» »

Po treh letih rast prodaje računalnikov

Po treh letih rast prodaje računalnikov

Slo-Tech - Medtem ko trg pametnih telefonov, tablic in drugih mobilnih naprav močno raste, je prodaja računalnikov v zadnjih letih kvečjemu stagnirala. Rezultati analitikov pri Gartnerju kažejo, da se je trend v zadnjem četrtletju vendarle obrnil, saj so zabeležili rast.

V zadnjem kvartalu minulega leta je bilo na svetu prodanih 83,7 milijona računalnikov, kar je odstotek več kot v enakem obdobju leto pred tem. Ocenjujejo, da je zamenjava računalnikov s tablicami svoj vrh dosegla leta 2013, sedaj pa se je trend umiril, je opažanja strnil glavni analitik Mikako Kitagawa. Regionalna razdelitev kaže, da je rast posebej izrazita v razvitih gospodarstvih v Severni Ameriki in Zahodni Evropi, medtem ko je na trgih v razvoju prodaja osebnih računalnikov še vedno šibka. V ZDA je prodaja zrasla za 13 odstotkov, v Evropi in na Bližnjem vzhodu pa za tri odstotke. V Aziji je bila rast najnižja, in sicer le dvoodstotna.

Prvi trije veliki so obdržali svoja mesta. Tržni delež podjetja Lenovo je zrasel za odstotno točko na 19,4 odstotka, HP-jev celo za dve na 18,8 odstotka, Dellov pa prav tako za eno točko na 12,7 odstotka. Mesti sta zamenjala po novem četrti Acer in sedaj peti Asus, ki obvladujeta vsak približno osem odstotkov trga. Napovedi za letošnje leto kažejo na nadaljevanje rasti.

57 komentarjev

«
1
2

l0g1t3ch ::

Tablice so po mojem mnenju neka modna muha kot so bili nekaj let nazaj netbooki. Ne bodo izginile, bo pa njihov delež upadel.
Doma imava z boljšo polovico 2 tablici pa sta obe precej zapostavljeni, 5" telefon jih uspešno nadomešča.

SimplyMiha ::

Katere naprave pa zajema "PC market"? Namizne IN prenosne računalnike? HTPC-je? Glede na omenjene firme predvidevam, da zasluge za rast gredo predvsem prenosnikom. Bi pa bilo lepo, če bi razlikovali med namiznimi in prenosnimi računalniki...

Zgodovina sprememb…

shock ::

@l0g1t3ch
Pr nas doma pa tablice kar lepo nadomestijo PC/laptop za vsakodnevno branje novic in preverjanje e-maila in to že 3 leta, tako da ne moreš posplošit zadeve na lastne izkušnje.

Lonsarg ::

l0g1t3ch je izjavil:

Tablice so po mojem mnenju neka modna muha kot so bili nekaj let nazaj netbooki. Ne bodo izginile, bo pa njihov delež upadel.
Doma imava z boljšo polovico 2 tablici pa sta obe precej zapostavljeni, 5" telefon jih uspešno nadomešča.


Z to razliko da netbooki niso nikdar velikih številk dosegl. Tablice pa so v višavah in so/bodo presegle PCje kljub nehanju padanja prodaje PCjev.

Shegevara ::

shock je izjavil:

@l0g1t3ch
Pr nas doma pa tablice kar lepo nadomestijo PC/laptop za vsakodnevno branje novic in preverjanje e-maila in to že 3 leta, tako da ne moreš posplošit zadeve na lastne izkušnje.


zanimivo. Pr nas doma pa to stori kar pametni mobilnik. Če pa rabiš kaj pisat al pa resnega za počet imaš pa še vedno laptop/pc.
Da ne omenjam, da se pametni telefon da v žep in you're ready to go. Za tablo rabm pa torbo, mislm... no thanks.

Komur zapolnejo vrzel med pametnim telefonom on računalnikom te tablice, good for you. Zame jo ne. So telefoni zelo funkcionalni postali.

Phantomeye ::

No saj tablica JE telefon. Tehnološko se ne razlikujeta.Povprečna tablica se od telefonov razlikuje predvsem po tem ali podpira mobilni internet.

