» »

pištola za beljenje ?

pištola za beljenje ?

#000000 ::

Ima kdo idejo kje dobit pištolo za BELJENJE ne tiste male plastične prdule ki se zamašijo vsakič ko hočeš kej poštrihat. Nekaj takega Imam v mislih, kot na spodnji sliki.

Ve kje to dobit pri nas ? Sem gledal bauhaus imajo nekaj samo zgleda da ni preveč sigurno da po pihnil jupol čez šobo.

radmannsdorf ::

#000000 ::

Fak sorry na mimovrste se pa nisem spomnil :) hvala

matjash ::

Mogoče uporabno za kake poslikave ampak za beljenje stanovanja sem malo skeptičen. Sem kupil eno low cost zadevo cc 50eur in je delala ravno tolko da sem klet pobarval in so se kljub temeljitemu čiščenju šobe prav hitro zasušile. Polnjenje pa tudi non stop zaradi majhne posode. Pa zredčena je morala biti barva mnogo bolj kot pri valjčkih, drugače sploh nis potegnilo barve. Naj bi bile pa dosti bolj uporabne te pri barvanju kovin, ker se barva ne tako hitro suši in je bolj tekoča.
... bolje pozno kot nikoli.

111111111111 ::

#000000 je izjavil:

Ima kdo idejo kje dobit pištolo za BELJENJE ne tiste male plastične prdule ki se zamašijo vsakič ko hočeš kej poštrihat. Nekaj takega Imam v mislih, kot na spodnji sliki.

Ve kje to dobit pri nas ? Sem gledal bauhaus imajo nekaj samo zgleda da ni preveč sigurno da po pihnil jupol čez šobo.


To kar linkaš je za manjše bolj fine stvari kot je npr. lakiranje. Za jupol rabiš močno in konkretno pumpo če bi rad belil, najbolje ločeno tako da vlečeš šlauf za sabo.

Mi imamo eno od wagnerja, samo ne najdem modela. Recimo kaj takega: https://www.wagnerspraytech.com/product...

Furbo ::

Jap, za belit bo treba orenk zadevo, ne pa igračko za barvanje barbike.

Raje daj 50€ pleskarju, pa ti bo pobarval.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Unknown_001 ::

http://www.ipo-tools.com/lakirne-pistol...

Plus kompresor. Jupol se pa menda mal razredči ane?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

111111111111 ::

Lahko pa profi varianto in celo bajto zaliješ z jupolom. :)

https://www.conrad.si/Prsilni-sistem-za...

111111111111 ::

Unknown_001 je izjavil:

http://www.ipo-tools.com/lakirne-pistol...

Plus kompresor. Jupol se pa menda mal razredči ane?

Ne. Z razlogom je lakirna pištola, ker je za LAK. Jupol ima večje delce in se ti bo šoba non-stop mašila.

EDIT: z litrom laka lahko narediš precej površine, z litrom jupola, pa bolj malo efekta. :)

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

111111111111 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

http://www.ipo-tools.com/lakirne-pistol...

Plus kompresor. Jupol se pa menda mal razredči ane?

Ne. Z razlogom je lakirna pištola, ker je za LAK. Jupol ima večje delce in se ti bo šoba non-stop mašila.

EDIT: z litrom laka lahko narediš precej površine, z litrom jupola, pa bolj malo efekta. :)


Arrrgh ja šele zdaj opazil da je namenska... se oproščam. Drgač pa ne vem. Če je to samo en tak projekt naj plača pleskarja in bo mir ne pa da si strošek dela če po tistem ne bo več zagnal kompleta. Kupi naj samo če mu bo še kdaj prišlo prav ampak ne tako da mu bo oar let stalo na mestu.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

111111111111 ::

Unknown_001 je izjavil:

Če je to samo en tak projekt naj plača pleskarja in bo mir ne pa da si strošek dela če po tistem ne bo več zagnal kompleta. Kupi naj samo če mu bo še kdaj prišlo prav ampak ne tako da mu bo oar let stalo na mestu.

Pod tole se podpišem. Kvaliteten maček + mali maček + mrežica + čopič te pridejo tudi tam blizu 50€. Vprašanje je koliko ti bo računal malar.

OP računati moraš, da boš pri brizganju porabil bistveno več barve, pa za mašino ni dobro da dolgo stoji in čista mora biti. Če boš belil celo hišo se morda splača investirat 200-300€ in nekaj denarja prihraniš.

#000000 ::

Gre se za novo oz renovacijo komplet bajte, tako da z mačkom bom crknil al pa pristal na urgenci zarad izpaha rame :) Tako da ni zime pošpricat, ni pohištva ni nič kar bi lahko zaj..

