» »

Čiščenje očal

Čiščenje očal

roli ::

Imam en resen problem:
Sam imam očala,ki jih uporabljam zaradi tega,ker ne vidim na daleč.
Ta očala imajo plastične leče,ki pa se nikakor nočejo ščistit.
Oziroma umazanija izgine vendar na njih vedno ostanejo lise.
In te lise me čez cel dan spravljajo ob živce.

Probal sem že vse to:
-Robčki za čiščenje očal ( tisti,ki jih dobiš poleg očal,mobilnega telefona ( SE T610 ).... ) = madeže odstranijo dobro ampak lis puščajo največ.
-Bombažni robec = Se obnese dokaj dobro. Odstrani umazanijo in pusti najmanj lis.
-Papirnati robčki = Puščajo "mucke" in prah in kar nekaj lis.
-Alkoholne blazinice = Odstranijo umazanijo vendar za seboj pustijo neke vrste madeže
-Čistilo za steklo+papirnati robčki = Se obneseta zelo dobro vendar pustita malenkost lis

Kaj mi predlagate za čiščenje očal?????????

In še eno vprašanje:
Kako se najlažje znebiti majhnih prask na očalih?

Lep pozdrav!
http://www.r00li.com

moj_nick ::

Jaz najprej s steleksom pošpricam po steklu (imam ga natočenega v manjši flaški) in potem s sintetično krpico (tisto, ki jo dobiš poleg očal) zbrišem vso umazanijo. Ostanejo manjše kapljice, z usti potem zarosim steklo in temeljito zbrišem z drugo (suho) sintetično krpico. Smer brisanja je pa vedno od sredine stekel proti stranskima robovoma.
110111001001010001010000

BigWhale ::

Da nauta doktorirala... ;>

Hm. Majica, pulover, kuhinjske cunje, spodnje perilo (ja, tudi to se je ze dogajalo),... nekaj kar je pac pri roki. Drgnes dokler ni cisto. :P

Sba ::

BigWhale sam jih hitr odrgneš...:\
Sam čistim očala z vodo in milom (tekočim) noto pa spiham... Drugače pa imam posebno krpico za čiščenje Micro-Clair je pa 1200SIT sčisti popolno :D
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

V-i-p ::

Ma tole ima BW prav, spucas pač z tistim kar imaš pri roki, dokler niso čista. In ja, ko sem še nosil očala, sem jih tudi že jaz kdaj z gatami spucal :). Drugače pa kolikor se spomnim, sem jaz vedno tako delal, da sem odprl pipo, spustil curek na obe leči na obeh straneh, vzel svežo kuhinjsko krpo, pa so ble čiste kot solza, brez madežev in lis.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

CCfly ::

Hmm, jaz uporabim pač vodo.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

moj_nick ::

S pretiranim drgnjenjem ob ne ravno gladke materiale spraskaš dol vse filtre.
110111001001010001010000

Tody ::

Hmm očala imam že 20 let in čeprav niso nevem kaj čista uporabljam BW-jevo tehniko. Nevem a mam tolk velko dioptrijo (ne vidim na daleč) al pa sem se že tok navadu ampak me razne pikce in boh ne daj neke lise ne motjo oziroma jih ne vidim... moti me edino zamaščenost ali veliko prahu umazanije... Sicer če se potrudim vidim kej umazanije sam nekak mam dost drugih stvari za delat kot gledat umazanijo :D

BigWhale ::

Jest plunem gor, ce so res usrana...

budili ::

priporočeno s strani optike X:
mlačna voda in milo
tko da ostane zlo malo vode na lečah (preprosto steče), kar ostane pobereš s kakim wc papirjem

obnese se že par let, plastične leče (čeprav z vsemi možnimi premazi) so skoraj nove

roli ::

v-i-p: S kakšno kuhinjsko krpo to?
Misliš "servet" po domače?

budili: Zakaj milo?
Ker curek vode sam počisti vse.

In moje drugo vprašanje kako se znebit prask?
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

budili ::

mogoče je mislil tiste papirnate kuhinjske krpe, malce večji wc papir:D

zakaj milo?
probaj mast s posode spravit samo z vodo?

če lepo peno narediš in parkat po šipcah podrgneš voda tko lepo dol steče, da sam mal po kotih s papirjem grem
ves postopek ne vzame več kot 2 minuti
probaj

prask nimam, zna pa biti lisasto zaradi premazov (prejšnja one)

roli ::

Nimam mastnih madežev na očalih razen mogoče,ko kdo špricne kako juho :D .
Bom probal,ko bodo očala zasrana.