Shegevara ::

Phantomeye je izjavil:

No saj tablica JE telefon. Tehnološko se ne razlikujeta.Povprečna tablica se od telefonov razlikuje predvsem po tem ali podpira mobilni internet.


s to razliko da jaz nimam takih žepov da bi lahko tablice notri zbasal.

opeter ::

Ljudje so ugotovili, da so tablice v večini primerov larifari ... ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

l0g1t3ch ::

shock je izjavil:

@l0g1t3ch
Pr nas doma pa tablice kar lepo nadomestijo PC/laptop za vsakodnevno branje novic in preverjanje e-maila in to že 3 leta, tako da ne moreš posplošit zadeve na lastne izkušnje.


Tudi jaz in marsikdo od znacev je tablico kupil s tem namanom pa se na koncu pri vseh izkaže da
- za hitri pregled emaila je tudi telefon dober, danes so diagonale tako ali tako zrasle čez 5". Za odpisovanje daljšega teksta pa je tudi tablica nerodna
- pregled novic takisto večinoma zadošča telefon

Se pa sedaj pojavlja vse več križancev med tablico in telefonom in to bi znalo biti zelo zanimivo. Sploh sedaj ko cpu-ji delajo res velike korake na področju varčnosti.

shock ::

@l0g1t3ch
Kakorkoli že men je bolj tablica za srfanje po netu kot pa telefon, čeprav imam 5" telefon.
Zaradi mene lahko napišeš še 100 primerjav, ampak mene ne boš prepričal, da je telefon boljši za brskanje po internetu ali branje novic ali pisanje e-mailov. To je samo moje mnenje.

Olórin ::

za sproščeno srfanje po netu, branje knjig, prebiranje mailov ob kavi je tablica zakon!

In ja, imam 5 inč telefon. Za iskanje nujnih informacij na netu, zelo hiter pregled maila je sicer ok, za kaj več pa pač ni.

Spet pa je vprašanje ali ima uporabnik tablico, ki jo je dobil zraven pralnega praška ali pa ima strojček, ki dejansko dela dobro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Okapi ::

Doma mi na kraj pameti ne pade, da bi bral pošto ali brskal po netu s telefonom. Tole sedaj pišem v postelji, na Asusovi tablici. Potem bom na njej prebral jutrišnje Delo, pogledal eno nadaljevanko in nato za lahko noč poslušal muziko (zvok gre prek BT na hi-fi sistem).

flagellum ::

Tako kot sem preskočil netbooke sem tudi preskočil tablice in moram reči, da sploh ne vidim potrebe po teh napravah. Navaden desktop je še vedno najboljša stvar.

njyngs ::

Okapi je izjavil:

Doma mi na kraj pameti ne pade, da bi bral pošto ali brskal po netu s telefonom. Tole sedaj pišem v postelji, na Asusovi tablici. Potem bom na njej prebral jutrišnje Delo, pogledal eno nadaljevanko in nato za lahko noč poslušal muziko (zvok gre prek BT na hi-fi sistem).

Kateri hi-fi pa? iščem en kvaliteten hi-fi, ki ima podporo tudi za to (v poštev pride ali BT ali wi-fi).

Okapi ::

Kupiš BT avdio sprejemnik za par deset evrov (na ebayu dobiš kitajskega že za 5+ evrov) in ga priključiš na katerikoli hi-fi.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

nekikr ::

Navaden desktop je še vedno najboljša stvar.
A takole imaš potem:
 .

.

GaS ::

flagellum je izjavil:

Tako kot sem preskočil netbooke sem tudi preskočil tablice in moram reči, da sploh ne vidim potrebe po teh napravah. Navaden desktop je še vedno najboljša stvar.


Se strinjam. Prav tako se strinjam s tem, da je za neko brskanje lahko tablica bolj pregledna. Vendar pa v času vedno več prilagojenih strani (responsive design) dobivam tovrstno udobje na svojem pet inčnežu. Zamenjava prenosnika s tablico je spet pogojena z namenom uporabe, menim pa, da se že vsako urejanje besedil, preglednic itd na tablici skrije proti zverzirani miški in tipkovnici na prenosniku. Konkretnejšega dela na tablici pa nima smisla omenjati. Nekdo je omenil larifari; jaz bi rekel leisure&fun. Vsi pa vemo, koliko časa to traja. Poznam nemalo ljudi, ki se jim tablica valja v predalu. Morda sem v specifičnem krogu ljudi, pa vendar.

gruntfürmich ::

opeter je izjavil:

Ljudje so ugotovili, da so tablice v večini primerov larifari ... ;)

točno to se je zgodilo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

stara mama ::

No, če bi se vsaj malo razmišljalo že pred nakupom, zakaj se zadeva sploh rabi...

andrejus ::

opeter je izjavil:

Ljudje so ugotovili, da so tablice v večini primerov larifari ... ;)



Saj niso larifari!
Uporabne so le za nekaj aktivnosti in v gospodinjstvu žal ne morejo nadomestiti prenosnika oz računalnik.
Ga pa lahko zelo dobro dopolnjujejo. Seveda predvsem apple in kasneje samsung ter MS promovirajo te tablice kot nekaj najboljsega in najuporabnejsega na tem svetu.

