» »

RAM dilema

RAM dilema

nightbird ::

Pozdravljeni

Trenutno mam v pc-ju 800mhz RAM-e. Zanima me, če se opazi razlika recumo v hitrejšem delovanju, če zamenjam rame in dam notri recimo tele z višjo frekvenco delovanja http://www.mimovrste.com/artikel/244004... al je razlika toliko manjša, da ni omembe vredno?

Matično mam to http://www.futurelooks.com/gigabyte-ga-... in mislim da bi podpirala te rame. al se motim?

Hvala za odgovor.

lp

tony1 ::

Ne bo.

nightbird ::

kaj ne bo? opazna razlika?

dzinks63 ::

Razlika bi bila minimalna, rajši investiraj v zmogljivejši procesor.

nightbird ::

hmm, trenutno mam tega http://ark.intel.com/Product.aspx?id=35...

mislil sem kupiti neko novo hlajenje za procesor in ga naviti. navijanje je čisto novo zame in sem pač mislil, da se s tem ko navijaš proc povečuje tudi frekvenca delovanja ramov.

torej se mi ne splača tega navijati?

dzinks63 ::

Seveda se splača. 25-30% bi lahko na easy pridobil, kar pa ni zanemarljivo. Če imaš dobro ploščo, pa tudi več.

Blinder ::

Ma dvigne se tut frekvenca ramov, ki pa jo potem lahko znižaš v nastavitvah plošče. To zgleda dvoolj pametna plošča, da ima te nastavitve.
Procesor se ti splača navijat, rame pa niti ne.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

jazbec ::

kr navi ga
ker je še dober
mogoče čez leto celo 2 pride čas za menjavo

filip007 ::

Slabo iščeš, dobi raje Corsair CL4 800Mhz...kot pa 1066MHz CL5.

http://www.dinokomp.si/product_info.php...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

nightbird ::

hmm, ne razumem glih tvojega komentarja. zakaj slabo iščem? jaz sem samo vprašal, če mi je smiselno vzeti nove rame z višjo frekvenco in sem pač zgoraj navedene dal samo kot primerjavo.

lp

PINki ::

Z SSDjem boš še najbolj pridobil na hitrosti in odzivnosti sistema. Razen, če misliš "pohitriti" igre, za to menjaj grafo in navij proc.

Lp

LeftyD ::

Da ne odpiram nove teme...
Jaz imam namreč problem z nastavitvijo mojih RAMov.
MB: ASUS P5Q Deluxe ki podpira DDR2 do 1200MHz
RAM: Kingston 2x 2GB DDR2 PC1066

Ko sem vgradil polnilnik, je še vedno tako kot predhodnje zaznaval samo 800MHz RAMe. Potem sem v biosu nastavil na 1066 in je potem tudi tako frekvenco zaznal. Zakaj pa mi CPU-Z napiše, pod zavihkom SPD da je Max Bandwidth: PC2-6400 (400MHz)??? Sicer ko grem na zavihek Memory, tam piše DRAM Frequency: 525,6MHz, samo zanima me, če ne bi mogla matična sama zaznati, da so ti rami 1066MHz??? Tako zdaj zgleda kot da sem jih moral naviti, oz. ali sploh so dejansko 1066MHz??? :|

Potem je pa tu še 2. problem:
Jz zelo rad uporabljam ta fin Asusov program EPU-6 Engine, ki omogoča tišanje in s tem tudi upočasnjevanje sistema, ker ko poslušam musko rad povsem stišam comp. Ko pa imam pomnilnik nastavljen na 1066MHz in zmanjšam zmogljivost in glasnost sistema, se mi VČASIH podre sistem, vrže BLUE SCREEN, kjer na hitro izpiše nekaj o damp... Več nisem utegnil razbrati.
Pri nastavitvi pomnilnika na 800MHz, mislim da se mi v takih situacijah to še ni zgodilo. Imam pa več kot dovolj zmogljiv napajalnik CORSAIR 850W.

Prosim če mi lahko kdo razloži čemu je to vse tako...???
Hvala, LP ;)

mr1two ::

Mogoče bi bilo dobro, če bi malo za lastno vednost stestiral, kaj dejansko dobrega ti prinese, če rame "forcaš" na 1066mhz v primerjavi s "samo" 800.
Rami vedno tečejo v navezi z CPUjevim FSBjem in finta teh več kot 800mhz ramov je v tem, da ko ti navijaš, ti ni treba prilagajat delilnika, da ujameš okrog 800 ampak greš lahko višje in takrat pridobiš na hitrosti, sicer pa niti ne dosti.
Priporočam, da uporabiš sintetične teste(ali sisoftware sandra ali kak drug program, ki ti meri memory bandwidth) in pogledaš, koliko ti prinese teh 266mhz več na ramu v primerjavi z 800. V praksi(kot človeško bitje) dejanske pohitritve po mojem mnenju ne boš zaznal.

