» »

Ojačevalnik wifi signala

Ojačevalnik wifi signala

sebavet ::

Kakšen ojačevalnik wifi signala naj kupim, če imam v hiši wifi ruter telemacha, pa bi rad, da signal lovim še cca 100 m okoli hiše?

SeMiNeSanja ::

Ga ni takega 'ojačevalnika', ki bi ti to omogočil '100m OKOLI hiše'- koneckoncev signal od mobija/tablice/prenosnika ne nese tako daleč, pa tudi če bi namontiral ilegalni ojačevalec z močjo nekaj W.

Vedno se izbere kje dejansko potrebuješ signal in potem tam postaviš AP/repeater/router. Pri tem realno računaj, da ti bo signal neslo kakšnih 10m daleč.
Nekaj več dometa boš imel le tam, kjer imaš prosto vidno polje do dostopne točke. Kjer bo pa kakšen debel betonski zid, pa zadeva ne bo nesla skozi.

Večje domete se dosega zgolj z usmerjenimi antenami, pa še tam potrebuješ prosto vidno pot.

paliskic ::

Pozdravljeni,

kateri ojačevalnik wifi signala priporočate? Imam ruoter linksys wrt54gl. Postavil bi ga na en konec hiše kjer je signal še dober, da bi ojačal signal v eno smer za cirka 3-4 metre. Moram pokriti majhno stanovanje ki je oddaljeno cirka 10 metrov od ruoterja (3 zidi so vmes), trenutno signal pride do vrat tega stanovanja. Rabil bi pa takega ki se poveže brezžično na ruoter.

Lp

brodul ::

Najprej pokusite spremenit kanale na 1, 6 ali 11.

Pa ne bo treba nic kupit, ce bo delalo.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

paliskic ::

Trenutno imam nastavljeno na 11, ali naj poskusim 1 ali 6? Vidim da manjša ko je številka, manjši so tudi GHZ.

Machete ::

paliskic je izjavil:

Pozdravljeni,

kateri ojačevalnik wifi signala priporočate? Imam ruoter linksys wrt54gl. Postavil bi ga na en konec hiše kjer je signal še dober, da bi ojačal signal v eno smer za cirka 3-4 metre. Moram pokriti majhno stanovanje ki je oddaljeno cirka 10 metrov od ruoterja (3 zidi so vmes), trenutno signal pride do vrat tega stanovanja. Rabil bi pa takega ki se poveže brezžično na ruoter.

Lp


Jaz imam tega za podaljšek v proizvodnji. Obnese se vredu. Pa še tortl ziher plug'n'play je.
http://www.tp-link.com/en/products/deta...

paliskic ::

Točno tega sem gledal v bigbangu. Koliko ti pa približno podaljša signal? Jaz bi ga postavil na en konec hiše in bi imel samo še en zid vmes do tega manjšega stanovanja ki želim pokriti (od kjer bo ojačevalnik pa do stanovanja je cirka 5 metrov).

jest10 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Ga ni takega 'ojačevalnika', ki bi ti to omogočil '100m OKOLI hiše'- koneckoncev signal od mobija/tablice/prenosnika ne nese tako daleč, pa tudi če bi namontiral ilegalni ojačevalec z močjo nekaj W.

Pišeš bedarije.
Ojačevalnik ojača oboje-oddajanje in sprejem.
A veš, ista fora, kot tvoj telefonček, ko s par mW moči lepo nese do par km oddaljenega oddajnika, ki jasno ojača tudi sprejem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

infiniteLoop ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Ga ni takega 'ojačevalnika', ki bi ti to omogočil '100m OKOLI hiše'- koneckoncev signal od mobija/tablice/prenosnika ne nese tako daleč, pa tudi če bi namontiral ilegalni ojačevalec z močjo nekaj W.


To sem mislil tudi jaz, dokler nisem na Jamajki uporbaljal DEKALovega omrezja, ce imas cisto linijo (line of sight) vlece precej cez pol kilometra (uporabljal sem 1st gen Thinkpad Carbon z navadnim vgrajenim Wi-Fi). Za kaj dalj in bolj stabilne prenose, pa moras najeti ojacevalec tudi za odjemalca.
Je pa to kar zanimiva tehnologija za relativno gosto poseljene kraje s slabo infrastrukturo...