Tudi telefoni ce nimajo velikega zaslona so kar kilavi pri branju poste, internetu, gledanju videov ipd.
Prvi je bil to samsung ki je uvidel in uspel z serijo Note, sedaj mu je potrdil tudi apple. Pri telefonih je kr težko izbrat pravi model oz pravo velikost. Jaz imam note3 in je res fanj imet velik zaslon. 80% casa mi ni problem z njim naokoli hodit, ostalih 20% preklinjam ker je preglomazen. Pa da ne bo pomote 7" tablica je tud brez veze in meni ni uporabna. Ampak trg je globalen in za vsak izdelek se najde dovolj velika nisa.

Ce si ne mores privoscit vsega je imho muss laptop ali navadni računalnik.

Na tablici pa mi:
Brskamo (ceprav je zahtevnejse brskanje na laptopu precej boljse)
Beremo razne pdfje , dokumente ipd (knjige beremo na kindlu oz telefonu ko smo pri zdravniku)
Kak nezahtevni mail preberemo ali napisemo
Kak video pogledamo, ce je TV zaseden
Kak xxx video v dvoje
Kako igrico oz sah
Risemo se ucimo črke ipd
TV gledam (poročila) če je televizor zaseden
Glasbe ne poslusamo ker nimamo hi-fi sistema, bi pa ce bi ga imeli
Kake slike gledamo, ampak to raje na TVju, ker je podobno diasom

Za otroke je ful bolj enostavno kot na PC

So pa kakovostne tablice absolutno predrage za tisto kar nudijo. Isto telefoni.
Tak nakup je 800 eur, medtem ko kakovostni laptop pride recimo 1000-1.200 eur
In v uporabnosti ni primerjave.

antonija ::

Tablica je zakon.
Za imet gor widgete kaj si moja hisa misli o vremenu in porabi stroma, za casual brskanje po netu in za shits-n-giggles. Za vse ostalo je pa treba imeti polnovreden PC (v prenosni ali namizni obliki), ker ustvarjanje cesarkoli na tablici je vsaj muka, ce ne kar nemogoce.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

opeter ::

andrejus je izjavil:

Za otroke je ful bolj enostavno kot na PC


Do določene mere se strinjam. Ampak, kaj, če se mali otrok navadi na touchscreen, potem pa se sede za namizni računalnik? Aja, saj sem pozabil, zato Microsoft sili Metroja, my bad.

andrejus je izjavil:

So pa kakovostne tablice absolutno predrage za tisto kar nudijo. Isto telefoni.
Tak nakup je 800 eur, medtem ko kakovostni laptop pride recimo 1000-1.200 eur
In v uporabnosti ni primerjave.


Se popolnoma strinjam. Ampak, če se že pogovarjamo o cenah: še vedno lahko dosti več postoriš na laptopu za 250-350 evrov kot pa na tablici za 600-700 evrov ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mr1two ::

Padec prodaje PCjev je mogoče tudi zaradi dejstva, da so 3 generacije stari procesorji tam-tam z novimi. Osebno ne vidim nobene potrebe po menjavi ali upgrejdu, če si je nekdo omislil recimo sistem z i5 2xxx z nekim novejšim i5 ali i7. Premalo razlike.
Večina ljudi pa tako ali tako računalnik uporablja za zabavo in če ga ne uporabljaš kot orodje je cenejša in bolj praktična tablica bolj smiselna, do neke mere.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

andrejus ::

@opeter: upam da pri otrocih tuchscreen/miška nimaš prav. Oz ti bom povedal ker bom sina pocasi zacel privajat na PC. IOS in android mu gresa kr dobro :)

Tomas 33 ::

Manjka mi koncept doking stationa.
Priklopiš 6" - 6,5" telefon, pa imaš delovno postajo (monitor, tipkovnica, miška, ext HDD). V tem trenutku adijo desktop comp.