Mislim,da ta očala nimajo nobenega premaza.
Pa obstaja kaka stvar proti odbijanju slike?
http://www.r00li.com

mare_ ::

Hm, kakor so meni rekli, papirnati robčki, wc papir & co niso najbolj priporočljivi, ker ti opraskajo očala.

beerhunter ::

Mlačna voda in Jar, ali kakšno drugo čistilo za posodo. Se dobro spere, odmasti in ne pušča madežev. Če pa bi jih rad res dobro očistil, poišči kak manjši ultrazvočni čistilnik. Jest ga sicer nimam, ampak v firmi kjer sem prej delal pa so ga imeli. In ti povem, očala so bila po par minutah kot nova.
-----
"Gee, I thought we'd be a lot higher at MECO!"
Steven Hawley after STS-41D's pad abort 4 seconds before liftoff

Mr_Globus ::

BW-elova tehika + vsak teden milo in voda :D

V-i-p ::

rolihandrej: odpri pipo, spusti curek vode na vsako lečo, obrni očala pa še iz druge strani curek na obe leči, pusti kapljice vode gor, samo malo otresi, to nimaš pet sekund dela, potem pa ono pravo krpo vzemi, ne kake papirante, bognedaj, ono iz blaga, svežo in očisti, so čista kot nova potem.
BigWhale, ti to resno o pljunku? Zezaš a ne ;)
P.s.: upam da ne pljuneš ravno takrat gor, ko si spil en dober kofe ;)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

BigWhale ::

Resno.

Ne pijem kave... ;)

Ziga Dolhar ::

Edina delujoča tehnika je tekoče milo in voda. Če ostanejo lise, postopek ponoviš.

Razna "suha drgnenja" zgolj odstranijo trde delce (in z njimi magar še popraskajo steklo), mastne madeže pa razmažejo po celi površini. Meni ni jasno, kako nekateri "spucajo" očala s suhimi krpicami, pa ne opazijo, kako siva oz. meglena so.
https://dolhar.si/

OldSkul ::

Jaz si brišel očala z krpico, ki je prav za to. Nosim jo pa vedno kar v žepum ker sem zelo občutljiv na umazana očala, ker me začne bolet glava.

Boeing ::

Preverjeno najlažje in najenostavneje očistiš očala v bombažno majico :)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

gzibret ::

Jaz uporabljam tudi kar majico ali kakšen drug kos bombašnega oblačila, včasih papirnate robčke, vsake toliko pa milo in vodo. Da se očala posušijo enostavno parkrat močno pihnem na stekla (pri tem moraš paziti, da zraven tudi ne pljuneš gor).

Nekih specialnih krpic ne uporabljam, ker jih vedno nekje založim.

Ta postopek sicer pusti odrgnine, vendar itak moraš očala menjati na vsake 3 do 4 leta, ker se ovirji razmajejo.
Vse je za neki dobr!

Nejc Pintar ::

lol BW, a to da se ti pol ne rosijo:D
Lahko je biti prvi, če si edini!

roli ::

To s pluvanjem sem tudi sam probal.
Moj okvir imam ene 2 leti že.

Razmajal se je že samo je narejen iz plastike in leče se držijo samo zgoraj.
Samo jaz samo primem malo zvijem pa je vse v redu.
http://www.r00li.com

BigWhale ::

Ma jaz imam ze kakih pet let minima okvirje. Tle se nima kaj razmajat... Vse skupi je samo ena zica iz titana. :P

PrimozR ::

Bigwhale tehnika tut kle. Sicer so pa moje stare 2 let pa so fuč. Itak mam pa zdej že večjo dioptrijo. Poškodbe vklčujejo okrušeno lečo (padle na tla na rob betonske ploščice), odlomelna una palčka za za uho (z roko sm se naslonu nanje), pa zdej so svinjske (sploh na zgornjem robu so mastne zarad las, pa jih bo treba spucat. Sam se bom najprej iz dresa spravu, da pridem do bombažne majce :D

mkk20 ::

.
.
.

Tole temo sem slučajno odkirl..., pa me zanima, če kdo ve z čim bi očistil očala oz. Majhne pikice od barve belton. :)
z čim naj odstranim, da bom čim manj poškodoval prvo plast oz. Filtre...

Hvala

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Očala - čiščenje leč

Oddelek: Loža
235278 (4803) sisemen
»

čiščenje očal...

Oddelek: Loža
91185 (833) mtosev
»

LCD monitor vs. čistilo Stelex

Oddelek: Pomoč in nasveti
355263 (3574) DeeCoy
»

[LCD] Čistilo

Oddelek: Strojna oprema
293743 (2986) Gajba
»

S čim očistiti monitor?

Oddelek: Pomoč in nasveti
223112 (2724) kuglvinkl

Več podobnih tem