Edit: Da ne bo koga ferslok ob cenah - le te so v jamajskih dolarjih.
None of us is as dumb as all of us.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Ne rabiš ojačevalnika ampak extenderja.
|HP EliteBook|R5 6650U|

mitja73 ::

v EU je moč usmerjevalnikov v prosti prodaji omejena, prav tako ojačevalnikov.
rabiš pa extender, jaz sem jih dal par da lepo nese po večih nadstropjih

100 m ti bo pa praviloma na 2,5GHz neslo če je dejansko optična vidljivost

jaz imam take - https://www.mimovrste.com/ojacevalniki-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mitja73 ()

cypena ::

mitja73 je izjavil:

v EU je moč usmerjevalnikov v prosti prodaji omejena, prav tako ojačevalnikov.
rabiš pa extender, jaz sem jih dal par da lepo nese po večih nadstropjih

100 m ti bo pa praviloma na 2,5GHz neslo če je dejansko optična vidljivost

jaz imam take - https://www.mimovrste.com/ojacevalniki-...


Ali mi lahko zaupaš, kako si jih pripravil do tega, da so delali zaporedno vezani en na drugega? Če je to sploh možno...

Sem probal z dvema enakima (wifi repeater Hoferja), da bi zadnji šel čez enaga vmes na router pa mi nekako ni delalo. Ta zadnji repeater v vrsti je našel tega vmesnega med TP_LINK routerjem in se tudi nekako spoznal z njim( ročno, ne v WPS načinu) , ko sem se pa hotel čez njega s prenosnikom priklopiti na net pa ni šlo...
če seješ veter, boš po vsej verjetnosti požel vihar...
pa lep dan želim :)

paliskic ::

mitja73 je izjavil:

v EU je moč usmerjevalnikov v prosti prodaji omejena, prav tako ojačevalnikov.
rabiš pa extender, jaz sem jih dal par da lepo nese po večih nadstropjih

100 m ti bo pa praviloma na 2,5GHz neslo če je dejansko optična vidljivost

jaz imam take - https://www.mimovrste.com/ojacevalniki-...


Kaj tega Edimax treba žično povezat na ruoter?

Relanium ::

Ne oz. lahko ga in imaš nov AP, ali pa deluje kot repeater, torej ti podaljša doseg obstoječega.

Vrjetno če ga na kabel povežeš je bolj zanesljivo kot signal prenest dvakrat po zraku.
Ga imam tudi js v tem načinu in deluje super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

RobertDev ::

Jaz bi kupil samo dve anteni, in na dva vogala hiše namontiral, navaden router od telekoma, lovi komot 200m zračne linije.

Zgodovina sprememb…

paliskic ::

Relanium je izjavil:

Ne oz. lahko ga in imaš nov AP, ali pa deluje kot repeater, torej ti podaljša doseg obstoječega.

Vrjetno če ga na kabel povežeš je bolj zanesljivo kot signal prenest dvakrat po zraku.
Ga imam tudi js v tem načinu in deluje super.


Težava je v tem, da ne morem povleči žice iz ruoterja. Če se da brezžično povezat in podaljša doseg pol je to to, bom kar tega naročil.

Hvala

zrataj4201 ::

paliskic je izjavil:

Pozdravljeni,

kateri ojačevalnik wifi signala priporočate? Imam ruoter linksys wrt54gl. Postavil bi ga na en konec hiše kjer je signal še dober, da bi ojačal signal v eno smer za cirka 3-4 metre. Moram pokriti majhno stanovanje ki je oddaljeno cirka 10 metrov od ruoterja (3 zidi so vmes), trenutno signal pride do vrat tega stanovanja. Rabil bi pa takega ki se poveže brezžično na ruoter.

Lp



Tudi sam sem se ubadal s takšnim routerjem in mi je signal preko ene sobe padel na polovico. Po zatrjevanju kolegov, pa bi signal moral biti vsaj 100m okoli hiše. Jaz sem po neuspešnem testiranju ztudi zamenjanega obupal in ga podaril naprej ki ga uporablja samo v eni veliki sobi.
Sam sem kupil kitajski TP-LINK in do danes (kakšnih 4 leta) brez vseh težav.Sem pa imel težave z port forwarding, ampak tu je bilo moje neznanje na tem področju in nič drugega.

vres.ales ::

Google pokliči pa vprašaj kolko stane en SkyBender drone

misel939 ::

hvala ti

Uros!no ::

Bravo. Ful smešno. Ugibam, 12 let?

fujtajksel ::

cypena je izjavil:

mitja73 je izjavil:

v EU je moč usmerjevalnikov v prosti prodaji omejena, prav tako ojačevalnikov.
rabiš pa extender, jaz sem jih dal par da lepo nese po večih nadstropjih

100 m ti bo pa praviloma na 2,5GHz neslo če je dejansko optična vidljivost

jaz imam take - https://www.mimovrste.com/ojacevalniki-...