Sej zadeve so že, samo so "češke", pa android (iOS) se ni povsem dodelan za tak način uporabe.

globoko grlo ::

tocno to Tomas 33
V casu 8 cornikov na 5" rabis sam tipkalo, mis pa hdmi, oz, BT periferijo in hdmi pa si zmagov
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

3furious ::

Z docking postajo samo poskušate upravičiti nakup telefona za 500+€. Za isti denar lahko kupiš precej bolj zmogljivo desktop kišto, ki se ne bo pregrela po nekaj urah intenzivne uporabe procesorja.
In the age of information, ignorance is a choice.

Shegevara ::

Ta docking zadeva je zelo lesena.

Naj se raje dodela sinhronizacijo tako kot je treba med 150€ telefonom in 350€ računalnikom, s kakšnim remote desktop programčkom, pa je :)

opeter ::

Se strinjam, da bo to prihodnost (torej tablica oz. telefon povežeš z veliki ekranom), samo trenutno je to še v fazi plenice. Počakajmo na Apple-a, da predstavi revolucijo. Tako kot se je to zgodilo z iPhone in iPad.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

andrejus ::

Shegevara je izjavil:

Ta docking zadeva je zelo lesena.

Naj se raje dodela sinhronizacijo tako kot je treba med 150€ telefonom in 350€ računalnikom, s kakšnim remote desktop programčkom, pa je :)


Ja to se strinjam.
Za 500€ imas lahko ze zelo uporabno celoto.

Zal laptopi za 350€ imajo zelo slab zaslon (resolucija). Kar imho ni opravicljivo s strani proizvajalcev.

Glugy ::

Men se tko zdi:
Tablice so za v postlo, ležalnik, branje e-knjig, pa da ob gledanju tv na hitro kej preverš.
Namizni računalniki so za tahude igrce, profesionalna orodja.
Prenosniki za nekoliko manj zahtevne igrce, pisarniška opravila, faks.
Mobiteli za internet med počasno hojo, vožnjo z javnimi prevozi, sedenjem, v čakalnici.

Pač vse je za neki uporabn...

antonija ::

Glugy je izjavil:

Men se tko zdi:
Tablice so za v postlo, ležalnik, branje e-knjig, pa da ob gledanju tv na hitro kej preverš.
Namizni računalniki so za tahude igrce, profesionalna orodja.
Prenosniki za nekoliko manj zahtevne igrce, pisarniška opravila, faks.
MobiteliTablice za internet med počasno hojo, vožnjo z javnimi prevozi, sedenjem, v čakalnici, ce nimas tablice pa lahko v sili uporabis mobitel.

Pač vse je za neki uporabn...
Fixd
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

gruntfürmich ::

mikro desktop komp z velikim monitorjem ali televizijo za vso multimedijo vključno s hi-fi ozvočenjem
+ ne preveč velik pametni telefon za hitro brskanje če želiš
tko si jst predstavljam zabavno elektroniko za praktične ljudi, ki ne 'rabijo' biti online 24/7 (95% populacije).
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Lindir ::

opeter je izjavil:

Ljudje so ugotovili, da so tablice v večini primerov larifari ... ;)


Se strinjam. Plus da ne rabijo tolk te šare.

gruntfürmich je izjavil:

mikro desktop komp z velikim monitorjem ali televizijo za vso multimedijo vključno s hi-fi ozvočenjem
+ ne preveč velik pametni telefon za hitro brskanje če želiš
tko si jst predstavljam zabavno elektroniko za praktične ljudi, ki ne 'rabijo' biti online 24/7 (95% populacije).


Tudi jast si nekaj takega predstavljam. Osebno še telefona ne rabim. Online sem samo doma, ko grem ven, grem ven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Lindir ()

trnvpeti ::

tablica je super naprava za nekoga, ki ve, kaj bo z njo
ce mu zelje zrastejo , pol ve, katera naprava bo naslednica tablice

Utk ::

Se strinjam. Prav tako se strinjam s tem, da je za neko brskanje lahko tablica bolj pregledna. Vendar pa v času vedno več prilagojenih strani (responsive design) dobivam tovrstno udobje na svojem pet inčnežu.

Sej ti imaš tablico, samo da še telefoniraš z njo. In naj reče kdor hoče kar hoče, bolj udobno je s tablico knjige pisat, kot pa z njo telefonirat.

andrejus ::

Tudi jast si nekaj takega predstavljam. Osebno še telefona ne rabim. Online sem samo doma, ko grem ven, grem ven.


