» »

windows xp

windows xp

zlesar ::

Zdaj sem kupil nov računalnik Lenovo ideapad y580. Prednaložen je FreeDos s katerim si neznam kaj dosti pomagat. pri xp-ju mi napiše: Press any key to boot from CD... stisnem in se nič ne zgodi. Zašteka potem pa čakam in čakam pa nič. Hvala za pomoč.

broken/link ::

nekomu, ki se mal spozna na računalnike, plačej pivo ali dve, pa ti bo to v parih urcah uredil.

mtosev ::

rabil boš v biosu izbrati compability/ide mode za pri kontrolerju za sata
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

amigo_no1 ::

zlesar ::

jaz bi rajši probal to kar sam rešit :p

nažalost nimam tega gumba tak da... ja... haha :p bom še par stvari probal pa bomo vidli če se da kaj naredit :D

zlesar ::

mtosev je izjavil:

rabil boš v biosu izbrati compability/ide mode za pri kontrolerju za sata

to sem naredo ja zdaj pa se mi niti več ne napiše. Press any key to boot from cd... :p

Zvezdica27 ::

lp,

daj sosedu za en pir. Resno. Pa glej in se uči. Boš največ naredil. xp so zastarel sistem, nima smisla. Seveda ne podpiramo piratiziranja.

Še dovolj bo čas av življenju za te hece - pa tud če boš namest tega kako babo prjel, ne bo nič narobe.

zz

zlesar ::

bom hvala. če pa še ma kdo kako idejo kako rešit pa naj napiše :p

mtosev ::

tole ti geek naredi v 5min. mi ni jasno kak da ti nekaj tako lahkega dela probleme
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

zlesar ::

no potem pa ti povej kako naj rešim... :D

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

zlesar ::

hvala lepa ampak jaz se s tem nebom zajebaval :p haha

tjaz051 ::

Zivijo jaz pa imam problem ko srm sedaj nalozil na moj racunalnik windows xp professional sp 3, ampak ko sem hotel na internet mi ni slo ker je pisalo da ni povezave pa sem poklical na siol ker sem mislali da je kaj z.internetom narobe,pa mi je rekel da sploh nimam local area povezave in si morem naloziti gonilnike z interneta, samo kako ce nimam internwta !!??? Prosim za pomoc

bleem ::

tjaz051, zdaj govorim na pamet naj me kdo popravi. original cdji so brez gonilnikov za omrežno kartico. potegni driver na drugem računalniku dol gonilnike in jih s pomočjo usbja prenesi na računalnik, ki nima gonilnikov.

na windows 7 si pomislil?

tjaz051 ::

Ne windows 7 mi ne pride v postev ker mi potem na racunalniku nedelajo igre. Bi mi
dal lahko linke od gonilnikov ki jih potrebujem?

BorutK-73 ::

Tjaz - Windows 7 ima compatibility način za stare igre tako da je W7 bolši kandidat za OS.

opeter ::

tjaz051 je izjavil:

Ne windows 7 mi ne pride v postev ker mi potem na racunalniku nedelajo igre. Bi mi
dal lahko linke od gonilnikov ki jih potrebujem?


Napiši tip računalnika, če je prenosnik točno oznako in izdelovalca, če pa je namizni računalnik z neko blagovno znamko, pa isto.

Če so ti komp slučajno sestavili v trgovini, pa napiši vsaj tip matične plošče (odpri ohišje in poglej napis/oznako matične).

Ali pa ... verjetno si dobil zraven kakšen priročnik, knjigo, CD/DVD (na teh bi moral bit gonilnik za WinXP).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

tjaz051 ::

Ei tocnega res nevem ker je star ze ene 5 let je pa neon ne zraven gonilnikov nisem dobil ker ni original cd. Ti bom poslal tip matecne cez pol ure


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik ne boota

Oddelek: Pomoč in nasveti
61446 (1332) Boomerang
»

Windows problem

Oddelek: Operacijski sistemi
151586 (1357) harmony
»

Računalnik ne boota Windows 7 DVDja

Oddelek: Pomoč in nasveti
9912 (756) vesoljec1

namestitev sistema na hp6830s

Oddelek: Pomoč in nasveti
222457 (1350) Zheegec
»

Noče bootati iz CDja

Oddelek: Pomoč in nasveti
61534 (1379) logout

Več podobnih tem