Pomoč in nasveti
211459 (1028) Han
»

RAM upgrade - ne boota

Oddelek: Strojna oprema
211356 (1062) helsing
»

Ne zazna mi ramov

Oddelek: Pomoč in nasveti
455707 (5297) hojnikb
»

Kupil 2gb in zdaj mi rač. šteka (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5710057 (9198) Xserces

Več podobnih tem