Poročaj rezultate, lepo prosim.
LP

LeftyD ::

OK, bom sprobal.
Kar se tiče hitrosti se strinjam, da ni neke opazne razlike. Tega seveda pred nakupom še nisem vedu. Mi pa še vedno ni jasno, ker sem z namenom večje frekvence DDR2 bil pozoren tudi pri nakupu matične, zakaj jih je treba potem "forcat" če proizvajalc za pomnilnik navaja da so 1066MHz? Matična pa naj bi podpirala frekvence vse do 1200MHz. Kot si omenil je odvisno od procesorja, jaz imam namreč C2D E6750 2,66MHz, če to kaj pove? :P

Hvala za reply, sporočim kaj sem ugotovil. ;)
LP

Engineer_SLO ::

će navijaš in dviguješ fsb - recimo na 533 , potem lepo lahko ram komunicira v razmerju 1:1 (isti cikel) z procesorjem.

če navijaš v mejah normale - večina uporabnikov - oziroma za 24/7 - potem zadostujejo tudi 400(800) ddr2 rami..

lp
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

LeftyD ::

Hja tkole je Sandra pokazala:
Ko je DDR2 na 800MHz piše:
Aggregate memory performance: 5,62GB/s

Ko je na 1066MHz:
Aggregate memory performance: 6,21GB/s


Aja CL je v obeh primerih isti kajti za te pomnilnike je navedeno da pri frekvenci 1066 imajo CL5. Vrjetno se motim na kaj ima to vpliv. :P
Pa še to glede tistega ko sem napisal da mi računalnik reštarta ko v EPU-6 zmanjšam performance. Zdi se mi da se resetira zato ker v biosu imam glede performansa vse na "avto" edino RAM ne. In vrjetno ko program zmanjša vse ramov pa ne, ker so na manual pride do konflikta. Ne vem, samo moje logično sklepanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeftyD ()

OVID ::

si lahko malo sposodim temo

Kupil sem hp mini 210,matična je hp 3660.
Zanima me katere 2GB RAM-e priporočate, ki bi jih zamenjal z obstoječimi 1gb? In ali je kakšna razlika med 667mhz in 800mhz? A lahko dam not ddr3 Rame?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OVID ()

mr1two ::

Bodi pozoren na to, kateri slot uporabljaš. Glede na podani hitrosti, 667 in 800 gre za DDR2 ram, tako da ddr3 ne bo šel noter. Načeloma je vseeno kateri ram daš noter, naj pa bi z 800 delovalo hitreje:)
LP

OVID ::

katerega od teh bi pol vzel (čudno mi je da so od A-data 800mhz cenejši kot 667mhz)

http://www.mimovrste.com/artikel/244004...
http://www.mimovrste.com/artikel/244005...
http://www.mimovrste.com/artikel/244002...

Blinder ::

avtorju teme, če rabiš komp za igranje iger, testiraj rame z fps-ji v igrah. če rabiš komp za montažo posnetkov, štopaj koliko časa rabi za prekodirat določen posnetek itd. tako dobiš ven koliko TEBI prinesejo hitrejši rami.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

OVID ::

Lp!
Kupil sem 2GB rama s frekvenco 800mhz.
Na Cpuz pa mi kaže da grejo na 333 oz. 400.
kako bi lahko spremenil da bi delali na višji frekvenci?

 ddr

ddr

logout ::

400MHz je maksimalna frekvenca (brez navijanja) za to, kar imaš ti, torej DDR2-800 ali PC2-6400 RAMe, kakorkoli že temu rečeš. Natančnejšo razlago lahko prebereš tukaj.

L.p., Kloko

RejZoR ::

Bolj kot frekvenca je pomembna količina. Tud v realnih pogojih ni neke velike razlike. V igrah kakšen frejm na sekundo več...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

il ::

OVID, v zavihku SPD so zapisani samo podatki, ki so prebrani iz RAM modula o možnih frekvencah in drugi. Za podatek pri kateri frekvenci dejansko delujejo poglej v zavihek MEMORY.

OVID ::

pod zavihek memory ni druga razn, da piše 2GB. Hvala vseeno, sem mislo da bom lahko navil in bo dejansko kaj hitreje:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rami - in njih nadgradnja

Oddelek: Pomoč in nasveti
314397 (3700) cobrastar
»

Compaq Presario CQ 71

Oddelek: Strojna oprema
51669 (1612) kevaliz
»

Kateri RAM?

Oddelek: Kaj kupiti
152968 (1964) Rokomah
»

RAM upgrade za HP Compaq 8710p

Oddelek: Kaj kupiti
62261 (2018) lambda
»

Prenosnik in ram

Oddelek: Kaj kupiti
81687 (1561) niaeva

Več podobnih tem