» »

Kaj je šlo?

Kaj je šlo?

Laki_lai k ::

Pozdravljeni.Rabil bi pomoč glede ugotavljanja kera komponenta v računalniku je spustila dušo.Namreč stvar je sledeča da se računalnik prižge vendar se po nekaj sekundah ponovno ugasne in prižge.tako da se konstantno resetira oziroma zaganja.Prilagam link do kratkega posnetka kaj se dogaja.Če mi gdo lahko pomaga ugotoviti kaj je odpovedalo bi bil hvaležen.
Posnetek:

Kaj ::

Problem z napajalnikom ali z matično (resetiraj biose)

xda develope ::

Na posnetku se spoh ne vidi da bi bili rami notri

Kaj ::

sej je v prvem slotu

PugPlug ::

Hmm, samo če ne pride niti do BIOSA bi lahko bila matična - če niti ne piska.
Sposodi si od nekoga napajalnik pa preizkusi, boš takoj videl, kaj ti nagaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PugPlug ()

krneki0001 ::

Napajalnik je prešvoh.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

BorutK-73 ::

Prvo daj vse ven iz ohišja, boš lažje našel problem ali mogoče celo rešil problem.
In priklopi samo najnujnejše, proc, 1 plačka rama, grafična in napajalc. Disk še ni potreben zaenkrat. Če bo delalo tako, pa dodajaš komponente in če se kje ustavi,boš lažje pogruntal kje je problem. Če imaš več palčk rama, sprobaj posamezno vse.
Bi rekel da je matična ali napajalnik problem tukaj.

GTX970 ::

Napiši komponente in starost.
Kondenzatorji so ok ?
Se je problem pojavil preko noči ali je pc že dalj časa "kašljal" ?

Lahko tudi stikalo za power_on prebija.Naj razstavi vse skupaj in testira "na mizi".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

FX6300B ::

si ven dajal kaj procesor ? če si si mogoče skrivil kakšen kontakt podoben problem sem jaz imel z neko plato pa je imela le skrivlen kontakt (lga775) je bil čisto enak problem nič piskanja ali česar koli samo restart na vsake par sekund

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

Laki_lai k ::

Malce sem pozen z zahvalo pa vseeno hvala vsem za pomoč.Računalnik je star 4 leta.Črn ekran pa je postal kar naenkrat sam od sebe.V začetku je ob resetu oddal piske vendar se je vseeno znova zaganjal sedaj pa niti piska ni več.Tako da je najbrž matična.No vsaj tako privat sporočilo sem dobil da naj bi bila matična plata..Nisem pa čisto nič delal v notranjosti ampak je kar naenkrat samo od sebe postalo vse črno na ekranu.Računalnik je pa bil prižgan.Nato sem ga moral ugasnit z pomočjo tipke in sem ga ponovno prižgal.Ostalo sem pa že napisal kaj se je dogajalo.

dxx ::

Preveri napajalnik.

Laki_lai k ::

Čakam na napajalnik da bom preveril.Ko preverim sporočim :) .


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč za ugotavljanje napake

Oddelek: Pomoč in nasveti
7803 (588) MIHAc27
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317287 (13410) G_mAn
»

Sestavljen računalnik - ni slike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12323942 (22266) mihibo5
»

Težava z matično ploščo

Oddelek: Pomoč in nasveti
276656 (6088) lucky13
»

Mrtev računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
251417 (1151) Yohan del Sud

Več podobnih tem