» »

Ojačanje oz. "podaljšanje" wifi signala

Ojačanje oz. "podaljšanje" wifi signala

mrkva1 ::

Oj,

Primer: dve hiši sta narazen cca 30 metrov. Med njima je cesta. Mogoče kakšno drevo. Ena hiša ima wifi.
Kaj se danes najbolje izplača, da bi imel močnejši signal, ki bi ga imeli tudi v drugi 30 m oddaljeni hiši?

popster ::

neko usmirjeno anteno, lahko tudi parabola da bo lovila dobro med hisama..

Gapi ::

Ne rabš ravno satelitske antene za 30 m link. Navadna omni antena na routerju vidna linija gre komot 100m. Seveda brez predmetov vmes.
No person is rich enough,to buy back his past.

mrkva1 ::

pa je lahko antena znotraj hiše?
kaj pa razni wi-fi ojačevalniki signala... a to deluje?

d4vid ::

2 extenderja z moznostjo menjanja antene. En kot access point, drugi kot client. Vsakega v eno hiso, antene ven. Potem das en ruter v drugo hiso in mora delat.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Mare2 ::

http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

paraboŁa ::

Bi ta wifi ojačevalnik deloval v primeru, da bi hotel iz nove hiše biti priklopljen na wifi v stari hiši (nekih 30 m od ruterja v novi hiši, vmes so stene)? Zdi se mi, da je malce premalo in bi rabil eno anteno na zunanji strani nove hiše ter client na zunanji strani stare hiše.

Trenutno wifi lovi le na oknu stare hiše, ki je nasproti nove in še to slabo.

Zgodovina sprememb…

masterpsi ::

Mare2 je izjavil:

https://metroshop.si/wifi-ojacevalnik


ta ojačevalnik deluje samo za 2.4GHz območje, kar je precej obremenjeno z vsemi sosedovimi WIFIji. Wifi ojačevalnik bi bil prava rešitev, vendar bi svetoval takega ki deluje na 5GHz. Slabši domet, vendar praktično brez izgub (packet loss). Primer: https://www.mimovrste.com/dostopne-tock...
Seveda morajo vse naprave omogočat 5GHz. tistih 100/300m je pa precej napihnjena številka. mogoče brez ovir bi šlo. Poišči usmerjeno anteno.

Spajky ::

Ma kaj komlicirat! Aku v železni košari s vert.cevjo gor privarjeno na kateri panel antena in router navadni poceni. (primeš in postaviš!).

Glede kamer: najcenejše web cam na stojalcu z ogledalom v zaklonu takoj pred tarčo, pa kabel do ruterja. Ne rabiš ne strašne hitrosti ne strašne kamere; gledalo se bo itak po eno hkrati ... pol pa laptop na sprejemni strani, mogoče z dodatno anteno mini panelko ... matr se ne znajdete in bi dali bogastvo za občasno uporabo ...

Ups, sem falil temo ... sorry
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ojačevalnik wifi signala

Oddelek: Kaj kupiti
4118231 (6040) Robert
»

Kateri wifi repeater?

Oddelek: Kaj kupiti
233521 (3000) suselinux2
»

WIFI signal do 5km

Oddelek: Omrežja in internet
414798 (3832) korenje3
»

Ojačanje dometa in kakovosti Wi-Fi signala

Oddelek: Omrežja in internet
2013517 (12890) 123_meni
»

internet in siol tv do sosednje hiše (50 metrov)

Oddelek: Omrežja in internet
184586 (4178) Tilen

Več podobnih tem