Tako da en tak sprej sistem bi bil kr dobrodšel, vem oz sem videl na lastne oči, za špricanje z APNOM imajo nekaj podobnega kot za škropit sadno drevje, tko napumpaš in pršiš, sam jupol je precej bolj gost in to pomojem ne bo šlo čez, da pa bi na roke delal tole pa rajše odmislim, kolega malar knaufar, je reku obstaja neka wagner zadeva kjer ni kompresorja ampak ima pumpo in lepo kr cel hobuk jupola položiš spodaj in zauga k nora, samo on je NIMA niti NI pocen. Ne vem nekaj bo treba se pa ne mudi to je pa najboljš, ker ni časovnega okvira, ne mislim pa z mačkom to delat, bom krepal.

Rok Woot ::

Pa z apnom prebarvaj, saj je bolje, ker diha.

Furbo ::

Na stotine objektov se normalno prepleska brez špricanja.

In če nisi profi, ti taka mašina nič ne pomaga. Sploh ker rabiš še človeka ali dva zraven nje.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

grandioso74 ::

Fora je v tem, kot so že napisali, da boš moral kar hajdi zadevo razredčiti, vprašanje je tudi kam bo vse špricalo in nenazadnje končna kakovost malanja, po moje je ročni nanos - klasično malanje,najboljši, bolj vtreš barvo etc etc.
Človek je sam svoj največji sovražnik.

111111111111 ::

OP za apno moraš popolnoma drugače pripravit podlago, ker če boš imel napačen omet, se ti bo vse skupaj oluščilo. Apno ima popolnoma drugačno sestavo kot jupol in se zaradi tega šprica, ker ga je izredno težko, če že ne nemogoče nanesti enakomerno s čopičem. Je tudi precej precej redkejše in ga moraš špricati 3x.

Sistem s pumpo sem ti prilepil za šalo, ker to je že profi orodje, to se uporablja za barvanje bloka ali ogromnih skladišč. In najcenejši stane 900€+.

Pri renovaciji boš sam kital in gladil stene? Če jih boš si boš ramo že utrdil in ti priporočam, da narediš kot moj kolega. Sklical nas je 7 na kup pripravil orodje in barvo, pa smo mu bajto celo namazali. On je prej vse zaščitil (ne pozabi pokriti estriha, ker če ga zamažeš z jupolom, ti lahko potem vse kar boš lepil gor: ploščice, parket... odstopi, še posebej če imaš talno gretje), mi pa smo dobili kanto barve, orodje smo privlekli malo od doma malo od drugih prijateljev in vse skupaj namazali.

NikolormousB ::

#000000 ::

111111111111 je izjavil:

OP za apno moraš popolnoma drugače pripravit podlago, ker če boš imel napačen omet, se ti bo vse skupaj oluščilo. Apno ima popolnoma drugačno sestavo kot jupol in se zaradi tega šprica, ker ga je izredno težko, če že ne nemogoče nanesti enakomerno s čopičem. Je tudi precej precej redkejše in ga moraš špricati 3x.

Sistem s pumpo sem ti prilepil za šalo, ker to je že profi orodje, to se uporablja za barvanje bloka ali ogromnih skladišč. In najcenejši stane 900€+.

Pri renovaciji boš sam kital in gladil stene? Če jih boš si boš ramo že utrdil in ti priporočam, da narediš kot moj kolega. Sklical nas je 7 na kup pripravil orodje in barvo, pa smo mu bajto celo namazali. On je prej vse zaščitil (ne pozabi pokriti estriha, ker če ga zamažeš z jupolom, ti lahko potem vse kar boš lepil gor: ploščice, parket... odstopi, še posebej če imaš talno gretje), mi pa smo dobili kanto barve, orodje smo privlekli malo od doma malo od drugih prijateljev in vse skupaj namazali.



Se pravi piknik za čimveč folka in čimveč mačkov :)

Unknown_001 ::

Tako piknik, po tretjem piru bote pa afne guncal :D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

kixs ::

Kvaliteten siroki macek, pa akcija :)

PS:
Pa poglej kako se profesionalno beli na kaksnem YouTube posnetku. Ja, sigurno te bo kaj bolelo, pa saj nisi baba :|

SeMiNeSanja ::

Maček na palico in akcija.

Vse te male 'amaterske' variante imajo tako majhne posodice, da bi nonstop dofilaval, pa še enakomernost nanosa bi verjetno osvojil šete tam proti zadnji sobi. Če se pa še šoba v pištoli vmes maši, pa si sploh oplel.

