» »

Prvi nakup pri Amazon.de

Prvi nakup pri Amazon.de

PurplePapet ::

Še nikoli nisem nakupoval prek Amazona in bom tokrat prvič, razmišljam za nakup tega telefona: http://www.amazon.de/Motorola-Generatio...

Zanima me glede garancije(ali se dobi kaj garancije), kako glede carine(je treba kajdo plačati,ali ti ga lahko zasežejo), in pa kako je kej s poštnino z nemškega amazona?

vilonja ::

Zasgli ti ga ne bodo (saj motorola ni ponaredek), ddvja tud ne boš plačal, saj ti pošiljajo iz evrope, za garancijo pa boš imel kar probleme, saj boš moral pošiljati tja na svoje lastne stroške. Jaz tudi sam trenutno gledam za telefon, pa sem se odločil, da bom rajši kakšnega kitajca ubavu, saj bo manj možnosti da bo zaštekal.
Sem se odločil, da cenejši telefon kupim prav zato, da prišparam. Pa saj drugače ti telefon brez problema zdrži dve leti, če paziš nanj oz. če je vsaj toliko kvaliteten kitajec.
Pa itak se ne bi šel v to, da bi pošiljal nazaj v Nemčijo, zato sem rekel, da se zato rajši odločim za kitajca.
Ene izjeme moraš pa sprejeti če kupuješ v tujini.

k--p ::

Jaz sem kupil ze 2 Moto G z Amazon.de, 1. in 2. gen. Dobil sem ga v 5 cca. 3-5 dneh.
Pri prvem sem celo uveljavil garancijo, nic komplikacij, so mi poslali novega, se preden sem jim starega vrnil (vrnes ga lahko v 30 dneh). Vrnili so mi tudi stroske posiljanja (cca 5 eu na kartico), tako da nimas stroskov. V bistvu sem bil prijetno presenečen, saj tukaj (slo) znajo zelo komplicirati pri garanciji.
Carine itak ni, saj je iz Nemčije.
Moto G 2. gen uporabljam zdaj kak dober mesec in je super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: k--p ()

Insan3Lik3 ::

vilonja je izjavil:

Zasgli ti ga ne bodo (saj motorola ni ponaredek), ddvja tud ne boš plačal, saj ti pošiljajo iz evrope, za garancijo pa boš imel kar probleme, saj boš moral pošiljati tja na svoje lastne stroške. Jaz tudi sam trenutno gledam za telefon, pa sem se odločil, da bom rajši kakšnega kitajca ubavu, saj bo manj možnosti da bo zaštekal.
Sem se odločil, da cenejši telefon kupim prav zato, da prišparam. Pa saj drugače ti telefon brez problema zdrži dve leti, če paziš nanj oz. če je vsaj toliko kvaliteten kitajec.
Pa itak se ne bi šel v to, da bi pošiljal nazaj v Nemčijo, zato sem rekel, da se zato rajši odločim za kitajca.
Ene izjeme moraš pa sprejeti če kupuješ v tujini.


zakaj bi iz nemčije zasegli?
edit: nevermind, narobe prebral

Zgodovina sprememb…

PurplePapet ::

Hvala vsem za pojasnilo

PurplePapet ::

a pa je možno da stvari ki jih naročiš iz amazona ne dobiš? ali je varno nakupovat prek amazona?

opeter ::

PurplePapet je izjavil:

a pa je možno da stvari ki jih naročiš iz amazona ne dobiš? ali je varno nakupovat prek amazona?


Če poštar v vašem kraju krade, pol obstaja možnost, da ne dobiš. Drugače pa bi moralo prispeti.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

A120 ::

kako pa je glede tega plačevanja? sam se enako odločam za nakup tega telefona ampak ne vidim moznosti placevanja s paypalom ali po povzetju.

Alamar ::

Ne podpira to amazon. Rabiš visa ali mastercard kartico. Za paypal plačilo poglej na ebay.de ali ebay.co.uk

MrStein ::

Gre tudi z navadno bančno (Maestro) kartico.
Je pa res, da nemški Amazon nekaj štrajka glede tega. Na amazon.it deluje brez težav (pa še par evrov ceneje je ta telefon tam).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

vilonja ::

Mogoče kdo ve, kje bi kupil poceni 64gb sdhc kartico za lumio 735.
Pogoj je tudi, da je dovolj hitra, da ne bo upocasnevala telefona.