Ali mi lahko zaupaš, kako si jih pripravil do tega, da so delali zaporedno vezani en na drugega? Če je to sploh možno...
...


Je možno, predvsem je fajn da imaš dual-band routerje ki se med seboj pogovarjajo po prostem kanalu, sicer ponavljanje na istem kanalu zmanjša hitrosti prenosa
Wireless distribution system @ Wikipedia

100 m nese če je optična vidljivost pa če ni okrog drugih omrežij ki bi motila. Na nekatere mrežne kartice lahko priključiš usmerjene antene (pringles cantenna...), včasih so z USB wifi karticami ad-hoc pomagale kakšne sat-tv parabole ali pa približki v obliki kitajskih cedil za nudlce... za smartfone je to nepraktično.

Jaz sem vseeno rajši potegnil kabel in dal gor majhno PoE dostopno točko Mikrotik cAP lite - majhna in poceni ampak je pa nekaj specifičnega Mikrotik cirkusa s konfiguracijo.

AaBoy ::

Imam eno vprašanje glede ojačevalnikov. Trenutno stanujem v stanovanju kateri nima možnosti priključka za internet in sem zato povezan z najemodajalčevim Wi-Fi-jem. Vendar ta signal skače in je včasih dober včasih pa komaj dosega celo stanovanje (dve etaži). Zanima me ali bi lahko to rešil kakšen ojačevlanik ali je brezveze? Gledal sem nekaj takega: TP Link

D3m ::

Bo rešil.
|HP EliteBook|R5 6650U|

fujtajksel ::

Bi pomagalo, če je na takem mestu nekje vmes da ima dober sprejem do routerja in tudi do tebe. Je pa zoprno da te reči ponavljajo kar slišijo na istem kanalu in s tem zabašejo kanal. Dražje dual-band variante se temu lahko izognejo, če komunicirajo z vsako stranjo po svojem kanalu.

grizl ::

Vprašanje....
imam Siol-ov modem, signal pa potem "šibam" še preko routerja, ki je približno v sredini hiše tako, da je le ta dostopen po celi hiši. Ker mi zadnje čase router nagaja me zanima katera opcija je boljša. Ali nov router ali ojačevalnik signala kot je npr. Tp-link.....

Uporabnix ::

Verjetno ne, a vseeno vprašam - so ti ojačevalniki (kot primer ta zadnji deljen, ki ga vtakneš v vtičnico), kakorkoli bolj ranljivi kot ostala potrebna frštrkerija za brezžično omrežje?

mikimisek ::

Upam da mi lahko kdo pomaga.

Rad bi postavil nadzorni sistem v gospodarskem poslopju od hiše oddaljen cca 50m. Wifi signal imam samo v hiši.
Kako bi podaljšal signal do poslopja in potem sprejemal signal iz kamere da bi lahko pogledal na računalniku/telefonu?
Kamero bi verjetno vzel nekje za 50€ kitajske variante 720p zunanje kamere ker je dosti vlage.
Wifi ojačevalniki bi vrjetno morali biti na zunanji strani poslopja/hiše ali se motim?
Kako rešiti za ne prevelik denar?
Kabel ne pride v poštev zaradi ceste.

Hvala za kakršen koli namig in pomoč.

jero_no1 ::

Če je med objektoma direktna vidljivost, bi ti jaz priporočal kar usmerjeno anteno, ki jo montiraš na zunanjo stran hiše.
Sam za isti namen uporabljam to anteno.

mikimisek ::

Hvala za namig.

Kaj pa za sprejem signala kamere? Ali usmerjena antena deluje v obe smeri?

ker shema bi bila nekako tako:

kamera|zid|antena_______________travnik 50m________________antena|zid|router z wifi internetom (telekom)

Ali je potreba po dveh antenah? Mogoče 2 routerja?

jero_no1 ::

Usmerjena antena je samo posebna vrsta dostopne točke, tako da deluje normalno v obe smeri.
Ti samo kupi kamero, ki ima vgrajen WiFi in to je to.

mikimisek ::

S kamero podobno tej bi šlo vrjetno če prav razumem.

