» »

Ali dela XP na ABIT KT7-RAID?

Ali dela XP na ABIT KT7-RAID?

imott3791 ::

Prosim če kdo ve natančno iz izkušenj ali dela XP 1500+ na mamaplati ABIT KT7-RAID?
In pa še tole plata ima RAID UDMA 100, medtem ko IDEji 33/66. Ali je možno da se priklopi primarni disk na en konektor RAID in da mi dela na 100 ker je ATA 100 in pustim IDEje prazne?
Najboljša ženska je Miki Miška, ko se je naveličaš ugasneš risanko.
  • spremenil: V-i-p ()

blblb ::

CPU
Supports AMD Athlon/Duron 600MHZ-1.2GHZ 200MHz FSB Socket A Processors

Mogoce z novim biosom sam ne verjamem
Za raid ti pa ne bi znal odgovoriti.

Lucio ::

Na žalost te morem razočarat saj plata ne podpira 133 FSB. Šele plata KT7A tudi uradno podpira 133. Na aid ide kontroler pa lahko BP priklopiš disk, sem tudi sam imel tako.

- SiroTka - ::

Ne vem zakaj mojmu kolegu potem dela xp 1700+ na tej plati?!

frenk ::

ups

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

- SiroTka - ::

Res je da plata ne podpira 133FSB. Vendar se do 1500 mhz da prit tudi preko multiplierjev. Ce naredis na plati mod in odklenes miltiplier grejo le ti do 20x. Torej imas lahko 100*13=XP1500+ razlika proti 133FSB je, vendar je minimalna.

Lucio ::

Sirotka: KT7-Raid gre FSB tja do 112 FSB, več pa ne, je pa res da se da zvišat moltiplikator, ma to je bolj šampasta rešitev. Po uradnih specifikacijah procesorja ne bo delovalo nikoli.

- SiroTka - ::

Lucio "po uradnih specifikacija", ce ne verjames pa prid pogledat pa bos vidu da dela, pa ne pametuj - jest tud vem kaj pise v knjigci, sam vem pa da dela v praksi ce se mal znajdes!

Vesoljc ::

Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Lucio ::

Sirotka, jaz ne pravim da procesor ne bo deloval, pravim samo da ne bo deloval na 133MHz*MNOGOKRATNIK, temveč max 112*MNOGOKRATNIK, katereka lahko spreminjaš če je procesor odklenjen.
NA 133 FSB PA NE BO DELOVAL NIKOLI na tej plati, pa da se postaviš na ...

Vem pa iz lastnih izkušenj, ker sem to plato imel in tudi zamenjal ravno zaradi omejitve FSB-ja, knjigce pa še pogledal nisem!!!

Pametujem pa ne jaz, temveč ti, ker še pravilno ne veš prebrat poston, potem pa bluziš tle.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lucio ()

kuglvinkl ::

Folk se je po zobih meta (in to neuspešno), da bi chipset KT133 spravil čez 115 MHz.
Your focus determines your reallity

imott3791 ::

No in poanta!
Sirotica mi je ravno to plato prodajal z zaznamkom, da se prav lepo ujame s procesorjem XP 1500+ katerega sem kupil od njega.
Najboljša ženska je Miki Miška, ko se je naveličaš ugasneš risanko.

Lucio ::

Zdej mi je vse jasno.
Ta plata je stara cca 3 leta, in je outdated. Pa tudi 1500+ je star, beri narejen z zastarelo tehnologijo in posledično greje dosti več od novejših TBredB.
Če si kupil oboje za več kot 12 KSIT si se zajebal oz. te je nategnil, moje skromno mnenje.

Sicer ti bo procesor res delal na 1500+ če zvišaš moltiplikator, vendar ti povem da pri isti frekvenci bo vedno zmagal procesor z višjim FSB (govorimo o istem procesorju).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lucio ()

imott3791 ::

Ja za 10.000 mi ga je prodal, samo procesor. Plato je ponujal pa za 15.000, pa je nisem hotel ker se mi je zdela predraga glede na leto izdelave. Praviš da me je nategnu? Kaj pa naj potem nabavim? Rabil bi nekaj čim cenejšga okol 10.000 za plato, ker kot praviš imam kamenodobni procesor. Meni se pa ni zdel slab saj med 1500+ in 1700+ po frekvenci ni velike razlike, če se pa malo bolj greje pa ne vem kaj to pomeni.
Najboljša ženska je Miki Miška, ko se je naveličaš ugasneš risanko.

bmen ::

Procesor je že v redu (po mojem mnenju je vse kar je hiteje od 500 MHz čisti overkill za delo v pirarniških programih in igrah (quake, unreal...)

za osnovno ploščo bi ti predlagal ECS ELITE K7S5A.
Ker ima slote za SDRAM in DDR boš lahko poravil stare rame.

Na bolhi jo je en prodajal za 10 kSIT /nova ELITE K7S5A PRO v mlacomu stane 16.000 SIt

Plata se da kar lepo navijati (z neuradnimi biosi www. athlonmb.com - poglej v forumu, kaj pravijo o njej)
PS ta model plate je ECS naredil v več kot 3 milionih izvodov.

lep pozdrav
bmen

Lucio ::

Po moje je procesor vreden okoli 8.000 SIT, vendar ne pričakuj dosti glede navijanja, saj je že na njegovi zgornji meji, medtem ko se 1700+ (B) navije krepko čez 2GHz (realni).

Plošča pa je v redu ta, ki ti jo predlaga bmen. Drugače počekiri malo po bolhi.

Dead_Eye ::

za 15k dobiš praktično že NOVO elitko k7s5a. se mi zdi pa da imajo eno rabljeno v AGT-ju za 10k. aja, da ne govorimo da je VELIKO hitrejša od kt7, pa še podpira vse nove athlone!
The one and only

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dead_Eye ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč: upgrade: p6bat-a+ in PIII celeron fc-pga

Oddelek: Strojna oprema
131915 (1812) BoBi
»

Athlon XP + Abit KT7 .... bi šlo ali ne

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
251429 (1257) Vesoljc
»

Abit KT7A + TB 1,4........

Oddelek: Navijanje
291558 (1204) kuglvinkl
»

Zakaj ne gre več?

Oddelek: Navijanje
171334 (1038) spucek
»

Vsi, ki ne morete spraviti FSB-ja na 133 pišite sem (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
684288 (3329) rc-car

Več podobnih tem