PurplePapet ::

Še nekaj me zanima, ali je varno na amazonu kupovati rabljene stvari, glede na to da je Galaxy S4 rabljen 200eur sepravi malo dražji od Moto G, pa seveda boljši

dennix ::

Da ne odpiram nove teme, bom kar tu vprašal.

Preko nemškega amazona sem naročil par stvari, vse lepo in prav. Dobim potrdilo o plačilo, datum dostave...nakar pogledam na abamobi in je stanje na računu enako kot je bilo, oz. mi je amazon zaračunal samo 1€. Denarja na računu je bilo dovolj za nakup. Uporabil se viso electron, katero uporabljam tudi za ebay in deluje brez problema... Nakar mi čez 2 dni stornirajo naročilo, blokirajo račun "Access to your account is temporarily unavailable". Na email pa dobim sporočilo:

Please send us a recent credit card statement stating the following:

- The cardholder
- The credit card number
- The stored billing address

Please enter your order number and your e-mail address in order to ensure processing within 24 hours.
Our fax number can be found on the help page from Amazon.de

Preko faxa jim pa ne mislim nič pošiljat...Če kdo ve v čem je problem, naj mi prosim pomaga.

AC_DC ::

Smrdi jim tvoj denar.

rokp ::

Tole bi tudi mene zanimalo, je morda problem v tipu kartice?

madog ::

Ker prvič kupuješ in si dal številko kartice oni sedaj od tebe terjajo da se izkažeš kot dejanski lastnik te kartice, kaj je tukaj čudnega, pošlji scan kartice spredaj celo zadaj zakrij CCV, in pošlji jim scan osebne spredaj zadaj.

Ker po tvoji logiki bi lahko najdel, ukradel,... kartico jo vpisal v amazon in naročal brez problemov ali kako????
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

AC_DC ::

Meni niso nič težili s skeni kartice in podobnim, visa electron abanka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Machete ::

madog je izjavil:

Ker prvič kupuješ in si dal številko kartice oni sedaj od tebe terjajo da se izkažeš kot dejanski lastnik te kartice, kaj je tukaj čudnega, pošlji scan kartice spredaj celo zadaj zakrij CCV, in pošlji jim scan osebne spredaj zadaj.

Ker po tvoji logiki bi lahko najdel, ukradel,... kartico jo vpisal v amazon in naročal brez problemov ali kako????


+ sken\sliko ene od položnic s tvojim naslovom (elektrika, voda, grob itd.. :) )

Ps: Jaz jim tudi nisem nikoli tega pošiljal (obična visa).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

rokp ::

Bi rekel, da so za ukradene podatke drugi mehanizmi preklica, ne pa, da moras vsakemu, pri katerem kupujes, dokazovati, da si to res ti. Ne vem, ce sem moral ze kje do sedaj karkoli "dokazovati".

Machete ::

Če tako hoče, ti ne preostane drugega. Če ne pač nasvidenje (z njegove strani prvo in/ali z tvoje). Ni to tako redka praksa, ker je očitno preveč goljufij in preveč nepotrebnega ukvarjanja kasneje s tem.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

dennix ::

Smešno je, ker so tudi kolegu isto blokiral račun. Se pravi, da druge ni kot da pošlem fax. Torej jim poslikam kartico spredaj/zadaj (skrijem CCV), osebno kartico...še kaj?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moto G (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
651158682 (49228) c00L3r
»

Kateri pametni telefon kupiti za začetnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7717163 (10573) Scaramouche
»

Dual sim android telefon (ranga S3)

Oddelek: Mobilne tehnologije
354916 (3594) SmeskoSnezak
»

Kateri telefon mi priporočate do 150€? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10222776 (18580) hojnikb
»

Telefon do 200€.

Oddelek: Mobilne tehnologije
293578 (2267) skyline

Več podobnih tem