Hvala za pomoč.

fujtajksel ::

mikimisek je izjavil:


Kaj pa za sprejem signala kamere? Ali usmerjena antena deluje v obe smeri?
ker shema bi bila nekako tako:
kamera|zid|antena_______________travnik 50m________________antena|zid|router z wifi internetom (telekom)
Ali je potreba po dveh antenah? Mogoče 2 routerja?


Ja antena načeloma deluje v obe smeri. Za večje razdalje ali če je (malo) več motenj je dobro imet usmerjeni anteni na obeh straneh. Pogosto pa je dovolj na eni strani. Fajn bi bilo če bi bila antena na kameri odstranljiva (na rp-sma konektorju ali vsaj u.fr konektor za priključek antene na ploščici), tako da priloženo po potrebi enostavno zamenjaš z usmerjeno.

mat xxl ::

Če kdo rabi klasični ojačevalnik imam novega zapakiranega, ne rabim, dam ugodno ! Več na ZS

jero_no1 ::

mikimisek je izjavil:

S kamero podobno tej bi šlo vrjetno če prav razumem.

Hvala za pomoč.


Funkcionalno mislm da je OK, sam bi vzel edino višjo ločljivost (3 ali 4 MP).

Robert ::

Zanima me kakšne imate kaj izkušnje z wi fi ojačevalniki signala internet in katerega priporočate ? Cena ni pomembna. Imam telekomov modem Innbox v60u in optiko.

mat xxl ::

Ojačevalec na kratko ni rešitev, vzami raje Akces point ali, kaj podobnega.....

Robert ::

Uporabljam namreč Innbox V60U modem (Telekom) in imam brez ojačevalcev signala zelo dober signal na mansardi, v prvem nadstropju (tu je modem) in pritličju. V garaži pa je signal bolj šibek ali pa ga sploh ni, zavisi kje stojiš, zato me zanima kako ta zadeva deluje in kje jo moram postaviti:
https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...
predvidevam, da moram osnovno enoto povezati z modemom (prvo nadstropje), sprejemnik (ojačevalnik) pa postaviti tam kjer je slab signal (garaža) ali se pač motim.

Tomson ::

Odlično se obnesejo adapterji za prenos signala preko električnega omrežja:
https://www.mimovrste.com/mrezni-adapte...

ker pri klasičnih WiFi ojačevalnikih "preko zraka" mora biti že v osnovi dovolj dober signal, ki ga ojačevalnik ulovi, sicer pa meni odlično služijo trije Xiaomi M300 Pro npr. je pa na ta način precej modelov, TP-Link so npr. tudi super ...

@Robert:
tole Mesh varianto namestiš tako da namesto Routerja (če ga uporabljaš) priključiš main unit direktno iz modema, ostale Mesh enote pa razporediš po hiši, da dobiš pokritost, odvisno od velikosti in specifik stanovanja pač potrebuješ različno število teh enot. Sicer pa drugo enoto kot omenjeno postaviš na točko kjer je signal še dober in ga potem podaljša naprej ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Robert ::

Tomson, hvala za odgovor, powerline adaptorje poznam saj mi s signalom za tv povezuje 2 sobi, deluje odlično, problem se mi nakazuje v garaži, kjer bi rabil wifi pokritost s signalom za npr. update softwara v avto, ali uporabo interneta na pametnem telefonu, zato iščem rešitev...

Tomson ::

a v garaži nimaš električne vtičnice?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

destroyer2k ::

Robert

Saj imaš powerline ki ima wifi ali pa dodaš pocen router na powerline.

Robert ::

Tomson:
Imam kar nekaj vtičnic, tako da to ne bi smel biti problem.
Destroyer2k:
Ja, sem začel razmišljati v tej smeri - powerline wifi, bom pa še prej verjetno probal z Ruckusom, ki mi leži doma in ga moram prekonfigurirati na internet.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri wifi repeater?

Oddelek: Kaj kupiti
233485 (2964) suselinux2
»

Wifi oddajnik

Oddelek: Operacijski sistemi
186058 (5159) Ahim
»

Ojačanje oz. "podaljšanje" wifi signala

Oddelek: Omrežja in internet
83384 (3021) Spajky

Ojačanje sosedovega signala (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
508129 (6971) mtosev
»

wifi 5 km brez vidne razdalje

Oddelek: Pomoč in nasveti
193730 (3037) ...:TOMI:...

Več podobnih tem