Dobro,
to je razmišljanje v stilu avtomobila ne rabim,
saj me konj sam pripelje tam kamor želim. Pač zamenjaj konja z avtobusom/vlakom/taksijem.
To je sicer res vendar ni praktično in ni običajno.

Sedaj so cene teh povezav res nizke, prav takok EU je relativno nizka in tiste 3 eur (pri mobitelu) na dan ni veliko. Konstantno sem povezan na net in gledam tisto kar želim oz kar se mi srce poželi. Večinoma berem neke tekste (forum, novice, knjigo) ali kaj podobnega ko sem zunaj ali v tujini. Redko kak bolj podatkovno zahtevno stvar (recimo youtube ali vimeo ali kaj podobnega).

Telefon je pač nek kompromis med velikostjo zaslona in praktičnostjo. In recimo nek note 3 (dimenzija) je meni še kr okej. Če povem po pravici je najbolj nerodno hendlanje z eno roko medtem ko vozim. V žepu ni problema, še posebej pozimi ne.

Je pa problem cena. To zadevo odplačujem že 2. leto zapored po 25EUR na mesec. Vprašanje če bo zdržala še 2 leti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrejus ()

Okapi ::

Glugy je izjavil:

Men se tko zdi:
Tablice so za v postlo, ležalnik, branje e-knjig, pa da ob gledanju tv na hitro kej preverš.
Namizni računalniki so za tahude igrce, profesionalna orodja.
Prenosniki za nekoliko manj zahtevne igrce, pisarniška opravila, faks.
Mobiteli za internet med počasno hojo, vožnjo z javnimi prevozi, sedenjem, v čakalnici.

Pač vse je za neki uporabn...
Točno tako. Vsaka naprava je kompromis - s namiznim računalnikom greš težko na pot, prenosnik ima pa (pre)majhen zaslon in slabo tipkovnico ...

Jaz imam za resno delo podmizni PC z mehansko tipkovnico in 4 monitorji. Za branje časopisov na kavču imam 7" tablico. Za branje stripov in gledanje filmov v postelji imam 10" tablico, na katero lahko priklopim tipkovnico in jo uporabljam tudi za delo na terenu (prej sem pa za to imel klasičen prenosnik). Za branje e-knjig na plaži imam Kobov bralnik z e-inkom. Za telefoniranje, navigacijo, e-pošto na terenu ... imam telefon. Ko grem zdoma, se opremim glede na pričakovane potrebe. Včasih imam s sabo samo telefon, včasih telefon + 7" tablico, včasih telefon + 10" tablico s tipkovnico.

O.

Lindir ::

andrejus je izjavil:

Tudi jast si nekaj takega predstavljam. Osebno še telefona ne rabim. Online sem samo doma, ko grem ven, grem ven.


Dobro,
to je razmišljanje v stilu avtomobila ne rabim,
saj me konj sam pripelje tam kamor želim. Pač zamenjaj konja z avtobusom/vlakom/taksijem.
To je sicer res vendar ni praktično in ni običajno.


Še tega skoraj ne rabim, ker grem kar lepo peš :)

gruntfürmich ::

andrejus je izjavil:

Dobro,
to je razmišljanje v stilu avtomobila ne rabim..

ne, to je razmišljanje v stilu pametnega in praktičnega človeka, ki ne 'rabi' biti 22h na dan za ekranom.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

zee ::

Imel sem prve tri iPade (ne hkrati) in priznam, da je tablica uporabna za surfanje na kavcu in se kaj, vendar je z izidom iPhone 6 plus v mojih oceh postala neuporabna in sem jo prodal, ker iPhone dela vse, kar zmore tablica.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Dr_M ::

Android tablice so za to, da jih das otrokom za kamne razbijat, na ipadu rezes zelenjavo, z windows tablico pa sedis na kavcu in brskas po netu.
Za ostalo imas pa desktop comp.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

antonija ::

Dr_M je izjavil:

...z windows tablico pa sedis na kavcu in brskas po netu.
Za ostalo imas pa desktop comp.
Z win tablico pa gledas blue screen of death.

Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Dr_M ::

To moras bit pa ze mal talenta.
V 4 mescih uporabe se mi je to zgodilo tocno nickrat.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

klemenSLO ::

Tablca (Note prva verzija) : Večina časa je v dnevni sobi ali kuhinji. Največkrat pregledam maile oziroma kej pobrskava z ženo, jst jo redno uporabjlam za izbiro muzke (vlc remote) na htpcju v dnevni. Če ne nastavim gesla hitro izgine v otroško sobo :) . Za držanje v roki mi je pretežka. Na poti služi kot navigacija (iGO). Otroc se učijo pisat in računat (poleg igric). Na morju pogledajo kakšno risanko.

Drugače pa za resno delo in WOT :D klasična škatla z velikim monitorjem. Žena ma pa še laptopa.
Če pa laptopa ne bi imela bi verjetno kupil kakega asusa hibrida.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

opeter ::

Če nimaš žene, pol nimaš takšnih problemov.

Sicer pa, tudi tukaj piše, da prodaja tablic peša:
http://www.businessweek.com/articles/20...

Predvsem pa zaradi tega, ker so uporabniki bolj "zreli oz. dozoreli":
http://www.pcworld.com/article/2452189/...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

McMallar ::

Meni je pa tablica cisto OK. Ne maram ogromnih telefonov ker ne hodim okoli s torbico in mi 4" telefon lepo pase v zep. Za kaj na hitro poiskati je super, za branje daljsih PDF dokumentov je pa cisto neuporaben in tu tablica odigra svojo vlogo.

Mislim da je ta "dozorelost" bolj posledica telefonov z vecjimi zasloni saj je bolj ekonomicno kupiti vecji telefon kot manjsi telefon in tablico.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Lindir ::

Dr_M je izjavil:

Android tablice so za to, da jih das otrokom za kamne razbijat, na ipadu rezes zelenjavo, z windows tablico pa sedis na kavcu in brskas po netu.
Za ostalo imas pa desktop comp.


Mah, imeti toliko enih naprav, je brezveze. En kup šare, telefon za to, tablica za ono, potem pa še konzola za špile, pa prenosnik, pa desktop,... Nevem no, jast imam rajši eno stvar za vse.

antonija ::

Mah, imeti toliko enih naprav, je brezveze. En kup šare, telefon za to, tablica za ono, potem pa še konzola za špile, pa prenosnik, pa desktop,... Nevem no, jast imam rajši eno stvar za vse.
Jaz bi tudi imel eno napravo za vse od telefona, tablice, pa do desktopa z ornk graficno in CPUjem, pa namesto NASa, pa namesto TVja, pa namesto ozvocenja, pa...

Ampak dokler ne bomo zaceli vgrajevati cipov direktno v mozgane bo zvok se vedno lep samo iz dovolj velikih driverjev v tapravem ohisju s kvalitetno elektroniko, za veliko kvalitetno sliko bomo se vedno rabili ogromen ekran (z upokojitvijo plazem smo sli celo korak nazaj glede kvalitete slike) ali pa dober projektor, za dovolj racunske moci bo PC se nekaj casa dalec pred vsemi mobilnimi gizmoti, za imet spravljeno vecjo kolicino podatkov izvenoblacno je tud treba imeti eno skatlo s kar nekaj diski, itd. One-to-rule-them-all je se dalec.
Vse kar nam zaenkrat uspe je stlacit skupaj telefon, micken ekran z relativno dobro locljivostjo, v notranjost zatlacimo mickeno hitrejse, a se vedno skrajno oskubljene cipe da so dovolj varcni, precej zanic fotoaparat z dokaj dobrim software-om, ki iz precej neuporabne optike iztisne vse kar se da, eno zelo zanic baterijo (1 dan avtonomije z intenzivnim delom je pac polomija, tukaj smo dalec zadaj) in pa vecinoma je prilozen zdraven se avdio izhod ce bi rad poslal zvok nekam kjer se ga bo dalo normalno predvajati, ker vgrajeni zvocniki si komaj zasluzijo ime zvocniki.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nihče ne mara za tablice, prodaja že štiri leta pada (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
8819474 (14832) kanarin
»

Prodaja osebnih računalnikov upada, pametnih telefonov pa ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6227908 (24948) čuhalev
»

Digitalna prodaja glasbe dohitela fizične nosilce

Oddelek: Novice / Rezultati
1914575 (12639) Machete
»

Microsoft rekordno v zadnjem četrtletju

Oddelek: Novice / Rezultati
145498 (4586) MrStein
»

Trg procesorjev okreva, Intel pridobiva

Oddelek: Novice / Procesorji
205374 (4823) FireSnake

Več podobnih tem