» »

Povezava s HDMI kablom

Povezava s HDMI kablom

ST-777 ::

Televizor je oddaljen od računalnika nekaj decimetrov več kot 11 metrov. Nameravam povezati obe komponenti s HDMI kablom, ki je kompatibilen z vmesniki HDMI 1.4 in 1.4a. Kabel podpira resolucijo do 3840 x 2160 in omogoča dvosmerno video povezavo + avdio, ter mrežno (ethernet). Preko adapterja (HDMI Ž - HDMI Ž) nameravam povezati dva HDMI kabla: 2 m in 10 m.

Ima kdo izkušnje s sestavljanjem dveh HDMI kablov, ki skupaj presegata 10 metrov in kako je s kakovostjo slike na razdalji 12 metrov?

hojnikb ::

Slike nebo nič slabša; v najslabšem primeru stavar pač nebo delala.
#brezpodpisa

ST-777 ::

To je smiselno, ker gre za digitalni signal. 12 metrov kabla je kar precejšnja dolžina, preden kabel kupim, bi rad izvedel za izkušnje tistih, ki uporabljajo približno tako dolg HDMI kabel.

SaXsIm ::

Ne vem, točno kolikšna je bila dolžina kabla, ki sem ga uporabljal za projektor, ampak je bila precejšnja - je delovalo.
SaXsIm

Mavrik ::

ST-777 je izjavil:

To je smiselno, ker gre za digitalni signal. 12 metrov kabla je kar precejšnja dolžina, preden kabel kupim, bi rad izvedel za izkušnje tistih, ki uporabljajo približno tako dolg HDMI kabel.


Priporočam ti da kupiš kabel v enem kosu - namreč kabli so narejeni kar se da najbolj poceni da še delajo na dano razdaljo, in štukanje pomeni da ni nujno da bo kvaliteta signala dovoljšna da bo to delalo :)
The truth is rarely pure and never simple.

ST-777 ::

Mavrik je izjavil:

Priporočam ti da kupiš kabel v enem kosu ...
Nikjer nisem našel, da bi prodajali 12 m HDMI kabla. Možno pa je kupiti 15 m HDMI kabla za 79 €, kar je precej več kot 22 € za 10 m + 2 m kabla + adapter.

hojnikb ::

#brezpodpisa

ST-777 ::

Bom kabel raje kupil pri nas, ker ga je enostavneje zamenjati za drugega, ko s kablom kaj ni v redu.

hojnikb ::

pri nas ga neboš dobil za tak denar :)

pa vzameš iz DE/UK, če se ti mudi
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

ST-777 ::

Bom razmislil o HDMI kablu z ojačevalcem, 15m: https://www.mimovrste.com/kabli-in-adap...
Hvala za odgovore.

Invictus ::

Kupi si Android HDMI stick.

Pa boš predvajal filme preko mreže.

Cena reda 15m kabla ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Kaj ::

Sam imam projektor povezan z dvema 10meterskima HDMI kabloma (do PCja in do TV komunikatorja). Do sedaj brez vsakih problemov, predvaja tudi 3D filme in blueray datoteeke velike po 50GB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaj ()

Invictus ::

Kaj je izjavil:

Sam imam projektor povezan z dvema 10meterskima HDMI kabloma (do PCja in do TV komunikatorja). Do sedaj brez vsakih problemov, predvaja tudi 3D filme in blueray datoteeke velike po 50GB.

HDMI kabel nima veze z velikostjo in formatom datotek ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ace99 ::

pri meni je bila razlika med hdmi kabli. pri novem 1.4a hdmi verziji sem lahko v driverjih nastavil na 12bit-ne barve. med tem ko sem na starem kablu nastavil max 10bit.
Je pa opazno lepsa slika z novim. saj kar se barve tice. lp

Invictus ::

Seveda je bolša slika, ker je kabel certificiran za višji bandwidth ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kratos ::

Ne kupuj tistega ki ti je dal hojnikb link, ne dela - preverjeno. Kupil 10m kabel za cca. 15€ in mi ne potegne slike na tv (pravzaprav sem ga potreboval le za prenos zvoka - in tudi to ne deluje). Nebi bil presenečen če je ima kabel samo konektorje ter izolacijo hehe :)

r3dkv1c4 ::

ST-777 je izjavil:

Bom kabel raje kupil pri nas, ker ga je enostavneje zamenjati za drugega, ko s kablom kaj ni v redu.

za isti denar ga potem brez problema prodaš na bolhi, če ti ne ustreza.....zakaj pa ne bi deloval?

http://www.ebay.de/itm/15m-Highend-HDMI...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Mavrik ::

Invictus je izjavil:

Seveda je bolša slika, ker je kabel certificiran za višji bandwidth ...


Treba dodati disclaimer: ***** SAMO ČE UPORABLJAŠ VIDEO MODE KI RABI VEČ BANDWIDTHA ****

Ker drugače je zavajujoče.

ST-777 je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Priporočam ti da kupiš kabel v enem kosu ...
Nikjer nisem našel, da bi prodajali 12 m HDMI kabla. Možno pa je kupiti 15 m HDMI kabla za 79 EUR, kar je precej več kot 22 EUR za 10 m + 2 m kabla + adapter.


