» »

Težave pri nalaganju windows 7

Težave pri nalaganju windows 7

anzy69 ::

Ko inštaliram windows 7, mi javi problem in sicer: Zahtevani gonilnik za napravo s pogonom CD/DVD manjka.Če imate disketo,CD/DVD ali pogon Usb z gonilnikom ga vstavite. Opomba:Če je namestiveni medij sistema Windows v pogonu CD/DVD,ga lahko za ta korak lahko odstranite.Konec sporočila.

Kasneje mi javi še to: Najden ni bil noben gonilnik naprave. Poskrbite, da bodo na namestitvenem mediju ustrezni gonilniki, nato pa kliknite "V redu"

Naložiti sem hotel windows 7 professional, ki je licenčen od fakultete, potegnil sem ga na MSDNAA uradni strani, ter zapekel ISO na dvd. Imam prenosnik Toshiba sattelite L675-10R.

Prosim vas za pomoč in rešitev problema =)
Hvala :)

amigo_no1 ::

Zelo nejasno pišeš.
To javi po instalaciji (torej ko winse že namestiš) ali nekje vmes ?

anzy69 ::

Ne, to mi javi še pred inštalacijo, v fazi zbiranja informacij, tej fazi pa sledi inštalacija.

Tr0n ::

Predvidevam, da si v BIOSu nastavil, da se ti sistem zboota s CD/DVD pogona?

anzy69 ::

Ja sem nastavil, sem s tem naredo napako? Kaj moram naredit da odpravim težavo?

amigo_no1 ::

Iso-te se peče kot "burn image", upam da nisi kaj drugega čaral (ala extract fajlov in kopiranje na dvd).
Če se mu instalacijo zažene, potem boota z dvd-ja in je v biosu vse v redu nastavljeno.

Kaj imaš sedaj nameščeno na prenosniku ?

Tr0n ::

anzy69 ::

Sedaj mam windows 7 home premium. Nisem kaj drugega čaral =) burn image se zapekel :)
Na googlu sem že iskal vse mogoče, pa ne najdem rešitve.

amigo_no1 ::

Preveri če se hash isota na disku ujema z onim na MSDNAA strani.

madog ::

sam imel enak problem, nikoli ni uspelo namestiti s pomočjo DVD-ja lahko pa sem s pomočjo USB-ja, matična plošča ne prepozna oz nima dejanskega driverja za DVD pogon in zato ti ga ne prepozna, nekaj takega sem jaz zasledil na www ko se iskal ta problem. Sedaj imam drugo matično in z istim procesorjem, istim DVD pogonom deluje BP. Probaj z USB-ja namestit

amigo_no1 ::

No, če je tako, bi mogoče kak bios update pomagal.

anzy69 ::

Hvala vam za pomoč, bom poskušal z bios updatom, pa kasneje še z usbja namestit. Javim kako se bo izšlo =)

anzy69 ::

Naletel sem na še eno težavo v windows 7 home premium, če hočem bilo kaj inštalirat, se mi javlja opozorilo za nadzor uporabniškega računa in vedno zahteva skrbniško geslo, gesla ne morem vnesti, zakaj? Morda nisem administrator sistema? Kako postanem administrator? V nadzorni plošči so funkcije za spremenitev računa onemogočene, pred njimi je narisan modrorumen ščit, ki mi vse skupaj onemogoča. Kako naj pridem do skrbniškega računa, v windowsih nikjer ne piše kateri račun je skrbniški in kateri ne. Tak windows je v bistvu čisto neuporaben, saj ne morem inštalirat niti enega programa... odkrito povedano se mi že blede od vsega, v windowsih sem poskusil že vse mogoče da rešim težavo,a brez uspeha xD še 1x vas prosim za pomoč =) hvala :)

amigo_no1 ::

Daj ti rukni sedanjo instalacijo z diska dol in namesti na novo.

anzy69 ::

Kakšen je pa postopek posodobitve bios?
Z uradne strani toshibe sem si potegnil BIOS UPDATE, kaj sedaj? Odpakiram zadevo in naložim na usb, kako naprej ... ??

Al pa povejte mi raje kako namestiš windows iz usb-ja, še nikoli nisem nalagal windowsa iz usbja, zato nevem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: anzy69 ()

beenc ::

Jaz sem meu podoben primer.. ko sem hoto inštalirat windows mi ni kazalo diska.. pa sem zvedo da mi je disk crkno, tak da preveri ;)

!!FILM!!

amigo_no1 ::

http://tinyurl.com/oazym9

ti toplo priporočam da ne updejtaš biosa, ker boš zaradi kake banalnosti zjebal vse skupaj.

How to update the BIOS on Toshiba notebooks
faq
http://aps2.toshiba-tro.de/kb0/HTD9502M...

Na Toshiba.eu strani sem za tvoj model (Toshiba satellite L675-10R) našel ta bios:
http://tinyurl.com/35watd5

Zgodovina sprememb…

Machiavelli ::

Kakor vem moraš zapečti na najnižjih obratih DVD poleg tega pa imeti now bralec le teh,včasih je problem pri starejših enotah počasi odpirajo ali pa nezaznajo četudi so DVD+-,tako da probaj na najnižjih zapečti kot sliko.druga opcija je da diska nezazna,bodisi zaradi okvare le tega,bodisi da polšča nezazna velikih diskov,...),Včasih je disk lahko viden v biosu a le ta nedeluje pravilno,Včasih pa čisto crkne,včasih pa dela občasno zaradi okvare.Včasih zna biti tudi problem zaradi ene funkcije v biosu,ki je pod defolt enabled....
V kolikor si iz Ljubljane ti z veseljem posodim zunanjo usb enoto.
Dostikrat sem imel težave z enotami v samih prenosnikih,rešitev 1.nova enota,2.kombiniranje enota usb kluček,3.Zunanja usb enota.
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Malo za duso malo za res :)

Oddelek: Pomoč in nasveti
262372 (1122) T-Mac
»

Ne gre namestiti Windowsa + ne zažene trenutnega (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
514047 (3213) MasterKiD
»

NOV prenosnik - Toshiba Satellite --- pomoč lepo prosim!

Oddelek: Pomoč in nasveti
426927 (5471) Matej Marinč
»

Pomoč pri formatiranju ...

Oddelek: Pomoč in nasveti
15883 (691) Machete
»

inštalacija win 7 na netbook - težave

Oddelek: Operacijski sistemi
51749 (1613) Cold1

Več podobnih tem