Rok Woot ::

111111111111 je izjavil:

OP za apno moraš popolnoma drugače pripravit podlago, ker če boš imel napačen omet, se ti bo vse skupaj oluščilo. Apno ima popolnoma drugačno sestavo kot jupol in se zaradi tega šprica, ker ga je izredno težko, če že ne nemogoče nanesti enakomerno s čopičem. Je tudi precej precej redkejše in ga moraš špricati 3x.


Apno se zelo lepo nanaša z valjčkom, prav tako z čopičem. Se ti zdi na spodnji sliki enakomerno nanešen? Mogoče ni gladek?

radmannsdorf ::

barakus ::

Jaz mislim, da to s pistolo se ne bo tako dobro izslo, kot si morda predstavljas. Kakrsno hiso ze imas, bo pomoje se najbolj optimalno dober valcek in palca.

111111111111 ::

Rok Woot je izjavil:



Apno se zelo lepo nanaša z valjčkom, prav tako z čopičem. Se ti zdi na spodnji sliki enakomerno nanešen? Mogoče ni gladek?

Bo risal po steni ali bo belil? Je konkretna in ključna razlika. Se sploh zavedaš koliko časa je šlo v pripravo podlage da se je sploh začelo slikat? :)

Ne mešaj jušk in habolk. Apno se najhitreje in najlepše nanaša s špricanjem na steno, been there done that. Si že kdaj belil z apnom?

Furbo ::

Rok Woot je izjavil:

Apno se zelo lepo nanaša z valjčkom, prav tako z čopičem. Se ti zdi na spodnji sliki enakomerno nanešen? Mogoče ni gladek?


Težavica je samo v tem, da taka zadeva stane več kot hiša.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Machete ::

Ko sem bil mlajši, je bil kralj beljenja na vasi opremljen z obično sadjarsko škropilko. Belil (apnal) pa je večinoma štale :]

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

111111111111 ::

Furbo je izjavil:


Težavica je samo v tem, da taka zadeva stane več kot hiša.


In verjetno ni dovolj eno popoldne da prebeliš strop. :D

Machete je izjavil:

Ko sem bil mlajši, je bil kralj beljenja na vasi opremljen z obično sadjarsko škropilko. Belil (apnal) pa je večinoma štale :]


Apno ja. Jupol ne, premajhna šoba. Verjetno je belil štale, kamen ali apneni omet v hišah.

Zgodovina sprememb…

Rok Woot ::

111111111111 je izjavil:



Ne mešaj jušk in habolk. Apno se najhitreje in najlepše nanaša s špricanjem na steno, been there done that. Si že kdaj belil z apnom?


Ja večkrat, ti si pa neko klet barval a ne? Lahko ti prilepim svojo gladko steno, če hočeš. Sem barval tudi z apneno barvo in srovim apnom ... Nevem, meni se zdi gladko, sigurno pa imaš še bolj gladke barve.

111111111111 ::

Dejansko sem večkrat delal z apnom in dostikrat je bil problem s podlago, stena je ogromno popila in s čopičem nisi prišel nikamor. Najvčkrat smo pa belili štale in kleti. :)

Bolj da lepiš gladko steno, mi povej s čim si pripravil podlago?

Rok Woot ::

Bom očeta vprašal, saj mi je on naredil. Jaz sem bil le pomoč. (Ampak pleskam pa sam.)

Pmojem rabiš tudi primeren apen, imam celo sorodnike, ki ga delajo. Če te res zanima, se pozanimam še za to. Drugače sem pa v kletnem stanovanju in mi je apno takorekoč rešilo življenje.

To ni link do strani od mojih sorodnikov, je pa zanimivo čtivo, sem ta trenutek odkril.

http://www.gnezdo.si/e107_files/downloa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

111111111111 ::

Tudi mi doma delamo apno, zato te sprašujem kako si pripravljal podlago. Ja apno je najboljše za kleti in plesen, pa še CO2 nase vleče tako da je tudi zrak boljši. Mislim da ste se morali kar namatrat, da ste dobili tako lepo podlago, da si s čopičem naredil nek zgleden premaz.

Vprašaj fotra, kaj je dal v podlago. Apneno malto ali kaj drugega. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Beljenje notranjih sten

Oddelek: Loža
4522221 (3992) lonewolf_
»

Beljenje hiše (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5117384 (4594) ADIJOOO
»

Brušenje sten

Oddelek: Loža
3514832 (4456) gruntfürmich
»

najbolj obstojna barva za pleskanje / pleskanje

Oddelek: Loža
202918 (2423) fikus_
»

DIY beljenje stanovanja - first time

Oddelek: Loža
92754 (2378) Pac-Man

Več podobnih tem