Štukanje kabla se ti ne bo dobro končalo, ker so kabli dimenzionirani za izgube tako, da vedno spravijo od enega konca do drugega konca delujoči HDMI signal pri najvišji resoluciji za podprt standard (in ponavadi samo za toliko ker šparajo koliko se da). Če jih štukaš, potem jasno to več ne velja - 2m kabli pač ne rabijo takega ščitenja signala in če boš naštukal zanič kabel zraven, boš na tistih 2 metrih zgubil toliko signala da ne bo prišlo nič do konca. Kupi 15m pa ne zapravljaj svojega časa no :)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

sisemen ::

Uporabljam 11 meterskega. Nekaj el cheapo. Ne nasedat prodajalcem, gre za DIGITALEN signal in ne rabis zlatega kabla in 10 cm svinca navitega naokrog da ščiti pred kozmičnimi žarki. Kupi nekaj najcenejsega kar dobis, splaca se pogledat tudi na kakasen deal extreme, bi znali imeti.

Zataknilo se ti bo pa pri prenasanju zvoka, ker bos moral na roko vsakic šaltat output med "lokalnimi" sound outputom in hdmijevim, ce imas pa staro kartico se bos pa se z spdifom ubijal. Ampak fun pač :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

Buggy ::

ace99 je izjavil:

pri meni je bila razlika med hdmi kabli. pri novem 1.4a hdmi verziji sem lahko v driverjih nastavil na 12bit-ne barve. med tem ko sem na starem kablu nastavil max 10bit.
Je pa opazno lepsa slika z novim. saj kar se barve tice. lp


Jaz imam tudi 1.4a HDMI kabel pa mi gre max 10bit v Catalystih 14.11.2...ce imam projektor vklopljen preko DVI-HDMI adapterja (HD7950) pa samo 8bit. Je to odvisno se od cesa drugega kot samo kabla (driver, grafika, monitor,...)?

Senitel ::

Jasno mora tudi monitor/projektor bit sposoben požret 12bit...

Buggy ::

Senitel je izjavil:

Jasno mora tudi monitor/projektor bit sposoben požret 12bit...


kako pa to ugotovim za Optoma HD25e, v specifikacijah gledam verjetno "Displayable Colors - 1.07 Billion" in to pomeni da je 10 bit max in je to to?

Senitel ::

Ja, to je to. Če imaš DVI-HDMI adapter pa moraš vedet, da se DVI za večje bitrate-e zanaša na dual link način, ki ga HDMI ne pozna.

Buggy ::

Senitel je izjavil:

Ja, to je to. Če imaš DVI-HDMI adapter pa moraš vedet, da se DVI za večje bitrate-e zanaša na dual link način, ki ga HDMI ne pozna.


Hvala, si mi prihranil instalacijo novih driverjev in nadaljne tuhtanje!

MrNighthawk ::

ST-777 je izjavil:

Bom razmislil o HDMI kablu z ojačevalcem, 15m: https://www.mimovrste.com/kabli-in-adap...
Hvala za odgovore.



Podoben kabel in z isto dolžino imam jaz že 7 let, če ne več. Meni se zdita slika in zvok super. Ne vem, če bi z novejšim kablom bilo kaj boljše. Ja je pa bila takrat "investicija" za cca 70€ ampak kabel še zdaj drži in ne vidim razloga, da bi ga zamenjal. Če pa bo slika z novim kablom lepša potem pa lahko menjam. sedaj imam manj kot 5 metrov TV strand od laptopa :D

Senitel ::

Zakaj se še noben ni vprašal, če bo internet lepši, če potegne dražji kabel od modema do računalnika (saj slike v veliki meri pridejo z interneta)?

m0LN4r ::

Senitel je izjavil:

Zakaj se še noben ni vprašal, če bo internet lepši, če potegne dražji kabel od modema do računalnika (saj slike v veliki meri pridejo z interneta)?

Ja, prinas na vasi je bil nekoč "lepši", ko smo z telekomovcem iskali najkrajšo varianto po bakru pa menjali par kablov :)
*pazi narekovaj
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

ST-777 ::

Mavrik je izjavil:

Štukanje kabla se ti ne bo dobro končalo, ker so kabli dimenzionirani za izgube tako, da vedno spravijo od enega konca do drugega konca delujoči HDMI signal pri najvišji resoluciji za podprt standard (in ponavadi samo za toliko ker šparajo koliko se da). ... Kupi 15m
Sem upošteval tvoj nasvet, hvala. V Lj. trgovini sem kupil 15 m HDMI kabla za 24,90 €. Slika in zvok sta odlična.

ST-777 ::

sisemen je izjavil:

Kupi nekaj najcenejsega kar dobis ...
Sem upošteval tudi tvoj nasvet, hvala. 24,90 € za 15 m HDMI kabla se mi zdi v redu cena.

sisemen je izjavil:

Zataknilo se ti bo pa pri prenasanju zvoka, ker bos moral na roko vsakic šaltat output med "lokalnimi" sound outputom in hdmijevim, ce imas pa staro kartico se bos pa se z spdifom ubijal. Ampak fun pač :D
Nastavitev je bila enostavna in hitra. Ko sem preko NVIDIA nadzorne plošče na PC-ju nastavil zvok, se je zvok slišal tudi na TV-ju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

hdmi ali utp

Oddelek: Pomoč in nasveti
222636 (1888) Ales
»

HDMI kabel ne deluje (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
808760 (6712) deejay2
»

HDMI kabel 5m - zakaj tako velike razlike v ceni?

Oddelek: Kaj kupiti
269459 (4932) hojnikb
»

Kabel HDMI?

Oddelek: Kaj kupiti
144814 (4598) zoot
»

hdmi 20m

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
435472 (4145) LordTado

Več podobnih tem