» »

Tv, ps3 in zvočniki

Tv, ps3 in zvočniki

geek0000 ::

Pozdravljeni,

zanimam se za nakup TV Philips 55PFK6559, doma imam že play station 3. Zdaj me pa zanima še nakup 5.1 zvočnikov. Trenutno imam doma take zvočnike(nevem točno modela) :

Imam jih že prb. 8 let in še vedno zelo lepo delajo. Zato se zanimam za Genius 5.1 SW-HF5.1 6000.

-Zasledil sem že, da za takšen denar ( do 150€) so tile zvočniki najboljši. Kakšne izkušnje dobre/slabe?
-Zanima me še ali se da priklopit te zvočnike na TV in ps3 in kako? Rabil bi predvsem za gledanje filmov preko ps3.
-Preko katere kabla bo zvok najboljši?
-Lahko preko ps3 predvajaš vse vrste filmov? Tudi 3d?

Mavrik ::

Ker tile zvočniki nimajo digitalnega vhoda, boš s TVja ali PS3 lahko pripeljal samo stereo zvok, nobenega 5.1 prostorskega in so v bistvu zapravljanje denarja.

Lahko kupiš sprejemnik, ki ti bo s HDMI pobiral prostorski zvok in ga dal v 6x RCA, lahko pa kupiš boljši sistem.
The truth is rarely pure and never simple.

hojnikb ::

> -Lahko preko ps3 predvajaš vse vrste filmov? Tudi 3d?

Lahko. Stvar podpira h.264 kodek, tako da bo prebavilo praktično vse, kar lahko dans dobiš. Nisem pa prepričan okol kontejnerjov (namely mkv), ker sam koristim showtime media center (super dodatek, če imaš ps3 v takšnem stanju, da ga lahko namestiš ;)). V vsakem primeru pa .mp4 in jasno blu-ray deluje.

> -Preko katere kabla bo zvok najboljši?
načelno preko hdmi (pa tudi optičnega).
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

geek0000 ::

Kaj pa če zvočnike priklopim na TV potem bo delal zvok iz ps3-ja? Ali moram obvezno na ps3? Kakšen priključek ima ps3 za priklop zvočnikov? Samo digitalni ali še kaj?
Kaj je pa najboljše kupit tja do 150€ za 5.1 sisteme?

Hvala za vse odgovore

Mavrik ::

geek0000 je izjavil:

Kaj pa če zvočnike priklopim na TV potem bo delal zvok iz ps3-ja?

Ima tvoj TV 5.1 RCA izhod? 99.9% gotovo ne, tako da boš v najboljšem primeru dobil ven stereo zvok preko izhoda za slušalke, ki pa bo delal ja.

geek0000 je izjavil:


Ali moram obvezno na ps3? Kakšen priključek ima ps3 za priklop zvočnikov? Samo digitalni ali še kaj?


Če hočeš 5.1 bo treba na sprejemnik ali direktno na PS3. PS3 ima stereo analogni izhod, 5.1 zvok pa pošilja samo digitalno preko HDMI ali optike.

geek0000 je izjavil:


Kaj je pa najboljše kupit tja do 150€ za 5.1 sisteme?

Hvala za vse odgovore


Za tako malo denarja ne boš niti približno dobil sistema, ki bi ti s PS3 ali TVja spravil 5.1 zvok.
The truth is rarely pure and never simple.

BigMan ::

PS3 ima tudi optični-toslink izhod za zvok...

geek0000 ::

Nevem kakšne izhode ima tv. Tv je pa tale:
http://www.ceneje.si/Izdelek/4253178/av...

-Kaj pa če bi kupil nekaj takega?
http://www.bigbang.si/sistemi-za-domaci...
-Se da dobit tudi na ebayu ali amazonu kake noname sisteme za par €?
-Bi mi predvajalo vse formate filmov kot ps3?
-kako so pa kaj soundbar al kaj je že tisto?

-Kako pa bi vse to skupaj priklopil da bi imel povsod 5.1 zvok? (tv+ kino+ ps3)

Se opravičujem za toliko vprašanj ampak res nimam pojma :)

Hvala

Maxl ::

Da si malo sposodim temo, ker gre za podobno zadevo. In sicer imam nekaj let stare 5.1 Logitech zvočnike z analognim vhodom na 3x 3,5mm bananco. Zdaj me pa zanima, če jaz kupim tole: http://www.aliexpress.com/item/5-1-Audi... in povežem z optičnim kablom Siol Box s tem dekoderjem in potem na njega še 5.1 sistem, bo to normalno dekodiralo zvok, da bo 5.1 deloval v vsej svoji moči?

Ve kdo morda odgovor na moje vprašanje zgoraj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Maxl ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako spraviti zvok iz lcd na 5.1 zvočnike?

Oddelek: Zvok in slika
112353 (2196) dpicul
»

[5.1] Logitech zvočniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19626888 (14144) psytoma
»

PS3+Volan+Hišni kino

Oddelek: Zvok in slika
81974 (1855) St235
»

z-5500 in zvočna...

Oddelek: Zvok in slika
111070 (934) KoMar-
»

Playstation3 zvočniki

Oddelek: Konzole
112030 (2030) Apple

Več podobnih tem